Přejít na obsah


Fotka

Nevkusná/nevhodná umístění keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#81 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2015 - 18:18

No jo, ale každý to vidí jinak. Šotouš může být nadšený z raritního odstaveného motoráku, ostatní v tom můžou vidět jen binec, př. příbytek pro bezdomovce. Někdo poslouchá metal, někdo dechovku, někdo klasiku, někdo nic. Někdo bude nadšený z výhledu na skále, někdo naštvaný, že by se na té skále dala udělat horolezecká T5.Nedá se najít téma, které se bude líbit všem.

Ale opravdu, dá se najít téma, které se (asi) nebude líbit nikomu kromě honibodů.


  • 6

#82 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2015 - 21:43

Omluva taxoftovi za palec dolu. Mel byt nahoru...
  • 0

#83 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 10:27

No jo, ale každý to vidí jinak. Šotouš může být nadšený z raritního odstaveného motoráku, ostatní v tom můžou vidět jen binec, př. příbytek pro bezdomovce. Někdo poslouchá metal, někdo dechovku, někdo klasiku, někdo nic. Někdo bude nadšený z výhledu na skále, někdo naštvaný, že by se na té skále dala udělat horolezecká T5.Nedá se najít téma, které se bude líbit všem.

Ale opravdu, dá se najít téma, které se (asi) nebude líbit nikomu kromě honibodů.

 

Přesně tak, někomu, kdo pouze sbírá body, se líbí cokoliv. Protože je za to bod a listingy stejně obvykle nečtou. Navíc existuje nemalá skupina kačerů, která všechno vnímá jako bod nebo lépe řečeno jako tradičky, nezávisle na tom, jak to autor vymyslel. Mají potřebu se prostě zapsat (někteří ani to ne) na nějaký kus papíru umístěný na nějakých souřadnicích. A pak si to zalogovat na internetu formou TFTC. Mají bod a jsou spokojení. A věř tomu, že existují i lidé, které provedení finální krabičky nezajímá. I kdyby byly všude PETky, stejně budou sbírat body. Podívej se, kolik je všude powertrailů. Takže nechme lidem svobodu v tom, co zakládají. Pokud se ti daná věc nelíbí, máš možnost napsat hnusný log nebo keš vynechat. Jediné, co by bylo fajn kontrolovat, je umístění ve smyslu kolize s pravidly, třeba na soukromém pozemku bez povolení, zaměření o x metrů jinde a tím pádem ničení okolí keše, apod.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 12 listopad 2015 - 10:29

  • 3

#84 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 17:06

To je boj s vetrnyma mlynama. Pokud se mi kes nelibi napisi to a zaradim v hlave do supliku hroznych kesi. Kdyz se pak bavim s kamarady a prijde na ni rec, nedoporucim ji.
  • 0

#85 vass

vass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 18:35

hmm, co rikate na tuto skrys? http://imageshack.cz...12/DSC_0094.jpg


Tento příspěvek byl upraven od vass: 12 listopad 2015 - 18:37

  • 0

#86 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 19:07

to je na NA log


  • 3

#87 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:06

hmm, co rikate na tuto skrys? http://imageshack.cz...12/DSC_0094.jpg

Tak to je hnus, přitom by šla krásně skrýt třeba jako falešná svíčka...


  • 1

#88 vass

vass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:11

jo jo taky jsem se odhodlal az po hodine hledani..... ale vubec se mi to nelibilo.


  • 0

#89 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 22:00

Kdysi tady byla k vidění schránka, maskovaná za židovský náhrobek. Krásně vyrobená, s patinou, pro kačery jasná, ale... ale...

A nelíbí se mi nic, kde se musí rozebírat staré poskládané kameny, i když je to jen zídka v polích.


  • 4

#90 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 7:06

hmm, co rikate na tuto skrys? http://imageshack.cz...12/DSC_0094.jpg

 

Tak tohle je opravdu hnus ... fialovej.

 

Kdysi tady byla k vidění schránka, maskovaná za židovský náhrobek. Krásně vyrobená, s patinou, pro kačery jasná, ale... ale...

A nelíbí se mi nic, kde se musí rozebírat staré poskládané kameny, i když je to jen zídka v polích.

 

Přesně tak, taky se mi to nelíbí. A většinou to hned napíšu do logu, že nemám rád úkryty, které mohou vést k rozebírání starých zdí...


  • 0

#91 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 7:31

Se vubec divim, ze to nekdo pustil.
  • 0

#92 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 8:12

Se vubec divim, ze to nekdo pustil.

 

Proč se divíš?

Povinné betatesty nejsou, RW může zkontrolovat jen typ, kolize, zda není keš evidentně na problematickém místě, a to těžko bude patrné jen z listingu. Nezapomínej, že RW kešky před publikací nevidí...

Takže za tohle bych určitě neobviňoval RW.


  • 0

#93 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 8:30

Proč se divíš?

Povinné betatesty nejsou, RW může zkontrolovat jen typ, kolize, zda není keš evidentně na problematickém místě, a to těžko bude patrné jen z listingu. Nezapomínej, že RW kešky před publikací nevidí...

Takže za tohle bych určitě neobviňoval RW.

Přece jen je to, Romane, trochu jiak. Betatesty sice povinné nejsou, ale zato revírník může vyžadovat, a obvykle to podle mě i dělá, fotky keše a jejího umístění. Takže, pokud toto je keš novějšího data, asi umístění na fotce viděl. Ovšem u starších keší se to, jak známo, ještě tak neřešilo, navíc nevíme, jestli owner časem třeba keš o pár metrů nepřesunul a podobně.

 

A jinak taky revírníci občas na keš pošlou betatestera sami, pokud si nejsou jisti. Tady v mém okolí před časem (ještě za Skupce) nějakej junior založil keš za kamennou zídkou, fotky poslal, a revírník mi přesto napsal, jestli bych to nešla zkouknout, aby zídka nebyla v ohrožení. Nebyla, jednalo se o takovou tu zídku z kamení, nasypanýho v drátěným pletivu, co rozebírat nelze, ale zato jsme zjistili, že keš je míněna jako reklama na přilehlou firmu juniorova tatínka :D. Takže stejně neprošla Ale tehdy mě potěšilo, že revírník to bere opravdu zgruntu.


  • 0

#94 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 8:55

hmm, co rikate na tuto skrys? http://imageshack.cz...12/DSC_0094.jpg

 

Kolik naděšných a pochvalných logů asi ta kešule má ?


  • 0

#95 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 10:19

Zatím jen FTF: GC66BFB


  • 0

#96 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 10:41

Přece jen je to, Romane, trochu jiak. Betatesty sice povinné nejsou, ale zato revírník může vyžadovat, a obvykle to podle mě i dělá, fotky keše a jejího umístění. Takže, pokud toto je keš novějšího data, asi umístění na fotce viděl. Ovšem u starších keší se to, jak známo, ještě tak neřešilo, navíc nevíme, jestli owner časem třeba keš o pár metrů nepřesunul a podobně.

 

A jinak taky revírníci občas na keš pošlou betatestera sami, pokud si nejsou jisti. Tady v mém okolí před časem (ještě za Skupce) nějakej junior založil keš za kamennou zídkou, fotky poslal, a revírník mi přesto napsal, jestli bych to nešla zkouknout, aby zídka nebyla v ohrožení. Nebyla, jednalo se o takovou tu zídku z kamení, nasypanýho v drátěným pletivu, co rozebírat nelze, ale zato jsme zjistili, že keš je míněna jako reklama na přilehlou firmu juniorova tatínka :D. Takže stejně neprošla Ale tehdy mě potěšilo, že revírník to bere opravdu zgruntu.

 

Řekl bych, že nemáš pravdu :-(

 

http://coord.info/GC66JBC

 

http://coord.info/GC6652T


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#97 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 10:49

Zatím jen FTF: GC66BFB

 

Keš je uložená zcela v rozporu s pravidly o používání úkrytů ve zdech a podobných útvarech :-(

 

Schází mi tam log NM nebo NA.

 

Obzvláště mi to vadí proto, že by se jistě našlo jiné místo, kam by šla keš uložit, když je to les daleko od cest. A to se autor asi nedá označit za nezkušeného začátečníka :-(


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#98 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 11:05

... aby zídka nebyla v ohrožení. Nebyla, jednalo se o takovou tu zídku z kamení, nasypanýho v drátěným pletivu, co rozebírat nelze....

Nelze? A to by ses divila. Kdysi jsem v Nemecku sel odlovit tradicku 4.5/1 mikro, bez hintu. Souradnice vedly presne na takovouhle zed, ty drateny klece plny kameni. Chvili jsem tam smejdil a nic jsem nevidel. Prosvecoval jsem dutiny baterkou. Pak jsem zacal hledat jestli nekde neni vyndavaci volnej kamen. Jasne ze tam takovy byly. Kdyz se vyndal jeden, sel i dalsi. Slo to normalne rozebirat a zase skladat a delat v tom tunely. Stravil jsem tam skoro hodinu pac jsem tu kes hodne chtel. Vysledek bylo DNF a par kamenu co mi zbyly, protoze pri nejlepsi vuli jsem je nedokazal vratit zpatky uplne vsechny. Dodnes nevim ani jestli ta kes vubec byla v ty zdi. Jestli to tam takhle dela kazdej, tak kdovi jestli ta zed jeste existuje. Byl jsem z toho tenkrat dost zpruzelej. Nejen proto ze jsem nenasel, ale ze vubec jsem se do toho nechal zatahnout.


  • 2

#99 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 11:12

Podobné případy se budou asi množit dál. Jak tu již kolikrát zaznělo, z GC se stala masová zábava a v určitých ohledech uvolnění pravidel. Bohužel, čím dál tím častěji dochází k tomu, že kešky jsou na místech, kde může docházet k poškození daného objektu, nebo na hnusném místě s blbým hodnocením např. GC4Q321 - 1/1 za okapem ve smradlavém rohu mezi budkou (kam by šla umístit) a zdí - průchod cca 40cm - vozíčkář se tam nedostane.


  • 0

#100 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 12:58

Roman:  Aha, ja vždycky pridavam do listingu fotku umisteni.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama