Přejít na obsah


Fotka

Stator - Tvorba statistiky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
248 odpovědí na toto téma

#81 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 16:07

To jo, statistiky tam nahrávám ručně už hodně dlouho. Ale tahle chyba se objevuje tak dva, max. tři týdny.


  • 0

#82 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 16:08

Modul FTFPodium rozhodně nemá s GJ nic společného (brrr, až jsem se otřásl). Je to jen zobrazení obrázku s čísly o lovech na bedně. Vlastně by tento modul ani nebyl potřeba, stačil by kousek HTML v modulu CmdHtmlText. Existuje kvůli pohodlnějšímu skládaní statistiky.

Zde je zjevně zobrazen v okně, protože jde o poslední modul před voláním GJ jiným pachatelem (asi dávkou StatorCombine).
  • 0

#83 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 19:08

Presne, jak pise Erik - pokud pouzivas StatorCombine, tak si proste zrus nahravani statistik pomoci GJ, stejne to tam jenom zbytecnce strasi a nic to nedela. Pak ti problem zmizi.


  • 0

#84 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2017 - 19:19

Zkusím to někde najít. Všem děkuju.


  • 0

#85 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:17

Mám dotaz na zkušené, resp. na autory:

Pokud použiji Customized Table, ve kterém je mj. i sloupec Distance, a pokud toto použíji pouze na neodlovené keše, stator hlásí chybu (SQL nevrací žádná platná data).

Má otázka tedy zní. Chyba je u mne, nebo je to vlastnost, nebo chyba Statoru/GeoGetu ? A šlo by to popřípadě nějak poštelovat ? :)

Děkuji.

 

V přílozte posílám log ze Statoru

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 09 listopad 2017 - 12:19

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#86 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:22

Je to vlastnost. Distance si počítá Stator sám při spuštění do dočasné tabulky, GG ji neobsahuje (nemůže obsahovat). No a dočasná tabulka je ve Statoru založena jen na nalezeným keším, protože tak nějak jde o statistiky nálezů...


  • 0

#87 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:30

OK. Takže vzdálenost, která je uvedená ve sloupci v GG s tím nemá nic společného ? Já myslel, že se bere tato.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#88 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:40

Vzdálenost v GG je vůči (obecnému) referenčnímu bodu. Ten si můžeš vrhnout třeba na severní pól. Ve Statoru pak máš vlastní definici domácích souřadnic, ke kterým se počítají statistiky. No a z toho vyplývá ta (pro tebe nepříjemná) skutečnost, že Distance a Angle je v temp table jen pro nálezy.

 

P.S.

Chápu, že dost často to lidi mají obojí na HC, ale obecně ne.


  • 0

#89 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:45

Díky za vysvětlení. Už tomu rozumím. Není to pro mně problém s kterým bych nemohl žít :)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#90 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 14:04

Já to zkoušel. Chtěl jsem si do tabulky vyjet nejbližší nenalezené a narazil jsem taky na to, že u nenalezených to dávalo nulu. Takže jsem ty vzdálenosti musel počítat a tam jsem zase narazil na to, že SQLite bez nějakých přídavných knihoven nespočítá odmocninu. Obešel jsem se bez toho, jen jsem tu vzdálenost nemohl zobrazit, protože jsem ji měl na druhou, na třídění to nevadí. Pokud chceš něco podobného, můžu ti ten SQL dotaz poslat.


  • 0

#91 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 14:10

Nejsem sice SQL přeborník, ale zkusil bych se s tím nějak popasovat. Takže díky předem za zaslání.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#92 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 14:15

Vypocet vzdalenosti a uhlu na geoidu neni trivialni vec, proto to Stator resi tou pracovni tabulkou. V nedavnem vlakne to tu bylo pro SQL vyreseno - staci plilinkovat knihovnu a pouzit prislusne funkce.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#93 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 21:02

Já to pochopitelně nepočítal na geoidu, ale na Zeměploše, šlo mi jen o pár kilometrů od HC a nepotřeboval jsem to na centimetry. A Gord dobře ví, jak jsem ten příkaz slepil, bylo to programování stylem buldozer.


  • 0

#94 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2017 - 14:18

Mám pocit, že modul BookmarkComposer obsahuje nějakou chybu, protože když si nechám vypsat sérii keší, které vlastním, tak mi to napíše, že jsem všechny nalezl. Dokonce v případě, že je v seznamu třeba event, který jsem pořádal a zároveň i navštívil, tak mám nalezeno 27 z 26 keší.

příklad: Můj profil na GC -> Serie -> Vlastní série -> Večerníčky


Tento příspěvek byl upraven od Misha.in: 12 prosinec 2017 - 14:58

  • 0

misha_in.png


#95 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2017 - 14:39

Mě spíš vadil opak, když to vlastněnou bralo jako nenalezenou. Protože jsem udělal jednu keš do větší série, po domluvě s ownerem ostatních, a pak jsem tuto sérii nikdy nemohl dokončit. Vím, že jsem si tehdy ještě Series II pro Autostat vlastnoručně upravoval. Tak nevím, jaké chování je dobré a jaké špatné. Pochopitelně si to můžeš upravit sám, je to jen poměrně jednoduchý Pascal, ale o úpravy přijdeš při aktualizaci pluginu.

A abych odpověděl, správné je chování, jaké chceš. Každý bude za správné považovat něco jiného.

S tím eventem - to je asi jediná keš, kterou můžeš vlastnit i nalézt, to by se asi ošetřit mělo. Dnes už nelze logovat FI na vlastních keších, eventy nevím, nikdy jsem žádný nepořádal.

A ještě - série keší, ve které je event? Nebo je to série eventů? Proč ne, jako sérii si můžeš označit cokoli, stačí tomu dát stejný tag Bookmark.


  • 0

#96 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2017 - 14:54

Mě spíš vadil opak, když to vlastněnou bralo jako nenalezenou. Protože jsem udělal jednu keš do větší série, po domluvě s ownerem ostatních, a pak jsem tuto sérii nikdy nemohl dokončit. Vím, že jsem si tehdy ještě Series II pro Autostat vlastnoručně upravoval. Tak nevím, jaké chování je dobré a jaké špatné. Pochopitelně si to můžeš upravit sám, je to jen poměrně jednoduchý Pascal, ale o úpravy přijdeš při aktualizaci pluginu.

A abych odpověděl, správné je chování, jaké chceš. Každý bude za správné považovat něco jiného.

S tím eventem - to je asi jediná keš, kterou můžeš vlastnit i nalézt, to by se asi ošetřit mělo. Dnes už nelze logovat FI na vlastních keších, eventy nevím, nikdy jsem žádný nepořádal.

A ještě - série keší, ve které je event? Nebo je to série eventů? Proč ne, jako sérii si můžeš označit cokoli, stačí tomu dát stejný tag Bookmark.

 

Vlastnit i nalézt můžeš ještě adoptovanou keš, takže se to netýká jen eventů.

Je to série keší, ale ten event do série patří, tak proto tam je. Event byl takové vyvrcholení celé kešové série.


  • 0

misha_in.png


#97 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2017 - 21:03

No, byl bych pro započítání vlastní a současně nalezené jen jednou. Pokud to jde a nemusel by se kvůli tomu překopávat celý algoritmus. Díval jsem se do zdrojáku a zdá se mi, že se tyto údaje počítají zvlášť, ale moc jsem to nezkoumal. Já to zatím nepotřeboval.


  • 0

#98 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 12:32

Tak jsem si u příležitosti novoročního bilancování udělal statistiku.

V položce Nejkratší log mi to uvádí tenhle, že prý má 0 slov. Ve skutečnosti má ale slov docela dost, akorát jsou azbukou.


  • 0
Vložený obrázek

#99 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 14:14

Rekl bych, ze jsi pro tuto kesku spustil logator jeste pred tim, nez mela stazeny log. Takze smaz ten tag a spust na ni zlogator znovu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#100 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 17:18

Tak bohužel, to nepomohlo. Pro jistotu jsem pak ještě spustil Logator znovu, tentokrát s volbou Všechny nalezené. Šrotovalo to asi hodinu a výsledkem je opět FoundLogWordsCount 0. Přitom i v Geogetu ten log je.

Verze Logatoru je 1.2.1, Statoru 1.5.1.15 a Geogetu 2.9.12.780 - vše by mělo být aktuální.

 

Spustil jsem Stator znovu a tentokrát to vylosovalo jinou keš s délkou logu 0. Ta má log formou ASCII art, takže tam by mě to číslo 0 až tak nepobuřovalo. :)


  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama