Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#601 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 20:56

Tak jo.

Čtu tady, že vznikla nová virtuálka, podívám se co je to zač, zjistím, že jsem tam nedávno byl, pohledám v archivu fotky, loguju - a nestačím se divit, jakej jsem padouch. Ale to neva, pár odsuzujících diskuzních příspěvků vydržím - protože mám ten jeden bodík zase v kapse...

Možná, kdybych byl víc vyčůranej, tak tam k tomu logu dám nějakou fotku bez komentáře o září a zřejmě si toho vůbec nikdo nevšimne, takhle jsem zkusil virtuální odlov s přiznáním barvy (data návštěvy) a děj se vůle slovutné geokomunity a ownerova.


  • -1
Roman-tik = za keš dík :-)

#602 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 22:11

Tak se také vyjádřím. Osobně mi tohle vadí méně, než jiné nešvary. Jak už tu zaznělo, Roman-tik to napsal do logu na férovku a je na ownerovi jestli to nechá nebo ne. Víc mi vadí logy na T5- kách stylem: Vidělo odspodu, díky za keš, vadí mi nájezdy skupin, kdy jedna skupina dá za den 30 stromovek, několik mystery multin s luštěním v terénu a tak podobně a loguje pod zkratkou i když v logbooku je místa na román, vadí mi, že když dám na keš DNF, po konzultaci s ownerem, okamžitě na ní přistane log od kačera FI (to ze mne dělá blbce, nebo co?) a další log od ownera s novou krabičkou, protože ta co jsem hledal, tam opravdu nebyla. Je spousta věcí, které se tolerují, tak proč pranýřovat upřímnost? Pokud to vadí, log se smaže. Pokud ne, zůstane.
  • 5

#603 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2018 - 22:20

Je spousta pěkných míst, která už jsem někdy navštívil. A teď mám kvůli novým virtuálkám důvod (nebo záminku) se tam zas někdy podívat. Proč se o tu možnost ochudit logem "od stolu"?


  • 6

#604 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 6:48

Virtuálku bych takto nelogoval. Ale co waymark? Celkem běžně jsem logoval waymarky z výběru fotek, kde jsem byl, když jsem zjistil, že tam je waymark. Ten tam byl už před tím, ale je možné, že někdy až po tom. Tam je situace trochu jiná, waymarky skoro nikdo neloguje a autoři jsou rádi za každý log. A já loguju skoro vždy to, co si stejně fotím, málokdy takové věci jako telefonní budky, sirény nebo stojany na kola.


  • 1

#605 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 8:16

Můj názor je ten, že i virtuální keš se navštěvuje a tudíž i loguje až po jejím zveřejnění. V opačném případě bych mohl, jak už jsem psal, zalogovat od stolu dost virtuálek. Ale proč? To je ten bod tak důležitý? 

 

Jen poznámka - předpublikační odlovy tedy v žádném případě neuznáváš? Pokud aplikuji stejné podmínky na klasickou tradičku, tak když ji (náhodně, např. při pokusu o BF na jiné krabičce) najdu, zaloguji se do logbooku a po publikaci listingu si zapíši předpublikační odlov. U virtuálky bych řekl že logbook = návštěva místa/splnění podmínek/pořízení fotky. Pokud tedy kačer na místě skutečně byl, splnil podmínky, a po publikaci listingu se zaloguje, má vlastně plnohodnotný předpublikační odlov...


Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 01 březen 2018 - 8:17

  • -2

#606 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 8:25

Virtuálku bych takto nelogoval. Ale co waymark? Celkem běžně jsem logoval waymarky z výběru fotek, kde jsem byl, když jsem zjistil, že tam je waymark. Ten tam byl už před tím, ale je možné, že někdy až po tom. Tam je situace trochu jiná, waymarky skoro nikdo neloguje a autoři jsou rádi za každý log. A já loguju skoro vždy to, co si stejně fotím, málokdy takové věci jako telefonní budky, sirény nebo stojany na kola.

No nevím, zhlediska logování nevidím rozdíl mezi WM a virtuálkou. Takže jestli jsem na místě prokazatelně BYL a SPLNIL podmínky virtualky ještě před publikací, tak proč bych si ji po FTF tanečkách nezalogoval?


  • -2

#607 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 8:30

Předpublikační BF lovy předpokládají buď speciální znalosti, znalost chyb a děr v systému a hodně systematickou  práci, nebo je to dílem náhody, že si všimnu neobvyklé věci. Nebo se autor prokecnul, co připravuje.

Předpublikační BF virtuálky by bylo možné jedině předpokládáním, kde někdo virtuálku založí a systematickým focením se na těchto místech.

Nějak mi to nesedí.

Že bych prošel seznam publikovaných virtuálek a podíval se, jestli jsem někde nebyl? A pak ji logoval s předpublikačním datem?


  • 2

#608 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 8:46

Komu mám zmáčknout +, když souhlasím se dvěma protichůdnými názory (Toulavej Hypnos a phrkt) ? :-)


  • 4

#609 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 9:00

Ve Varech u Becherů nás kdysi, už před devětaosmdesátým, při exkurzi ožrali tak, že jsme sotva dokázali nastoupit do autobusu. Mám si teď nárokovat BF FTF  :D ? To je přece nesmysl.


  • 2

#610 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 9:31

Komu mám zmáčknout +, když souhlasím se dvěma protichůdnými názory (Toulavej Hypnos a phrkt) ? :-)

 

Oběma ;). Navíc to podle mě nejsou protichůdné názory.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#611 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 9:42

Přijde mi divný logovat virtuálku, s datem mé návštěvy, když tam nebyla. třeba před měsícem. Nebo před 20 lety.
Logovat virtuálku s datem, které nesouvisí s datem návštěvy je asi ještě podivnější.
  • 3

#612 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 9:56

Ale tohle se přeci děje i na klasických keších. Buď se někde do logbooku plácne razítko a loguje se až když je ta keš potřeba do kalendáře, nebo rovnou přistane log: Loveno začátkem měsíce s datumem aktuálním. Tohle se netýká jen virtuálek.
  • 0

#613 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 10:07

To mi právě přijde divný. Správně navštívím keš a zaloguji s tímto datem. Pokud jsem bordelář nebo vykuk, datum tam střelím odhadem. Úmyslně tam dát nesmyslné datum? Nevím proč. Pak ale je nesmysl se opírat o statistiky a snažit se o různé výzvy a odznaky.
To je totéž, jako kdybych si šel zaběhat 5km, všude se tim chlubil. Ve skutečnosti bych oběhl barák.
  • 10

#614 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 10:29

Pak ale je nesmysl se opírat o statistiky a snažit se o různé výzvy a odznaky.

 

Proč by to měl být nesmysl? Přece mi nikdo nebrání v tom si to odehrát poctivě a mít z toho radost.

Geocaching je hra,nikolv soutěž. Statistiky ostatních (kromě několika přátel, které osobně znám) mě nezajímají.


Tento příspěvek byl upraven od Vláček: 01 březen 2018 - 10:45

  • 0

#615 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 10:43

Mě by se třeba líbilo když mám fotku jedné kaple ve zcela rozpadlém stavu, zalogovat touto fotkou, i když kaple byla mezitím opravena, prakticky postavena znovu. Ale asi bych to dal jako druhou fotku k logu.


  • 0

#616 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 11:02

Nesmysl je dělání statistik podle data odlovu, pokud datum odlovu nekoresponduje se skutečností.
  • 4

#617 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 11:11

Stalo se mi to na cachi a nemám žádný problém. Podmínky byly splněny, jako owner bych ani nevěděl co napsat. Za mě zcela v pořádku.

Log: https://www.geocachi...35-cdab01f76eeb


  • 0

#618 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 11:41

Nevim, nevim u Earthcache na Antarktide tedy taky splnis podminky kdyz odpovis na otazky, ale asi si ji nezalogujes.

Jistě, ale vidím dost podstatný rozdíl mezí tím, jestli se moje osoba na místě někdy fyzicky vyskytovala nebo ne.

A ano, souhlasím s tomy.22, já osobně nevím, proč bych to dělal. Ale pokud to někdo dělá, tak nevidím důvod mu v tom bránit. Jak píše Toulavej Hypnos, mnoho jiných věcí mi vadí mnohem víc.

 

Tak na strankach zememluvu se nic konkretniho nepise.
https://www.geocachi...id=107&pgid=688


Co neni zakazano je povoleno

No právě...


  • 0

#619 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2018 - 13:16

Nelze všechno brát doslovně, ale je potřeba taky používat selský rozum a slušnost. Když jdu pro kešku, tak jdu pro kešku. Když vznikne keška někde, kde jsem byl loni, rozhodně jsem tam nebyl pro kešku a kešku jsem tedy nelovil a neulovil.


  • 15

#620 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2018 - 13:49

Nelze všechno brát doslovně, ale je potřeba taky používat selský rozum a slušnost. Když jdu pro kešku, tak jdu pro kešku. Když vznikne keška někde, kde jsem byl loni, rozhodně jsem tam nebyl pro kešku a kešku jsem tedy nelovil a neulovil.

 

Nojo a co když navštívím nějaké místo, kde se nafotím, a teprve doma zjistím, že tam byla (např. den předtím) publikována virtuálka. Nešel jsem pro kešku, tudíž nemám nárok si ji zalogovat, když jsem ji nelovil? Ony ty virtuálky jsou taková podivnost a GS asi dobře věděl, proč je tenkrát zrušil....

 

Myslím že odlov virtuálek by měl být podmíněný nějakým speciálním úkolem - např. nějak specifickou fotografií (V na prstech apod.), pak by se předešlo všem dohadům...


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama