Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#281 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 20:45

Jasný díky!


  • 0

#282 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:04

Kuratkoo mě informoval, že právě vydal update. Je to verze 3.0.
 
Za chvilku by se měl update promítnout i v obchodě. :-)
 
https://play.google.....geogetdatabase
 
Ti z vás, kteří si instalovali testovací verzi si ji budete muset odinstalovat.

Díky, na první letmý pohled všechno funguje. Díky též za možnost vypnutí posunu mapy po načtení bodů.
  • 0

#283 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:19

Hele, ja nevim proc, ale zmizelo mi info o aplikaci v addonu.


  • 0

#284 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:43

Jak s těma poznámkama? Geoget má vlastní pole pro poznámku, pak taky stahuje poznámku z listingu.

 

V Locusu mám pouze jedno pole, do kterého můžu zobrazit tyto dvě poznámky. Nemůžu je nějak graficky (čarou, ...) oddělit, protože se vkládají do textového editoru a cokoliv tam vložím navíc, stane se součástí poznámky.

 

Locus nově umožňuje synchronizovat poznámku s listingem a stejně tak v budoucnu bude umět addon ukládat provedené změny... 

 

Petulinka: Kuratkoovi se to nelíbilo, místo toho tam máš reklamu. :P


  • 0
\m/

#285 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:46

Ta poznamka uz se tu tsuim resila, ne? Jen neivm, jak to dopadlo. 

 

To je sice hezky, ze se mu to nelibilo, ale ja nepolezu skrz dvacet urovni nastaveni v mobilu, abych zjistila, jakou verzi aplikace mam! :D Ale aspon uz vim, proc mi dole pribyla ta "prazdna" cast. Mam totzi chytry blokovatko reklam :D


  • 0

#286 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:57

Řešila se tu poznámka u WP.

Tam problém není, tam se to zobrazuje jako needitovatelný text a ještě mi to umožňuje použít HTML na oddělení. Navíc tu není žádná synchronizace at už zpětně s DB či listingem na webu.


  • 0
\m/

#287 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 22:13

Jo takle. Tady je proste ten problem, ze se do jednoho mista musej spojit informace v podstate ze dvou zdroju. Do chvile, nez nekdo zacne pouzivat zpestny synchro je to jedno, ale jakmile to budu chtet mit mit "vsude aktualni" tak je to v haji... 

 

Nevim, jak to H chysta do trojkovyho GG, ale mam pocit, ze nejaky zmeny v tomhle avizoval (nechci kecat). Kazdopadne poznamka z GG bejva (aspon, co jsem videla) nejcastjec bud postup k lusteni nebo maximalne vzorecek/bonusovy cisla. 

 

Naproti tomu v poznamce z gc.com mivaj lidi dost casto finalovy souradnice... 

 

Ale fakt nevim, jak se k tomu postavit a udelat to aspon tak, aby se vlk nazral a koza zustala cela a sesita na spravnejch mistech.


  • 0

#288 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 21:56

Ahoj, vypadá to, že je nová verze aplikace paměťově mnohem náročnější, než byla verze předchozí. Stará verze mi na mém mobilu (HTC Wildfire S) byla schopná načíst 800 keší najednou (při větším počtu obvykle spadla), ale u nové aplikace se mi i při 100 keších objevuje hláška "Out of memory! Change filter to decrease geocache count!". Je sice hezké, že aplikace už nepadá, ale nejvyšší počet keší, který se mi s ní podařil najednou načíst, je pouze 80, což je nepoužitelně málo. Nešlo by s tímto omezením něco udělat?


  • 0

#289 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 6:44

Ahoj, ano, je náročnější, protože načítá více informací. Ale 80 je opravdu málo. Děje se to při importu nebo načítání? Kolik si nacitas logu?
  • 0
\m/

#290 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 7:07

Po nahrání verze z Google Play mi aplikace po spuštění padá :( nepomohla ani přeinstalace, provozováno na HTC Desire.


  • 0

#291 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 7:28

Zkus odeslat chybový report... Nebo nějak jinak získat chybu...
  • 0
\m/

#292 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 20:34

Ahoj,

 

 Ale 80 je opravdu málo.

 

dnes se mi podařilo načíst i 100 keší najednou, ale neprojde to vždy.

 

Děje se to při importu nebo načítání?

 

Děje se to těsně po konci načítání. Doběhne odpočet "Loading 200/200 geocaches" a pak se objeví ta chybová hláška.

 

Dnes se mi ale chování změnilo, občas načítání projde, chvíli běží import a během něho spadne celý Locus.

 

Kolik si nacitas logu?

 

Geoget mám nastavený, aby si uchovával pouze 5 logů, ale výjimečně jich mám u některých keší více, takže addon mám nastavený, aby načítal 10.


Tento příspěvek byl upraven od nily: 06 květen 2014 - 20:35

  • 0

#293 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 21:22

Ahoj,
Teď se mi zaktualizoval addon GeoGet Database.. běhá to, ale mám jeden problém:
U vypočtených finálních waypointů se mi přestala zobrazovat hvězdička v pravém horním rohu u ikony cache - takže teď už na mapě nejde poznat zda je ikona cache na výchozích souřadnicích či na vyluštěných finálních.. dost blbý :(
Co s tím - dá se to nějak řešit? V nastavení addonu jsem tuto možnost nenašel..
dík za rady

P.S. Locus verze 2.20

Tento příspěvek byl upraven od posmera: 06 květen 2014 - 21:23

  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#294 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 21:33

nily: Díval jsem se na ten tvůj přístroj, je trochu horší než můj, ale RAM pamět má srovnatelnou a to by mělo být to rozhodující...

 

Myšlenka úprav addonu je dostat co nejvíce z databáze do Locusu. To je samozřejmě více paměťově náročnější a sám jsem majitelem, dnes již, prehisterického telefonu, takže nářky chápu. Nicméně vývoj jde vpřed a většina lidí už má něco lepšího, kde ty zvýšené paměťové nároky nehrají (žádnou) roli, naopak ocení více informací. Najít kompromis jde velmi těžko a nemůžu říct, že jsem se o něj nesnažil. Na mém telefonu (Samsung Galaxy S - srovnání s tvým) ale není problém načíst přes 1000 keší, proto mě tvůj počet ~90 keší zaráží.

Zkus provést Vacuum databáze v Geogetu (Pluginy -> Oprava DB -> Vacuum)

 

Pokud padá Locus, tak to vypadá na chybu v něm, činnost addonu končí jakmile zmizí dialog s načítáním, v ten okamžik předal data Locusu a už s tím nic nenadělá.

 

posmera:

Ahoj, změnilo se akorát to, že jsme přesvědčili Meniona, aby změnil systém rozpoznání vypočtené keše v Locusu. Teď se to děje jen a pouze na základě toho, že keš má nenulový Waypoint typu Final. Samotný addon nic nenastavuje a nechává vše v režii Locusu (dle uživatelského nastavení, kde lze přesun ne/povolit)


  • 0
\m/

#295 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 21:50

Ahoj, změnilo se akorát to, že jsme přesvědčili Meniona, aby změnil systém rozpoznání vypočtené keše v Locusu. Teď se to děje jen a pouze na základě toho, že keš má nenulový Waypoint typu Final. Samotný addon nic nenastavuje a nechává vše v režii Locusu (dle uživatelského nastavení, kde lze přesun ne/povolit)


Ano přesun na finální waypoint (v GeoGetu zadaný jako final) proběhne bez problému (nastaveno v Locusu). Ale můj problém je spíš v tom, že já pohledem na mapu nepoznám, že je přesunuto. U předchozí verze tam byla u ikony po přesunu hvězdička, teď tam není nic.. V Locusu jsem k tomu v nastavení nic nenašel takže asi mi zbývá jen odinstalace nové verze addonu a návrat k předchozí :(
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#296 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 21:54

No toto ale není záležitost addonu, ale Locusu. Pokud se provede přesun, ale neoznačí se hvězdičkou, tak svou stížnost směřuj o vlákno vedle.  :)

V pár verzích s tím Menion trochu laboroval, než se dobral správné funkčnosti, tak mrkni, jestli máš tu nejnovější.


  • 0
\m/

#297 Vacerman

Vacerman

    Vacerman

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2014 - 8:56

Po nahrání verze z Google Play mi aplikace po spuštění padá :( nepomohla ani přeinstalace, provozováno na HTC Desire.

Mám HTC Desire S a jsem na tom stejně. Při nahrávání keší 15 km od středu Prahy (cca 1800 keší) nahrávání spadne někde okolo 1500 a chybovou hláškou "Omlouváme se. Aplikace Geoget databáze pro Locus (proces net.kuratkoo.locusaddon.geogetdatabase) byla neočekávaně ukončena. Zkuste to znovu.", při nahrávání keší 10 km od středu Prahy (cca 1400 keší) dojede nahrávání až na konec (případně na nějakou předposlední keš) a vyhodí chybovou hlášku o nedostatku paměti. S předchozími verzemi jsem žádný takovýto problém neměl. Dá se prosím někde stáhnout předchozí verze, která při importu většího počtu keší nepadala?

 

EDIT: Zajímavé, při nahrávání keší na Liberecku (cca 750 keší) vypadá chybová hláška takto: Aplikace Locus Pro (proces menion.android.locus.pro) byla neočekávaně ukončena, zkuste to znovu, což odpovídá tomu, že by problém nebyl v pluginu, ale v samotném Locusu. Ať tak či tak, import keší nefunguje a napomohla ani výše doporučovaná oprava databáze  :(.


Tento příspěvek byl upraven od Vacerman: 07 květen 2014 - 16:54

  • 0

#298 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2014 - 22:02

Prosím odesílejte příp. chybové stavy přes Google Play či jiným způsobem. Informace, že to spadlo při importu v Praze je pro mě na úrovni informace, co jste měli ráno k snídani. Já potřebuji znát konkrétní chybu, která bude uvedena (snad :)) v odeslaném reportu. Příp. pomocí aplikace CatLog.

Pokud odešlete report, hodte mi tu do zpávy echo, nemám přístup do administrace, musím to vytáhnout přes Kuratka.

 

Ano, počty >1400 keší jsou na starších telefonech smrtící, addon v této verzi vytahuje z databáze více informací -> to byl důvod, proč jste volali po aktualizaci a proč jsem se do toho pustil.

 

To, že dáte na Google Play jednu hvězdu a napíšete, že to je nefunkční, tím se opravdu nic nevyřeší. :)


  • 0
\m/

#299 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 7:55

Tak jsem zrovna zapla Locus... V addonu mam zapnutou Live mapu a centrovani VYPNUTY. Jenze se mi pokazdy stane to, ze se nactou z DB kese v celym vyrezu a mapa se sama odzoomuje a nacita znovu :D Krucinal, tohle to nedelalo! Je to tvoje prace nebo mam jit hubovat o vlakno vedle? :D


  • 0

#300 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 8:04

Provedl jsem test, na novějším telefonu Sony Xperia jsem nad Prahou naimportoval 1600 keší. Při rádiu 15 km to chtělo importovat 1800 keší, ale na to nestačila paměť.

 

Na mém starém samsungu jsem naimportoval 900 keší. V addonu bez problémů, ale Locus se docela zadýchal, když to měl přijmout, takže více jsem nepokoušel... :)

 

petulinka1: To centrování se vztahuje pouze na načítané keše, nikoliv Live mapu. Ta by měla standardně načítat všechny keše na obrazovce. Mně se to jak popisuješ nechová, nastavení jsem zvolil stejné.


  • 0
\m/




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama