Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#541 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 13:47

Neměl by prosím někdo ikonu Labek  o velikosti 16 x16 a hloubce 8 bitů a nedal ji sem ke stažení. Díky.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#542 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 14:06

Třeba tady, ale moc se mi nelíbí, v navigaci není moc vidět, ztrácí se mezi ostatním balastem. Má okolí v barvě FF00FF, což je pro Garmin průhledná barva.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 26 prosinec 2019 - 14:06

  • 0

#543 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 17:09

Nymburské VLabky (5 ks) + Bonusová GC8G88G


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 26 prosinec 2019 - 18:54

  • 0

#544 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 17:51

A mohu se zeptat jakým skriptem a co je tam upraveno, aby tam byla ikonka Eventu?

Děkuji

Nevím, jestli Ti to pomůže, ale já to dělám v GG ručně. U každé LABky prostě změním v jejím Infu "druh bodu" z LAB na Event cache.

Pak to celé  "pošlu" (exportovat seznam) do GPS (O700), ve které se mi to místo "truhliček" zobrazuje jako eventy (červené bodíky). Vím, že jiné eventy tam nemám, takže je mi jasné, že to jsou LABky. 

 

Asi to dělám naprosto složitě a zdlouhavě, ale jinak to neumím a "skriptů" se bojím (resp. nevím co to je  :) , ale určitě je poučívám a nevím o tom :) )

IT odborník by mě asi praštil palicí  :) , ale jsem ráda, že to do té GPS "dostanu"  :)


  • 1

#545 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 18:56

Požádal jsem o přidání ikony (a vůbec i typu) pro Lab cache do Locusu

https://forum.locusm...hp?topic=6822.0


  • 0

#546 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 19:08

Já když do Locusu naimportuji lab keš, tak tam ikonu lab keše mám. Nebo nerozumím situaci ?  :wacko:

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20191226-190419.png
  • Screenshot_20191226-190927.png

Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 26 prosinec 2019 - 19:21

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#547 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 19:24

Nevím, jestli Ti to pomůže, ale já to dělám v GG ručně. U každé LABky prostě změním v jejím Infu "druh bodu" z LAB na Event cache.

Pak to celé  "pošlu" (exportovat seznam) do GPS (O700), ve které se mi to místo "truhliček" zobrazuje jako eventy (červené bodíky). Vím, že jiné eventy tam nemám, takže je mi jasné, že to jsou LABky. 

 

Asi to dělám naprosto složitě a zdlouhavě, ale jinak to neumím a "skriptů" se bojím (resp. nevím co to je  :) , ale určitě je poučívám a nevím o tom :) )

IT odborník by mě asi praštil palicí  :) , ale jsem ráda, že to do té GPS "dostanu"  :)

Ahoj.

To není špatný nápad, jen bych to po odlovu zase musel vracet zpátky, ne?

Myslím kvůli statistice.


  • 0

#548 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 19:31

To je presne duvod, proc se to takto nema delat.

Kdyz uz si neuoravite ten exportni skript, aby misto "Lab cache" zapisoval cokoliv jineho, tak je jeste mozna prasacka cesta, ze si proste vygenerovany GPX soubor otevrete treba v poznamkovem bloku, a pomoci vyhledani a nahrazeni textu si ty Labky nahradite cim chcete.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 26 prosinec 2019 - 19:31

  • 0

#549 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 19:43

Ahoj.

To není špatný nápad, jen bych to po odlovu zase musel vracet zpátky, ne?

Myslím kvůli statistice.

Jo, jo, přesně tak.

Po odlovu to dám zpátky na "LAB cache" (bývá jich tak 5 - 10, to není tak moc a vím, že to musím opravit) a zapíšu si datum nálezu.

 

A jak jsem se zmiňovala, pro IT odborníky je to asi "příšernost", chápu, ale jinak to neumím (resp. v daném momentu mě nic jiného nenapadlo), protože jsem IT-lama, a proto se "Stébla chytám" :) .

 

Pokud zde bude někdo ochoten poradit "jak na to se skriptem" (což je pro mě "sprosté slovo"), ráda se přiučím a budu používat ten skript. Jenže pro mě a podobné "experty" by to mělo být tak trochu "polopatě"  :)

Ale budu vděčná a myslím, že nebudu sama  :)


  • 1

#550 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 20:39

Je to už dost dlouhá doba. Tuším, že je na to nějaký editor, já to dělal přímo editací toho skriptu, naštěstí jsem si tehdy udělal poznámku, co měním, jinak bych to nenašel.

V souboru gpxgarmin.gge.pas jsem přidal řádek č. 510

 

{uprava MPIK} if pos('WM',wWptName)=1 then wGsType := 'Mega-Event Cache';

 

To jsem ještě trochu víc uměl Pascal a vyznal se v tom, co která proměnná znamená. Teď bych to už z hlavy nedal.

A není to určitě správný postup. Udělal jsem to systémem Udělej to a když to dělá to co má, zapomeň jak jsi to udělal.

Při aktualizaci toho skriptu by se tato úprava ztratila, tento skript se ale léta neaktualizoval.

Takto jsem si třeba upravil i skript pro generování seznamu CWG, ten se aktualizoval a ztratil jsem to, ale nevadí to, protože po aktualizacích dělá to, co jsem si tam já dodělával.


  • 0

#551 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 21:30

Já když do Locusu naimportuji lab keš, tak tam ikonu lab keše mám. Nebo nerozumím situaci ? :wacko:

A jak to tam importuješ?

Já to naimportuji do Geogetu, tam to má typ Lab cache i ikonku ok.
Pak celou GG databázi zkopírují do Locusi a pluginem pro GG nactu keš do Locusu.

Že by byl problém tam? Aha...

Update:
Potvrzuji - přímý import GPC je ok.
Problém je tedy v pluginu pro GG databázi, který asi nezná Lab cache jako typ.

Díky.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 26 prosinec 2019 - 21:33

  • 0

#552 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 21:50

Problém je tedy v pluginu pro GG databázi, který asi nezná Lab cache jako typ.

 

Tak ja jsem se uz v teto diskusi ztratil - uz mi neni jasne, co se vlastne resi. A zrejme se tu rikaji i ne zcela pravdive veci (treba, ze GG nezna Lab cache typ). Tusim, ze slo o to, jak dostat do Garminu jmena a souradnice LAB kesi, aby se dalo k nim jit a pouzit mobilni aplikaci Adventure LAB az na miste. Ale vzdyt prece GG ma tolik skiptu na export, ze se snad ani nemusi novy script delat. Opravdu jediny (ale trochu malicherny) problem byl, ze Garmin ma omezeny pocet znaku na jmeno LABky a ze ty LABky ve vytvorenych GPX souborech jsou trochu moc dlouhe.


  • 0

#553 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 21:55

Já si dnes všiml, že jednotlivé série labek už mají logy. Sice nevím jak se dají napsat, nebo zda se někde zobrazují i jejich autorům (aplikaci jsem už dlouho neotevřel), ale koukám, že jich tam už pět mám.


  • 0

#554 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 23:06

Tak ja jsem se uz v teto diskusi ztratil - uz mi neni jasne, co se vlastne resi. A zrejme se tu rikaji i ne zcela pravdive veci (treba, ze GG nezna Lab cache typ). Tusim, ze slo o to, jak dostat do Garminu jmena a souradnice LAB kesi, aby se dalo k nim jit a pouzit mobilni aplikaci Adventure LAB az na miste. Ale vzdyt prece GG ma tolik skiptu na export, ze se snad ani nemusi novy script delat. Opravdu jediny (ale trochu malicherny) problem byl, ze Garmin ma omezeny pocet znaku na jmeno LABky a ze ty LABky ve vytvorenych GPX souborech jsou trochu moc dlouhe.

 

Ahoj,

omlouvám se za zmatek, diskuse sem nepatří a navíc jde o můj omyl.
Vztahuje se k Locusu  v kombunaci s pluginem "Locus - addon GeoGet Database" který v Locusu umožňuje používat přímo databázi Geogetu.


  • 0

#555 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 23:14

KRON family: To už je delší dobu - logy jsem dopisovala už před nějakým týdnem po upozornění od Šolima právě v tomhle vlákně. Ono fakt stačí otevřít apku a podívat se, co všechno umožňuje. ;-)
Stejně tak jsem první nové labky lovila jen podle schématické mapy, dneska je možnost si vybrat pohodlnější variantu.
Stále mě překvapuje, kolik mladších kačerů je konzervativnějších a nové LABky si ani nezkusí. Takže zkuste a řekněte si, že když to vyzkoušela i taková teta jako já a líbí se jí, za zkoušku stojí.;-)

PS: Nejsem ani zaměstnanec GS, ani teta jednoho z rws - jen uživatel, kterého GS konečně jednou mile překvapil. :-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 26 prosinec 2019 - 23:17

  • 0

#556 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 23:27

Dejwy: Navíc pokud chci kešky vidět na mapě v Locusu, mohu si je zobrazit rovnou přes soubor .gpx. Čili nemusím je mít hned doplněné v GG. Ze začátku jsem to tak dělala, teď už ne - rovnou se podívám do apky LABek. V jednoduchosti je krása, proč zbytečné něco komplikovat?
Dneska jsem snad ukecala na eventu dalšího (mladšího) kačera, aby si labky v Písku zkusil. To jsem si myslela, že jsem stará konzerva! ;-)
  • 0

#557 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 23:36

Dejwy: Navíc pokud chci kešky vidět na mapě v Locusu, mohu si je zobrazit rovnou přes soubor .gpx. Čili nemusím je mít hned doplněné v GG. Ze začátku jsem to tak dělala, teď už ne - rovnou se podívám do apky LABek. V jednoduchosti je krása, proč zbytečné něco komplikovat?
Dneska jsem snad ukecala na eventu dalšího (mladšího) kačera, aby si labky v Písku zkusil. To jsem si myslela, že jsem stará konzerva! ;-)

 

Ano, mohu se dívat v apce LAek, ale tam vidím jen LABky. Což je od GC.com kravina a nelogičnost. V jejich druhé aplikaci zase vím vše ostatní, ale LABky nikoliv.
Když jdu na keše, chci na mapě vidět všechny keše cestou, takže jak LABky, tak i ostatní typy.

Proto import do GG a používání databáze GG v Locusu.

Navíc můj telefon zrovna  apku LAbek moc nemusí (netuším jak to máte vy ostatní), jak přepnu jinam (třeba do Locusu) a zpět, apka LABek se startuje pokaždé znova (pravděpodobně mám v telefonu agresivní systémový app killer, ovšem Locus to nezabíjí) a je nevýslovný opruz znovu a znovu hledat výchozí bod série, který je kdesi jinde, rozklikout jej a až pak se dostat na nejbližší bod té série. Hůř to už o moc nejde.
 


  • 0

#558 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 11:13

Tak ja jsem se uz v teto diskusi ztratil - uz mi neni jasne, co se vlastne resi. A zrejme se tu rikaji i ne zcela pravdive veci (treba, ze GG nezna Lab cache typ). Tusim, ze slo o to, jak dostat do Garminu jmena a souradnice LAB kesi, aby se dalo k nim jit a pouzit mobilni aplikaci Adventure LAB az na miste. Ale vzdyt prece GG ma tolik skiptu na export, ze se snad ani nemusi novy script delat. Opravdu jediny (ale trochu malicherny) problem byl, ze Garmin ma omezeny pocet znaku na jmeno LABky a ze ty LABky ve vytvorenych GPX souborech jsou trochu moc dlouhe.

Asi ses ztratil. Ne že nezná LAB geoget, ale jde o to, že je nezná jako TYP garmin, a tudíž je z exportovaného GPX neukazuje.


  • 0

#559 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 15:02

Na to, abych se trikrat za mesic vydal hledat labky, to snad ani za tu praci nestoji. Pustim aplikaci, kouknu kam mam dojit a tam dojdu podle mapy v c:geo, kde mam zbytek co je pri ceste. Moc to prozivate.
  • 1

#560 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 15:28

Příklad ze života : Shodou okolností se ocitnu na nějakém místě. Mám čas, tak se podívám, co je v okolí zajímavého k odlovu.
Je dobré mit v jedné aplikaci na jedné mapě zobrazené kešky v okolí, waypointy i vzdálených keší a samozřejmě taky labky.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama