Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#621 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 13:18

Vzdálenost od místa určuje owner, klidně to může být mnohem míň i mnohem víc.


  • 0

#622 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 13:33

 To jsi ho spatne pochopila. Vadi mu, ze muzes byt 500m od mista Labky a logovat. Ne rozestupy mezi Labkama

Díky, to jsem fakt špatně pochopila - zatím jsem lovila jen samé s poměrně malými zónami. Někde snad 5-10 metrů. Největší mi přišly v Klatovech, tam se mi otázka ukázala možná už 20 m od místa, které jsem pro odpověď potřebovala najít.

Takhle velké zóny kolem pár set m jsou fakt blbost - to je asi ona kritizovaná pražská série z Mega eventu?


  • 0

#623 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 18:22

Nikdy jsem zatím nezkoušel logovat daleko od zóny. Chápu to tak, že zóna má třeba 5m, ale zalogovat výsledek můžu až do půl kilometru od ní? Nějaká toletance se hodí, můj telefon chytil zónu až ze strany stadionu a přitom zóna a otázky do ní byly před vchodem. Takže chytit zónu a popojít 50m a tam zalogovat. Je to telefonem, ještě jednou mě vypekl a pak už ukazoval přesně. Keše s ním (většinou) nehledám, na to mám Oregon.

Tj. jinak, nefungovalo by projít zónou a odpovídat až doma? Nemám potřebu to zkoušet, jen se ptám.


  • 0

#624 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 18:28

Ano to mohu potvrdit, tam byla vzdálenost 500m nebo 200m a tak šlo logovat několik labek z dobře zvoleného místa, neb odpovědi byly na stránkách Mega eventu. No není to dobrý příklad jak řešit LABky.

Dobře to je řešené v Nymburku, tam člověk musí detailně zkoumat cílové místo, jinak neodloví.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#625 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 18:33

Nikdy jsem zatím nezkoušel logovat daleko od zóny. Chápu to tak, že zóna má třeba 5m, ale zalogovat výsledek můžu až do půl kilometru od ní? Nějaká toletance se hodí, můj telefon chytil zónu až ze strany stadionu a přitom zóna a otázky do ní byly před vchodem. Takže chytit zónu a popojít 50m a tam zalogovat. Je to telefonem, ještě jednou mě vypekl a pak už ukazoval přesně. Keše s ním (většinou) nehledám, na to mám Oregon.

Tj. jinak, nefungovalo by projít zónou a odpovídat až doma? Nemám potřebu to zkoušet, jen se ptám.

Ano přeně takto to funguje, stačí jednou trefit zónu a odpovědět se může třeba 5km od ní neb to už po vypadnutí ze zón neříka "Jdi blíž". Zkoušel jsem to na jedné LABce ze serie Praha v zahraničním filmu. A to jsem aplikaci vypnul a zapnul až doma.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 15 leden 2020 - 18:34

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#626 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 19:45

Joo logovat 500m daleko od místa, keré mi má ta labka ukázat je opravdu hodně divné, už to někdo psal na HQ?


  • 0

#627 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 21:31

Podle dat od Petrs11 (díky za ně) je tady GPX soubor další německé série LABek, tentokrát z Mnichova: " Die Subkultur von Street Art". Je k nim i bonusová keš.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#628 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 21:52

Ano to mohu potvrdit, tam byla vzdálenost 500m nebo 200m a tak šlo logovat několik labek z dobře zvoleného místa, neb odpovědi byly na stránkách Mega eventu. No není to dobrý příklad jak řešit LABky.
Dobře to je řešené v Nymburku, tam člověk musí detailně zkoumat cílové místo, jinak neodloví.

Nymbursky asi myslis VLabky, ze ?
  • 0

#629 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 22:40

PaTTrick mi poslal data k sérii Klatovy (díky). Série má i svou bonusovou keš. Vypadá to, že dát ta data dohromady nebylo přímočaré, protože se nejspíš jedná o lineární sérii.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#630 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 22:41

Může se tu zeptat někdo zatím Labkami naprosto nepolíbený?

Já je doposud ignorovala, protože nesnáším bordel ve statistikách, když mám zalogovanou keš, chci ji taky mít v seznamu, a ne že se mi zvedne číslo, ale keš tam není. Tak je nelovím. Nicméně teď se v Praze množí bonusovky Lab serií jako fyzické krabky. Je možné odlovit si tu serii aniž by si ji člověk zalogoval, zjistit si z ní indicie a zalogovat si jen tu fyzickou finálku?


  • 1

#631 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 22:44

Může se tu zeptat někdo zatím Labkami naprosto nepolíbený?

Já je doposud ignorovala, protože nesnáším bordel ve statistikách, když mám zalogovanou keš, chci ji taky mít v seznamu, a ne že se mi zvedne číslo, ale keš tam není. Tak je nelovím. Nicméně teď se v Praze množí bonusovky Lab serií jako fyzické krabky. Je možné odlovit si tu serii aniž by si ji člověk zalogoval, zjistit si z ní indicie a zalogovat si jen tu fyzickou finálku?

 

Když si LABky odlovíš - a to potřebuješ u těch LABek, kde je k nim bonusová keš, jejíž indicie prozradí teprve ty LABky - můžeš je zase klidně ve svém profilu smazat tuknutím. Jsou tam pěkně všechny uvedeny.


  • 0

#632 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 22:44

Můžeš jí odehrát a nález smazat.

 

Edit: aha, jsem druhý...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 15 leden 2020 - 22:49

  • 0

#633 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 23:40

Může se tu zeptat někdo zatím Labkami naprosto nepolíbený?

Já je doposud ignorovala, protože nesnáším bordel ve statistikách, když mám zalogovanou keš, chci ji taky mít v seznamu, a ne že se mi zvedne číslo, ale keš tam není. Tak je nelovím. Nicméně teď se v Praze množí bonusovky Lab serií jako fyzické krabky. Je možné odlovit si tu serii aniž by si ji člověk zalogoval, zjistit si z ní indicie a zalogovat si jen tu fyzickou finálku?

 

a jaký seznam myslíš? Já ty odlovené normálně vidím v seznamu mých odlovených. keší....


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#634 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 5:49

Ano, já jel vlakem v Praze z hl.n. a po vyjezdu z tunelu ve Vršovicích jsem byl v zóně labky kdesi nahoře na Žižkově u vysílače
  • 0

#635 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 6:38

Opačný případ, než u mě, já stál před stadionem ale podle ortomapy v sousední ulici. Prostě někdy to hlavně po zapnutí nebo ztrátě signálu kecá. To, že se to trefí do zóny, je ale dost velká náhoda.


  • 0

#636 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 6:40

A to, že jsou labky vidět v seznamu na mém profilu, je zřejmě čerstvá novinka.


  • 0

#637 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 7:13

Pletu se, nebo je to návrat waymarků s jinou ikonou?


  • 0

#638 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 7:29

Můžeš jí odehrát a nález smazat.

 

Edit: aha, jsem druhý...

 

At se na me nikdo nezlobi, ale tento zpusob hry uz by byl slusny bizar!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#639 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 7:52

A to, že jsou labky vidět v seznamu na mém profilu, je zřejmě čerstvá novinka.

Pokud myslíš to, že když se ve svém veřejném profilu podíváš na nalezené kešky a po kliknutí na LABky se ti zobarzí seznam odlovených, to už je hodně dlouho.

 

Edit: otevřou se ti na tvém profilu na stránce LABek https://labs.geocaching.com/logs


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 16 leden 2020 - 7:53

  • 0

#640 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2020 - 8:07

Nevím jak hodně dlouho, ale mě se otvíraly na obecné stránce, že si mám stáhnout a nainstalovat aplikaci. Přitom nainstalovanou jsem ji už měl. Teď už se zobrazují detaily, ale jen z mého profilu. Z cizího ne. Přitom z cizího profilu ostatní typy keší vidím. U sebe v detailu můžu rozkliknout ještě o jednu úroveň a vidím i QR kód na otevření labky v aplikaci. Jenomže když to vidím jen u těch, které už mám, je to dost na nic. Prostě, je to pořád trošku nekonzistentní se zbytkem geocachingu, dotahuje se to, ale pořád to není ono. Že to je bezkrabičkové? To jsou i eartky, virtuálky, webcamky a hlavně eventy, event je zcela proti duchu individuální hry a přitom se počítá a nikdo proti tomu protestovat nebude.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama