Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.13

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#21 hudyny

hudyny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 23:54

Ano, protože ta volba maže celé keše, ale až posléze zjisti, ze žádnou kes ve skutečnosti označenou nemáš. Takova bezpecnostni pojistka.
Samotné waypointy se mažou volbou... na to přijdeš!

Ano, vyřešil jsem to, že mažu celou keš...


  • 0

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 9:37

Osobne se domnivam, ze volba na smazani bodu (Trvale smazat) by v pripade vyberu jen WP mela byt nedostupna, aby to nematlo uzivatele, jak je ukazano v dotazu.

 

A abych odpovedel - volba Trvale smazat se tyka jen celych bodu (tedy kesi, vcetne jejich WP). Jednotlive WP se mazou polozkou Smazat waypoint.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 9:46

... navic obe volby jsou ve stejnem menu par radku pod sebou. To jde fakt prehlednout a ignorovat?

 

Jasne, vim, ze by se ta volba nemela ukazovat, ale to by znamenalo, ze po kazde zmene oznaceni bych musel vsechny aktualne oznacene radky v seznamu analyzovat a zkoumat, co je to vlastne presne zac. A podle toho nektere volby ukryval. tedy, musel bych to zkoumat pri uplne kazde zmene oznaceni. A ta analyza klidne muze znamenat, ze zkoumam i desetitisice zaznamu... ergo, cele uzivatelske rozhrani se tim dosti zpomali. A to jen proto, ze se parkrat stalo, ze nekdo netusi, co dela?

 

Takze kdyz to shrnu, bylo by s tim dost prace a vsem by to zpomalilo Geoget. A ti, kteri s tim maji dnes problem, by jen pozmenili textaci svych stiznosti na: "Chci smazat waypointy, ale volba 'Trvale smazat' neni aktivni."


  • 1

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 10:16

Duvodum, proc je to tak, jak to je, rozumim. Jen to neni poprve, co toto vysvetluji :-(

 

Mozna by bylo lidem srozumitelnejsi, kdyby bylo napsano Trvale smazat kese (ale to zase neni v souladu s obecnejsim pouzitym pojmoslovim a Trvale smazat bod nic nevyresi).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 hudyny

hudyny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 10:43

Duvodum, proc je to tak, jak to je, rozumim. Jen to neni poprve, co toto vysvetluji :-(

 

Mozna by bylo lidem srozumitelnejsi, kdyby bylo napsano Trvale smazat kese (ale to zase neni v souladu s obecnejsim pouzitym pojmoslovim a Trvale smazat bod nic nevyresi).

 

Proč tam musí být to trvale? 

 

Smazat keš, smazat waypoint...Případně hláška, opravdu chcete smazat? Po potvrzení je fuč. 


  • 0

#26 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 10:49

Protoze je to trvale smazani z databaze. Neni to jen smazani ze seznamu, ktere se dela tlacitkem delete. Tak aby se to zduraznilo.

 

Mimochodem, zrovna tyto dve funkce jsou (nebo by mely byt) podle meho nejmene pouzivane. Neni moc situaci, kdy by jejich pouziti davalo smysl.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#27 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 10:50

Protože je rozdíl smazat jen ze zobrazeného seznamu a smazat z databáze (EDIT: gord byl rychlejší).

 

A co takhle to upravit na "Trvale smazat keš/bod" a  "Smazat Waypoint? Musím říct, že i já jsem na ten rozdíl kdysi přišel až ve chvíli, kdy jsem zjistil, že se mi napoprvé ten waypoint z databaze nesmazal. Ono když jako běžný uživatel označíš pravým myšítkem waypoint a najdeš položku "Trvale smazat", logicky nehledáš dál jinou možnost, i když je jen o dva řádky níž...


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 18 březen 2018 - 10:51

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#28 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 10:56

A jestli ještě můžu jeden dotaz - proč jsou u volby UIožit seznam tři tečky? Tak nějak jsem zvyklý, že to znamená, že je dál další dialog, do kterého můžu nakouknout, a ono BUM a je uloženo bez ptaní?

Díky


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 18 březen 2018 - 11:03

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 11:13

To bude zaviset na tom, jestli sis pred tim nejaky seznam otevrel. Pak to bez ptani uklada ten seznam. Pouze pokud neni znamo pojmenovani seznamu, tak se to zepta.


  • 1

#30 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 11:20

... navic obe volby jsou ve stejnem menu par radku pod sebou. To jde fakt prehlednout a ignorovat?

 

A nepomohlo by prostě jen prohodit pořadí těch dvou voleb v menu?

IMHO uživatel prochází položky v menu odshora a pokud narazí na Trvale smazat, tak nemá důvod hledat dál a kliká.

Pokud by nejprve narazil na Smazat waypoint, tak podle toho, co chce mazat buď klikne nebo bude pokračovat k dalším položkám.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#31 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 11:21

@haluma: Jasně, to já vím, přesto se mi párkrát stalo, že jsem viděl tři tečky, nepřemýšlel a buch....

Kdysi prostě býval nějaký standard, že pokud jsou u nabídky tři tečky, VŽDY následoval další dialog..A hodne jsem si to asi zafixoval..


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 18 březen 2018 - 11:22

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#32 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 11:28

u těch navštívených stagi jsem našel drobný nedostatek - zkusil jsem si cvičně označit dvě stage, na kterých už jsem byl a pak když si dám zobrazit mapu kešek (z menu seznam) a ve filtru si vypnu zobrazování waypointů, tak tyhle dvě stage si mi na mapě ukazují, což považuji za chybu.

Když jsem nad tím přemýšlel, tak by to skoro chtělo vlastní volbu ve filtru toho, jestli se ty navštívené mají zobrazit nebo ne, abych, když si dám zobrazovat waypointy, tak jsem mohl vypnout to zobrazení těch navštívených, které tam už nepotřebuji.
  • 0

#33 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 11:34

Jo a ještě jsem si vzpomněl, myslím že už jednou jsem to tu naznačoval - hodilo by se mi, kdyby ve filtru byla možnost zadání konkrétních souřadnic, ke kterým se má filtrovat - aby se tedy rozšířila možnost "Vzdálenost z aktuálního referenčního bodu je menší" o možnost přímého zadání souřadnic. Přijde mi zbytečné kvůli jednomu filtrování si zakládat referenční bod.
  • 1

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 11:47

Nevzpominam si, ze bych nekdy potreboval filtrovat podle vzdalenosti k bodu, ktery nemam v databazi.

 

EDIT: vlastne ano, ale v tom pripade mam ten bod v seznamu (napr domov, prace, ...)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 březen 2018 - 11:49

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 15:42

Jo a ještě jsem si vzpomněl, myslím že už jednou jsem to tu naznačoval - hodilo by se mi, kdyby ve filtru byla možnost zadání konkrétních souřadnic, ke kterým se má filtrovat - aby se tedy rozšířila možnost "Vzdálenost z aktuálního referenčního bodu je menší" o možnost přímého zadání souřadnic. Přijde mi zbytečné kvůli jednomu filtrování si zakládat referenční bod.

A kde ty souřadnice vezmeš ? Pokud odpovídá nějaké keši nebo waypointu, tak přidat dočasný referenční bod je jedno kliknutí pravým myšítkem nebo ^R


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#36 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 17:44

No když už jsem tady o tom mluvil minule, tak to jsme někam jeli na víkend a chtěl jsem si stáhnout pár kešek v okolí (takže jsem měl souřadnice obce, kam jsme jeli) a teď by se mi to hodilo při řešení této kešky https://www.geocachi...KH_dcp-14-tasov kdy potřebuji najít kešku nejblíže danému křížku a zas mám souřadnice tohoto křížku

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 18 březen 2018 - 17:45

  • 0

#37 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 22:34

Jasne, vim, ze by se ta volba nemela ukazovat, ale to by znamenalo, ze po kazde zmene oznaceni bych musel vsechny aktualne oznacene radky v seznamu analyzovat a zkoumat, co je to vlastne presne zac. A podle toho nektere volby ukryval. tedy, musel bych to zkoumat pri uplne kazde zmene oznaceni. A ta analyza klidne muze znamenat, ze zkoumam i desetitisice zaznamu... ergo, cele uzivatelske rozhrani se tim dosti zpomali.

Stačilo by inkrementálně sledovat počet označených bodů a označených waypointů. Což se skoro už dělá, akorát se to nerozlišují body a waypointy. Zobrazuje se to na stavovém řádku s nepřesným popiskem (Označeno bodů), ale fakticky jde o počet označených řádků.

Položku Trvale smazat by pak šlo disableovat v situaci, že počet označených bodů = 0 a počet označených waypointů > 1.


  • 0

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 6:54

A co takove CTRL+A nebo naopak, kdyz je vse oznaceno, tak kliknuti na kteroukoli kes nebo WP? To pak stejne musi kontrolovat vsechno. Ja bych to nechal jak to je. Funkce se pouzivaji minimalne (nebo by podle meho soudu mely) a za tu praci to asi vazne nestoji.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 8:03

Tak pokud vás na Geogetu trapí jen to, že se jedna volba v menu ukazuje někdy zbytečně, tak je to vlastně super. ^_^  P5íležitostn2 na to hodím oko, ale žádné velké překopávky kvůli tomu fakt dělat nebudu. Raději udělám zase něco nového.


  • 3

#40 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 8:09

Trápí mě ten problém s padáním Geogetu při odečtení filtru (viz http://www.geocachin...2913/?p=555378)

 

Díval ses na to?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama