Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
209 odpovědí na toto téma

#141 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 19:32

Ano, samozřejmě. A zdůrazňuji, že to funguje i tady na fóru. Když to dáš na začátek každýho svýho příspěvku, tak tu bude prázdno.


  • 7

#142 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 20:03

Ano, samozřejmě. A zdůrazňuji, že to funguje i tady na fóru. Když to dáš na začátek každýho svýho příspěvku, tak tu bude prázdno.

to jste mu zase poradili věc...


  • 1

#143 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 20:04

[white] test


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 29 září 2014 - 20:05

  • 0

#144 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 20:06

To nefunguje. 


  • 0

#145 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 20:06

[white] test

 

Rozbil jsi to :-D


  • 8

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#146 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 20:09

Na co šáhnu, to rozbiju, kam šlápnu, tam sedm let tráva neroste.  :wacko:


  • 0

#147 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 20:48

No ja si vzpominam na jednu akci na Sumave. Byly tam 2 kese bez nalezu, tak jsem se pro ne vydal z Klatov nekam zhruba na Churanov. Takze radove 50 kilaku. Musel jsem kvuli tomu rozvratit rodinnej program, sebrat jim auto, nechat je bez dopravniho prostredku. Zadna radost, ale nakonec to proslo. Dojel jsem tam, obesel stage behal chvili po horach, nasledne nasel pixlu s 24 hodin starym FTF logem. Cely dopoledne v riti a nasrana rodina, jen proto ze nejakej .... mi chtel doprat adrenalin. Tak muzu ti rict ze na takovej adrenalin se muzu vykaslat. U me tohle neni adrenalin, ale sprosta bezohlednost. Ne vzdy je to tak ze dotycnej ma cas si udelat vejlet a je mu to jedno.

 

V 90% případů s Tebou v tvých názorech souhlasím, ale tady musím se zastat lidí co nejsou všude online. Pokud někam jedu a mám jen publikační zprávy přes SMS a jsem tam na víkend, tak s sebou (ač je to asi  k nevíře) nemusím mít nutně cokoliv co umožňuje zalogovat se online (za pomoci mobilní sítě), ba vůbec nemusím mít mobilní datové připojení. Loguje se pak až po návratu domů, klidně na konci víkendu.

Za zlé to tedy dotyčnému mít nelze, nejsou všichni všude online, leckdo ani nemá mobil s datovým připojením. 

 

Navíc - když jsi chtěl být s rodinou tak's neměl jet 50 kiláků na FTF. Mohlo padnout 5 minut před tebou a taky bys byl na dotyčného naštvaný? Výsledek by byl tentýž. Rodina naštvaná a bez FTF.

 

Doufám že nezadělám na flame.


  • 11

#148 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 20:58

Dejwy to je právě to - já zastávám názor, že kdo se rve o ty FTFka, tak už z principu věci chce být zalogován co nejdřív ( ať už s pomocí kamaráda, manželky atd).
Jako že vnitřní etika lovu ( uspěl jsem, zabil jsem šelnu, hrdost pravěkých lovců)

Modráka chápu tak, že prostě borec zlomyslně nelogoval.

A Noticku či bookmark tam nacpat může, ne ?
Wifi je skoro všude ( parky, knihovny, restarace, hotely).
  • -8

*


#149 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 21:25

Přijde mi to stejné, jako čekat FTF hodinu po publikaci někde v civilizaci.

 

Většina FTF padne pár minut po publikaci, tak nevím, kdo by mohl čekat čistý logbook, den po. To funguje jen v opravdu extrémním místě.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#150 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 21:34

To je právě zajímavé - někdy to funguje přesně opačně - na tradičku prakticky v centru nikdo nejede, protože si KAŽDÝ řekne že tam pojede přece KAŽDÝ

(vlastní mnohonásobná zkušenost)

 

Ale uznávám - jiný kraj, jiný mrav.


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 29 září 2014 - 21:34

  • 0

*


#151 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 21:52

Faktorů, které ovlivňují dobu od "pípnutí" do FTF je přece celá řada. ;) Podotýkám, že nejsem FTFkař, jen jsem zkusila, abych si vyzkoušela pocit a vžila se do skutečných FTFkařů, ale docela mě pobavilo, že mi vyšel hned první pokus, přestože jsem se přibližně ještě půl hodiny hrabala doma než jsem se rozhodla, že si keš stáhnu do Oregona a zkusím se podívat, jaký na místě bude event. Mno, zapisovala jsem se do čistého logbooku, další půl hodinu čekala, kdo přijede a když nikde nikdo, vydala jsem se na nákupy a ještě někam, už si přesně nevybavuji, co to tehdy bylo. Jen mě překvapilo, že další kačeři chvíli čekali, až se zaloguji i na počítači jako první a když jsem cca 3 hodiny nelogovala, někdo další nevydržel a zalogoval. Proto se zeptám, jaký je v které oblasti zvyk kolem následného zápisu do počítače: Opravdu se čeká, až zaloguje první? Pro mě to není nijak podstatné, přece píšu FTF, STF nebo TTF a kolikátý je zápis v počítači  neřeším. Jsou nějaké nepsané konvence?

 

PS: FTF ráda nechám těm, co se jimi baví - jen je občas hecnu WN u keše. To zase baví mě. ;)  Lakusovci mě docela chválí, že se jim nepletu pod nohy. Přece jim nebudu před nosem čmárat do logbooků, když oni mají nejradši nepopsané!. :D


  • 1

#152 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 21:59

modrak - jak už tady někdo psal, nikdo tě na to FTF nenutil.

 

No a za druhý, už jsem taky zažil, že jedna FTF partička mě takhle seprala, že neloguju od keše FTF, že zbytečně jeli a podobný keci. Realita byla taková, že to bylo opět v sousedním Polsku, cca 50 km od našich HC a oni logovali STF asi hodinu po mě. To si mám kvůli někomu ještě platit datový roaming, aby on to případně mohl před hranicema otočit??

Prostě, je to hra ve hře a pravidla to nemá. Tudíž po mě nikdo nemůže chtít, abych logoval podle toho jak on potřebuje. Maximálně se mohu držet našich zdejších zvyků. Ale když budu např. na Šumavě, tak si nebudu dopředu zjišťovat, jak se tam loguje ;)

 

Zvědavka - např. na Ždársku se loguje po 24h. U nás na východě tak půl na půl, já většinou po návratu domů.

PS: "FTF - více později" je pro mě úplně to samé, jako logovat "smajlíkem" ;)


  • 5

#153 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 22:44

V 90% případů s Tebou v tvých názorech souhlasím, ale tady musím se zastat lidí co nejsou všude online. Pokud někam jedu a mám jen publikační zprávy přes SMS a jsem tam na víkend, tak s sebou (ač je to asi  k nevíře) nemusím mít nutně cokoliv co umožňuje zalogovat se online (za pomoci mobilní sítě), ba vůbec nemusím mít mobilní datové připojení. Loguje se pak až po návratu domů, klidně na konci víkendu.

Za zlé to tedy dotyčnému mít nelze, nejsou všichni všude online, leckdo ani nemá mobil s datovým připojením. 

 

Navíc - když jsi chtěl být s rodinou tak's neměl jet 50 kiláků na FTF. Mohlo padnout 5 minut před tebou a taky bys byl na dotyčného naštvaný? Výsledek by byl tentýž. Rodina naštvaná a bez FTF.

 

Doufám že nezadělám na flame.

Asi takhle. Reagoval jsem na prispevek povazujici umyslny pozdni log za neco vyborneho. A dolozil to prikladem jak vyborny vtip to pak muze pro postizenyho bejt. A konkretne k uvedeny situaci. Kaceri byli mistni. Tedy s nejvetsi pravdepodobnosti mezi FTF a jeho zalogovanim dojeli domu, v klidu se vyspali, vzbudili, nasnidali, naobedvali, nasledne nekdy zalogovali. Nevim proc takhle pozde. Treba oba meli vazny duvod, treba ani jeden z nich nema mobilni internet, treba k nemu nemeli pristup driv nez za 24 hodin, nemaji ho ani doma, nebo kde byli. Mozna. Proto taky jsem je tenkrat neposlal kam patrej, ani ted nezverejnuju kdo to byl. Reaguji jen na kolegu, ktery si mysli ze logovani o 24 hodin pozdeji je dobry vtip. Pro me neni. A nevim jestli ti dva patri mezi ty co toto povazuji za dobrou zabavu a delaji to umyslne, nebo netusi jakou pakarnu ostatnim udelaji, nebo fakt driv nemohli. A kdyby FTF padlo 5 minut prede mnou, tak to by prave byl ten adrenalin a kolegum bych pogratuloval k uspechu. Ja tam jel presne s tim ze treba uz je par lidi na ceste co to nedali vcera a ze mozna to nestihnu o chvili. S rizikem ze to nestihnu o 5 minut nebo o hodinu jsem do toho sel, ale ne s tim ze to je odloveny jeste nez jsme vyleji z Prahy do Klatov. Nevim jestli mas rodinu. Pokud jo, asi vis ze takovouhle akci muzes obcas udelat, ale ne casto. Takze kdyz ji udelas zbytecne, je to proste skoda a nemuzes se o totez pokusit priste, kdyz by to treba klaplo.

 

A mimochodem, kdyz nekteri obhajuji 24 hodin. Co takhle tejden. Nebo mesic? Co kdybych jezdil na FTF a nelogoval je vubec? To by teprv byl adrenalin. Proste bych si pockal az se par lidi nakavkuje a lognul to v klidu po tejdnu. To by teprv byla parada.

 

Jinak at si kazdej loguje jak chce. Akorat ten kdo loguje vcas, ma moji uctu, i kdyz je rychlejsi nez ja. Kdo loguje FTF za 24 hodin ji nema. Samozrejme je kazdeho vec jestli mu na tom zalezi, nebo je mu jedno co si o nem myslim. Ja osobne loguju FTF hned i v cizine. Ty romingovy data dnes uz skoro nic nestojej. Obcas mi nekdo za rychlej FTF log i podekuje. Zajimalo by me jestli nekdo podekuje tem co logujou po 24 hodinach, dost o tom pochybuju.

 

A co se tyka tech komentaru o tom jak dlouho FTF na Sumave vydrzi, myslim ze bys Kolombo mozna mel Sumavu nekdy navstivit. Ja se tam celkem pohybuju bezne a FTF druhy den po publikaci tam neni nic vyjimecneho, pokud to neni hned na rane. Coz tohle nebylo. Mam tam i FTF nekolik dni po publikaci. Ostatne uz fakt ze druhej den jsem mel STF na kesi na ktery nebyl zapsanej zadnej FTF log celkem jasne hovori o tom, ze nebyl nesmysl tam jet. Neplet si to s Prahou, nebo s Libercem.


  • 6

#154 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 22:48

Ze svého okolí mám zkušenost, že FTF padne během chvilky, nebo až za několik hodin. Většinou to záleží na tom, jestli jsou "obvyklí podezřelí" doma, nebo někde na výletě.

A vzhledem k tomu, že mám obvykle v logování mírný skluz, tak jsem tuhle logoval FTF se zpožděním jen čtyř měsíců. Takže nějakých 24 hodin by mě opravdu netrápilo  ;)


  • 0

#155 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 22:57

modrak - jak už tady někdo psal, nikdo tě na to FTF nenutil.

 

No a za druhý, už jsem taky zažil, že jedna FTF partička mě takhle seprala, že neloguju od keše FTF, že zbytečně jeli a podobný keci. Realita byla taková, že to bylo opět v sousedním Polsku, cca 50 km od našich HC a oni logovali STF asi hodinu po mě. To si mám kvůli někomu ještě platit datový roaming, aby on to případně mohl před hranicema otočit??

Prostě, je to hra ve hře a pravidla to nemá. Tudíž po mě nikdo nemůže chtít, abych logoval podle toho jak on potřebuje. Maximálně se mohu držet našich zdejších zvyků. Ale když budu např. na Šumavě, tak si nebudu dopředu zjišťovat, jak se tam loguje ;)

Jo. Proc najednou mluvis o hodine, o Polsku a o roamingu, kdyz jsi zacal o 24 hodinach a doma? Proc mluvis o par korunach za roaming, kdyz vejlet do Polska stoji nekolik stovek a tech par kB roamingu se v tom naprosto ztrati a navic Sumava neni v Polsku? Nejak to nechapu. Jediny v cem mas pravdu je ze nemusim na FTF jezdit. Ale zas si muzu myslet svy o lidech co mi umyslne delaj pakarnu a povazujou to za dobrej vtip.


  • 0

#156 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 23:06

Jinak teda mistni zvyky jsou ruzny. Treba v Nemecku bezne logujou ekvivalent "FTF, vice pozdeji", ale delaji to jako WN a ne jako FI. Nevim proc. Je to trochu blby, protoze kes nezmizi z mapy a musi se rozklikavat jestli na ni neni log. Ale zas kdo ji ma na watchlistu, tak to samozrejme dostane. Takze pro misti je to asi OK, pro nekoho kdo si chce oscannovat vetsi uzemi je to neprehledny


  • 0

#157 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2014 - 23:44

Jo. Proc najednou mluvis o hodine, o Polsku a o roamingu, kdyz jsi zacal o 24 hodinach a doma? Proc mluvis o par korunach za roaming, kdyz vejlet do Polska stoji nekolik stovek a tech par kB roamingu se v tom naprosto ztrati a navic Sumava neni v Polsku? Nejak to nechapu. Jediny v cem mas pravdu je ze nemusim na FTF jezdit. Ale zas si muzu myslet svy o lidech co mi umyslne delaj pakarnu a povazujou to za dobrej vtip.

- Tak zaprve, zmatlal jsi 2 mé příspěvky dohromady.

- Polských FTF mám pár desítek za posledních pár let. (To není vytahování, jsou i lepší borci, ale to jen, aby pan Modrák byl v obraze)

- to FTF s roamingem bylo v době, kdy 1) data byla drahá, 2) měl jsem ještě nokii 6300. Takže jsem to stejně nemohl lognout ;)

- já popisoval situaci u nás (PU kraj) a jako příměr opačného konce republiky jsem použil Šumavu.

 

* Jo a sám o jeden post dřív píšeš o "poděkování za FTF log". Jako owner bych ti za WN "FTF - více později" rozhodně neděkoval, naopak, tyhle logy mě se*ou. Protože dotyčný to edituje za týden i později (kolikrát jen z WN -> FI) a to já už bez rozklikávání keše nezjistím. Neříkalo se tady kdysi, že log je jediná odměna ownerovi? Možná si to nejdřív srovnej a pak lamentuj, jak kdo loguje a měl by logovat.


  • 1

#158 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 0:34

- Tak zaprve, zmatlal jsi 2 mé příspěvky dohromady.

- Polských FTF mám pár desítek za posledních pár let. (To není vytahování, jsou i lepší borci, ale to jen, aby pan Modrák byl v obraze)

- to FTF s roamingem bylo v době, kdy 1) data byla drahá, 2) měl jsem ještě nokii 6300. Takže jsem to stejně nemohl lognout ;)

- já popisoval situaci u nás (PU kraj) a jako příměr opačného konce republiky jsem použil Šumavu.

 

* Jo a sám o jeden post dřív píšeš o "poděkování za FTF log". Jako owner bych ti za WN "FTF - více později" rozhodně neděkoval, naopak, tyhle logy mě se*ou. Protože dotyčný to edituje za týden i později (kolikrát jen z WN -> FI) a to já už bez rozklikávání keše nezjistím. Neříkalo se tady kdysi, že log je jediná odměna ownerovi? Možná si to nejdřív srovnej a pak lamentuj, jak kdo loguje a měl by logovat.

K polskym FTF gratuluju, trochu tusim jak to tam chodi i kdyz to mam  daleko a tam to rozhodne neni prochazka ruzovou zahradou ( a to i bec pozde logujicich ceskych kaceru). I kdyz uz se to snad trochu zlepsuje. Treba nedavno jsem byl v Krakove a tam uz to ma docela uroven, vcetne FTF huntu.

 

Co se tyka mych FTF logu, skoro bych rekl zes zadny nevidel. Muzes si rozkliknout muj FTF list, je  verejny. Podle nej najdes kese, a v nich FTF logy, muzes sam posoudit jejich kvalitu nez zacnes neco komentovat. Casto jsou tak na pul stranky, aspon u kesi ktere stoji za log. Nepredpokladam ze bys to udelal, ale pokud o tech logach nic nevis, tak asi nema smysl rikat jesli bys mi za ne podekoval nebo ne. Tohle samozrejme nevyplodim v terenu na mobilu, takze je to vesmes editovany puvodni strucny FI log z terenu. Editaci provedu neprodlene, tedy obvykle behem 1-3 hodin, casto driv nez padne STF. Ze by se v tom owner nejak ztratil nebo neorientoval se v podstate stat nemuze, pokud po publikaci listing aspon trochu sleduje. Pokud cte jen maily a listing kese nikdy neotevre, pak samozrejme ma smulu. Pak ale nevidi ani eventualni fotky. Zhruba ve tretine pripadu mi za FTF log pristane v mailu od ownera osobni podekovani (mimo bezne zdvorilostni gratulace v listingu), a to presto ze puvodni log jen vetsinou jen formalni. Pokud to muzu posoudit, vychazim stran logu s ownery i ostatnimi kacery velice dobre. Zatim jsem neslysel o ownerovi ktery by s tim provizornim logem mel nejaky problem.


  • 1

#159 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 5:15

Asi takhle. Reagoval jsem na prispevek povazujici umyslny pozdni log za neco vyborneho. A dolozil to prikladem jak vyborny vtip to pak muze pro postizenyho bejt. A konkretne k uvedeny situaci. Kaceri byli mistni. Tedy s nejvetsi pravdepodobnosti mezi FTF a jeho zalogovanim dojeli domu, v klidu se vyspali, vzbudili, nasnidali, naobedvali, nasledne nekdy zalogovali. Nevim proc takhle pozde.

...

 

OK, díky za vysvětlení. U místních je to nepochopitelné, s tím souhlasím. Osobně přes mobil neloguji, je to o nervy - když už výjimečně dám FTF, tak ale zaloguji aspoň krátce, že padlo či vytvořím bookmark. Já datové připojení mám, jen jsem uvažoval o alternativě, že by ho klidně někdo neměl (ale ti se málokdy honí po xTF).

 

Zvyklosti (na Žďársku?) logovat FTF po 24 hodinách ale nerozumím vůbec. Proč 24 a ne 12 nebo 36? :-)


  • 0

#160 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 5:57

U nás na jihu je naprosto běžné, že hodinu - dvě po publikaci je na keši log TTF, někdy STF, někdy to začíná až bramborovou. FTFkař se často zapisuje později, až za několik hodin. Nikomu to moc nevadí, stejně se dá předem odhadnout, kdo bude mít FTF.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka