Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#581 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2018 - 10:31

Vzhledem k tom, že ten algoritmus dal virtuálku i kačerovi, který má založené čtyři keše s pár desítkami FP, tak asi nebyl optimální. O kvalitě zakladatelů v jednotlivých zemích fakt nevypovídá vůbec nic. Ale to se tady už psalo.

Že by poměr počet FP ku počtu založených krát "koeficient údržby"? Aby to vyloučilo zakladatele PWT a sérií mikro zaokapovek? Ano, i já znám pár kačerů, kteří nemají moc odloveno ani založeno, ani nekešují dlouho, ale těch jejich pár kešek má hodně FP, a tedy šanci založit virtuálku dostali. A o kvalitě to tedy vypovídá, aneb, jak je zde furt omíláno, tak neplatí, že čím víc bodů (za odlovy či založení), tím víc ...


  • 2

#582 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2018 - 10:37

Seznam seřazený dle počtu publikovaných virtuálek se mi líbí, současná třetí příčka je pěkná. Ale přeji nové virtuálky i do míst, kam se třeba nikdy nepodívám. Je fajn mít stovky duchů po Evropě či Severní Americe, ale po světě je spousta nádherných a zajímavých míst, kam by se daly virtuálky umístit také. :)

 

<OT>Snad si zakladatelé nevezmou příklad z našich hokejistů. Tady asi žádné prodloužení nebude.</OT>
<OT>A nebo to dopadne jako u těch hokejistů?</OT>


Tyhle zmínky o hokeji mi připomněly spojení naganský syndrom. :P


  • 2

#583 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2018 - 11:11

Že by poměr počet FP ku počtu založených krát "koeficient údržby"? Aby to vyloučilo zakladatele PWT a sérií mikro zaokapovek? Ano, i já znám pár kačerů, kteří nemají moc odloveno ani založeno, ani nekešují dlouho, ale těch jejich pár kešek má hodně FP, a tedy šanci založit virtuálku dostali. A o kvalitě to tedy vypovídá, aneb, jak je zde furt omíláno, tak neplatí, že čím víc bodů (za odlovy či založení), tím víc ...

 

S poslední větou za "aneb" plně souhlasím. Prostá matematika pro první stupeň však přináší důkazy proti kvalitě algoritmu.

 

HOWGH.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#584 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2018 - 23:07

Obávám se, že koeficient údržby tam zahrnován vůbec nebyl. Někteří vlastníci virtuálek mají spousty archivovaných (i s nízkým poměrem FP), nebo i NM log na několika keších.

 

To, že někteří, kteří byli oceněni jako zasloužilí zakladatelé keší, vlastní pár keší, které založili před nedávnem, ještě neznamená, že se o ně budou starat ještě několik let. Možná i proto tolik archivovaných u keší, kde stačí kontrolovat logy. Spíš bych oceňoval ty, kdo se starají o své keše dlouhodobě...


  • 3

#585 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 9:39

Geocaching HQ is sending you a friendly reminder. 

You are one of 4,000 lucky winners of a Virtual Reward. We want to remind you that the last day to submit your Virtual Cache for review is August 24, 2018 (11:59 PM Pacific Daylight Time). To see your unpublished listing, select the “Virtual Reward (GCXXXXX)” link near the top of this email.

More than 1,100 Virtual Rewards have already been published in more than 64 countries. We have highlighted some interesting caches in the Geocaching Blog. We hope it will give you some additional ideas!

To be published, your cache must meet the new Virtual Cache guidelines. Before submitting your cache for review, be sure to update the following:

Cache name (“Virtual Reward” can be part of title, but doesn’t have to be)
Posted coordinates
Location 
D/T rating (if necessary)
Placed date (must be between August 24, 2017 and August 24, 2018)
Add appropriate attributes
Make sure you have NOT removed the standard text in your cache description. This helps the geocaching community understand why these special Virtuals were offered.

If you do not wish to create a new Virtual Cache, you may archive this unpublished listing. On August 25, 2018 (12:00 AM Pacific Daylight Time), Geocaching HQ will archive any Virtual Rewards that are not yet submitted for review.

We look forward to seeing the experience you create!

Happy geocaching,


Zajimave je spojeni Lucky Winners


  • 1

#586 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 9:59

Sofistikovaný algoritmus dle HQ:

SELECT TOP 4000 userid AS luckywinner FROM users WHERE hidden >= 2 ORDER BY NEWID()

Pro neajťáky: "náhodně vyber 4000 hračů z těch, kteří mají založeno 2 a více keší".

 

[web jede na ASP.NET, tak předpokládám, že db mají Microsoft SQL]


Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 27 únor 2018 - 18:53

  • 0

#587 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 10:18

Obávám se, že koeficient údržby tam zahrnován vůbec nebyl.

 

Jj, omlouvám se, tento pojem i vzoreček jsem si bohapustě vymyslel díky spekulacím o algoritmu výběru. Asi se těžko někdy dozvíme skutečný. Možná bychom po delší diskuzi vymysleli společně nějaký lepší, který by zahrnoval nejen počet FP (tady jsou zvýhodněni owneři kešek na atraktivních či snadno navštěvovaných místech) na založenou kešku, ale třeba i délku aktivity, počet založených kešek, jejich typ, %FP, počet archivovaných, délku disablování, a to vše ještě proporcionálně přepočítané na počet aktivních kačerů v jednotlivých zemích, atd., atd.

 

Zajímavější ale je zatímní počet nevyužitých šancí. Dostali třeba možnost založit virtuálku i neaktivní kačeři? Tedy ti, kteří sice kdysi založili nějaké pěkné kešky, ale dnes už se o ně nestarají a nekešují? A nebo si hodně kačerů neví zatím rady? Hodně ceněné jsou různé technické nestandardní kešky nebo vtipné mysterky. Což je něco zcela jiného než virtuálka. Takže chápu zakladatele podobných "vychytávek", že je pro ně úkol založit virtuálku nezvyklý. Takže buď na to rezignují a nechají to propadnout, nebo založí obyčejnou typu "přijď někam a vyfoť se s něčím". Pokud ale chtějí využít svoji invenci, tak to buď neprojde přes schválení, popř. je po námitkách brzy archivováno, nebo se to setkává s nevolí (viz některé příklady zmíněné v tomto vláknu výše). Na to by asi mohli dát odpověď ti, kteří šanci dostali a zatím nevyužili.


  • 1

#588 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2018 - 15:40

Jak rika Jara Cimrman. - I umístění virtuálek by se mělo z hlediska historie volit  uvažlivěji. :) 


  • 1

#589 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 12:07

nová GC7B6XP
  • 0

#590 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 13:56

No a už tu máme logy:

 

Vzhledem k tomu, že se sem nějakou delší chvíli nepodíváme, zkouším možnost virtuálního odlovu, snad to není proti duchu pravidel. Díky za keš.


  • 1

#591 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 17:20

Co k tomu říct.... Takhle bych mohl zalogovat  dost nových virtuálek. Ale dost dobře nevím proč.


  • 0

#592 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 18:48

No a už tu máme logy:

 

Vzhledem k tomu, že se sem nějakou delší chvíli nepodíváme, zkouším možnost virtuálního odlovu, snad to není proti duchu pravidel. Díky za keš.

Já bych to sice neudělal a taky se mi to příčí, ale na druhou stranu ono to asi nic proti pravidlům není, splnili podmínku? Splnili. 

Na druhou stranu, taky si nezaloguju tradičku, když pípne den poté, co jsem byl na místě. Prostě na to místo dojdu znova. A přijde mi logické stejně tak u virtuálky znovu přijít na to místo a znovu udělat tu fotku.

Fakticky se proti tomuhle přístupu ale (asi) nedá namítat nic.


  • 0

#593 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:00

Taky mam par fotek z festaku :D
A pritom se da pouzit jednoducha podminka. Napriklad: udelejte na fotce rukou pismeno V. Nebo drzte pri foceni klacek. Atd.
  • 5

#594 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:06

Zdravím kolegy.

Ten log jsem si dovolil umístit já a nepředpokládal jsem, že by to mělo urážet něčí cit pro hru. Na hradě jsem byl, foto jako důkaz přiložil a tím pádem považuji "úkol" za splněný. Protože je to virtuální keš, je (dle mého názoru) celkem jedno, kdy jsem tam byl, tzn. i před vznikem VIRTUÁLNÍ keše. Nicméně, jestli všeobecný názor bude NE, tak to zase klidně smažu - stav bodového konta si už dávno nehlídám a jeho změny jsou mi celkem fuk.

Přeji hezký večer.


  • 1
Roman-tik = za keš dík :-)

#595 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:07

Já bych to sice neudělal a taky se mi to příčí, ale na druhou stranu ono to asi nic proti pravidlům není, splnili podmínku? Splnili.


Nevim, nevim u Earthcache na Antarktide tedy taky splnis podminky kdyz odpovis na otazky, ale asi si ji nezalogujes.
  • 4

#596 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:09

Můj názor je ten, že i virtuální keš se navštěvuje a tudíž i loguje až po jejím zveřejnění. V opačném případě bych mohl, jak už jsem psal, zalogovat od stolu dost virtuálek. Ale proč? To je ten bod tak důležitý? 


  • 2

#597 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:14

Zdravím kolegy.
Ten log jsem si dovolil umístit já a nepředpokládal jsem, že by to mělo urážet něčí cit pro hru. Na hradě jsem byl, foto jako důkaz přiložil a tím pádem považuji "úkol" za splněný. Protože je to virtuální keš, je (dle mého názoru) celkem jedno, kdy jsem tam byl, tzn. i před vznikem VIRTUÁLNÍ keše. Nicméně, jestli všeobecný názor bude NE, tak to zase klidně smažu - stav bodového konta si už dávno nehlídám a jeho změny jsou mi celkem fuk.
Přeji hezký večer.


Nici cit pro hru neurazis. Naopak to jiste pekne poslouzi jako podklad k diskuzi. Aspon si pekne popovidame a treba i zjistime co ke spravne a co ne :)
  • 1

#598 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:19

Tak na strankach zememluvu se nic konkretniho nepise.
https://www.geocachi...id=107&pgid=688


Co neni zakazano je povoleno
  • 0

#599 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 19:32

V rámci diskuze - já si myslím, že pokud náplní virtuálky je návštěva místa a jen foto bez dalších podmínek, tak FI by mohlo být doložitelné i takto - s předběhnutím doby založení.

Earth cache na Antarktidě - to bych od stolu nedal, stejně jako log na keši, kde jsem osobně nebyl. 

Napadá mě, že tím, že jsem si zalogoval FI a byl tam ještě před vznikem keše, tak bych měl mít vlastně FTF já!  ;) Jenže to by se ale najednou vyrojila tlupa jiných honibodů (jako jsem nyní asi já), kteří tam byli ještě mnohem dřív a to FTF by mi zase vzali - ach jo!

Ještě k tomu logu:

Vzhledem k tomu, že se sem nějakou delší chvíli nepodíváme, zkouším možnost virtuálního odlovu, snad to není proti duchu pravidel. Díky za keš.

Takže je to na Hradníkovi a na všeobecném mínění.


  • -1
Roman-tik = za keš dík :-)

#600 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 20:09

Zdravím kolegy.
Ten log jsem si dovolil umístit já a nepředpokládal jsem, že by to mělo urážet něčí cit pro hru. Na hradě jsem byl, foto jako důkaz přiložil a tím pádem považuji "úkol" za splněný. Protože je to virtuální keš, je (dle mého názoru) celkem jedno, kdy jsem tam byl, tzn. i před vznikem VIRTUÁLNÍ keše. Nicméně, jestli všeobecný názor bude NE, tak to zase klidně smažu - stav bodového konta si už dávno nehlídám a jeho změny jsou mi celkem fuk.
Přeji hezký večer.


Mně když je něco fuk, tak se tím nezabývám. Natož honem logovat a to konto co mi je tak fuk, ještě rychle navyšovat...
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama