Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.15

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
430 odpovědí na toto téma

#121 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2018 - 18:33

Podívej se, jestli nemáš zapnutý nějaký filtr keší v té navigaci. Pokud exportuješ jako přesunutou, pravděpodobně se ti exportuje jako typ Final waypoint, který navigace nezná. Takže ten filtr v navigaci úplně vypni.

Ovšem nevím, jak se chová O700, jestli se to tam dá úplně vypnout, atd. Př. zkus v nastavení pluginu změnit typ exportované přesunuté, nebo Nepřesouvat. Pak tě to sice potáhne na výchozí souřadnice a budeš muset překlofávat na přidaný waypoint, někdo to ale považuje za správné chování. Já ne. Jde o zvyk.

 

Případně se podívej na formát GGZ, který by nový Oregon už měl umět. Neznám, nemám, v tomto neporadím.

Bylo to tim filtrem v nafigaci, díky ;)


  • 0

#122 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2018 - 20:34

Vím, že už to tady bylo, ale nemůžu najít tu správnou opravnou pilulku. Musel jsem přeinstalovat GeoGet a objevuje se mi tahle chyba. Už jsem vyzkoušel všechny pluginy, co jsou tu popsány a nemůžu přijít na to, jak chybu opravit.

Přiložené miniatury

  • GG3.jpg
  • GG4.jpg

  • 0

#123 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2018 - 21:01

Já v tom vidím rozsypanou češtinu. Nemáš ty okresy ve špatném kódování? Nevím, jak se to mohlo stát ani jak to opravit. Kdysi jsem takhle měl chybu ve waypointech, třeba Zajímavé místo se taky nějak poničilo.

Nebo - používáš opravdu poslední verzi Geogetu? Ten je ale unikódový už spoustu let.

Zkus pustit znovu plugin divider, tím nic nezkazíš.


  • 0

#124 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2018 - 22:16

Smazat ty kategorie tagu a pustit znova Divider? (a opravdu jsi mel predtim i ted aktualni verzi GG?)


  • 0

#125 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 8:55

Mám GG verzi 2.9.15.786 Unicode. Že je zdrojem problémů ta rozsypaná čeština, mě taky napadlo (mám ji v celé statistice). Ale jak se toho zbavit, netuším. Špatná čeština se mi objevuje i u některých položek menu v GG (např. sloupec Založeno neumí "ž"). Divider jsem samozřejmě zkoušel.

Nejsem si 100% jistý, ale mám dojem, že se problém začal objevovat, když jsem přešel na anglické Win10 s doinstalovanou češtinou.


  • 0

#126 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 9:08

https://www.geoget.c...:spatna_cestina


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#127 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 9:11

A opravdu mas v systemu ANSI kodovou stranku CP1250, asi ti tam zustala anglicka CP1252. Vsadim se, ze se najdou i jine apliakce, kde to bude zlobit.


  • 0

#128 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 12:03

Nám taky takto zlobí jeden program. Nastavuji ovládací panely, Změnit datum čas nebo formáty čísel, Záložka Správa a zde dole Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode.

Ale asi to chce projet všechna nastavení jazyku jelikož GG by měl umět Unicode. Též občas na počítači chybí font Sans Serif v české mutaci.


  • 0

#129 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 15:27

Tak jsem udělal vše podle návodu a výsledek se dostavil. Místo čtyř chyb to hlásí něco přes padesát. Takže nezbývá než kompletní reinstalace, protože už nevím, co všechno jsemsi při svých pokusech nabořil.

Díky všem, co se mi pokoušeli pomoci (bez ironie!!)


  • 0

#130 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 16:58

Šmarjááá, proč reinstalace? Když chytneš rýmičku, tak si taky vezmeš prášek a neprovádíš si rituální podříznutí krku s následným politím mrtvoly živou vodou, ne...?!?

 

Napiš, co's dělal a co je přesně výsledkem. Poradíme ti...


  • 2

#131 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 17:59

A proc sem nedas, co ti napsal ten můj testovací prográmek, na který tě odkazoval Gord?
  • 0

#132 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2018 - 18:11

Jinak ano, Geget je sam o sobe unicode aplikace, jenze i tak v nem na nekolika mistech dohazi ke konverzi z ANSI kodovani, proto musi byt to kodovani pro neunicode apliakce spravne nastavene. A to prave ta moje testovaci aplikace vyzkousi.

 

A jednim z takovych mist jsou zrovna nazvy polygonu. (je to z historickych duvodu a musim to predelat!)

 

Samotne GUI (jako menu, nazvy tlacitek a tak (pokud se nezobrazuji nejaka data) by melo byt v pohode. Pokud ne, pak potrebuji videt nejlepe screenshot takoveho spatne zobrazeneho dialogu, at to vychytam.


  • 0

#133 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2018 - 18:49

Ještě jednou všem díky. Problém je na 90% ve virtuálu, kde mám GeoGet nainstalován. Původně jsem to jel na MS VirtualPC a v něm starými XP. Tam chodilo vše bez problémů. Teď jedu na Hyper-V a na nich virtuální Win10. A to se GeoGetu nějak nelíbí. Ani ten Gordův diagnostcký prográmek tam nechodí.

Přehodil jsem tutéž konfiguraci na fyzický stroj a vypadá, že tam to chodí správně. Ještě si s tím virtuálem pořádně pohraju, ale přehození na fyzický stroj zatím pomohl.


  • 0

#134 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2018 - 9:12

To neni muj diagnosticky programek, to je Halumy. Ja jen na nej poslal odkaz.

 

EDIT: Ja s Hyper-V nemam dobre zkusenosti. Treba firemni ucetnictvi se mi v nem nepodarilo ani spustit, natoz uspesne rozchodit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 26 srpen 2018 - 9:15

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#135 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2018 - 11:06

... i tak by mne zajimalo, co ten diagnosticky programek presne vypsal.


  • 0

#136 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2018 - 18:52

Právě že nevypsal vůbec nic. Nespustil se.


  • 0

#137 X-JAM

X-JAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 10:00

Ahoj,

 

měl bych dvě věci.

1) Myslím si, že změna Czech Republic na Czechia je kontraproduktivní. Databáze jsou povětšinou historické a většina záznamů má Czech Republic. Pak selhává Stator - Neznámý stát (a to jak mapy, tak odznaky). Nelze to zařídit tak, aby to počítalo oba názvy ? Dělat hromadné updaty se mi vážně moc nechce.

2) Uvažuje se o dodělání Ikonky GIGA Eventu do seznamu ? Je škoda ho nemít ve statistikách

 

Tož tak


  • 0

#138 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 10:08

Tak si jednou pust skript FixCzechia, a ono ti to ty historicke zaznamy prepise... a problem zmizi.


  • 1

#139 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 10:57


2) Uvažuje se o dodělání Ikonky GIGA Eventu do seznamu ? Je škoda ho nemít ve statistikách

Ikonka Giga Eventu je ve Statoru už hodně dávno. Oni (GS) ji sice měnili, ale stará u nich pořád existuje. Jediným důvodem, proč ti chybí ve statistikách, může být změna typu keše, jak ji máš v databázi (mělo by být "Giga-Event Cache"). A nebo používáš hodně starou verzi Statoru...

 

P.S.

Definice ikonky je ve Statoru v souboru Common/IconsCacheType.ini. Tam to lze snadno změnit. Já tam mám:

[Icons]
.
.
Giga-Event Cache=https://www.geocaching.com/images/wpttypes/giga.gif

Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 29 srpen 2018 - 10:59

  • 0

#140 X-JAM

X-JAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2018 - 12:27

 

Ikonka Giga Eventu je ve Statoru už hodně dávno. Oni (GS) ji sice měnili, ale stará u nich pořád existuje. Jediným důvodem, proč ti chybí ve statistikách, může být změna typu keše, jak ji máš v databázi (mělo by být "Giga-Event Cache"). A nebo používáš hodně starou verzi Statoru...

 

P.S.

Definice ikonky je ve Statoru v souboru Common/IconsCacheType.ini. Tam to lze snadno změnit. Já tam mám:

[Icons]
.
.
Giga-Event Cache=https://www.geocaching.com/images/wpttypes/giga.gif

No problém mám v tom, že když chci změnit bod ˇ(resp. typ) , tak se volba GIGA eventu vůbec nenabídne, pouze mega a spousta jiných :)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama