Přejít na obsah


Fotka

Nevkusná/nevhodná umístění keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 9:47

No ještě že žádnej kostel nemam, jak tady zas já furt píšu :D!

 

Ale je fakt, že tím, že kolega, kterej mě před pár lety do geocachingu navezl, mi strčil přímo pod okno 1/1 tradičku, věnovanou našemu klášteru, mě tak kvůli kolizi připravil o překrásnou T4 lokalitu, ke který by se muselo sjet po zadku z příkrý stráně do potoka a pak kousek brodit do tunelu pod silnici. A je fakt, že mě to kapku mrzí. Ta jeho má krásnej listing s fotkama, je drive-in, odloví si jí asi podstatně víc lidí, něco novýho se tak dozvěděj, ale já osobně bych se teda při odlovu té hypotetické "svojí" pobavila o dost víc, ať už by byla věnovaná čemukoliv jen trochu rozumnýmu.


  • 0

#42 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 10:03

Jacka: Tvá teoretická keš se mi líbí :) Doufám, že ji budeš mít šanci realizovat až se lokalita třebas uvolní! Svezu se po zadku, nazuju holiny, prolítnu kanálem a večer si přečtu krásný listing ;)
  • 0

#43 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 10:18

Jacka: Tvá teoretická keš se mi líbí :) Doufám, že ji budeš mít šanci realizovat až se lokalita třebas uvolní! Svezu se po zadku, nazuju holiny, prolítnu kanálem a večer si přečtu krásný listing ;)

Nic podobnýho, napřed budeš měsíc v potu tváře luštit, a pak možná přijde sladká odměna v podobě osvěžující koupele v místním žumpopádu! :D


  • 0

#44 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 10:20

Ok, tak listing si přečtu předem :D
  • 1

#45 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 733 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 13:40

Dobrá, navrhuju pro Jacku tenhle postup:

 

Keš 1/1 adoptuje, následně zaarchivuje a vytvoří novou. Do listingu zkopíruje text z té původní a tunu dalších informací z internetu i z kláštera.

 

Do oddílu "Jak na keš" pak napíše na téma: Představte si, že báň klášterního kostela je koule o poloměru r = .....  Souřadnice získáte spočtením hrany krychle vepsané (N) a opsané (E)  této kouli.

 

Finálka pak kačery zavede po zadku do potoka.

 

A spokojeni budou všichni kačeři, ownerka i čistírna oděvů  :D .


  • 4

#46 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 14:22

Dobrá, navrhuju pro Jacku tenhle postup:

 

Keš 1/1 adoptuje, následně zaarchivuje a vytvoří novou. Do listingu zkopíruje text z té původní a tunu dalších informací z internetu i z kláštera.

 

Do oddílu "Jak na keš" pak napíše na téma: Představte si, že báň klášterního kostela je koule o poloměru r = .....  Souřadnice získáte spočtením hrany krychle vepsané (N) a opsané (E)  této kouli.

 

Finálka pak kačery zavede po zadku do potoka.

 

A spokojeni budou všichni kačeři, ownerka i čistírna oděvů  :D .

Mno ještě bych tam přidal dvojnýjný integrál přes plochu té koule, aby byli matematici v extázi.... :-)))


  • 0

#47 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 14:23

To bych ještě modifikoval na "Změřte kouli na báni klášterního kostela. Souřadnice získáte..."


  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 8:25

V ČR je spousta kešek "vtipně" uprostřed návsi, kačer je tam nenápadný jako nahý chlap na dámských záchodcích. O takové keši musí časem vědět půlka domorodců. Takovým se prostě vyhýbám, a o ownerovi si myslím svoje. 

 

To je fakt, že o ní ví celá vesnice. A taky se báječně baví, jak se snažíme být nenápadní. Kdyby jim vadila, tak tam není po třetí návštěvě. Ono je lepší, že o ní ví, alespoň nevolají pyrotechnika ....


  • 8

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2015 - 19:13

To je fakt, že o ní ví celá vesnice. A taky se báječně baví, jak se snažíme být nenápadní. Kdyby jim vadila, tak tam není po třetí návštěvě. Ono je lepší, že o ní ví, alespoň nevolají pyrotechnika ....

Přesně tak :) I kdyby o ní celá vesnice nevěděla, je to volba ownera,který si tam dá atribut stealth. Mě baví výzva, kdy se o keš musím trošku zasnažit a odlovit ji tak, že si nikdo nevšimne - to je umění ninjas :) Já mám keš u jednoho hradu, kde je keš přímo u vchodu, kastelán o ní sámo ví a v podstatě na ní přímo kouká....Jednou jsem ho byl navštívit a povídali jsme v předhradí, když na místo dorazil mladík s kolem, který krásně "klamal tělem"...Kastelán ho při řeči pozoroval a když kačer odjel, povídá : "Já jsem si říkal, zda to není hledač kešek, ale jen náhodný návštěvník asi, škoda, že nešel alespoň dál". No a já na to: "Pane hradní, byl to kačer a keš právě odlovil!" :D


  • 1

#50 Atomic Chinchilla

Atomic Chinchilla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2015 - 22:45

Přesně tak :) I kdyby o ní celá vesnice nevěděla, je to volba ownera,který si tam dá atribut stealth. Mě baví výzva, kdy se o keš musím trošku zasnažit a odlovit ji tak, že si nikdo nevšimne - to je umění ninjas :) Já mám keš u jednoho hradu, kde je keš přímo u vchodu, kastelán o ní sámo ví a v podstatě na ní přímo kouká....Jednou jsem ho byl navštívit a povídali jsme v předhradí, když na místo dorazil mladík s kolem, který krásně "klamal tělem"...Kastelán ho při řeči pozoroval a když kačer odjel, povídá : "Já jsem si říkal, zda to není hledač kešek, ale jen náhodný návštěvník asi, škoda, že nešel alespoň dál". No a já na to: "Pane hradní, byl to kačer a keš právě odlovil!" :D

Takže atribut "Stealth" znamená "bavíte domorodce tím, jak se snažíte být nenápadní?"  Člověk se furt učí...


  • 1

#51 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2015 - 6:27

Paradoxne nejvic nenapadnej je clovek když se vubec nenapadne netvari. Pominu-li kese prave primo na navsi, je dost kesi ukrytych v ruznych starych elektro a jinych skrinich. Kdyz se budu pul hodiny ometat kolem, pak "nenapadne" za zady  manipulovat s ciselnym zamkem .........  Pokud tam vsak clovek prijde pevnym krokem a s vyrazem: "Ja jsem ten, co k tomu patri" tak si ho vsimne minimum lidi.

 

Jinak co se tyce umisteni kesi - rekl bych, ze vse by melo mit nejakou hlavu a patu: Kes ma mit myslenku, listing, umisteni/provedeni  a to idealne v nejake vyvazene kombinaci a logice. Pak mi nevadi ani matematicka olympiada u kostela. Pokud by vsak v pokladne Lednickeho zamku byla ulozena petka a v listingu bude 10 prikladu z nuklearni fyziky   kdy na  vysledek bude potreba jeste aplikovat teorii her (a nebo treba finalka multiny venovane Kamenum zmizelym bude na vratech Svatovitske katedraly) budu si o ni myslet presne to co píse von Bronin v uvodnim prispevku


  • 3
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2015 - 6:31

Měl jsem nápad na keš s tématem jisté sdělovací techniky. Jenomže centrum města je už samá kolize a nic rozumného se tam nedá schovat a dávat takhle tematickou keš do lesa se mi opravdu nechce. Takže opačný problém než matematika v kostele.

A co se týče matematiky, integrály všech typů jsem počítal, ale dnes už bych nespočítal ani jeden.


  • 1

#53 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2015 - 9:08

Paradoxne nejvic nenapadnej je clovek když se vubec nenapadne netvari. Pominu-li kese prave primo na navsi, je dost kesi ukrytych v ruznych starych elektro a jinych skrinich. Kdyz se budu pul hodiny ometat kolem, pak "nenapadne" za zady  manipulovat s ciselnym zamkem .........  Pokud tam vsak clovek prijde pevnym krokem a s vyrazem: "Ja jsem ten, co k tomu patri" tak si ho vsimne minimum lidi.

 

Tenhle dar ma presne moje sestra! Kdekoliv, kde se vyzaduje vstupenka nebo prukazka, dokaze projit bez problemu  tak, ze ji malem jeste pozdravi! :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#54 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2015 - 15:06

...a nebo treba finalka multiny venovane Kamenum zmizelym bude na vratech Svatovitske katedraly... budu si o ni myslet presne to co píse von Bronin v uvodnim prispevku

 

No, víš co šutrů zmizelo do Svatováclavský kaple? :D

 

 


  • -1

#55 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 16:22

JJ jednu mám za humny - stará hrobka kde jsou kosti mrtvých a je tam keška s tématikou metalové hudby ani si jí nechci zapsat !!!


  • 0

#56 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 16:45

Jednu takovou jsem taky potkal "Harkonikova nelezeci". Byla u krasne nove stanice HZS a v listingu uvedeno neco jako " kes jsem zalozil, protoze budu v okoli bydlet". Skoda.
  • 0

#57 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 21:11

Tak třeba v Londýně na tě všude čumí nějaká kamera. Znervózňuje mě to. Tam je podle mně nevhodně umístěná každá druhá keš.

V ČR je spousta kešek "vtipně" uprostřed návsi, kačer je tam nenápadný jako nahý chlap na dámských záchodcích. O takové keši musí časem vědět půlka domorodců. Takovým se prostě vyhýbám, a o ownerovi si myslím svoje. 

Tak keše uprostřed návsi, které jsou tam už nějaký týden, beru v pohodě. Je mi jasné, že místní o nich ví a nevadí jim. Keše na sídlišti pod okny se mi nelíbí. Už se stalo, že domorodci volali policajty, že se tam schovávají drogy. Ale i jednoduchá keš u rybníčka může být nevhodná, když si majitel (nájemce, rybník byl obecní) myslí, že mu tam někdo chodí na ryby.


  • 0

#58 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 10:58

Úroveň GC určují hráči. Jaký hráč, taková keš... Už tady někdo v diskuzi psal něco podobného a já mám zrovna taky pár takových zkušeností. Mikroška schovaná uprostřed lesa, kde by klidně mohla být i large. K tomu nápověda "pod kamenem", která není nic platná, protože je to v kamenném poli. K tomu navíc chybné zaměření a atribut "vhodné pro děti", ačkoliv je to na hraně skalního srázu.

To jsou ty spíše technické problémy s keškami. Nevhodné umístění, nevhodná velikost, nevhodný hint, nevhodné atributy. Domnívám se, že by tyto věci mohly být shrnuty v nějakém etickém kodexu, který by byl pro zakládání keší pouze doporučující a ne povinný, ale v případě kritických hlasů a NM logů nálezců by byl vodítkem pro reviewera pro případný zásah.

 

Další typ kešek, který mě trochu štve, jsou začátečnické rádobykešky. Je chvályhodné, že někdo začne zakládat kešky, ale ne vždy je to ku prospěchu věci. Kluk začne dělat GC, po deseti nálezech ho to děsně nadchne a rozhodne se udělat keš. Vezme filmku, omotá ji pytlíkem na odpadky a zastrčí do informační cedule na okraji města. Listing žádný, smysl žádný, úroveň nula. Před časem jsem v nějaké jiné diskuzi přišel s návrhem, že by měl existovat minimální počet nálezů, od terého by teprve mohl kačer zřizovat kešky. Třeba něco takového: pro založení tradičky aspoň 100 nálezů tradiček, pro založení mysterky a multiny aspoň 20 nálezů mysterek nebo multi, pro založení eventu účast aspoň na třech eventech. U ostatních druhů bych to ponechal na nějakém nízkém limitu, třeba 1 nález. Jsem naprosto přesvědčen, že by to úrovni GC hodně pomohlo. V diskuzi jsem byl ale skoro za fašistu a od kolegů jsem nasbíral asi milión protestů a milión důvodů, proč je to špatný nápad. Většina důvodů byly ale podle mého názoru buď nicotné kraviny, nebo zcela výjimečné situace.

 

No, a pokud jde o to základní téma - kulturní nevhodnost kešek, všímám si, že tyhle kulturně nevhodné kešky také hodně dělají začátečníci. Začátečník chce už honem honem udělat taky nějakou keš, ve škole zrovna brali soustavy rovnic, tak udělá mysterku o soustavách rovnic a umístí ji nedaleko svého domova ke kostelu, protože je tam zrovna takové pěkné a vhodné křoví... Myslím si, že i tady by pomohly ty mé zatracované limity. ;-) Přece jen, po větším počtu nálezů je kačer už tak trochu "zklidněný" a má větší nadhled a schopnost rozlišit kulturně nevhodnou keš. Bohužel, tahle kulturní nevhodnost je neřešitelná. Pravidla to neporušuje a owneři, ktěří dělají takhle nevhodné kešky, si většinou s kritickými hlasy nálezců moc hlavu nelámou.

 

V jedné obci nedaleko mého bydliště jeden místní owner zaplnil celé okolí asi dvanácti keškami, z nichž většina je naprosto o ničem. Většinou jsou to jen filmky pohozené v křoví. Vrcholem všeho je krabička zahrabaná v blátivé hlíně u kontejnerů na odpadky - a to jen proto, že dotyčný owner si tou krabkou připomíná dobu, kdy v jeho dětském věku na tom místě byl odstavený vrak auta, na kterém si jako kluci hráli. Musím říct, že tyhle "kešky o ničem" mě štvou daleko víc než ty kulturně nevhodné. Tak jako mnozí jiní i já často nadřazuji "turistické poznávání" nad pouhým hledáním a kešky, jejichž jediným plusem je získání bodu do statistiky, mi moc nevoní.

 

V zásadě si myslím, že keška by měla mít vždy aspoň jednu ze tří těchto vlastností:

1) přivedení na zajímavé místo, získání zajímavých informací

2) zajímavé nebo obtížné zdolávání či luštění

3) zajímavé provedení schránky, vtipné umístění či maskování.

Prostě, pouhé získání bodu do statistiky se mi zdá jako důvod pro hledání kešky málo... Pokud má keška vtip a aspoň jednu z těch tří zmíněných vlastností, jsem ochoten překousnout i případnu kulturní nevhodnost.


Tento příspěvek byl upraven od tomaskoz: 09 listopad 2015 - 10:59

  • 12

#59 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 12:33

V zásadě si myslím, že keška by měla mít vždy aspoň jednu ze tří těchto vlastností:

1) přivedení na zajímavé místo, získání zajímavých informací

2) zajímavé nebo obtížné zdolávání či luštění

3) zajímavé provedení schránky, vtipné umístění či maskování.

Prostě, pouhé získání bodu do statistiky se mi zdá jako důvod pro hledání kešky málo... Pokud má keška vtip a aspoň jednu z těch tří zmíněných vlastností, jsem ochoten překousnout i případnu kulturní nevhodnost.

 

V zásadě nesouhlasím. Keška má z definice prakticky jedinou hodnotu: je schovaná na nějakých souřadnicích a cílem hráčů je ji nalézt a zapsat se do logbooku. Ty tři vlastnosti, které píšeš, se na to nabalily v průběhu doby, ale troufám si tvrdit, že to není původní myšlenka geocachingu.

 

Ad 1. - přivedení na zajímavé místo, získání zajímavých informací: Toto je funkce turistického webu.

Ad 2. - zajímavé nebo obtížné zdolávání či luštění: U obtížného zdolávání bych to viděl spíš na funkci nějakého (horo)lezeckého či jinak tématicky založeného webu, u luštění zas na web hádankářský, Mensy, šifrovacích her apod.

Ad 3. - ano, je to hezký bonus, ale hlavně je potřeba, aby krabička byla pokud možno vodotěsná a odolná, což splňuje běžná lock&lock krabička a koneckonců i PETky se šroubovacími víčky a ani filmovky nebo tic-tacovky na tom nemusí být tak špatně.

 

Všechny tři vlastnosti, které uvádíš, představují bonusy navíc, ale rozhodně nesouhlasím s tím, že by každá keš musela obsahovat minimálně jednu z nich.

 

Podobně nesouhlasím ani s kvótami. Mě se to sice už dávno netýká, stejně bych prakticky všemi kvótami hladce prošel, přesto jsem zásadně proti takovým návrhům. Ona totiž špatná keš je pouze špatnou keší, nic horšího se nestane. Podobně jako špatný film je pouze špatným filmem, taky asi nikdo nebude požadovat kvóty na to, aby člověk mohl natočit film. Vždyť je to tak strašně jednoduché - když se ti ta keš nelíbí, tak ji nelov. Většinou se to dá poznat z logů, někdy i z listingu. Pokud jsi už keš odlovil a urazila tvoje kulturní cítění, napiš to logu. A zapamatuj si ownera, můžeš příště jeho další keše rovnou ignorovat. Nesnaž se nutit ostatní k tomu, aby zakládali takové keše, jaké se líbí tobě, nech je, ať si zakládají keše, jaké se líbí jim, a ty si lov jenom ty, které tě nějak oslovují. Nezakazuj Troškovi točit sračky, prostě na ně jenom nechoď do kina.


  • 10
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#60 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 12:56

Úroveň GC určují hráči. Jaký hráč, taková keš... Už tady někdo v diskuzi psal něco podobného a já mám zrovna taky pár takových zkušeností. Mikroška schovaná uprostřed lesa, kde by klidně mohla být i large. K tomu nápověda "pod kamenem", která není nic platná, protože je to v kamenném poli. K tomu navíc chybné zaměření a atribut "vhodné pro děti", ačkoliv je to na hraně skalního srázu.

To jsou ty spíše technické problémy s keškami. Nevhodné umístění, nevhodná velikost, nevhodný hint, nevhodné atributy. Domnívám se, že by tyto věci mohly být shrnuty v nějakém etickém kodexu, který by byl pro zakládání keší pouze doporučující a ne povinný, ale v případě kritických hlasů a NM logů nálezců by byl vodítkem pro reviewera pro případný zásah.

...

Asi zbytečná otázka...ale zřejmě jsi nečetl geowiki...? Ono to tam je, viz třeba (a další navazující) http://wiki.geocachi.../Založení_cache


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama