Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
676 odpovědí na toto téma

#501 martman

martman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 11:26

pokracovani pres SZ
  • 0

#502 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2012 - 19:35

prosba o radu, při exportu keší které nemám nalazené, se v oregonu projevují jako nalezné. TXT soubor s nálezy je čistý. kešky kterých se to týká jsou v GSAKU nenalezné ale garmin je vede jako nalezené a už nevím co s tím, ani format nepomohl poradí někdo pls?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#503 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 8:22

To se mi děje taky, ale otázka je, zda ze stejného důvodu. My máme doma dva účty na GC a jeden O 550T a pokud si stahuji kešky přes mamčin účet, které má ona ulovené a zalogované v GC a já ne a chci na ně jít, tak jsou v Oregonu zavedené jako nalezené, pokud si ty samé stáhnu přes svůj účet a nemám je zalogované na netu jako nalezené, tak jsou i v Oregonu jako nenalezené. Možná to bude tím, jinak se mi to nikdy nestalo. Kolikrát lovíme i s jiným přístrojem, takže to není zavedeno v Oregonu, že jsme kešku našly.
  • 0

#504 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 9:04

orxione, dej sem nejakj priklad gpx u kteryho to dela. na tom se pak snadno pozna, jeslti to je v orgenou, nebo v exportu z gsaku kdy se to zacalo projevovat? nebyla nahodou aktualizace gsaku? nebo fw v oregonu? kromanonec: to, co pises je uplne logicky. tam neni zadna podivnost. kdyz to stahujes z uctu, kde jsou ty kese najity, tak to tak bude i v oregonu. on tezko pozna, kdo ho drzi v ruce :)
  • 0

#505 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 9:13

V GSAKu položka Symbol je buď Geocache nebo Geocache found. Podle toho to Oregon rozlišuje. Aspoň mě to tak fungije :). Opravuji Databáze - Globální nahrazení. Stává se při importu GPX ( treba PQ) do GSAKu.
  • 0

  BFMgold_small.jpg

Věk se počítá až ten kačerský.


#506 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 9:15

pockej, jeslti tam jde nastavit, kterej z t ech symbolu se ma pro kes pouzit, tak pak je asi jasny, kde problem bude.. ale nvm, gsak nepouzivam
  • 0

#507 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 12:11

petulinka1 napsal/a:
kromanonec: to, co pises je uplne logicky. tam neni zadna podivnost. kdyz to stahujes z uctu, kde jsou ty kese najity, tak to tak bude i v oregonu. on tezko pozna, kdo ho drzi v ruce :)


No, ono to je tak, že i když to budu stahovat z účtu mamky a ona tu kešku nebude mít zalogovanou a já ji mám odlovenou, tak se mi stejně zobrazí jako nalezená, jelikož je v GPSce zaznamenána jako nalezená. Což mě příjde hodně divné. Má být prostě nenalezá ve všech případech, dokud si ji neodkliknu jako nalezenou a pokud jsem to tak udělala již dříve, tak si to má počkat na další klik o nálezu.
  • 0

#508 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 13:09

oregon bere info o nalezu ze dvou zdroju: - FieldNotes, ktery si tvori jakmile kes v nem oznacis jako nalezenou, - a informace z GPX (tam zalezi na tom, od koho ho mas) pokud je v GPX jako nenalezena, ale ve fieldnotes v oregonu jako nalezena, pak ji oregon povazuje za nalezenou, protoze nema moznost rozeznat, jestli je to tvuj nalez nebo nekoho jinyho. Divny to neni, funguje to spravne. Na to, aby to oregon dokazal rozeznat, byste kezdej museli mit primo v nem vlastni ucet a jeste informaci v gpx o tom, ci to vlastne je gpxko ;) v tvym pripade proste o zadnou podivnost nejde :)
  • 0

#509 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 14:06

petulinka1 napsal/a:
oregon bere info o nalezu ze dvou zdroju:
- FieldNotes, ktery si tvori jakmile kes v nem oznacis jako nalezenou,
- a informace z GPX (tam zalezi na tom, od koho ho mas)

pokud je v GPX jako nenalezena, ale ve fieldnotes v oregonu jako nalezena, pak ji oregon povazuje za nalezenou, protoze nema moznost rozeznat, jestli je to tvuj nalez nebo nekoho jinyho. Divny to neni, funguje to spravne. Na to, aby to oregon dokazal rozeznat, byste kezdej museli mit primo v nem vlastni ucet a jeste informaci v gpx o tom, ci to vlastne je gpxko ;)

v tvym pripade proste o zadnou podivnost nejde :)

Mě to vysvětlovat nemusíš, já to chápu. Jen mi to příjde debilní. Já bych to prostě udělala jinak. Když se mi to stalo poprvé, tak mě to překvapilo a když jsem hledala co s tím a přišl jsem si na to sama zkoušením co to dělá a co ne.
  • 0

#510 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 7:46

z toho co jsem tu četl to je asi podobné, sám zpravuju několik GSAK účtů (pod jednou licencí mám v pc několik instalací, každá má vlastní adresáře, vlastní tokeny, atp .. akorát teda společnou licenci no) a všechno to jde přes DROPBOX (ale to asi problém nebude) - dodatek - z každého dělám vlastní statistiku, a je to přesně na daný účet, takže to rozhodně nebude tím že by se to vázalo zpětně k mému účtu když jsem pár let zpět v praze začal kešovat tak jsem zaučil a naučil jednu kamarádků a společně jsme pak luštili atp .. což je důvod proč sem GPX dávat nechci pač se jedná o finálky :)) ono to asi opravdu dělá od začátku, ale všimla si toho teprve nedávno a proto to teď řeším aby si taky užila své vyluštěné B) (pač většinou stejně luštila ona :D) visin_notes.txt nebo jak to bylo sem vyčistil jako první, ten je prázdný .. jako pokusného králika jsem použil "pět černochů v tunelu" - v gsaku se tváří jako neodloveno (bílá) - vymazal jsem všechny logy keše před exportem - v oregonu jsem taky vymazal ten TXT soubor po eportu do oregonu se ale už ukazuje jako nalezené jinak když jsem budoval tu databazi, tak jsem vzal co jsem měl u sebe, přes global replace jsem to dal vše jako nenalezené a následně přes její "myfound" jsem to upravil tak aby to reflektovalo jejímu skore - z tohoto důvodu si myslím že by to mělo být v pořádku .. ale není --- snad je to teď srozumitelnější B) .. netuší někdo?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#511 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 8:21

takze to dela jenom u kesi s finalovejma wp? ja nevim, to by proste porad chtelo videt to GPX... nebo se do nej muzes podivat sam, jestli se tam nenachazi neco jako <sym>Geocache Found</sym> u kese, ktera je gsaku jako nenalezena, v navigaci nalezena. pokud jo, tak je problem s exportem a res to u gsaku
  • 0

#512 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 8:53

Pokud je v tom GPX jen jedna keska, zmen v tom souboru souradnice a klidne ho dem muzes dat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#513 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 13:51

Ahoj, nedaří se mi připojit navigaci k počítači. Po zastrčení kabelu se normálně zapne a po chvíli nahlásí ztrátu externího napájení. Začalo to asi před třemi měsíci, stačilo navigaci vytáhnout a znovu zapojit. Pak už jsem ji musel vytahovat víckrát a dneska se nechce chytit vůbec. Poradí někdo?
  • 0

#514 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 14:25

Zkusil jsem obnovit tovární nastavení, nahrát nový comunicator plugin a nový usb driver a nic -( Teď už se ani vždycky nezapne :-(
  • 0

#515 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 14:28

Zkusil jsi použít jiný kabel?
  • 0

#516 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 14:32

kromanonec napsal/a:
Zkusil jsi použít jiný kabel?


Zkusil jsem jich několik.
  • 0

#517 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 13 leden 2013 - 14:34

Ahoj, v tomhle vlákně je pár rad: http://www.geocachin...108#post_210108 Ale je pravda, že ne vždycky pomohli. Ale třeba s tím budeš mít víc štěstí. Já bych zkusil to celý vyresetovat:

Nedávno při experimentování s mapami se mi stalo něco podobnýho. Mně pomohlo zmáčknout tlačítko, držet a poté připojit Oregona k PC. Asi po 30 vteřinách se rovnou přihlásil jako disk.


Nakonec jsem na to přišel díky popisu co nedělat, když se dělá forced upgrade (dobrá věc pro případ, že Oregon nejede po nahrání nějakého nového firmware). Takže postup byl takový: vyndal jsem baterky, zmáčknul vypínač a držel ho, pak jsem zastrčil usb kabel do pc a počkal cca 30 s a Oregon se přepnul do mass storage.


a tady je vlákno o 450: http://www.geocachin...2558&pid=362712

Hodně štěstí...
  • 0

#518 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 14:38

zkusil bych to na jiném počítači, problém může být i v "porouchaném" USB
  • 0

#519 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 19:15

Nebo můžeš mít "vyčochtaný" konektor v Oregonu. Pak ztrácí někde kontakt... Zkus ho prstem, jestli se nehýbe...?
  • 0

#520 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2013 - 21:49

Navigaci jsem venku vyvětral, přišel domů, zapojil a zase funguje... zatím.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama