Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#121 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:38

Hlavne to prosim pekne nezakladejte na mistech, kde by mohla vzniknout kes k nejake zajimavosti v blizkem okoli. Ten les kdesi u Plzne vzhledem k tomu ze jste z Prahy chvalim.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#122 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:39


A další věc - jako každá další keš je čelenka převážně lokálního charakteru -

 

<ironie>Tak proto založil tohle vlákno zrovna N.o.e. a nasázel jako první NA logy...</ironie>


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#123 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 14:45

Ani se nedivím, že tyto výzvy vyvolali debatu....... Připadá mi to, že čím dál tím víc je to o poměřování...... Dám přirovnání. Proč podobnou debatu nevyvolaly třeba Brdské výzvy? Ty jsem přijal velice rád (nárok mám asi na 3). Důvod je snad jasný.

Nevím, o jakém poměřování to mluvíš. Ty se s někým poměřuješ? Lovci se s někým poměřují? Myslíš, že šli od keše a plácali se po zádech a říkali si, jaká je to paráda, že mají ulovenou keš, kterou Smrk nemá? Nebo je potkám na eventu a přijdou mi říct, jací to jsou borci, protože ulovili keš, kterou já nemám? Předpokládám, že budu mít víc jak tisíc keší, které zase nemají oni. A já ho mám většího, protože jsem ulovil High Voltage a oni challenge pod pařezem v lese?


  • 0

#124 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 15:08

Hlavne to prosim pekne nezakladejte na mistech, kde by mohla vzniknout kes k nejake zajimavosti v blizkem okoli. Ten les kdesi u Plzne vzhledem k tomu ze jste z Prahy chvalim.

Les u Boleslavi nebo Benešova by byl lepší... 

Fajn, tak já se taky vyjádřim,k dyž se tu tak horlivě debatuje. Já challenge keše NIKDY DŘÍV nekritizoval a VŽDYCKY jsem stál na straně ownera. Snad jenom v případě mé vlastní (ano, velmi debilní a o ničem) challenge. Ale ve chvíli, kdy ty nejbližší mám 14 km od domova, mi to zpočátku trochu zvedlo mandle (to se ještě žádný challenge před tím nepodařilo), protože keše typu evereday jsou běh na sakra dlouhou trať a a ni nevěřim, že je kdy splnim (pochybuju, že třeba bych lovil na Vánoce). No ale už jsem se zase uklidnuil, beru to tak, že to tam je a nepos... se z toho. (ignore list nefunguje). Takže fakt je, ať si jdou kritici doprčic. Tim spíš ti, kteří bydlí na druhym konci republiky. Ale publikovat to v Praze, to by byly reakce!!


  • 0

#125 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 15:11

O poměřování, kdo vymyslí výzvu s co nejmenší možností splnit (P-T. každý den něco, Taxoft zmiňoval i výzvy od Modráka, které měly být součástí této série a jednu z nich splňují cca 3 kačeři na světě).... Podobných ptákovin lze vymyslet dost. Ale jak zní klasická hláška :" Ale komu tím prospěješ"

No co, odlovím si 6-7 kousků, na které mám nárok, zbytek na ignorlist......


  • 0

#126 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 17:34

No mě se na tom nelíbí dvě věci:

1) Je to serie a připomíná mě sérii BCT, co byla u Sedlece. To znamená, že ten kdo tam jel z větší vzdálenosti si odlovil všechny keše, i když některé neměl splněné a psal na ně WN log. V okamžiku kdy podmínku splnil si napsal FI log. Nevím jestli to byl hlavní důvod, ale ownerovi se to nelíbilo a keše archivoval a nyní i nechal zablokovat. Takže přestože mám keš nalezenou a splnil jsem podmínku nyní nemůžu zalogovat. Prostě jde o to, že tyto challenge jsou dlouhodobého charakteru a vyžadují mnoholetou existenci a tudíž velkou trpělivost ownerů. Doufám, že ji budete mít i za deset let.

2) Osobně by mě hanba fackovala, kdybych založil challenge keš s podmínkou, kterou nemám osobně splněnou. V pravidlech to sice není na tvrdo, ale beru to jako základní indikaci toho, že jsem nevymyslel blbost. Nicméně je to záležitost toho, jak si to zařídí owneři, zdá se, že to probírali ve více lidech.

 

Jinak ovšem proti challenge keším nic nemám, docela se mě líbí, jen mám prostě špatnou zkušenost s těmi BCT keškami.


  • 4

#127 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 18:16

Mám kamaráda. Když mu bylo tak kolem osmnácti a potřeboval jsem ho na něco namotivovat, řekl jsem "Dane, to je výzva!" a bylo. Všichni jsme tehdy takoví byli a kvůli slovu "výzva" bychom třeba měsíc jedli jen kůru ze stromů. Postupem času jsme nad tím ale začali trochu přemýšlet a postupně častěji a častěji na takový laciný hec odpovídali: "Ne, je to blbost."

Nechť si každý vytyčí vlastní hranici mezi výzvou a hloupostí. Pro mne se tato série zpozdila přibližně o deset let.


  • 2

#128 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 18:55

Publikace me poněkud zaskočila, jsem v Rakousku na horách a z founu toho moc nenapíšu. Ale něco přece.

V první řadě v Klatovech s kačery rad na pivo zajdu, bude to přínosne pro všechny. Ozvu se až tam pojedu, ale situace se změnila a vyskytuji se tam méně casto.

Co se týka BCT, tak to byl odstrasující příklad jak se to dělat nemá a jeden z důvodů proc jsem s tímhle pomohl, abychom tady meli něco důstojného. O trvanlivost se myslím nemusíte příliš obávat a pro zjištění jak se dá logovat staci si přečíst listing.

Pokud má někdo raději chutný mok a knihu, pak skutečne tohle není pro něj a použiti ignore listu je rozumné rozhodnuti. Výzvy jsou jen pro určitou kategorii kačeru, kteří by si ty výzvy dělali sami sobe i kdyby se nepublikovaly. Tem tohle snad pomůže. Pro lidi kteří od geocachingu chtějí snadne body toto není urceno.

Co se týka obav owneru o vlastni kese, tak i toto bylo bráno v potaz a challenge které by mohly negativne ovlivnit provoz některých kesi byly vyřazeny. Blbe logy samozřejme vyloučit nelze, ale to je obecny jev nesouvisející s challengema, ty od daného kacera nafasujete vzdy.

Dale pak bych pro zachování duševního zdraví doporučil lidem smirit se s tim, že v živote nemůžete mít úplne vsechno. Spousta lidi nikdy nebude mit jachtu, letadlo, a některé challenge.

No a k tomu co má nebo nemá mit owner splněno je to na delší rozpravu. Spis osobne do hospody. Možná i tady, ale z founu to nedám. Není to černobílý. U dobrých challengi není důvod, u špatných to nepomůže.

A ještě jedna věc. Je mi úplne jedno ze je s těmihle challengemi par lidi nespokojeno. Me spis zajímá jestli se najdou někteří spokojeni. Pokud ano, pak má to silený úsilí který tomu taxoft věnoval smysl, a budu rád že jsem s pár dalšíma lidma mohl k tomu přispět.
  • 11

#129 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 04 březen 2015 - 19:39

Mně se ta série libí. A oceňuji práci ownerů. Díky.


  • 0

#130 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 21:29

Tak zas mam chvíli na psaní.

Owner muže výzvu sám splnit a pak publikovat challenge. Na první pohled dobrý. Ale při troše zle vule se tento postup da vykládat i jako to zminovane poměrování, resp. vytahování se na ostatni. No a pak je druha možnost. Hele co me napadlo za bejkarnu. Zkusím to dat. Ještě to sice nemám, ale budu na tom dělat. Zkusís to taky? Na rozdíl od prvního případu kdy mam hotovo, tady jdu s kuzi na trh. Vyzvu ostatní na ferovku. V cem je problém? Ti co chtějí remcat budou remcat v obou pripadech. A komu se to líbi ocení to v obou pripadech. U těch remcalu je to stejne jen o tom ze nemají splněno. Kdyby náhodou splněno meli, šli by totéž zalogovat a ještě by poděkovali. Jenže challenge není to, co už mám splněny.

Třeba ty everyday obsahují přestupnej rok. Nebyl by problém na tom máknout a k 29 únoru 2016 mit splneno. A pak to publikovat 1. brezna. Ale není ferovejsi pustit to hned, když máme ten kritickej den před sebou a všichni dostanou šanci? Fakt je za tim rok prace a uvažování o všem ze všech moznejch stran. I to ze třeba na Highlandera neplatí EC má svy dobrý duvody. A spousta dalších věcí. Proti tomu stojej NA logy a kritika lidi co ani neznaj pravidla a evidentne o tom co dělaj nepřemejslej ani minutu.

Padla tu i zminka tusim o 555D5 v Lipsku. Prijde vam to jako vrchol silenosti? Dělám na tom, jsem už za pulkou. Tenhle tejden přibylo 5 kusů v Rakousku. Proti tomu ty Everyday jsou cajicek. Já se těžkejch věci nebojim. A narozdíl od těch remcalu je aspoň zkusím.

Jinak zrovna tahle challenge nedávno dost zasadne změnila moje chápání toho zda má mit owner splneno. Ono totiž formální splneni ve finále nemusí nutne znamenat až tolik jak se na první pohled jevi. Neprecenujte ho, hrajte ty challenge sami se sebou a ne s ownerem. Jakmile je nehrajete sami se sebou, ztrácejí smysl.
  • 11

#131 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 21:34

Neprecenujte ho, hrajte ty challenge sami se sebou a ne s ownerem. Jakmile je nehrajete sami se sebou, ztrácejí smysl.

Tesat do kamene! A platí to nejen v geocachingu. Přesně o tom to totiž je.


  • 6

#132 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 23:22


Jen tak mimochodem, uz tu mame challenge na jakekoli kese, jednu uz i na waymarky. Jsem zvedav, kdy neco vyleze na cestovatele. Ve statech jsou bezne challenge treba na Jeep TB, diabetes geocoiny nebo kombinace urcitych TB/GC ikonek. Tim nikoho nenabadam, jen informuji. :-)

 

Jedna nesmírně jednoduchá Challenge na cestovatele už i v Praze jedna je/byla. Něco o dva-tři řády složitějšího jsme měli vymyšleno také, ale zase jsme to po čase zavrhli. Stejně tak výzvu na dvanáct diamantových odznaků (bez států, autora, waymarkera a ještě dalších.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#133 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 23:23

Zajímavá sada keší. Odaduji, že pár jich splňuji i se svým hubeným bodovým kontem, ale radši jsem si to neověřoval. Zuby nehty se totiž bráním tomu, abych náhodou nepropadl právě tomuhle odstínu hry, totiž geocachingu statistickému. Už tak mi tahle zpropadená hra komplikuje život, proto se snažím držet ji pod kontrolou. Za krabičkami chci vyrážet podle volného času a nálady a ne pod diktátem toho, že zrovna dnes musím vyplnit zelené nebo modré okénko v kalendáři. Ale proti gustu žádný dišputát, kdo chce ať si to užije. Listingy jsou hezky napsané, podmínky promyšlené a věřím, že i provedení schránek bude na úrovni. Tyhle keše - na rozdíl od jiných - hru nijak nepoškozují.

PS: Musím ocenit, že jak se autoři postavili čelem k prvotní vlně kritických názorů. Věcně, logicky, bez urážek dokázali vysvětli a obhájit svůj záměr. Držím jim palce!
  • 15

#134 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 23:36

Zajímavá sada keší. Odaduji, že pár jich splňuji i se svým hubeným bodovým kontem, ale radši jsem si to neověřoval. Zuby nehty se totiž bráním tomu, abych náhodou nepropadl právě tomuhle odstínu hry, totiž geocachingu statistickému. Už tak mi tahle zpropadená hra komplikuje život, proto se snažím držet ji pod kontrolou. Za krabičkami chci vyrážet podle volného času a nálady a ne pod diktátem toho, že zrovna dnes musím vyplnit zelené nebo modré okénko v kalendáři. Ale proti gustu žádný dišputát, kdo chce ať si to užije. Listingy jsou hezky napsané, podmínky promyšlené a věřím, že i provedení schránek bude na úrovni. Tyhle keše - na rozdíl od jiných - hru nijak nepoškozují.

PS: Musím ocenit, že jak se autoři postavili čelem k prvotní vlně kritických názorů. Věcně, logicky, bez urážek dokázali vysvětli a obhájit svůj záměr. Držím jim palce!

 

Děkujeme. :-) Ověřil jsem to za Tebe. Máš splněno docela dost. Ještě by ses vešel nejmíň pětkrát na bednu. :-)


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#135 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 0:16

Mi to nedalo a ověřil jsem se - jednu mám splněnou a to jsem i věděl natuty (hádejte kterou ;) ), jedna mne překvapila (RW) a některé nemám, i když bych myslel, že i jo...

 

... ale chci se zeptat: ověřovátko mi nepočítá ani jedno FTF (pro BlackBelt), japato?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#136 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 0:44

Citecka: A máš  vůbec nějaké FTF ? V profilu statistiky nemáš, takže ani tvá verze není známá. Protože ve statistikách které se pro tvůj profil zobrazí není vůbec záložka FTF, tak asi žádné FTF nemáš !


http://project-gc.co...ter&chartpage=4


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#137 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 0:44

Pokud jsem se nespletl, tak mám splněno deset, a k další mi chybí jedna krabička (kterou ovšem široko daleko kolem republiky nenajdu). Překvapivě i některé, které bych nepředpokládal.

U těch kalendářových barevných a krabičkových...tak tam někde končí ta výzva a začíná vopruz...kde má člověk brát skoro každý den extra velikost a typ, když nebydlí v Praze, už má okres vylovený několikrát, kalendář taky vyplněný, další vysbíral při denní šňůře...někdy se musí i pracovat a benzín do nádrže nikdo zadarmo nenaleje...to je na roky


  • 5

#138 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 2:19

<ironie>Tak proto založil tohle vlákno zrovna N.o.e. a nasázel jako první NA logy...</ironie>

 

Nedá mi to a znovu se ozývám:

 

MŮJ NÁZOR JE, ŽE CHALLENGE BY MĚL JAKO PRVNÍ SPLNIT OWNER!

 

Vše ostatní je napsáno v prvním příspěvku. Jak to tak čtu, připadne mi to jako názor většiny diskutujících, bez ohledu na to, jestli je to kravina či nikoliv. 

 

To Modrak:

      Jsem zvědav, za jak dlouho u těch kritizovaných challenge se stane alespoň jeden owner vyhovujícím. Podle toho co tu čtu, je to ve smyslu: MY JSME TO VYMYSLELI A VY SE S TÍM POPERTE! Nikde ani náznak toho, že zrovna VY owneři uděláte všechno proto, aby jste byli mezi prvními, potažmo jak se říká o chytrých raketách: vystřel a zapomeň. Tak takhle mi to z vaší strany připadne. Bez urážky ano.


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 05 březen 2015 - 2:21

  • -1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#139 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 6:28

Myslel jsem, že splňuju jednu podmínku a já splňuju hned tři:-) Docela jsem koukal, kolik keší od různých revírníků jsem našel.


  • 0

#140 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 6:40

Mi to nedalo a ověřil jsem se - jednu mám splněnou a to jsem i věděl natuty (hádejte kterou ;) ), jedna mne překvapila (RW) a některé nemám, i když bych myslel, že i jo...

 

... ale chci se zeptat: ověřovátko mi nepočítá ani jedno FTF (pro BlackBelt), japato?

 

Pro to, aby ti project-gc našel FTF jako FTF ho musíš mít označený. Buď pomocí "{FTF}" nebo nějak podobně v logu a nebo pomocí veřejného FTF bookmarku.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama