Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.18 - Ivan na prázdniny


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
172 odpovědí na toto téma

#81 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 8:10

K poděkování se připojuju - jsou to nádherné programy, které nám pomáhají jak s přípravou keší pro lov a statistikami, tak s lovem samotným. :)

 

Jinak o novém API slyším od vás prvně. Víte, proč ho vytvořili? Odstraňuje to nějaké nedostatky minulé verze?


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 10 září 2018 - 8:13

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#82 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 9:07

Přešli na modernější technologii, víc zjistím, až se v tom začnu hlouběji vrtat. Letmo vidím u keše pole pro datum publikace oddělené od data umístění a corrected coordinates odděleně od zadaných. Jak to bude fungovat zatím nevím, nejdřív musím vyřešit požadavky Googlu s deadline v listopadu, pak teprve Groundspeak s termínem do května.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#83 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 12:06

@LudekV

-> Google API na play ti odrizne ktery android? 4.3 nebo i 4.4 a minimalni bude 5.0?


  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2018 - 12:25

To uz odrizl Groundspeak sam o sobe, ne? (minimalni pozadovanou verzi TLS pro jejich web i gc.live)


  • 0

#85 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 6:43

Po dlouhé době jsem odlovil pár keší před devátou ráno a po odeslání do draftů se tam objevilo datum předchozího dne (zkrátka Seattlovský čas). Už jsme tady na to kdysi narazili. To je na Groundspeak, že?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#86 sparrow

sparrow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 11:39

To uz odrizl Groundspeak sam o sobe, ne? (minimalni pozadovanou verzi TLS pro jejich web i gc.live)

Na Lenovo P70 s Android 4.4.4 mi nejde GC Live, ale web ano. Takže to odríznutí není tak úplné.


  • 0

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 16:59

No a? Neni v aDrake zajimavy prave ten gc.live?


  • 0

#88 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 19:38

Já mám jeden postřeh z tohoto víkendu - v tabletu v a:Drake mám několik databází různých sběratelských předmětů. Už na minulé dovolené jsem s tím měl problém, ale teď jsem si to definitivně potvrdil. Když v nastavení změním soubor s databází, tak se ta změna tak nějak neprovede. Hledal jsem jeden předmět podle jména a neustále mi ho to nenacházelo. Když jsem s tímto změněným nastavením tablet restartoval, tak předmět najednou šel najít. Takže je tam něco shnilého při tom přepínání databází.
  • 0

#89 sparrow

sparrow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 7:28

No a? Neni v aDrake zajimavy prave ten gc.live?

Pro aDrake samozřejmě gc.live zajímavé je. Jen jsem nadhazoval, že podle tvého předchozího příspěvku by díky minimální požadované verzi TLS měl nechodit i web a ten mi funguje bez problémů. Tedy je možné to vyřešit i na straně aDrake, nebo to spolu vůbec nesouvisí?

Vím mám starý android, ale jinak mi tenhle telefon naprosto vyhovuje a nějak nemůžu najít žádnou rozumnou alternativu (2xSIM + SD + velká baterka + max 5") ...


  • 0

#90 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 8:06

Vím mám starý android, ale jinak mi tenhle telefon naprosto vyhovuje a nějak nemůžu najít žádnou rozumnou alternativu (2xSIM + SD + velká baterka + max 5") ...

 

Protože utíkáme od tématu, tak jen krátká odpověď. Zruš pravidlo max 5'' a bude se ti lépe vybírat. Já mám např Honor 8 (dnes již taky starší kousek), který má displej 5,2'' a přitom je jen o 3,5mm širší než to tvoje Lenovo. Je potřeba se zaměřit spíš na fyzické rozměry telefonu.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#91 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 8:20

Pro aDrake samozřejmě gc.live zajímavé je. Jen jsem nadhazoval, že podle tvého předchozího příspěvku by díky minimální požadované verzi TLS měl nechodit i web a ten mi funguje bez problémů. Tedy je možné to vyřešit i na straně aDrake, nebo to spolu vůbec nesouvisí?

Vím mám starý android, ale jinak mi tenhle telefon naprosto vyhovuje a nějak nemůžu najít žádnou rozumnou alternativu (2xSIM + SD + velká baterka + max 5") ...

 

Principiálně může požadovaná verze TLS chodit od 4.1, ale musí se to upravit v aplikaci. Lze očekávat, že např. Chrome to má, pokud jde o a:Drake, viz starší příspěvek.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#92 sparrow

sparrow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 14:32

Principiálně může požadovaná verze TLS chodit od 4.1, ale musí se to upravit v aplikaci. Lze očekávat, že např. Chrome to má, pokud jde o a:Drake, viz starší příspěvek.

Bezva, díky za odpověď, nebudu zavěšovat a vyčkám.


  • 0

#93 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 11:31

Mám dotaz: jak udělat překryvnou mapu? Stáhnul jsem si v Mobacu kousek katastrálek, snad dobře (PNG, SNAD průhledné pozadí), dokážu je zobrazit, ale jen jako samotnou vrstvu. Ne jako překryv. Asi počkám, až bude nová verze GG pluginu, v té současné mi to nejde ukládat. Ale logicky: umístím vrstvu s volbou Overlay pod nějakou Základní a mělo by se mi nabídnout v nastavení, že se tyto budou zobrazovat současně? Něco takového tam v základu je, ale u vrstev, které mi nejdou. A při pokusech mi to nikdy neukázalo, co chci.

A dále: chtěl jsem už jen si stáhnout cofig-map.xml a upravit si ho, myslím, že v XML bych se vyznal lépe, než v tom nastavování v mobilu - viděl bych tu stromovou strukturu. Ovšem při pokusu o zkopírování XML souboru z telefonu (MTP okno) většinou všechno zatuhne. Povedlo se mi to jen jednou. Přitom mapy, databázi, apod. jsem do telefonu takto kopíroval běžně. Je to asi právě tím MTP. Neexistuje nějaká možnost, abych ho viděl ve FREE commanderu (nebo i Total commanderu, už ho nepoužívám, ale asi bych to snesl). Jako jednu ze složek? Jako odchovanci DOSu mi stále připadá nejpřehlednější. Ovšem vím, že MTP občas ukazuje jen to co chce, nebo naopak, soubory, co tam byly naposledy předloni.

Ty překryvné mapy mě zajmají spíš teoreticky, dokážu se obejít bez toho. Lze např. udělat offline překryv přes online mapu (katastrálky nad ortofotem)? Offline rastr přes offline vektor? Musí mít obě mapy stejné měřítko, tj. stejný rozsah zoomu? Nebo se prostě ta překryvná zobrazí jen v těch zoomech, co je stažená? Apod. Vím, někomu ty otázky budou připadat jak z jiného světa, jiný bude říkat, co to chci za blbosti, že to prostě nejde. Vím, že nejjednodušší je to zkusit, ale mě se nevede udělaz ŽÁDNOU překryvnou mapu, takže dál zkoušet nemohu.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 26 září 2018 - 11:34

  • 0

#94 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 12:39

Mne konfigurace map ukladat jde, takze dokud nebudu vedet jak to nasimulovat u sebe, tezko mohu neco opravovat a vydavat novou verzi.

 

K zobrazovani prekryvne vrstvy urcite nestaci mit ji jen zarazenou za nejakou jinou (zakladni) vrstvou. Mapy jsou pres tag <MapSource> <name> razeny do skupin a ty prekryvne vrsvy plati pro vsechny mapy v te konkretni skupine. Tedy i prekryvna vrstva musi mit stejne <MapSource> <name>.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#95 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 12:48

S MTP lze v total commanderu pracovat, starsi verze k tomu potrebovaly plugin, novejsi uz snad to umeji bez nej (nezkousel jsem, nevim). Mam vyzkouseny ten plugin z TC do DoubleCommanderu a MTP mi celkem pres nej funguje. Nicmene i TC ma problemy, ktere plynou z MTP. Napr. prepis souboru nelze udelat, musi se napred smazat a to nekdy trva velmi dlouho, treba i vic nez minutu. Neni to ten tvuj pripad zatuhnuti?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#96 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 13:05

Ted jsem koukal do AD, pokud mas u nejakeho zdroje map (<MapSource> v XML souboru) pridane prekryvne vrstvy, pak ti AD nabizi jejich zapnuti. Ale jak to zobrazuje, to jsem nevidel, resp nevim, jak na to zobrazeni prepnout.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 13:20

Ano, TotalCommander umi MTP sam o sobe. Pouzivam to bezne.


  • 0

#98 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 14:19

Jo, právě proto jsem chtěl vidět přímo ten xml soubor a ne jen jeho reprezentaci v pluginu nebo Adraku. A právě proto, že mi to nešlo zkopírovat, tak do něj nevidím. Zkusím ho před kopírováním smazat a uvidím.

A s tím ukládáním. Psal jsem o pluginu v GG, ne o Adrake. V GG mi to pořád nejde, někdy se zdá, že jde, ale např. po přejmenování nějaké mapy a nahrání do Adrake (postupem, který považuju za správný) se mi nazpět vždycky nahrává původní konfigurace, nebo spíš se změněný název neobjeví ani ve stromové struktuře, i když si postupem (vektorové, rastrové) zprovozním to tlačítko Odeslat. A nevím, jestli jsem tedy neuložil, nebo si jen systém pamatuje poslední stav a neaktualizuje.


  • 0

#99 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 14:28

K zobrazovani prekryvne vrstvy urcite nestaci mit ji jen zarazenou za nejakou jinou (zakladni) vrstvou. Mapy jsou pres tag <MapSource> <name> razeny do skupin a ty prekryvne vrsvy plati pro vsechny mapy v te konkretni skupine. Tedy i prekryvna vrstva musi mit stejne <MapSource> <name>.

No a právě to, jak toho docílit v pluginu, aby se zařadily do stejné skupiny. Ale já to zkusím přímo v tom xml a pak uvidím.

Asi bych věděl jak. Ono je to přímo v tom nastavení. Ovšem když mi to nejde uložit (nevím, jestli třeba mou vlastní blbostí), tak toho nedosáhnu. A v Adrake nevidím celou strukturu a asi někde dělám chybu. Protože to co tam je od začátku (waymarked trails) takto zapínatelné je. Jenomže to jsou podklady, které jsem nezprovoznil a nevím, co v nich je.

A abych to ještě upřesnil - prozatím mi stačily vektorové mapy od PAWse, jen jsem si tam k českým přihrál ještě Chorvatsko. Další podklady jsem nikdy nepoužíval. Ono je i dost otravné čekat až se mapa objeví, pokud je špatný signál, což bohužel u Vodafonu je na dost místech. A to jsem měl ještě Simku, co neuměla LTE a HDSP mnohde není, jen Edge a pak rovnou LTE. Takže offline mapy to řeší, ty se načítají bleskově. Proto i ta katastrálka, pokud ji budu někdy potřebovat, bude lepší stažená a holá, než s podkladem ortofota, které se načítá někde zdlouhavě. Jen je to velké jako jedno rohaté zvíře, čtverec tak 10x10 km má půl giga v Sqlite databázi.

... ale dostat do Mobacu katastrálky, to bylo taky něco. Přidává se to jako xml, ale zjistit, jak napsat ty definice... Nakonec jsem to našel v prastarém mobacu na už nepoužívaném PC s WinXP, kterým jsem kdysi dělal jnx soubory do Oregona. Do Draka je to mnohem jednodušší, jen stáhnout a odpadají další konverze.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 26 září 2018 - 21:07

  • 0

#100 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 20:16

Tak asi už vím, jak řadit mapy do skupin a přidávat překryvné. Jen ty překryvné nikdy nevidím, jen v konfiguraci to píše obě. Je to takové divné chování, upravit mapu, pak zobrazit mapu a dát Přidat tuto mapu - přitom je ale vidět ta jiná, co je zrovna zobrazená. Divné chování, ale dá se naučit. Jen jak tam dostat ty překryvy.

Pracoval jsem v testovací verzi pluginu, kde mi už konfigurace map jde ukládat.

A dotaz - lze do překryvů míchat vektorové a rastrové, online a offline? (např. stažené katastrálky přes ortofoto od Googlu? Nebo přes PAWsovy vektorové.) Musí mít stejná měřítka - rozsah zoomu? Katastrálka má smysl od zoomu asi 17 do 20 - pod 17 se neukáže - měřítkové omezení ČUZK, přes 20 je soubor už strašně velký.

Jo, a pracoval jsem v novém systému map - beta. Po odškrtnutí toho políčka mi tam zůstala jen jedna - asi poslední mapa a i když se to tvářilo, že je přepíná, byla tam pořád ta jedna.

A ještě - po přepsání map-config.xml se změna projeví až po restartu A:drake. Což není zase tak nelogické.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama