Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Prémiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#61 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 16:03

Kdybych dal 150 Kč každému, kdo si o ně řekne, a nic za to nedá, tak umřu hlady.

GC těch 150 Kč navíc klidně nechám, na rozdíl třeba od FÚ.

Já to nevidím tak, že GC za to nic nedává.


  • 3

#62 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 16:31

Já rád zaplatím PM členství, ale abych dával 150 Kč dýško, tak k tomu moc důvodů nevidím.

Raději finančně podpořím vývojáře některé z oblíbených geocachingových aplikací. To my přijde smysluplnější.


  • 4

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#63 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 17:21

Někde se to tu už probíralo. Detaily už si nepamatuji, ale s platbou v EUR narozdíl od USD jsou prý pro GS spojeny nějaké vícenáklady, tak tím se to snaží kompenzovat. Určitě se to dá dohledat. A 150 Kč je dnes už skoro cena jednoho oběda v ne moc nóbl restauraci, takže bych to tak nehrotil, když jde o roční poplatek (12,5 Kč rozdílu měsíčně).

Tento názor je právě tím důvodem, proč jsou v Čechách nižší platy, než třeba v Německu.


  • 0

#64 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 17:25

Naposled jsem se zmínil o ceně PM, když si tady skupina troubů (nechci říct hlupáků) kupovala PM přes jednoho člověka, aby posléze dostala peníze zpět po několika letech. :-) Fakt je, že mi PM končí asi za 14 dní a koupím si ho zase přes nějaký náš eshop. Dám vydělat jim i Amíkům. S vědomím toho, že kvůli keškám jsem najezdil za poslední léta asi 20 tisíc kilometrů autem a na motorce, je ta cena HLUBOKO pod mojí rozlišovací schopností. A až ty peníze začnu počítat, tak přestanu dělat geocaching. Druhý problém je ten, že se nechci chovat jako socka. Češi a Poláci prakticky celé Evropě ukázali, zač je toho loket. Ještě v roce 98 se dalo jet třeba do Itošky k Lagu a přespat den na parkovišti pod Sonnenplate. Pak tam začaly jezdit "cestovky" autobusama na týden, všude chlív a bordel. To samé Frankenjura nebo Verdon. A jak je to dneska? Na parkovištích je od 22 do 08 hodin zákaz stání. A můžeme si za to sami. Ty platby za PM jsou přesně to samé, Amík je sice debil už ze své podstaty, ale na IBANu od Franty Omáčky z Alabamy má CZ a zas takovej debil není. Jistě 10, 20, 50 plateb je bezvýznamných, ale jen do té chvíle než si toho někdo všimne a začne to řešit. Je docela žertovné, číst si tady o všech možnej nešvarech, finálkářích a luštění a na druhou stranu se tu veřejně řeší jak vyjebat s vlastníkem hry.  TO BY MIREK DUŠÍN NIKDY NEUDĚLAL. :-)


  • 11

#65 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 17:36

Jako promiň, ale několik let jsem si kupovala PM za 30 USD/rok. A najednou jsem si to měla kupovat za 30 euro, což mi momentálně zdražuje tu samou službu o pětinu, aniž bych dostala jakoukoli přidanou hodnotu, nebo něco navíc oproti někomu, kdo bydlí o 800km jižněji nebo východněji. Tak nevím, kdo tu s kým vyjebává...

A jestli mají amíci s platbami v eurech nějaké vícenáklady, tak ty jim ušetřím tím, že jim banka z mojí karty převede rovnou dolary, ne? A všichni můžeme být spokojen...


  • 2

#66 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 17:38

TO BY MIREK DUŠÍN NIKDY NEUDĚLAL. :-)

Především by nikoho nediskriminoval.


  • 1

#67 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 18:00

Já rád zaplatím PM členství, ale abych dával 150 Kč dýško, tak k tomu moc důvodů nevidím.

 

Otázka je kdo to 150 Kč dýško dostane. Já tomu rozumím takhle:
 
Pokud si PM koupí např. obyvatel státu Washington v USA, Groundspeak mu naúčtuje $30, tj. asi 614 Kč. Z toho si stát Washington vezme 6,5% prodejní daň, takže Groundspeaku zůstane 576 Kč.
 
Pokud si stejné PM koupí obyvatel ČR, zaplatí 30 € = 757 Kč. Na DPH však GS odvede 21%, takže do kapsy jim půjde 626 Kč, tedy o 50 Kč víc. 
 
Nejsprávnější by bylo účtovat všem stejnou cenu a k tomu připočítat místně správné daně. Groundspeak jako i jiné firmy však zvolil zjednodušený přístup: Základní cena pro USA a zbytek světa, druhá cena pro EU (což je pro ně po USA jediný další významný trh). Každý měsíc si GS spočítá kolik kde utržil, z toho mu vyjde daňová povinnost, tu přizná a odvede (předpokládám). Výtěžek z kačera je tedy různý v různých zemích i v různých státech USA. Rozdíl alespoň na těch hlavních trzích však nebude větší než 1-2 dolary jak to vyšlo i v mém příkladě. 
 
Mimochodem, pokud uvedete třeba Ukrajinu jakožto svou zemi, pak DPH z vaší platby jde ukrajinské vládě.
 
MImochodem #2, uvedený příklad je zjednodušený. Ve skutečnosti to bude komplikovanější, nezkoumal jsem daňové výjimky ani další typy daní. Obecně však platí, že daňové zatížení v USA je nižší než v Evropě a to se logicky projevuje nižšími cenami.
 
EDIT: Tak jsem si to po sobě přečetl, a zjistil, že neumím počítat procenta. Opraveno.

  • 1

#68 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 18:04

GC těch 150 Kč navíc klidně nechám, na rozdíl třeba od FÚ.

Já to nevidím tak, že GC za to nic nedává.

 

GS tvrdí, že vyšší cena je dána vyššími daněmi v EU. Takže ve skutečnosti podporujete evropské byrokraty.


  • 0

#69 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 18:07

GS tvrdí, že vyšší cena je dána vyššími daněmi v EU. Takže ve skutečnosti podporujete evropské byrokraty.

 

Evropští byrokraté nevybírají DPH, na rozdíl od našich vlád.


  • 0

#70 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 18:10

Aby to takto fungovalo,tak by Grounspeak musel v kazde zemi, ze ktere mu prijde platba, podat danove priznani.
Pardon, ale tomu neverim.
  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#71 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 18:15

Jak to dělá Groundspeak to samozřejmě nevím. Mám však zkušenost s jinými mezinárodními firmami poskytujícími obdobné služby, a ty řádně platí daně tam, kde působí. Proč by tedy GS nemohl?


  • 1

#72 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 18:23

Ja si myslim, ze by nemohl proto, ze ve vetsine zemi sveta pusobi pouze virtuanlne a nema tam zadnou pobocku.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#73 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 19:42

Ještě to zkusím troch vysvětlit, jak tomu rozumím já. Groudspeak jako firma působící v USA platí daně tam. V jednotlivých zemích má ale partnery, kteří produkt PM přeprodávají. A tyto místní obchody by měly odvádět DPH.  GS jim asi nechce kazit byznys prodejem levnějšího PM a tak Evropanům nabízí svůj virtuální produkt dráž. V případě uvedení  třeba ukrajinské  adresy z toho ukrajinská vláda ale neuvidí ani dolar.

Mýlím se?


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 06 únor 2018 - 19:47

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#74 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 21:29

Já rád zaplatím PM členství, ale abych dával 150 Kč dýško, tak k tomu moc důvodů nevidím.

Raději finančně podpořím vývojáře některé z oblíbených geocachingových aplikací. To my přijde smysluplnější.

Takže oficiální rozhraní geocaching.com nepoužíváš? Jak to potom děláš, včetně návaznosti oblíbených aplikací na toto rozhraní? Tam nejsou vývojáři?

Já mám kromě PM koupenou oficiální aplikaci (GC), i když připouštím, že je v poslední době téměř nepoužitelná. A také Locus Pro. Máš možnost výběru, co si zaplatíš a co ne. 

 

GS tvrdí, že vyšší cena je dána vyššími daněmi v EU. Takže ve skutečnosti podporujete evropské byrokraty.

Jak ráda bych neplatila daně. Máš na to nějaký tip?

Teda řadím se mezi tu skupinu, která klidně platit daně bude, ale jejich využití musí být vidět. Zatím padají do černé díry.


  • 0

#75 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 21:45

Takže oficiální rozhraní geocaching.com nepoužíváš? Jak to potom děláš, včetně návaznosti oblíbených aplikací na toto rozhraní? Tam nejsou vývojáři?

Jestli myslíš webové rozhraní, tak ne, nepoužívám. Používám aplikace, které data získávají přes API a PQ. Ale to je asi celkem jedno.

Vývojáři Grounspeaku snad dostanou něco z těch 30 dolarů, co ročně platím. Necítím potřebu jim platit něco víc a ani nemám pocit, že bych někoho okrádal.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#76 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 22:07

Jestli myslíš webové rozhraní, tak ne, nepoužívám. Používám aplikace, které data získávají přes API a PQ. Ale to je asi celkem jedno.

Vývojáři Grounspeaku snad dostanou něco z těch 30 dolarů, co ročně platím. Necítím potřebu jim platit něco víc a ani nemám pocit, že bych někoho okrádal.

Ale vždyť ta data se stále tahají z oficiálního GC! A je pak jedno skrz který nástroj.

Vývojáři určitě něco dostanou, zadarmo ani kuře nehrabe, natož vývojáři. V téhle době jsou k nezaplacení...


  • 0

#77 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 23:31

Ještě to zkusím troch vysvětlit, jak tomu rozumím já. Groudspeak jako firma působící v USA platí daně tam. V jednotlivých zemích má ale partnery, kteří produkt PM přeprodávají. A tyto místní obchody by měly odvádět DPH.  GS jim asi nechce kazit byznys prodejem levnějšího PM a tak Evropanům nabízí svůj virtuální produkt dráž. V případě uvedení  třeba ukrajinské  adresy z toho ukrajinská vláda ale neuvidí ani dolar.
Mýlím se?

Myslím, že pleteš dohromady daň ze zisku (tu GS platí samozřejmě v USA) a daň z přidané hodnoty (firmy poskytující elektronické služby spotřebitelům v EU zemích jsou povinny odvádět DPH v zemi spotřebitele, nikoliv v zemi sídla firmy).

Tvoje teorie o tom jak GS nechce kazit obchod místním e-shopům je čirá spekulace. Moje spekulace je naopak taková, že Groundspeak vůbec netuší, že české e-shopy přeprodávají PM levněji než za 30 €.

Přiznám se, že jsem líný studovat jak přesně funguje výběr DPH na Ukrajině. Předpokládám, že to bude podobné jako v EU. V každém případé z takto zakamuflované platby český finančák neuvidí ani korunu.
  • 0

#78 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2018 - 6:18

Pockam si na duben na 50%. A kdyz nebude, tak PM proste ozelim. Stejne uz mam PQ na planovane cesty na tenhle rok postahovane. Zas takovou pridanou hodnotu v PM nevidim.

P.S. To bude zase prispevku jak nekdo rad prispeje na chudaky co tu hru provozujou a jak vlastne drou bidu s nouzi
  • 0

#79 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2018 - 8:07

Loni to bylo v březnu. Taky čekám, jestli bude zase.


  • 2

#80 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2018 - 8:30

Tak omluva, ted na to koukam a opravdu v breznu


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama