Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#101 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 11:50

Osobně jsem si více cenil výzvy typu Tisícovek. To je výzva k cestování...

 

Jedna z těch dosud nepublikovaných keší ze série bude tedy doufám podle Tvého gusta...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#102 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 11:54

Pro Taxoft: Ironie to bohužel nebyla. A že mám x T5?  Zřejmě dáno anomálií v prostoru HC. To se nějak nevylučuje s tím, že mám rád dobrou knihu a k lahodný mok.

PS: První dva kousky na ignor listu......

 

Klidně všechny. :-) Já nemám na ignore listu nic. Vždycky je naděje, že se mi i největší šílenost podaří někdy splnit.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#103 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:05

Chtělo by to taky trocha toho racionálního uvažování. Pochopitelně, každá p..... ptákovina je splnitelná....


  • 0

#104 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:06

Myslím, že je dobře, že challenge na založené keše už nejsou povolené. Skončilo by to tím, že kvůli splnění challenge vzniknou zcela zbytečné keše, které pak autor nebude udržovat.

 

Jinak jako spolautor nápadů na některých keší ze série si taky dovolím napsat malé konstatování. Jirka ve svých příspěvcích velmi dobře shrnul, co je důležité. A úplně nejdůležitejší je, že ignore list funguje.

 

Plně chápu, že se každý nemá šanci se vším ztotožnit, ale tak to prostě je. Taky se mi nelíbí spousta keší, ale závěr je, že skončí na ignorelistu (je to taková ptákovina, že tomu ten čas nehodlám věnovat) nebo mi prostě svítí na mapě (časem ji buď vyřeším, odlovím nebo skončí v archivu). Myslím si, že to, co vzniklo, je zajímavé a splnitelné pro prakticky kohokoliv. I kačeři, co loví intenzivně a mají hodně nálezů, se mají o co snažit. Není přece důležité, jestli se podaří vše zaplnit letos, za rok nebo za 5 let.


  • 6

#105 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:09

Výborně, tak jsme v souladu. Racionálně si myslím, že každá ptákovina je splnitelná. A mám za to, že se ještě v naší republice najde pár jiných keší k odlovu.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#106 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:16

...... Skončilo by to tím, že kvůli splnění challenge vzniknou zcela zbytečné keše, které pak autor nebude udržovat.

 

Ale zakladani kesek pro challenge kese samozrejme zakazano neni a nikdy byt ani nemuze. Klidne muze vzniknout PWT 366 jednoduchych multin, aby bylo mozne odlovit treba tu everyday yellow. Zakazano je pouze podminovani splneni challenge tim, ze musis mit x kesi zalozeno, ale pomahani si ke splneni jakekoli challenge zakladanim novych kesi je mozne.


  • 0

#107 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:35

Jedna z těch dosud nepublikovaných keší ze série bude tedy doufám podle Tvého gusta...

 

Nevím, jestli si někdy tyto keše odlovím, i když pár podmínek splněných mám, většinu podmínek splněných nemám (a některé ani nikdy mít nebudu, protože mi nepřipadá jako výzva lovit každý den nějakou mysterku / tradičku atp., či vybírat si keše podle D/T jen kvůli výzvě, když se to D/T může kdykoliv změnit). A nejspíše pokud se dostanu k Rokycanům, zvolím si za cíl trochu jiná místa, než pár mysterek uprostřed lesa. I když ta tradička uprostřed na Vydřiduchu vypadá alespoň trochu zajímavě, jsou tam pěkné fotky a popisuje pěkné místo ze série Rokycanské kopečky :-).

 

Kdysi jsem na takovou narazil v SRN

http://www.geocachin...50-50-oder-2550

Ale zakladani kesek pro challenge kese samozrejme zakazano neni a nikdy byt ani nemuze. Klidne muze vzniknout PWT 366 jednoduchych multin, aby bylo mozne odlovit treba tu everyday yellow. Zakazano je pouze podminovani splneni challenge tim, ze musis mit x kesi zalozeno, ale pomahani si ke splneni jakekoli challenge zakladanim novych kesi je mozne.

 

Docela by mě zajímalo, jak mohla vyjít ta německá challengka. Asi jen omylem, nebo správně nechápu pravidla. Taky jsem byl přesvědčen, že platí to, co psal k-lord. I když výzvy typu založ oblíbené keše (lepší je % posouzení) by se mi líbíly více, než výzvy ulov X keší.


  • 0

#108 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:44

Docela by mě zajímalo, jak mohla vyjít ta německá challengka. Asi jen omylem, nebo správně nechápu pravidla. Taky jsem byl přesvědčen, že platí to, co psal k-lord. I když výzvy typu založ oblíbené keše (lepší je % posouzení) by se mi líbíly více, než výzvy ulov X keší.

 

Je to jako s jinymi kesemi, posledni slovo ma vzdy reviewer a je na nem, zda rozhodne publikovat neco na hrane (nebo treba uz za hranou) pravidel. Nicmene neumim moc dobre nemecky, tak nevim, co se presne chce v te nemecke vyzve. Osobne mam ale odlovenou treba challenge 100 DNF, ktere byly a jsou taky vyslovne v pravidlech zakazany, resp. kdysi bylo "pravdepodobne nebude schvalena" a dneska je tam "nebude schvalena".

 

Jen tak mimochodem, uz tu mame challenge na jakekoli kese, jednu uz i na waymarky. Jsem zvedav, kdy neco vyleze na cestovatele. Ve statech jsou bezne challenge treba na Jeep TB, diabetes geocoiny nebo kombinace urcitych TB/GC ikonek. Tim nikoho nenabadam, jen informuji. :-)


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 04 březen 2015 - 12:44

  • 0

#109 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 12:46

Romane, ten nápad s % hodnocením keší pro odlov challenge sice zní moc dobře, rozhodně bych tenhle princip vítal, lidi by to nutilo zakládat hezčí keše, ale mělo by to minimálně 2 zápor: 1. byla bu tu přehršel "hezkých" keší a ti co se v současné době snaží by byli tak trošku pozapomenuti, když by bylo třeba 1000 zajímavých budek v okolí, 2. podle mě horší problém, owneři by nutili návštěvníky, aby jim ten bodík dali a různě by se podbízeli. Stačí se podívat na jisté velmi navštěvované série pod Prahou, owner se podbízí návštěvníkům, dělá kýčovité keše, jenom aby mu tam lidi dávali body, ty série už moc s GC neměli společného.

 

 

 

Je to jako s jinymi kesemi, posledni slovo ma vzdy reviewer a je na nem, zda rozhodne publikovat neco na hrane (nebo treba uz za hranou) pravidel. Nicmene neumim moc dobre nemecky, tak nevim, co se presne chce v te nemecke vyzve. Osobne mam ale odlovenou treba challenge 100 DNF, ktere byly a jsou taky vyslovne v pravidlech zakazany, resp. kdysi bylo "pravdepodobne nebude schvalena" a dneska je tam "nebude schvalena"...

Co je špatného na DNF? Jasně, lidi to nejspíš obchází, naflákají DNF na random keše a pak logují tuhle, ale na druhou stranu se určitě najde velká skupina, kterou tohle aspoň donutí ty DNF logovat poctivě. Sám jich mám přes 150 a značnou část jsem určitě nelognul vůbec. Navíc by to možná pak i přesvědčilo některé experty, že DNF u keše není ostuda, především ownery, kteří DNF u svých keší nechtějí.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 04 březen 2015 - 12:51

  • 0

#110 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:10

Co je špatného na DNF? Jasně, lidi to nejspíš obchází, naflákají DNF na random keše a pak logují tuhle, ale na druhou stranu se určitě najde velká skupina, kterou tohle aspoň donutí ty DNF logovat poctivě. Sám jich mám přes 150 a značnou část jsem určitě nelognul vůbec. Navíc by to možná pak i přesvědčilo některé experty, že DNF u keše není ostuda, především ownery, kteří DNF u svých keší nechtějí.

 

Tak na DNF neni spatneho vubec nic. To je snad vetsine jasne. Problem je prave challenge, ktera "nuti" kacery k neuspechu, coz logicky nejde. Vsichni tuto hru hrajeme pro hledani krabicek a pozadovani opaku je logicky nesmyslny. I kdyz to, co uvadis, bylo i podstatou te zminovane challenge, tzn. motivovat lidi k logovani DNF. Stejne tak jsem videl kdysi podminku, ktera by dneska byla taky nerealna - 100 dni bez kese (tj. opak toho, co je bezne pro challenge). Takova challenge by logicky zakazovala hrat hru na 100 dni, coz GS samozrejme podporovat nemuze. Podobne GS nepodporuje nuceni k neuspechu v podobe DNF, podporuje jen logovani DNF, je-li opodstatnene. Fakt, ze splneni takove podminky neni nerealne ani za situace, kdy loguji DNF poctive, je nezajima.


  • 1

#111 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:12

Ale zakladani kesek pro challenge kese samozrejme zakazano neni a nikdy byt ani nemuze. Klidne muze vzniknout PWT 366 jednoduchych multin, aby bylo mozne odlovit treba tu everyday yellow. Zakazano je pouze podminovani splneni challenge tim, ze musis mit x kesi zalozeno, ale pomahani si ke splneni jakekoli challenge zakladanim novych kesi je mozne.

 

Takhle to ale bylo myšleno. Že nelze založit challenge keš, jejíž podmínky vyžadují zakládání keší. Ale nejsem si jistý, jestli to platilo vždy. Existovaly takové. Mám pocit, že pravidla pro challenge bývala volnější. Ale možná se mýlím.

 

Udělat keše usnadňující splnění challenge samozřejmě lze.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 04 březen 2015 - 13:15

  • 0

#112 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:18

..... Ale nejsem si jistý, jestli to platilo vždy....

 

Pravidla pro challenge kese byly kdysi jen doporucujici, tudiz se dalo publikovat kde co. Dneska uz jsou i restriktivni pravidla.


  • 0

#113 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:36

Já fakt zírám, co dokáže několik keší vyvolat za debatu!  :blink:  Přitom to nejsou první challenge keše.


  • 3

#114 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:42

Mistr Bílek se také soutěží obvykle nezúčastňoval, ale vždy se vyjádřil ke všemu...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#115 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:45

:D

 

Chybělo tu zase chvíli kecací vlákno. Při prokrastinaci je třeba berličky, jinak je strašně únavná.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#116 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 13:50

Ani se nedivím, že tyto výzvy vyvolali debatu....... Připadá mi to, že čím dál tím víc je to o poměřování...... Dám přirovnání. Proč podobnou debatu nevyvolaly třeba Brdské výzvy? Ty jsem přijal velice rád (nárok mám asi na 3). Důvod je snad jasný.


  • 0

#117 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:00

Nerozumím. Proč je potřeba pořád něco řešit? Proč vlákno nezaložili ti, kterým se ty výzvy líbí? (Odpověď: jeli si pro místo na bedně.) Proč není možné si toho, co nechci hledat/lovit, prostě nevšímat? Proč je potřeba neustále ventilovat nasranost na něco, co se mne vlastně vůbec netýká?


  • 7

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#118 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:10

Protože je středa, řekl bych.

 

Už dva roky asi tak mluvím o sérii čelenek někde na alpské vyhlídce, samosebou o alpských keších. Jen to, co jsem dal sám. A nechci to pro poměřování pindí... dýlky lana, ale pro sdílení nadšení pro ty toulky, pro nalezení dalších mně podobných pošuků.

 

Naopak výzvy jako zde protřepávané nepotřebují dle mne "důkaz splnitelnosti", slouží, jak už jsem psal, pro nový či další impulz k hledání; je to, jako spousta jiných aktivit, hra ve hře.

 

Vždyť nikdo nemusí trpět tím, že nemůže pro keš zajít; jen si zaloguje WN a ponechá keš v latentním stavu. V takovém pojetí je to jen bezbodová tradička. (ano, je to ode mne podpich ;) )

 

A další věc - jako každá další keš je čelenka převážně lokálního charakteru - i kdybych ji dejme tomu plnil. asi si pro ni z Novohradek na Rokycansko nepojedu... takže proč ne, ať si vznikají dokola podobné výzvy. Challenge keše, na rozdíl od jiných typů, mají podobně jako eventy především komunitní charakter.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#119 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:23


A další věc - jako každá další keš je čelenka převážně lokálního charakteru - i kdybych ji dejme tomu plnil. asi si pro ni z Novohradek na Rokycansko nepojedu... takže proč ne, ať si vznikají dokola podobné výzvy. Challenge keše, na rozdíl od jiných typů, mají podobně jako eventy především komunitní charakter.

 

S tim si dovolim nesouhlasit, tedy castecne. Ano jsou challenge, ktere jsou prevazne urceny lokalnim kacerum (360stupnu Praha, Hanacka vyzva, Gorolska vyzva atd.), ale pak jsou challenge jako treba tato serie, nebo regiony, ci ruzne cestovatelske challenge, ktere velmi presahuji danou lokalitu. Az na par vyjimek se vetsinou challenge v podminkach neopakuji. Moc si nedokazi predstavit, ze by se podobne vyzvy publikovaly ve vice (vsech) krajich.

Lokalniho rozsahu u techto challenge je tak maximalne utok na bednu. Logicky nepojedu cilene jen pro challenge kesku x set km, to da rozum, ale rad se tam zastavim, az pojedu okolo, tj. budu ji/je mit na pameti. ;)


  • 0

#120 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:24

Ještě si dovolím takovou lehce samožernou poznámku - ano, přišly i pochvalné maily, že se tato série výzev líbí. Nikdo z odesílatelů ale není přispěvatelem do tohoto fóra.

 

A pro Citecku: "komunitu" bych do toho netahal - mám splněné Challenge různě po Evropě (a u některých jsem se musel opravdu snažit) a možná si pro ně někdy zajedu, možná taky ne. Ale dělám to, protože chci a protože mne to baví.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama