Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#301 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 8:09

Tak ale proc mi to dela, sakra? :( Tim se Locus stava nepouzitelnej :(


  • 0

#302 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 8:22

Hele, a pocet kesi pro nacteni se vztahuje jenom na import, nebo i na live mapu? Mam tam neomezeno... Uz fakt nevim, co to dela :(


  • 0

#303 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 8:49

Do Live Mapy se promítá: disable/archive/found/own/type/size/terrain/difficulty - nic víc.

 

Dívám se ale, že tu je nastaveno, centerOnData na true... Jestli to načte i nějakou keš mimo obrazovku kvuli WP, tak by se to teoreticky mělo vycentrovat a jet tak dal a dal... :) Divne, že mně to necentruje, i když to načetlo něco mimo obrazovku. A hlavně to je furt stejné několik měsíců. :)

 

Zkus http://www.voldik.cz...GeogetAddon.apk

- vypnutá reklama

- vypnuté centrování na Live mapě

- odchytávání chyb na více místech

 

Zkuste tuto verzi i ti, co vám to nějak nefunguje, padá, blbne, cokoliv... 

Pokud to hodí nějakou chybu, zkuste prosím pomocí aplikace CatLog udělat report a poslat mi jej, děkuji.


  • 1
\m/

#304 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2014 - 8:55

Jo, nejakej WP mimo tam je a centruje to, svinucha jedna...

 

Ale tahle verze uz to nedela, juchuuu! :D Diky ti!!


  • 0

#305 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2014 - 21:07

Do testovací verze (o dvě příspěvky výše) jsem vložil dialog, který se objeví, pokud dojde během načítání/importu k chybě. Prosím případně o vytvoření screenshotu či přepsání chyby - zajímají mě zejména první řádky, na kterých se vyskytuje 2x (LoadActivity:xxx), kde xxx jsou různá čísla. Děkuji.


  • 0
\m/

#306 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2014 - 21:03

Opravena chyba načítání/importu při spuštění ze seznamu vyhledávání.

 

A snad i pád aplikace při importu velkého počtu keší.


Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 10 květen 2014 - 21:16

  • 0
\m/

#307 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 8:52

Potvrzuji, že tato verze při importu nepadá a je schopna načíst více keší. Díky.


  • 0

#308 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 21:20

Nová verze řešící výše uvedené chyby by měla být v obchodě během zítřka.

 

Ty poznámky jsem zatím vyřešil tak, že se do Locusu načtou obě, prvně ta z GeoGetu, pod ni ta z listingu.


  • 0
\m/

#309 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 12 květen 2014 - 21:26

Prosím o zpřístupnění verze před květnovou aktualizací. Případně odkaz. Naše tři androidí zařízení (asus memopad me302c, xperia L ad.) jsou zřejmě starý šrot, protože cca 500 keší načítají +/- 18 minut, v nemálo případech i neúspěšně (to nemluvím o případech, kdy omylem zavadím o displej a po nekonečných 10 minutách naskočí hláška - načítání zrušeno) :( Nemám na to ... prosím tedy o méně náročnou verzi. Děkuji za pochopení a přeji hezký večer.


  • 0

#310 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 21:27

Prosím o zpřístupnění verze před květnovou aktualizací. Případně odkaz. Naše tři androidí zařízení (asus memopad me302c, xperia L ad.) jsou zřejmě starý šrot, protože cca 500 keší načítají +/- 18 minut, v nemálo případech i neúspěšně (to nemluvím o případech, kdy omylem zavadím o displej a po nekonečných 10 minutách naskočí hláška - načítání zrušeno) :( Nemám na to ... prosím tedy o méně náročnou verzi. Děkuji za pochopení a přeji hezký večer.

 

Čas načítání je zvláštní a opravdu dlouhý, pravděpodobně to nebude add-onem. Zkus nejdřív Vacuum geogetí databáze a zkus načítání znovu.


  • 0

#311 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 21:39

Ano, proveď Vacuum databáze v GeoGetu: Pluginy -> Nástroje databáze -> Vacuum databáze.


  • 0
\m/

#312 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 14 květen 2014 - 21:37

Ahoj.

 

Díky za radu. Vacuum pomohlo i u mne. Neodvažovala jsem po přečtení diskuse jít do opravy databáze - u mě to začalo až po aktualizaci addonu. A popravdě jsem moc nepochopila, co se vlastně z databáze při vakuu promazává a přeskládává :unsure: Vzhledem k tomu, že to pomohlo, mám dotaz - funkce opravy databáze v GG je dobré provádět nějak pravidelněji? Něco jako defragmentaci disku?

 

Díky a hezký večer/den.


  • 0

#313 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 21:44

Ona je to ve skutecnosti vnitrni defragmentace databazoveho soubor a regenerovani indexu. Navic odstraneni prazdnych casti souboru.


  • 0

#314 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2014 - 9:27

V diskuzi s bambuliny jsme nakousli možnost jakési Lite verze importu. Cílem je umožnit opět importovat větší než malé množství keší, což momentálně nejde kvůli větši datové náročnosti importu. Možností je vícero, jak se toho ujmout, dávám k diskuzi:

 

Možnost zvolit si, které informace se mají z DB exportovat.

Teď se třeba navíc tahá informace o nadmořské výšce, PMO, počtu FP. Dovedu si představit, že pro 90 % lidí jsou to zbytečné informace a zajímají je jenom souřadnice, DT, hint a velikost. Uvažoval jsem v posledních dnech nad nějakým checkboxem, kde by si uživatel volil, jestli načítat vše, nebo jenom základní data - tady zase hrozí, že někdo by musel rozhodnout, co je základ a co nadstavba.

Nápad zní dobře, jen by asi stoupla časová náročnost, protože by se muselo při importu pro každou keš kontrolovat, co má uživatel zatrhnuté.

 

Importovat základní informace, více až na vyžádání při zobrazení konkrétní keše:

Když keš předávám Locusu, můžu tam nastavit, kde o ní získá více informací. Tam pak při jejím otevření Locus hledá. Tj. při importu by se načítal z db jen základ a vše další by bylo "on demand". Na stejném principu funguje Live mapa a ne-import. Podmínkou by bylo, že databáze bude stále v telefonu. Ale nevím, jestli to už trochu nepopírá samotný princip importu...


  • 0
\m/

#315 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2014 - 11:06

Update opravující chyby je v Google Play. Poznámky se nyní vkládají obě, nejdříve ta z geogetu, poté ta z listingu.

 

EDIT: V Locusu je chybka, pokud používáte pro import "puzzle" menu u dočasného bodu, tak ho použijte dvakrát po sobě. Poprvé se vám zobrazí hláška, že se nepodařilo získat pozici.


Tento příspěvek byl upraven od Voldik: 15 květen 2014 - 15:00

  • 0
\m/

#316 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2014 - 11:09

no já osobně spíše vidím problém v tom, že se vše musí načítat do paměti a pak až importovat. Nevím jak přesně je import dělaný, jestli přes soubor a nebo přímo intentem, nicměně pokud by data byla streamovaná, pak by to mohlo fungovat lépe. Jen nevím jak to jednoduše udělat (myslím tím v Locus API) :)


  • 0

#317 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2014 - 12:01

Jojo, přes soubor, přes intent to nemělo dostatečnou průchodnost.
  • 0
\m/

#318 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 11:22

Update opravující chyby je v Google Play. Poznámky se nyní vkládají obě, nejdříve ta z geogetu, poté ta z listingu.

 

Ahoj Voldíku, nainstaloval jse, si poslední addon-verzi z GP (za kterou děkuji), zjistil nemilou věc, že mi přestalo fungovat načítání waypointů keší, které jsou mimo načítaný okruh, ale mají waypoint v načítaném okruhu.
V předchozí verzi to určitě fungovalo. 
Mám vypnutou Live mapu, vypnutý import i vypnuté centrování. 
Nic jiného jsem neměnil, kromě update addonu GG. 
Netušíš proč? Nebo to záleží nově na nějakém nastavení?

  • 0

#319 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 21:02

Tak to vážně netuším. Nic ohledně toho jsem neměnil a mně to funguje. Načítám s rádiem 10 km nad Zlínem a nečetly se mi +2 keše v Brně, které mají WP na Zlínsku.

 

Asi bude nějaká chybka v datech. Máš aktuální Geoget? ****** v USA změnili názvy některých WP a Haluma upravil Geoget tak, že ty nové názvy převede na staré (God bless you!), tak jestli nebude nějaký zádrhel tam, že se ti to nepřevede či tak něco...


  • 0
\m/

#320 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 21:25

Tak to ze se nezobrazujou vybrabe waypointy pozoruju take, Ba co vic. U me pozoruju, ze z menu addonu uplne zmizela moznost volby, ktere waypointy se maji zobrazovat. proste jako by nikdy nebyla. Nebude tady zakopan pes???


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama