Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1846 odpovědí na toto téma

#1761 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2022 - 20:57

Co organizátor na co?  :o Jakože má lustrovat občanky a zjišťovat, jestli je účastník nebo logující kačer opravdu Jonea nebo zase nějaký jeho poskok, který ho zapisuje? To asi ne…

Tak zrovna Jonea je na eventech nepřehlédnutelný, i když přijede třebas jen na pár minut. Asi jsi ho nikdy nepotkal.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1762 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2022 - 22:18

A co na to organizátor eventu ? Takhle je to jen plácání do vody

 

Myslím, že organizátor eventu s tím nemá vůbec nic společného. Nejen kvůli tomu, že po něm nikdo nemůže chtít, aby si pamatoval každou osobu z eventu a dokázal k ní přiřadit nick. Ale on ani nemůže nikomu smazat log (tedy snad jen pokud log účastníka příjde pár hodin před eventem a sám to v tom logu přizná, viz GC9JFWK). Pravidla říkají, že event nemusí mít logbook - a pokud jej náhodou má, pak účastník není povinen se do něj zapsat. A fotky nemohou obstát jako důkaz. Pokud někoho najdeš na fotce z eventu, pak to znamená, že tam byl. Pokud ale někoho nenajdeš na fotce z eventu, pak to neznamená, že tam nebyl. Mohl stát za foťákem, nebo tam zrovna v ten moment být nemusel.

Pokud by se takovému podnětu měl někdo věnovat, pak by to podle mého měli být revírníci, jako čeští zástupci provozovatelů hry. Ti se totiž narozdíl od organizátorů nemusí soustředit pouze na jeden event, ale na celý den. A tam už se jisté nesrovnalosti ukázat mohou.

 

Jako příklad mohu uvést rok 2017, kdy se společně s gigaeventem v Plumlově konal megaevent v Německu, díky čemuž bylo možné překonat rekord v počtu odlovených ikonek za den. Povedlo se to třem nickům, samostatně na tom nevypadalo podezřele nic, aby měl reagovat nějaký owner. Trochu se to však změnilo, když ty lovce obepsal v tu dobu existující magazín Geocacher.

První se nejprve vymlouval, že nestojí o publicitu. Následně si sám smazal německé logy, neboť se obával co by se dělo při provalení, že v ten den vůbec neopustil republiku.

Druhý na tom byl podobně, s tím rozdílem že v Německu měl z toho dne zalogovaný pouze onen megaevent a log si nesmazal ani poté, co další lovci z jeho auta uvedli, že jim celý víkend dělal řidiče po Česku.

Třetí nick, týmový, měl z německého megáče fotky. A nejen z něj. Nezpochybnitelné, minimálně tedy jednotlivě. Jenže pak pro daný magazín sepsali článek o jejich lovu, podle kterého začali lovit po půlnoci v Prostějově, pak se přesunuli na Maze a Giga do Plumlova a na desáté ikonce (webcam keši v Praze) byli "k ránu". Podle času na snímku z kamery tam však byli už v 1:41. Což o to, třeba tryskáč měli. Zádrhel byl v tom, že brány gigaeventu se otevíraly až o půl deváté dopoledne.

 

A revírníci mají i trochu jiné možnosti v udělování postihů. Vzpomenu si třeba na případ, kdy tady na severu byly publikovány tři eventy od jednoho autora. Ten se na prvních dvou neukázal, třetí byl proto reviewerem archivován a uzamknut a žádný další už mu nepublikoval. To by pro jednoho ze zde již zmíněných hráčů, který nemá problém si zalogovat event který se nakonec ani nekonal, bylo určitě horší než to, že mu možná nějaký owner někdy někde smaže log. A nebo pak dočasné zamknutí účtu, kterým si vlastně Jonea také v nedávné době prošel (mám pocit, že už potřetí). Zda k něčemu bylo, když o něm zde dnes znovu čtu, to je otázka.

 

Že se takové věci neřeší (tedy jinak než pár zmínkami zde, ze kterých si dotyční stejně nic nedělají) podle mého není dobré. Neřešením se akorát ostatním ukazuje, že si mohou také v klidu zapodvádět. A kdyby jen neřešením; vždyť se můžeme vrátit do začátků tohoto vlákna, kdy se jeden z reviewerů vyjádřil, že než luštit nějakou mysterku, raději si ji odloví podle finálních souřadnic. To je pak autorita jak Bureš. A vlastně i jeho vyjádření k tomu, které mělo neuvěřitelných nula slov, mi jej silně připomínalo.


  • 2

#1763 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2022 - 23:20

Myslím, že organizátor eventu s tím nemá vůbec nic společného. Nejen kvůli tomu, že po něm nikdo nemůže chtít, aby si pamatoval každou osobu z eventu a dokázal k ní přiřadit nick. Ale on ani nemůže nikomu smazat log (tedy snad jen pokud log účastníka příjde pár hodin před eventem a sám to v tom logu přizná, viz GC9JFWK). Pravidla říkají, že event nemusí mít logbook - a pokud jej náhodou má, pak účastník není povinen se do něj zapsat. 

No tak co jsem byl svědkem, tak Jonea má ve zvyku se s organizátory eventu pozdravit a chvilku pokecat. Takže přiřadit osobu a zápis v logbooku v tomto případě není problém. 

A to "pravidlo" o nezapisování se do logbooku - normální kačeři se zásadně zapisují a tohle pravidlo s radostí porušují (já nejsem výjimkou).


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1764 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 7:13

No tak co jsem byl svědkem, tak Jonea má ve zvyku se s organizátory eventu pozdravit a chvilku pokecat. Takže přiřadit osobu a zápis v logbooku v tomto případě není problém. 

A to "pravidlo" o nezapisování se do logbooku - normální kačeři se zásadně zapisují a tohle pravidlo s radostí porušují (já nejsem výjimkou).

logbook nebyl, já a lidi z okolí je v 90% případů nenosíme. Owner na eventu nebyl, protože měl karanténu, joneu tam z nás co ho známe nikdo neviděl, ale event se konal za tmy a tudíž, když řekne, že šel jen okolo tak mu nikdo nemůže dokázat, že to není pravda..... má bod co potřeboval a bude spokojenej.


  • 2

#1765 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 9:02

Na mé keši Jonea logoval DNF.


  • 1

#1766 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 9:16

Zrovna před chvílí mi jeden jeho log zapípal v mobilu. Mám ke keši asi 30 kilometrů, ale až pojedu kolem, určitě kontrolu udělám.

Asi před týdnem jsem se tam zastavil, razítko "Jonea" tam bylo.


  • 0

#1767 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 9:44

Na mé keši Jonea logoval DNF.

To je jen jeho poznámka, že tento log bude měnit někdy za měsíc na FI a o tom už informace ownerovi nepřijde :unsure:


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1768 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 10:40

To je jen jeho poznámka, že tento log bude měnit někdy za měsíc na FI a o tom už informace ownerovi nepřijde :unsure:

máme na T5ce poblíž jeho DNF už od července. třeba dá někde DNF aby mu keš jen "zmizela" z mapy.... 


  • 1

#1769 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 12:07

Z příspěvku KRON Family mě opět překvapil Seedko... ti dva s ko.tmelem jsou fakt experti na honbu za statistikami... 


  • 1

#1770 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 14:21

Z příspěvku KRON Family mě opět překvapil Seedko... ti dva s ko.tmelem jsou fakt experti na honbu za statistikami... 

Jako fakt překvapil, si děláš kozy? Opravdu jen čajíčkovej střih jak má správnej borec hrát :lol:...

Třeba jedna holčina šla čtrnáct dní přede mnou hodně dlouhej trail. Mám tam asi 70 DNF, ona ani jedno. Asi nějakej zmetek přede mnou všechno ukradl  :angry: :P :rolleyes:

Přiložené miniatury

  • 000780.png
  • 000781.png
  • 000782.png

  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#1771 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 15:20

Jako fakt překvapil, si děláš kozy? Opravdu jen čajíčkovej střih jak má správnej borec hrát :lol:...

Třeba jedna holčina šla čtrnáct dní přede mnou hodně dlouhej trail. Mám tam asi 70 DNF, ona ani jedno. Asi nějakej zmetek přede mnou všechno ukradl  :angry: :P :rolleyes:

 

Myslíš tu známou holčinu co teď řeší everyday 25? :-) 
http://www.geocachin...ryday/?p=597859


  • 0

#1772 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 15:29

Jako fakt překvapil, si děláš kozy? Opravdu jen čajíčkovej střih jak má správnej borec hrát :lol:...

Třeba jedna holčina šla čtrnáct dní přede mnou hodně dlouhej trail. Mám tam asi 70 DNF, ona ani jedno. Asi nějakej zmetek přede mnou všechno ukradl  :angry: :P :rolleyes:

 

Nojo, tohle je tedy další střípek, který už o tomhle individuu vím. Jako na jednu stranu je to smutný, ale na druhou zase takových stvoření zase tak moc po světě neběhá a tak je to i úsměvné, co všechno si vymyslí jen aby měli o pár bodů víc...


  • 0

#1773 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 15:46

Myslíš tu známou holčinu co teď řeší everyday 25? :-) 
http://www.geocachin...ryday/?p=597859

Nené, ta je z jiný líhně  :)


  • 1

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#1774 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2022 - 16:22

máme na T5ce poblíž jeho DNF už od července. třeba dá někde DNF aby mu keš jen "zmizela" z mapy.... 

Jo, přesně to si myslím. Poslední dobou loguje DNF dost často a často spatřuji, že na keši visí už dost dlouho. Podle mě to má jako nějaký "rozlišovadlo", že tímhle se zabývat nebude. Typicky třeba T5ky nebo nedávno mi na WL přistálo jeho DNF z mysterky, od které na 99 % nemá finálku a vzhledem k tomu, kdo ji zatím ulovil, asi ještě dlouho mít nebude.

Jestli Joneu na eventu NIKDO neviděl (zkusil bych se zeptat announcementem), klidně bych to smazal - dokazovat má snad lovec přítomnost, ne owner nepřítomnost. S logbookem to nemá co dělat, daná osoba má být v daném čase na daném místě. Pokud nebyla, smolík. A jak píše Arne, on zrovna Jonea je dost velký extrovert, který se dá přehlédnout dost stěží.
e seedcorpem to třeba dělám běžně, to už je taková hra. On to občas zkusí (zaloguje event, na němž evidentně nebyl), já mu to smažu, on to bere sportovně, páč ví, že je šmejd a loguje bez návštěvy a život jde dál.
Vůbec bych se u těchto lidí nerozpakoval.


  • 4

#1775 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 10:05

S těma eventama,.... Stalo se mi, že si zalogovali účast a v logu se ještě přiznají, že ani na eventu nebyli.......  Nelámat si s tím hlavu a smazat...... Je to i úctě k ostatním kačerům, kteří věnovali čas a práci na návštěvu


  • 1

#1776 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 17:34

To je jen jeho poznámka, že tento log bude měnit někdy za měsíc na FI a o tom už informace ownerovi nepřijde :unsure:

Pokud máš PM na PGC, můžeš si nastavit upozornění na změnu logů. Mě překvapuje, kolik lidí si časem log mění. Jedna ownerka si změnila logy na mých keškách už několikrát. Zřejmě mění datumy do kalendáře, nevím. Text určitě ne, logy jsou tak pětislovné. Zajímavostí u ní je, že má "skrytou identitu" a proto si myslí, že ji owner "nevidí". 

Mě ale hlavně zajímají ty logy, které se mění co do typu logu. A i ty mi chodí, není jich moc, ale sem tam se najde někdo, kdo po nějakém čase změní DNF na FI. Jonea ale mezi nimi není, ten si ji přijel opravně odlovit po víc než roce. Samozřejmě že jsem ke kešce běžel hned v noci to zkontrolovat. A ano, byl tam jeho nick.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 08 leden 2022 - 17:38

  • 1

#1777 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 22:02

Pokud máš PM na PGC, můžeš si nastavit upozornění na změnu logů. Mě překvapuje, kolik lidí si časem log mění. Jedna ownerka si změnila logy na mých keškách už několikrát. Zřejmě mění datumy do kalendáře, nevím. Text určitě ne, logy jsou tak pětislovné. Zajímavostí u ní je, že má "skrytou identitu" a proto si myslí, že ji owner "nevidí". 

Mě ale hlavně zajímají ty logy, které se mění co do typu logu. A i ty mi chodí, není jich moc, ale sem tam se najde někdo, kdo po nějakém čase změní DNF na FI. Jonea ale mezi nimi není, ten si ji přijel opravně odlovit po víc než roce. Samozřejmě že jsem ke kešce běžel hned v noci to zkontrolovat. A ano, byl tam jeho nick.

Osobně taky datum logu občas měním. Typicky ulovím kešku ráno cestou do práce, hned zaloguju, a druhý den při kouknutí zjistím, že mám blbě datum, protože gc.com jede v jiným časovám pásmu ...

Podobně typ logu - už párkrát se mi stalo, že jsem logoval DNF, ale automaticky jsem kliknul na FI. Pak to vypadá dost blbě, když píšu, jak jsem nic nenašel a u toho svítí smajlík :-). Toho si ale většinou všimnu hned.

Takže ne každá taková změna musí být podvod.


  • 0

#1778 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 22:31

To je jen jeho poznámka, že tento log bude měnit někdy za měsíc na FI a o tom už informace ownerovi nepřijde :unsure:

 

Ne, že bych se ho chtěla zastávat, ono stačí to, co skutečně dělá, ale tohle konkrétně už nějakou dobu určitě nedělá. Když jsem lovila https://coord.info/GC1JAVA, všimla jsem si, že tam má DNF, tak jsem to nějakou dobu i sledovala, jestli to změní, jak se o něm tvrdí, ale dodnes tam má stále to DNF a je to přes 5 let. Na mých keškách taky logoval DNF před rokem a půl a má to tam stále. Spíš si myslím, že si stáhne kešky v oblastech, kde bude lovit a pak nějakým programem jedním klikem loguje svým univerzálním logem, který jistě všichni známe. To, co odlovil se mu zažlutí, to, co neodlovil a ani se o to třeba nepokusil, se mu automaticky zamodří.


  • 0

#1779 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 22:39

Ne, že bych se ho chtěla zastávat, ono stačí to, co skutečně dělá, ale tohle konkrétně už nějakou dobu určitě nedělá. Když jsem lovila https://coord.info/GC1JAVA, všimla jsem si, že tam má DNF, tak jsem to nějakou dobu i sledovala, jestli to změní, jak se o něm tvrdí, ale dodnes tam má stále to DNF a je to přes 5 let. Na mých keškách taky logoval DNF před rokem a půl a má to tam stále. Spíš si myslím, že si stáhne kešky v oblastech, kde bude lovit a pak nějakým programem jedním klikem loguje svým univerzálním logem, který jistě všichni známe. To, co odlovil se mu zažlutí, to, co neodlovil a ani se o to třeba nepokusil, se mu automaticky zamodří.

Opravím podle skutečnosti - pro logování používá Locus, proto je log jediný neměnný (pro neznalé, Locus neumí jiný log pro DNF a jiný pro Found). Takže co najde to ťukne jako nalezené, to kde je libovolný problém jako DNF aby to měl poznamenané.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1780 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2022 - 18:28

Lovil lovil keší kvatna,

teda vlastně jeho banda.

Nálezy po tisících řadil,

sám jen ego hladil.

Nebyl však  s to logy psát,

tak to samé musel posílat,

neb nevěděl co loví banda,

protože toho byla kvanta.

 

 

Lepší už to nebude. :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama