Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.8.5

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
181 odpovědí na toto téma

#101 misa kulicka 2

misa kulicka 2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2014 - 13:10

Ahoj, mám dotaz na odborníky: po přerušení elektrické energie během začínající bouřky mi zmizeli všechny ref.body.

Není to žádný velký problém si je tam dám znovu, ale chtěl bych vědět proč k tomu došlo ( nestandartní ukončení GG ??)

Díky


  • 0

misa%20kulicka%202.png


#102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2014 - 13:17

Pri praci se soubory je bezne, ze se nejdrive ulozi jen do pameti pocitace a operacni system jak pak az za chvili uzlozi na disk. Pokud ale v mezicase pocitac spadne nebo je natvrdo vypnut, ulozene soubory se na disk nezapisi, ackoliv si pred tim vsechny programy myslely, ze ulozene jsou.

 

patrne doslo k nejakemu takovemu problemu, stara verze souboru s referencimi body uz byla smazana, ale npva se nestihla zapsat, nebo doslo k poskozeni souboroveho systemu na disku.

 

Mimochodem, samotna databaze Geogetu by mela byt proti tomuto problemu odolna!


  • 1

#103 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2014 - 17:46

Ahoj, netuším kde mám chybu ve filtru - když dám vyfiltrovat keše kolem referenčního bodu, tak se mi vyfiltrují jen ty vzdálené 10 km a dál.

 

V nastavení filtru jsem vše prošla a nastavení Blízkost mám blíže než 10 km - toto ignoruj.


Můžete mi někdo poradit, kde mám chybu? Díky.

 

No když nastavíš, že má ignorovat keše do 10km od referenčního bodu, tak je taky správné, že je nezobrazí, ne?


  • 0

#104 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2014 - 19:27

Ahoj, netuším kde mám chybu ve filtru - když dám vyfiltrovat keše kolem referenčního bodu, tak se mi vyfiltrují jen ty vzdálené 10 km a dál.

 

V nastavení filtru jsem vše prošla a nastavení Blízkost mám blíže než 10 km - toto ignoruj. Když dám musí toto mít n. nesmí toto mít a nechám tam těch 10 km - seznam je prázdný.

Za posledních x měsíců jsem blízkost keše od ref. bodu nenastavovala, ale tohle mi začalo dělat tak před 2 týdny. Bližší keše v databázi jsou, když je dám vyhledat naskočí.

 

Můžete mi někdo poradit, kde mám chybu? Díky.

Kupodivu se mi stalo totéž. A to jsem určitě filtry neměnil. Chtěl jsem si aktualizovat keše bez listingu v okolí jednoho místa, co jsem jel, a viděl jsem jen ty 10 km a víc vzdálené. Říkal jsem si, že jsem to asi už aktualizoval dřív a dál to neřešil. Tak jestli to není nějaká vychytávka.


  • 0

#105 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2014 - 19:35

Ahoj, netuším kde mám chybu ve filtru - když dám vyfiltrovat keše kolem referenčního bodu, tak se mi vyfiltrují jen ty vzdálené 10 km a dál.

 

V nastavení filtru jsem vše prošla a nastavení Blízkost mám blíže než 10 km - toto ignoruj. Když dám musí toto mít n. nesmí toto mít a nechám tam těch 10 km - seznam je prázdný.

Za posledních x měsíců jsem blízkost keše od ref. bodu nenastavovala, ale tohle mi začalo dělat tak před 2 týdny. Bližší keše v databázi jsou, když je dám vyhledat naskočí.

 

Můžete mi někdo poradit, kde mám chybu? Díky.

Ja si okruh filtrovani nastavuji  v prvni zalozce filtru a to v casti Souradnice, viz screen. Takto nastaveny filtr zobrazi kese ktere jsou v okruhu do 10km od referencniho bodu. Neni to to co potrebujes i ty?

Přiložené miniatury

  • geoget-filtr.jpg

Tento příspěvek byl upraven od lukabike.com: 11 červenec 2014 - 19:37

  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#106 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2014 - 20:12

Ahoj,

poslední dobou mi při aktualizace kešek vyskakuje hláška co je v příloze. Jsme PM a hláška mi přijde nějak zavádějící... Díky

Přiložené miniatury

  • geo_get.png

  • 0

#107 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2014 - 20:13

A odhlasit a prihlasit se k LIVE jsi zkousel? Zrejme jsi se prihlasoval jako BM, probehla zmena clenstvi, ale pak uz jsi se znovu neprihlasil - GG o tom tudiz nevi. 


  • 0

#108 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2014 - 21:06

Premium jsme už dlouho, akorát jsme ho teď prodlužovali. Jak jsem to odeslal, tak mě napadlo prošťourat nastavení. Byl tam typ neznámý a po znovupřihlášení vše OK. Takže geoget si asi pamatoval konec členství a nevěděl, že už je prodloužené. Díky


  • 0

#109 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2014 - 21:57

Je to divná hláška. 6000 keší za 24 hodin platí pro PM. Pro BM platí omezení na plné listingy u pouhých 3 keší za den. Takže ten počet opravdu odpovídal vašemu PM členství, jen tam bylo chybně že jste BM.


  • 0

#110 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2014 - 9:39

no, verim tomu, ze geoget ukaze jen to co mu api rekne :)


  • 0

#111 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2014 - 9:56

Tady doslo k tomu, ze pri prihlaseni rekla API: Hele, von ma sice PM, ale konci mu za mesic, tak se podle toho pak chovej. 

 

Pak, kdyz jsi obnovil PM, vedel GG jen to, co mu rekla API pri tom prihlaseni pred obnovou, tudiz bral v potaz, ze jsi BM (zrejme, az tak dovnitr nevidim). Takze na tebe jecel, ze jsi BM, ale ten pocet listingu ke stazeni si zjistoval aktivne z API - a ta mu rikala cislo aktualni.

 

Pokud by API posilala info treba o tom prodlouzeni, tak by to bylo vp ohode. Jenze ona to nedela. A GG se tezko dozvi, ze si to info ma zjistit. Kdyby to delal automaticky, tak je taky mozny, ze by se to GS nelibilo (u nich ej mozny vsechno krome normalniho chovani).

 

Proto je proste treba, aby ses pri nejaky takovyhle zmene odhlasil a znovu prihlasil. GG za to fakt nemuze ;)

 

Je to aspon trochu k pochopeni? :)


  • 0

#112 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 6:14

Zjistil jsem, že při aktualizaci nálezů se mi správně nenačetly všechny nálezy. Musel jsem dát importovat všechny nálezy, aby se mi naimportovaly opravdu všechny, nevíte, čím by to mohlo být způsobené?

Při aktualizaci nálezů vše proběhlo, ale u všech položek bylo 0 změněných (aktualizovanýcz). Při importu všech se mi v pohodě načetly i zbylé nálezy...

 

Jen jestli jsem dobře rozuměl, tak import všech nálezů přes Live atp. zruší třeba nastavení času u nálezů, které mám udělané přímo v GG a kde nemám čas zapsaný u logů na GS, že?


  • 0

#113 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 6:30

Nepises zadne podrobnosti, tak mohu odpovedet jen obecnym principem.

Aktualizace si poznamenava cas spusteni aktualizace a pak hleda jen logy s cerstvejsi zmenou. Takze pokud dojde k vymazani "stareho" logu a tento nebyl na serveru zmene, k jeho stazeni nemuze dojit.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#114 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 7:03

No, normálně jsem zalogoval, myslím, že dokonce popořadě a nějaké mé logy se tam asi nahrály během aktualizace keší (byly nejspíše mezi posledními logy na keši, takže ty se asi označily automaticky za nálezy). Ale když jsem pak dal aktualizovat logy, tak už se mi ty co jsem tam měl udělané nenahrály. A nevím proč.

 

Jestli tedy dobře chápu, tak pokud píšu logy třeba postupně, třeba 1.7. mám zalogováno do 1.6. a chci si označit v GG mezitím alespoň ty, co mám zalogované, spustím aktualizaci nálezů, proběhne mi aktualizace těch, co mám zalogované. Do 5.7. si dologuji ty, co jsem sbíral během července, ale aktualizace nálezů mi je už nenačte, protože proběhla po jejich nálezu? Je možné, že to vzniklo nějak takto. Možná by bylo lepší vyhledat poslední nález a hledat změny po něm?

Já si původně myslel, že to hledá rozdíly v nálezech... Občas se mi totiž stane, že nějakou keš zapomenu zalogovat a tím pádem ji loguji třeba zpětně, takže pro tento případ je aktualizace nálezů trochu nepoužitelná a musím dát stejně čas od času stáhnout všechny nálezy.

 

Bohužel přesný postup už nevím... Jen se mi teď nedávno stalo, že jsem zastavil u kešky, která na mě svítila jako nenalezená a já zjistil, že jsem na ní před půl rokem byl! A tak jsem se hrozně divil, jak je toto možné, že na GC ji zalogovanou mám, ale v GG zalogovaná není... A protože už je to delší dobu, neřeknu ti přesný postup. Jen vím, že jsem v tom období logoval některé kešky se skoro dvouměsíčním zpožděním...


  • 0

#115 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 7:09

Je uplne jedno, s jakym zpozdenim logujes. Logy to stahuje v poradi, v jakym jsi je psal a u GS se i ukladaj (samozrejme na pozadi) s casem a datem, kdys je psal. Takze si loguj treba deset let zpatky, ale GG to stahne, protoze log byl vytvorenej treba dneska. Takze tam bych rozhodne nehledala. Spis bude zakopanej pes jinde.


  • 0

#116 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 7:17

Bez presneho postupu tezko rict, kde se stala chyba. Rozhodnme neni problem v poradi logovani. Ja si klidne napisu WN k 3 roky nalezene kesi a pri aktualizaci se mi log stahne. Podobne je to s opravou drive udelaneho logu - stahne se ten zmeneny log. Neni dulezity datum a cas logu, ale datum a cas provedeni logu a datum a cas posledniho spusteni funkce. (Ono se to vlastne spousti s kontrolou na na cas o neco starsi nez byl cas posledniho spusteni, aby tam byl nejaky prekryv, ale na principu to nic nemeni.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#117 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 8:07

Hmm, tak to fakt nevím... Můžu říct jen to, že jsem pustil min. 2x aktualizaci nálezů, přičemž minimálně poslední mi napsala 0 změněných. Přitom po nahrání všech nálezů tam už byly.

Nedokážu říct, jak je to možné :-( I když byly to asi 3 kešky v jeden logovací den. Pamatuji se které to byly, Ono se nějak dá zjistit ty údaje, kdy byly nahrány atp.?

 

Bohužel odpoledne odjíždím na víkend pryč, takže zkoumat to budu asi až příští týden. Zjistil jsem, že jednu nemám zalogovanou starší, takže pak to znovu vyzkouším po jejím zalogování ;-).

 

Ale díky moc za odpověď. Tak snad to příště půjde.


  • 0

#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 8:24

Ano, dela se to podle data zmeny ci porizeni logu, takze je jedno, jestli logujes napreskacku.

Kdyz napise 0 zmenenych, muze to znamenat i to, ze nebyl duvod log menit. Treba kdyz uz tam byl.

A v neposledni rade, uz se mi parkrat stalo, ze chvilicku trvalo, nez na webu porizeny log byl viditelny v gc.live. zkusil jsem to za minutku, a uz tam byl.
  • 0

#119 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 8:30

Porad mi neni jasne, jak stare logy se ti v databazi neobjevily. Nejake hodne stare nebo jsi zalogoval, pustil aktualizaci a ini se do databaze nedostaly ty nove zalogovane? Pokud B je spravne, pak se opravdu obcas stava, ze je potreba tu aktualizaci pusit o fous pozdeji.

 

Ano, pomoci SQL se da zjistit, kdy doslo k aktualizaci logu v databazi GG.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#120 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2014 - 9:04

Právě že to nebylo hned potom. Logoval jsem to asi před měsícem a nález to byl asi 2 měsíce starý...

takže vidět log přes GC.live by měl být.

Ale je také možné, že jsem to spustil nějak blbě... Nebudu zdržovat, pokud se mi to někdy projeví znovu, tak se teprve ozvu ;-)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama