Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
676 odpovědí na toto téma

#521 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 8:59

Parkis napsal/a:
zkusil bych to na jiném počítači, problém může být i v "porouchaném" USB


Vypadá to na špatné USB, na několika jiných počítačích funguje bez problémů. Díky všem za rady.
  • 0

#522 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 9:58

Taky mívám popisované problémy. Problém je v USB. Občas to chce vyčistit kontakty a případně koupit nový kabel. Řekl bych, že USB je nejslabší místo celého přístroje. Mimochodem, nevíte, jestli se dá sehnat náhradní krytka na konektor? Po dvou a půl letech ji mám značně vytahanou a trošku zpuchřelou, takže už neplní dobře svoji funkci, což určitě přispívá ke znečištění kontaktů.
  • 0

#523 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 10:23

Pajast napsal/a:
Mimochodem, nevíte, jestli se dá sehnat náhradní krytka na konektor? Po dvou a půl letech ji mám značně vytahanou a trošku zpuchřelou, takže už neplní dobře svoji funkci, což určitě přispívá ke znečištění kontaktů.


Tento problem jsem resil pred asi dvema roky. Pry (tehdy) jen s vymenou celeho krytu za cca 1200,- Takze jsem to vyresil po svem - urizl jsem asi 3 milimetry gumy, ktera presahovala, aby to slo "zavrit". Nicmene po dalsich 2 letech uz je to zase zrale na zkraceni. :-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#524 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 13:14

Krytka konektoru je dostupná přímo u Garminu za 160,- Kč
  • 0

#525 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 13:34

Super cena za mozna 4 cm gumy :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#526 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 13:52

Gord: Díky za tip! Vyzkouším. Carloschico: Budu o tom za ty prachy uvažovat, pokud se Gordův tip neosvědčí. Myslím si, že když za 160 korun koupím novou gumu, za chvíli to s ní dopadne stejně jako s tou starou. Vytahující se gumy jsou u Garmina asi obecným nedostatkem. Dříve jsem měl Etrex Legend HCx. U něj jsem řešil podobný problém. 160 ká za kousek puchřící pryže s halířovými výrobními náklady je docela luxusní cena. Asi jsem udělal chybu, že jsem to neřešil v záruční době. Guma se vytahala dávno před vypršením 2 let od zakoupení. Ale byl jsem línej jet přes půlku Prahy do servisu.
  • 0

#527 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 17:06

Já nikde nepsal, že je to nějaká kulantní cena, ale je to přeci jen lepší než zmiňovaných 1200,- Kč :D:D:D Jinak souhlas, za takový kousek gumy ......
  • 0

#528 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 16:11

Ahoj. Kolik wherigo cartrige může zobrazit Oregon 550? Mně se zobrazí jen 25 ať dělám co dělám. Zkoušel jsem si nahrát cca. 90 kousků, ale zobrazí se jen 25. Díky.
  • 0

#529 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:37

jirifno napsal/a:
Ahoj.
Kolik wherigo cartrige může zobrazit Oregon 550? Mně se zobrazí jen 25 ať dělám co dělám. Zkoušel jsem si nahrát cca. 90 kousků, ale zobrazí se jen 25.
Díky.


Zajímavá otázka, já tam nikdy neměl víc jak tři. Tolik wig pohromadě snad ani nikde není :-)
  • 0

#530 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 18:43

Pohromadě ne, ale když to posbírám kolem sebe tak kolem 100km a k tomu přidám ještě několik co se dají hrát kdekoliv, tak to naroste :)
  • 0

#531 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 10:28

Tak zdá se, že se problémy stupňují :( Nevím čím to je, ale asi to tak nemá být, ale při zobrazení POI bodů se mi zobrazí jen 50 v daném okolí. Prvně jsem myslel, že je problém ve vyexportovaném souboru z GeoGetu, ale ne. Stejně to dělá i u bodů u map. Stejně se chová i originál PQ co jsem stáhl a převed do GPS. Tedy chyba v POI Loaderu není. Klasický GPX soubor se zobrazuje v pořádku a se všemi body. Jinak na mapě se zobrazují všechny OK. Co s tím? Nemáte zkušenost. Kromě přehrání FW jsem zkoušel vše. Problém s tím Wigem (výše) bude asi stejného charakteru :o
  • 0

#532 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 10:35

Kde se ti zobrazuje jen 50 bodu? Na mape nebo v seznamu? Pokud mas na mysli to, ze pri *listovani seznamem* nemuzes odrolovat vic nez 50 bodu, tak takto to je a bylo vzdycky. Pokud chces v tomto seznamu neco vyhledat, klikni si na tlacitko s pismenkama a zadej kus nazvu. Zobrazi se ti zase seznam, ale tentokrat bodu, ktere odpovidaji tomu zadanemu textu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#533 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 10:44

V mapě jsou body všechny. V seznamu. Takže to je vlastnost? Toho jsem si nikdy nevšiml, protože jsem nedělal s POI, ale jen s GPX a tam to funguje normálně. A u toho Wiga nevíš?
  • 0

#534 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:04

S tím seznamem je to tak, že to ukazuje body v určitém okruhu, tuším že dvacet kilometrů.
  • 0

#535 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:10

Vzdáleností to asi dané nebude, jen tím počtem bodů. Pokud mám hodně bodů můžu být jen 500m od výchozího bodu a naopak i 50km. Tam záleží na pokrytí.
  • 0

#536 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:17

TO Smrk: Ještě k té nefungující 550 po připojení, připojoval jsem se na více počítačů a na jednom to šlo na jiném nikoliv. Nakonec problémy odešly samy. Ted se snažím dodržovat postup. Nevytahovat garmina z USB dokud ho bezpečně neodeberu z disků. Prostě v klidu, rychlý tahání se mi nevyplatilo, dopadnul jsem jako Ty. H.
  • 0

#537 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:38

S tím natvrdo vytahováním na tom něco bude. Já jsem po přeinstalaci počítače taky párkrát vytáhnul Oregona z USB bez bezpečného odebrání a pak se mi začla zobrazovat hláška o zkontrolování disku jak v GPS, tak i paměťové karty. Po pár dnech mně ta hláška štvala, tak jsem tu kontrolu udělal, nic to nenašlo. Bezpečně jsem vytáhl GPS a od té doby má Windows dušu v peřu a vše funguje. :D
  • 0

#538 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 7:51

Po cca 2 letech pouzivani oregona 550 jsem si vsiml, ze mi zmekla ta guma na zadni strane a zacina se loupat. Mate s tim nekdo stejnou zkusenost ?
  • 0

#539 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 7:57

Já má O450 a zatím se mi nic neloupe :)...naštěstí. Akorát mám už trošku ošoupaný "držák"....z toho jak to pořád dávám na kolo.B) EDIT: už ho mám taky 2 roky
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#540 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2013 - 8:10

no je fakt ze ho taham vsude mozne, i na kole, a ta guma tudiz dostala dost zabrat. Nastesti se da zadni kryt koupit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama