Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
209 odpovědí na toto téma

#161 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 6:26

Přijde mi to stejné, jako čekat FTF hodinu po publikaci někde v civilizaci.

 

Většina FTF padne pár minut po publikaci, tak nevím, kdo by mohl čekat čistý logbook, den po. To funguje jen v opravdu extrémním místě.

Bydlím na okraji Prahy a na xTF zas až tak moc nehraju, ačkoliv samozřejmě potěší, když se zadaří.  Dvě ze tří mých FTF padla druhý den po publikaci, jedno dokonce více než po 24 hodinách, obě několik málo kilometrů za Prahou. Pro jedno jsem si dojela na kole, pro druhé autobusem a pak asi 3 km pěšky. Zřejmě proto, že u obou se dalo zaparkovat nejblíže tak kilometr od keše :D. Jo, a to třetí FTF byla publikace dopoledne, já tam byla ve tři odpoledne a bylo to přímo na kraji vesnice, 2 km od Prahy :D.

 

Takže ani ta Praha není úplně zabitá, jak vidno. Můj telefon je tak chytrý, že umí kromě volání posílat dokonce i SMSky, takže loguju až po návratu z domova od počítače. Nicméně xTF loguju hned jak to je pro mě možné. Čekat s tím schválně na později, aby se vytáhlo z domova víc lidí, považuju za čirou zlomyslnost někoho, kdo nemá roupama co dělat.


  • 0

#162 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 6:31

Já občas vidím rozhořčené logy těch, co přijdou ke keši jako druzí, přitom by tam nešli, kdyby první nálezce logoval hned i na internetu.  :D


  • 3

#163 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 6:48

Já občas vidím rozhořčené logy těch, co přijdou ke keši jako druzí, přitom by tam nešli, kdyby první nálezce logoval hned i na internetu.  :D

 

Jo, znám pár takových, nemají odlovenou spoustu keší, protože se tam nehnali na FTF a spousu míst znají jen v noci.

 

Ale řekl bych, že to je jiná hra :-D


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#164 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 7:00

Koukám, že v Praze to máte na FTFka lepší než u nás "na venkově" :-). Tady je FTFko většinou rozebrané do půl hodiny, i když je 20 km od města a mimo civilizaci :-). I když samozřejmě jsou také výjimky... D5 atp.

 

Osobně se na FTFka podívám max. když je mám někde nedaleko trasy výletu, kudy zrovna jedu, takže za posledních pár let jen většinou STF či TTF právě proto, že někdo nezalogoval FTF včas, ale nezlobím se, je to prostě hra. Nechápu, proč se tak rozčilujete. Není povinnost nikoho, aby se hned logoval. A není povinnost nikoho mít datový tarif. Možná se tolik nerozčiluji i kvůli tomu, že nenajezdím tolik km kvůli imaginárnímu bodu... Stejně nebudu první v počtu FTF, protože prostě nemám volnou pracovní dobu jako někteří FTFkaři a je mi líto dát tolik peněz za benzín kvůli tomu, abych se otočil X km tam a zpět kvůli jednomu bodíku...

Poslední 2 FTFka, která jsem dal jsem také logoval až večer po ranním nálezu - obě byla náhodou na Slovensku, když večer pípla, my ráno jeli kolem, tak jsme si je odlovili a v Tatrách prostě nebudu hledat wifinu a chodit či jezdit X km, abych ji našel, jen kvůli tomu, abych někoho nezklamal.

A i dnes je pro mě datový roaming hodně drahý. O FTFkách jsme se dozvěděli jen díky wifině, ale nepojedu zpět 10 km, abych se zalogoval.

Jinak osobně pokud můžu, loguji WN hned. FI log až později, abych nemusel být stručný a celý text došel autorovi do mailu.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 30 září 2014 - 7:00

  • 1

#165 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 7:01

Můžeš sem vypsat ony zvláštní kraje? Nerada bych náhodně někoho vytočila porušením jejich zvyklostí. Za FTF se sice nehoním, jen jsem párkrát zkusila, ale náhoda je ....., co kdyby, ať vím, jak se kde mám zachovat.

Tímto zvláštním místem je okolí Havlíčkova Brodu, ale pokud bys tam náhodou někdy byla a měla FTF, neváhej se zalogovat klidně okamžitě, jen ať jim klidně rupne cévka. :D Jejich "pravidla" jsou jen pro ně a stejně jim na to každý dlabe.

 

U nás se loguje naprosto libovolně. Nikdo na nikoho nečeká (nesmysl), než se zaloguje ten první. Někteří píší přímo z terénu, že FTF padlo a zalogují více doma, to je na jednu stranu docela nápomocné, ale na druhou z toho owner moc nemá. Já třeba po FTFku loguju až doma, když nemám nic před tím nezapsaného. Jednak má člověk ještě nejvíc zážitků v hlavě a zároveň jsou tyto myšlenky již trošku urovnané, oproti hektickému logu z terénu.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 30 září 2014 - 7:09

  • 0

#166 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 8:32

Takže když to dám hned na začátek logu, tak tam bude prázdno?  :D  :lol:  :ph34r:

 Problém ovšem je, že logy jsou na střídačku s bílým/šedým pozadím. Musíš si tedy odpočítat, jaké pozadí bude mít tvůj log a potom zvolit správnou barvu textu.


  • 0

#167 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 9:01

Už ani kolem Brodu se to tolik neřeší. Frčelo to hodně tak před 4-7 lety, pak jim novopečení začali logovat okamžitě a to pak aby se člověk opravdu bál o zdraví ortodoxů.

 

Jinak čekání na zápis FTFkaře může mít jasnou příčinu - i když jsem se v Brodě nikdy neumístil (asi dvakrát jsem to zkusil, já naiva) a z čistě procesních důvodů mám vnitřní pocit, že když někdo sjede až na konec logů, první by měl narazit na zápis FTF. Rozhodně je to lepší než bookmarky typu "FTF baj Hanýsek" (nick smyšlený).


  • 0

#168 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 11:17

Byl jsem teďka ve Francii (regiony Pays de la Loire, Basse-Normandie, Bretagne) a ostrově Jersey a úplný ráj pro xTF. FTF až po 2 dnech běžně, STF klidně i po měsíci. Na obyčejných tradičkách u cesty, dálnice,... Tam by se ti čeští bednaři pěkně vyřádili :D :D

Jedno STF se nám čistě náhodou taky podařilo, další dvě STF jsme nenašli a to tam ležely přes 14 dní a další dny budou ležet.


  • 1

#169 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 12:34

Byl jsem teďka ve Francii (regiony Pays de la Loire, Basse-Normandie, Bretagne) a ostrově Jersey a úplný ráj pro xTF. FTF až po 2 dnech běžně, STF klidně i po měsíci. Na obyčejných tradičkách u cesty, dálnice,... Tam by se ti čeští bednaři pěkně vyřádili :D :D

Jedno STF se nám čistě náhodou taky podařilo, další dvě STF jsme nenašli a to tam ležely přes 14 dní a další dny budou ležet.

 

A já furt proč ten Benjo jel na tu stáž do Francie! :D


  • 0

#170 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 12:59

Když se loguje FTF a další logy o něco později, tak alespoň víc lidí zažije adrenalin při pokusu o FTF. A nadávat na prvonálezce, že hned nelogoval a on se tam hnal zbytečně, mi přijde ubohý. Takovému člověku nejde o tu zábavu, ale o zářez na pažbě.


  • 10

#171 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 13:00

Teda, abych si taky něco přidal, docela parádně funguje FTF odlov T5 krabiček na Kladně.


  • 0

#172 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 15:35

Já u FTF obvykle hned v terénu loguji "FTF, více doma/později", doma obvykle log needituji, ale smažu a zaloguji znovu FI se vším všudy. Tudíž to ownerovi přijde do mailu a přečte si to.


  • 6

#173 t.o.m.m.y

t.o.m.m.y

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 21:19

Já u FTF obvykle hned v terénu loguji "FTF, více doma/později", doma obvykle log needituji, ale smažu a zaloguji znovu FI se vším všudy. Tudíž to ownerovi přijde do mailu a přečte si to.

 

Nj, ale když zaloguješ v terénu FTF a doma pak smažeš a zaloguješ znova, tak pokud už byl na místě i STF a TTF a taky zalogovali z místa, tak se tvůj nový FTF log objeví až za jejich ne?

 

Šlo by to řešit tak, že na místě zaloguješ jak jsi psal a uložíš si i field notes, pak doma smažeš starý log a použiješ field notes, kde je vlastně uložen i čas a datum jeho vzniku? Nevím, nemám odzkoušeno, jen se ptám ;-)


  • 0

#174 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2014 - 22:27

Mně přijde úmyslné pozdní logování FTF jako docela zvrhlé. Když jsem ještě na FTF občas zkusil jít, tak jsem z něj měl radost, ale určitě jsem nechtěl být škodolibý, a to úmyslné pozdní logování FTF mi škodolibé přijde. Logoval jsem po návratu domů (jinak jsem ani neměl jak). Na FTF teď nechodím, za poslední rok mám dvě na dvou challengích, které skoro nikoho nezajímaly a rozhodně jsem na ně nespěchal, jedna byla po pár dnech a jedna asi po měsíci.. Nějak mne prostě to nahánění úplně přesto bavit. A to osovobození od FTF je docela příjemné, můžete mi věřit. Kdybych někdy na něj teď šel, tak mám případný neúspěch úplně na háku. Nicméně proti gustu.... 

 

Ale... když se na to dívám teď s odstupem času.... Kdo jde na FTF, přece musí s neúspěchem počítat. A když vidím, jak jsou někteří na to úplně nadržení a vztekají se, když to nevyjde, tak si popravdě docela říkám, dobře jim tak. Jako vztekat se, protože jsem jel daleko na FTF, a on tam už někdo byl a nezalogoval se hnedle na netu, to mi totiž přijde docela zvrhlé taky. Tak si ti zvrhlíci podle mne nemaj vůbec co vyčítat.


  • 6

#175 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 6:43

Já u FTF obvykle hned v terénu loguji "FTF, více doma/později", doma obvykle log needituji, ale smažu a zaloguji znovu FI se vším všudy. Tudíž to ownerovi přijde do mailu a přečte si to.

 

Čistě kvůli e-mailu, který přijde ownerovi, to asi neděláš, to by bylo zbytečné, protože owner obvykle bývá svéprávný, zvědavý na první místa a tu F5-ku si (i přes případnou pokročilou artrózu ;-) ) rád později zmáčkne, aby si editovaný FTF log přečetl.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#176 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 9:23

Nj, ale když zaloguješ v terénu FTF a doma pak smažeš a zaloguješ znova, tak pokud už byl na místě i STF a TTF a taky zalogovali z místa, tak se tvůj nový FTF log objeví až za jejich ne?

 

Šlo by to řešit tak, že na místě zaloguješ jak jsi psal a uložíš si i field notes, pak doma smažeš starý log a použiješ field notes, kde je vlastně uložen i čas a datum jeho vzniku? Nevím, nemám odzkoušeno, jen se ptám ;-)

 

To je pravda. Většinou se k logování ale dostanu dřív, než STF/TTF. Z těch několika málo FTFek, která jsem nasbírala, ale byla víc než polovina takových, že STF ten den už nepadlo. S field notes pracovat nemumím, ale asi by to šlo. Šlo by to ale také obejít editací logu, a zároveň odeslat nový FI log a ten pak hned smazat.

 

Čistě kvůli e-mailu, který přijde ownerovi, to asi neděláš, to by bylo zbytečné, protože owner obvykle bývá svéprávný, zvědavý na první místa a tu F5-ku si (i přes případnou pokročilou artrózu ;-) ) rád později zmáčkne, aby si editovaný FTF log přečetl.

 

V podstatě dělám, owner sice bývá obvykle svéprávný, ale takto je to jednodušší, navíc často mívá novou keš ve watchlistu několik lidí, kteří si to mohou přečíst také .

 

Jinak obecně je škoda, že ownerovi nepřijde upozornění, že byl nějaký log editován, nebo že byly například přidány fotky k logu (ty kačeři často přidávají se určitým zpožděním po zalogování).


Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 01 říjen 2014 - 9:45

  • 1

#177 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 9:35

Nj, ale když zaloguješ v terénu FTF a doma pak smažeš a zaloguješ znova, tak pokud už byl na místě i STF a TTF a taky zalogovali z místa, tak se tvůj nový FTF log objeví až za jejich ne?

 

Šlo by to řešit tak, že na místě zaloguješ jak jsi psal a uložíš si i field notes, pak doma smažeš starý log a použiješ field notes, kde je vlastně uložen i čas a datum jeho vzniku? Nevím, nemám odzkoušeno, jen se ptám ;-)

Tak to nemá smysl řešit. Řazení logů na webu je podle dnů a v rámci dne podle pořadí LOGOVÁNÍ, nikoliv času ve FN. Stěžuj si na Grounspeaku, pokud ti to vadí.

 

P.S. a vůbec mi připadá, že už se řeší ptákoviny


  • 4

#178 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 9:59

podle pořadí LOGOVÁNÍ, nikoliv času ve FN

S tím tedy nesouhlasím, já loguji pomocí FN a né vždy je můj log poslední, někdy se zařadí před nějaký jiný log z daného dne - nejspíš také logovaný FN a obsahující čas pozdější než je ten můj
  • 0

#179 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 11:29

Taky se zeptám - před časem jsem se setkal na Bruntálsku s podivnými kešemi (kupodivu všechny podivné byly od jednoho téhož ownera), kde jsem opravdu nevěděl...

 

1. Jak zalogovat keš, když najdu prázdnou (na první pohled vymudlenou) keš? Věc se má tak, že takových keší tam bylo více - některé byly úplně prázdné, v některých byl papírek "tady ne", v dalších papírek s logama od předchozích kačerů - všechny ale měly ten správný logbook od ownera hodně dobře ukrytý uvnitř schránky tak, že ani velmi zkušení kačeři jej často nenašli a hlásili prázdnou schránku. V listingu nic, v nápovědě nic k ukrytým logbookum.

 

2. Jak zalogovat keš - evidentní geobudku umístěnou na kmeni vysoko na stromě, která je rovněž prázdná, tentokráte ale skutečně bez jakéhokoliv logbooku (tedy i toho skrytého) s tím, že v listingu je uvedeno, že tato geobudka není keš a skutečnou keš je třeba hledat 2 metry vlevo od této geobudky zavěšenou a maskovanou ve větvích?

 

Ať jsem logoval kdekoliv cokoliv, tak mě owner do tří minut kontaktoval, ať si OKAMŽITĚ změním logy na DNF, protože logbooky v keších jsou a zápisy na nějaké papírky, které tam vložili předchozí kačeři, jsou neplatné. S tím souvisí další dotaz:

 

3. Smí se vkládat náhradní logbook nebo papír, když logbook uvnitř nalezené krabky není (tedy aspon vypadá že není) ? Někteří owneři vítají, že tam někdo něco vložil, aby se lidi měli kam logovat, než to opraví. Jiní zase naštvaně vyřvávají, že tam nemá kdo co vkládat, protože nejsou owneři a když se není na co zalogovat, tak se loguje NM. Já to nikdy nedělal, ale rozumím oběma situacím, tak by mě zajímalo, jestli je na to nějaká oficiální regule nebo nějaký převládající názor.


  • 0

#180 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2014 - 12:41

Tak ja bych odpovědel na dotaz číslo 2, děkujeme za zvídavý dotaz:

Takže budku prazdnou vysoko na kmeni bez logbooku s označením toto není keš bych nelogoval.

Jinak tento bod považuji za dotaz roku :-)
  • 4

*





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama