Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#501 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 20:20

Perfektní příspěvek jak na Labky!

Děkuji za něj a musím říct, že opravdu pokud se dojde + - na místo kde mám zadat odpověď na otázku a z nějakého důvodu ji nevím, např. ji nedokážu na místě vygoglit, tak si v klidu domova, až na odpověď přijdu, Labku dokončím.

Mám pocit, že můj telefon si trošku hraje. Byl jsem nepochybně na správném místě, na jiných se mi odpověď nabízela už daleko odtud, ale na dvou místech v Písku jsem chodil jako pes kolem horké kaše, než mi naskočilo, že mám odpovídat. U labek zónu nevidím, ani nevím, jak jsem od ní daleko. A že si můj telefon občas souřadnice vymýšlí, to vím. Hledám s Oregonem. Taky proto, že jedna série labek je tak 25% baterie, moc nevydrží. Takže možnost přijít do zóny, vypnout navigaci a odpovídat v klidu později by se někdy hodila.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 18 prosinec 2019 - 20:20

  • 0

#502 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 20:37

Ja jdu na LABky tak, ze mam v GeoGetu stazene GPXko k LABkam a pak celou databazi cache i LABek mam v a:Drake v mobilu. Na ty LABky se naviguji v a:Drake kde mam rozumnou mapu a kdyz jsem na miste, tak teprve zapinam tu aplikaci na LABky a tam startuji ty LABky, odpovidam na otazku a zas vypinam aplikaci a pokracuji dal v a:Drake. Jelikoz nechodim na FTF, tak mohu pockat na dobu kdy je vytvorene GPXko.

 

V kazdem pripade je sympaticke, ze si ta aplikace pamatuje, ze jsem uz byl v cilove zone a zbytecne mne tam nedrzi, na rozdil od wheriga kde musim byt celou dobu v cilove oblasti a kdyz je ta cilova oblast mala, nebo nekde u plotu a navic lita signal, to je nekdy pekne naprd.

 

P.S. zonu taky nevidim, ale vidim vzdalenost od stredu (neboli cile) a mohu se na nej navigovat kompasem, coz je lepsi nez ta mapa od googlu.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#503 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2019 - 21:09

To je dobrý nápad, v A:drake pochopitelně body mám. Ale v Oregonu jsem je dnes neměl. Nevím, jestli se exportovaly, podívám se do toho GPX. V každém případě Oregon tento typ keše nezná, ale nezná ani typ "Final waypoint" a ten zobrazí (jako velkou truhlu). Exportoval jsem to s labkami dnes poprvé, tak nevím. Chodit s Oregonem na labky by bylo zajímavé. Ty dvoje co jsem prošel ale kompas nepotřebovaly, obě města znám a tak jsem šel najisto. Šlo jen o popocházení kolem altánu, než se ukázala možnost odpovědět. I na dvoře muzea mi to chvíli trvalo, ale tam se jde průchodem, tak možná signál trochu ustřelil.


  • 0

#504 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 10:55

Předne moc dekuji vsem, kteri tvori tyto gpx. Chci se zeptat - nove gpx na georabbids se radi od shora? Abych nemusel kontrolovat vsechny gpx, ktere mam a nemam. Diky.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#505 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 11:02

Stránku s LAB kešemi plánuji předělat  S tím jak tyto keše přibývají, stává se to nepřehledným. Nyní je to tak jak píšeš. Nové se řadí od shora. 

Možná by někteří ocenili, kdyby byla možnost stáhnout všechny GPX soubory naráz v ZIPu.


  • 4

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#506 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 11:11

To by bylo super. Chtel jsem to i napsat, ale prislo mi moc drze, neco takoveho chtit :-)


  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#507 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 12:17

Mpíku, je pravda, že v Písku jsou zóny záměrně malé, aby tě navedly k objektu, ze kterého čerpáš odpověď. 

Nevím, jestli by tvému telefonu po větším přesunu neprospělo si chytit pozici třeba i přes wifi, která je dnes téměř všude a nechoval by se potom v cizím městě líp?

Osobně jsem si nejdřív podobně jako Šolim stahovala gpx do GG a Locusu, ale ověřila jsem si, že je to pro mne zbytečné - bohatě mi i v neznámém místě stačí apka na labky, Xiaomi má navigaci fakt dobrou, to musím pochválit. Metry se  mi v apce ukazují spolehlivě, takže si mapu v Locusu už nezaplácávám, přestože u prvních hledání jsem se jistila. Navíc v apce mám aktuální situaci, takže se mi nestane, že někam přijedu a v Labky minu, protože ty co píply před chvílí v Locusu nemám.....


  • 0

#508 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 16:50

Ja jdu na LABky tak, ze mam v GeoGetu stazene GPXko k LABkam a pak celou databazi cache i LABek mam v a:Drake v mobilu.

 

P.S. zonu taky nevidim, ale vidim vzdalenost od stredu (neboli cile) a mohu se na nej navigovat kompasem, coz je lepsi nez ta mapa od googlu.

Tak pokus dostat labky do Oregonu se nepovedl, takové GPX asi Oregon ignoruje komplet. Zkusím ještě vygenerovat něco separátně, ne vše v jednom, jak to dělám normálně, ale obávám se, že jim budou chybět jakási ID čísla a že to tedy nepůjde. Už kdysi jsem laboroval s vlastními body, které jsem zakládal v Geogetu a chtěl je dostat do Oregonu jako keše - abych je mohl postupně potvrzovat a viděl, kolik mi toho ještě zůstává. Musel jsem jim ID vymyslet, jinak se neobjevily. A musí být unikátní.

Tak moc mě to zase netrápí, ale věřím, že kdybych to potřeboval, že bych ikonky do Oregona dostal.


  • 0

#509 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 16:58

Všiml jsem si nové LABky: Mladosmolivecko, od Rozsafin

 

je to cca zde: https://mapy.cz/s/kumobusofe


  • 0

#510 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 16:59

exportuju to z gg do garminu jako typ Event


  • 0

#511 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 17:37

Jo, přiohnout exportní skript, to jsem dělal. Když jsem si myslel že budu hledat waymarky a exportoval jsem je jako mega eventy a následně změnil i ikonu. Teď je tam mám a zdá se, že spíš překáží. Tohle by chtělo chvilku experimentovat, já mám dávku, která mi udělá vše najednou, vyfiltruje bez waypointů. udělá GPX, pak systémGPX pro POI a vygeneruje POI, vše nahraje do navigace. Tohle bude chtít jiný postup.


  • 0

#512 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 18:13

Já to exportuji normálně s keškama pomocí GPX pro nové Garminy.
Objeví se mi to jako truhlička.
A waymarky exportuji jako POI. Na GPS vlaječka.
  • 0

#513 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 20:30

Tak pokus dostat labky do Oregonu se nepovedl, takové GPX asi Oregon ignoruje komplet. 

 

Ja exportuju z GG ve formatu "Generic GPX" a v Garmin Montana mi to funguje bez problemu (jen drobnost - viz nize). Kdyz jsem to exportoval jako kesky (pocket query), tak se mi to sice zobrazovalo v seznamu kesek, ale nikoliv v mape (dokud jsem jednu nevybral v seznamu). Ten "Generic GPX" ma jediny problem, ze zobrazuje (aspon v Montane) nazvy bodu jen na omezeny pocet znaku. Takze jsem vsechny dnes v Budejovicich videl jako "Historicke Ceske Budejovice - x", coz moc nepomohlo. Mozna bychom jako autori GPX souboru mohli zkusit davat jmena serie az za jmeno jednotlive LABky? Tezto rict, co by bylo lepsi. Zase tak velky problem to neni.


  • 0

#514 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 20:43

Jak je to letos se souborem LAB do GG ??

 

Špatně koukám nebo prostě letos není ??


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#515 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 20:57

Jak je to letos se souborem LAB do GG ??

 

Špatně koukám nebo prostě letos není ??

jestli myslíš skořápky, tak ten už tu byl


  • 0

#516 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 21:06

Já to exportuji normálně s keškama pomocí GPX pro nové Garminy.
Objeví se mi to jako truhlička.
A waymarky exportuji jako POI. Na GPS vlaječka.

Zkusím to znovu, nějak se to nepovedlo a neviděl jsem nic. Zkusím jen labky do nového GPX a uvidím.


  • 0

#517 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 22:53

Všiml jsem si nové LABky: Mladosmolivecko, od Rozsafin

 

Pracuji na GPX...


  • 0

#518 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2019 - 23:12

Zde je GPX pro pet LABek v plzenskem kraji - Mladosmolivecko. Jako zaklad pro GC kod jsem vzal jednu blizkou mysterku teze autorky.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#519 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 16:44

Nedavno mi kamarad upozornil na novou serii LABek ve Vidni: Kirchen in Wien/Churches in Vienna. Ma k ni byt i bonusova kes GC8GWZ8, ale dnes jeste neni publikovana. Prikladam GPX soubor.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#520 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2019 - 20:45

Tak jsem zkusil vyexportovat jednu sérii labek pluginem pro nové Garminy a viděl jsem jen jednu z nich. Jako truhličku, tj. neznámý typ. Koukal jsem do databáze a vidím, že asi to bude položkou gs_cacheid, kterou mají všechny ze série stejnou. Kdysi jsem si s tím hrál. Ještě zkusím přepsat tyto identifikátory (externím programem, v Geogetu to nejde), ale moc použitelné to není. Zkusil jsem i obecné GPX a viděl jsem je všechny, ale jako waypointy. Nebudu se tím zabývat, byl to jen pokus. Dá se to hledat jen s telefonem, do Garmina jsem to zkusil jen pro srandu králíkům.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama