Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 3 Hlasů

a:Drake 5.00


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
363 odpovědí na toto téma

#301 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2016 - 19:19

Tad je starší vlákno, tam je odkaz na instalaci map.

A zde jsou asi nejlepsi mapy http://osm.paws.cz/ pro a:Drake, jen to chce pouzit tema 2: ( osmarender_gccz2.zip ).

 

Edit:

Mapu je nejlepu umistit na externi SD. V mem pripade: /storage/extSdCard/Android/data/cz.adrake.plus/files /mapsVector.Přiložený soubor  Screenshot_2016-05-27-07-12-141.png   167,72K   0 Počet stažení

Tema umistit tamtez nebo do pameti telefonu.Přiložený soubor  Screenshot_2016-05-27-07-11-311.png   91,73K   0 Počet stažení

 

V adrake pak nastavit viz obr:

Přiložený soubor  Screenshot_2016-05-27-05-59-361.png   170,66K   1 Počet stažení

Zde: Upravit nastaveni map

Přiložený soubor  Screenshot_2016-05-27-05-58-411.png   97,32K   1 Počet stažení

Zde: Vrstva mapy - a tlacitko: nová nebo upravit

Přiložený soubor  Screenshot_2016-05-27-05-59-211.png   105,63K   1 Počet stažení

Zde: zde nastavit adresar mapy a tematu

 

a na zaver nezapomenout: Ulozit konfiguracni soubor (obr 2).


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 27 květen 2016 - 6:15

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#302 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2016 - 20:47

Tad je starší vlákno, tam je odkaz na instalaci map.

A zde jsou asi nejlepsi mapy http://osm.paws.cz/ pro a:Drake, jen to chce pouzit tema 2: ( osmarender_gccz2.zip ).

 

 A:Drake 5.xx už má novou knihovnu pro mapy, která zvládá všechny verze témat, takže je jedno, které se použije.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#303 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2016 - 21:32

 A:Drake 5.xx už má novou knihovnu pro mapy, která zvládá všechny verze témat, takže je jedno, které se použije.

Nějak se mi nedaří zjistit, kam tu mapu uložit. Ale potřebuji na kartu, v tel.mám málo místa v paměti. Jenže a:Drake na kartě vůbec "nevidím" v pc.


  • 0

#304 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2016 - 6:31

http://www.geocachin...drake-na-kartě/


  • 0

#305 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2016 - 16:24

Dnes jsem upgradoval samsung s 5 duos na android 6.1 a nemohu nastavit cestu k mapám na SD kartě. V hledání adresáře s mapou se proklikám zpět až na úroveň   /storage/emulated/0    a pak vyskočí hláška s logem adraku ...  [emulated] folder can't be read !    a je vymalováno, dál mně to nepustí. víte někdo co s tím?   Nechci mapy v interní paměti......


  • 0

#306 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2016 - 19:40

Musis tam tu cestu ke karte nadatlit rucne, jinak to nejde - pitomy omezeni androidu... Pak uz si v ty karte muzes prochazet jak chces. Taky jsem se s tim trapila a pak mi dosla tahle volovina :D

 

Jo a je uplne jedno, v jaky slozce to mas ;) Me to fachcilo skvele ve slozce, kteoru mam extra na mapy a DB. Von ten android neni az tak chytrej, jak si mysli :)


  • 0

#307 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2016 - 20:45

Musis tam tu cestu ke karte nadatlit rucne, jinak to nejde - pitomy omezeni androidu... Pak uz si v ty karte muzes prochazet jak chces. Taky jsem se s tim trapila a pak mi dosla tahle volovina :D

 

Jo a je uplne jedno, v jaky slozce to mas ;) Me to fachcilo skvele ve slozce, kteoru mam extra na mapy a DB. Von ten android neni az tak chytrej, jak si mysli :)

.....S tím ručním zadáním mně to taky napadlo, jenže ten androidí prevít mi změnil název sd karty, a já nevím kde bych našel její nový název.....


  • 0

#308 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2016 - 6:18

A:Drake 5.11
Telefon: XPERIA Z2
Android: 5.1.1
 
Včera večer se mi po spuštění A:Drake nečekaně objevila zpráva: "Nelze otevřít databázi".
Podotýkám, že dopoledne s A:Drake nebyl problém a žádný zásah do A:Drake jsem nedělal.
Po zjištění problému jsem nejprve restartoval aplikaci, pak mobil a když ani to nepomohlo, nahrál jsem novou GeoGetí databázi.
Výsledek byl ale stále stejný, opět se objevila hláška: "Nelze otevřít databázi".
Zkusil jsem v aplikaci nastavit cestu k záložní databázi (která před tím byla funkční), výsledek stejný. Přejmenoval jsem databázi, nastavil cestu - problém trvá.
Znovu jsem vygeneroval novou GeoGetí databázi, kde jsem před tím provedl kontrolu integrity a dalších případných chyb - problém trvá.
Mapy procházet  můžu.
Poradíte, co s tím?
Děkuji za rady.

  • 0

#309 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2016 - 20:36

Takže nakonec jsem vše odinstaloval a vzápětí opět nainstaloval. Poté jsem se chvilku trápil s nastavením map a všech cest k souborům a nyní vše opět běží.

Stejně by mne ale zajímalo, zda existuje nějaká jednodušší metoda, jak výše uvedený problém vyřešit.


  • 0

#310 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2016 - 21:54

Narazil jsem na chybu, o které jsem se domníval, že je již opravena. Keš jsme odlovili - a v a:Drakeu zalogovali ve 12:17. FieldNote obsahuje čas 12:17. Tracklog ale obsahuje na daném místě čas 14:17, čili Moskevský čas.

Zřejmě a:Drake dostává čas v místním čase, ale myslí si, že jej dostává v GMT. V zimě proto přičítal hodinu (řecký čas), teď v létě přičítá dvě (Moskva).

Fakt jsem nelovil v Moskvě.


  • 0

#311 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2016 - 7:12

FieldNote obsahuje cas v UTC, tedy 12:17, pak je s ohledem na nase casove pasmo a letni cas opravdu 14:17. Podle me to je spravne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#312 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2016 - 8:44

Pokud nelovil v Moskvě a fieldnote je v UTC, tak by ve fieldnote mělo být 10.17
  • 1

#313 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 17:25

.....S tím ručním zadáním mně to taky napadlo, jenže ten androidí prevít mi změnil název sd karty, a já nevím kde bych našel její nový název.....

Staci jakejkoliv spravce souboru v mobilu - najdes si tam primo soubor s DB nebo mapou (podle toho, co chces), zobrazis si jeho vlastnosti a zkopirujes si cestu k nemu. Pak jenom tu zkopirovanou cestu vlozis do policka v aD a uz jsi ve slozce, kterou potrebujes. 


  • 0

#314 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 19:02

Staci jakejkoliv spravce souboru v mobilu - najdes si tam primo soubor s DB nebo mapou (podle toho, co chces), zobrazis si jeho vlastnosti a zkopirujes si cestu k nemu. Pak jenom tu zkopirovanou cestu vlozis do policka v aD a uz jsi ve slozce, kterou potrebujes. 

Dík za radu......... :) já zatím přišel na to, že když do políčka pro cestu ,ručně napíšu /storage/ a pak tapnu na vyhledávací tečky na konci políčka, dostanu se do sd karty, i k jejímu novému názvu a dál můžu pokračovat ve vyhledávání. A pro zajímavost zjistil jsem, že nejlíp mi se samsung s 5 a androidem 6.1 chodí AD 5.04. minimum pádů, a nezpoždujou se ikonky za posunutím mapy. A nefunkčnost stahování kešek pro BM přes geojarry jsem nahradil stahováním přes c:geo a importem přes gpx do AD. Je to možná i rychlejší než geojarry. Můj názor je ten, že spojením předností obou programů, AD a c:geo by vznikl nepřekonatelný vražedný geonástroj :)


  • 0

#315 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 19:24

On neni sebemensi problem byt rychlejsi nez geojarry, kdyz je gj umele brzden. (V ramci sveho maskovani i netrapeni serveru).
  • 0

#316 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2016 - 21:03

On neni sebemensi problem byt rychlejsi nez geojarry, kdyz je gj umele brzden. (V ramci sveho maskovani i netrapeni serveru).

Hele nevykladej si to zle. Jako víceméně sváteční kačer a BM jsem vděčný za práci,kterou ti z vás, co tomu rozumí, odvedli na kešerských programech. at už se jedná o PD, později AD geoget geojarry geokuk atd. spoustu práce. 

před pár lety jsem začínal po hodinové přípravě doma s pda-čkem hromadou papírú a tužkou. Dnes? .... když se náhodou někde octnu a vzpomenu si, stačí párkrát tapnout na mobil a jde se....... ale geojarry mi už cca měsíc nefunguje, tak jsem mněl radost, že se mi povedlo aktualizovat pár keší, a před cestou nějaké přidat.........


  • 0

#317 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2016 - 7:42

AD nikdy (doufam) nebude nahrazovat GC.Live metodami, ktere pouziva c:geo, protoze spojit dohromady to, co tobe pripada jako vyhodne z c:geo, by znamenalo zakaz pristupu AD k legalnimu vyuzivani GC.Live. c:geo totiz neni aplikace schvalena GS a jeji ziskavani dat je nelegalni. Jesli jsi BM nebo PM v tom nehraje zadnou roli. 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 12 červen 2016 - 7:43

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#318 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 6:48

AD nikdy (doufam) nebude nahrazovat GC.Live metodami, ktere pouziva c:geo, protoze spojit dohromady to, co tobe pripada jako vyhodne z c:geo, by znamenalo zakaz pristupu AD k legalnimu vyuzivani GC.Live. c:geo totiz neni aplikace schvalena GS a jeji ziskavani dat je nelegalni. Jesli jsi BM nebo PM v tom nehraje zadnou roli. 

 

Tak tohle určitě platí a platit bude, a:Drake pracuje na legální bázi a na tom se nic měnit nebude, v žádném případě nebude vytěžovat web jako c:geo nebo GJ a to i za tu cenu, že pro BM je tím pádem velmi omezený.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#319 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 17:18

Dobrá, chápu svůj přešlap, už mně nekamenujte :)


  • 0

#320 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 17:47

Nikdo te nekamenuje, jen se te snazej konvertovat na spravnou viru :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama