Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1001 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2020 - 7:28

Ano. Moje pripominka smerovala k tomu, aby vse bylo co nejefektivnejsi a nejpohodlnejsi. A to jak pro konzumenty obsahu, tak pro ty, co  obsah publikuji. A opravdu si nemyslim, ze dva weby na to stejny jsou z tohoto pohledu optimalni. At si vyberu, ktery si vyberu, ze!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1002 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2020 - 14:52

Nechci nijak snizovat zasluhy kohokoliv, kdo podobnou cinnost vykonava, ale borci, nechcete se domluvit a provozovat server jeden???

 

Nerad bych někomu doporučoval co má nebo nemá dělat se svým soukromým webem. S Šimonem jsme se v pohodě domluvili na řešení k oboustranné spokojenosti.

 

 

Automatizovat nahravani uz me napadlo, pridal bych to pluginu. Ale to by autor webu musel asi dat nejake svoleni a pristupy autorum GPX, ... Ale nebranim se tomu.

 

Ono na tom není bůhvíco složitého. Naimportuji GPX, přidám tagy, ve statoru zkopíruji předchozí labku, vložím novou, doplním potřebné a jedním cvaknutím na Combine, které spustí aktualizace, vytvoření statistiky, vytvoření keškomapy, jejich odeslání přes FTP na web + zkomprimování souborů a odeslání přes FTP na web.

Ale případné automatizaci bych se nebránil. Potřebné FTP přístupy by po domluvě byly možné.


  • 2

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#1003 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2020 - 18:40

Ja vim, ze automatizovat urcite nektere kroky jde. Mne slo spis o to, jestli je nutne, abys tu publikaci delal vzdy ty nebo by to mohli udelat i jini s povolenym pristupem. Pokud bys do toho sel, dohodneme podrobnosti mailem nebo SZ.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 10 únor 2020 - 18:41

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1004 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2020 - 20:00

Tak mi odpoledne vyrobili bannery na event kde jsem se rozepisoval o možnostech při vytváření labek, a teď mi dorazil od HQ e-mail o změnách. Tak mám radost, jakmile mi to příjde, bude přelepovaná.

 

Změny u Adventure Lab platné od dnešního dne:

- Umístění fyzických objektů (krabičky, chirpy, cedulky s kódy, ...) již není dovoleno. Fyzické labky vytvořené do dnešního dne včetně nicméně zůstávají.

- Aby se zabránilo takzvaným celosvětovým labkám, bude u všech keší s vypnutým "geofencing" (limitem z jaké vzdálenosti lze kód zadat) tento limit zapnut, a to na nejvyšší možnou hodnotu, což je 100km.

- Minimální limit byl z jednoho metru zvednut na dvacet metrů (zatím ale stále lze zadat i nižší hodnotu).

- Nutnost aby byla celá série odlovitelná pěšky během osmi hodin byla stažena na dvě hodiny.

 

Zároveň teď web vytváří soubory pro statistiky dva a v úplně jiném formátu než předtím. Zcela jsem tedy předělal skript na http://vypatlator.cz/lab/. Jestli to funguje zjistíte až vy, já nemám k dispozici jiná data než z naší série. Vygenerované statistiky skrz tento skript mohou vypadat například takto.


Tento příspěvek byl upraven od KRON family: 10 únor 2020 - 20:53

  • 1

#1005 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2020 - 22:19

Vyzkoušeno - funguje! Srdečně děkuji!!!


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#1006 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 7:02

Změny u Adventure Lab platné od dnešního dne:

- Umístění fyzických objektů (krabičky, chirpy, cedulky s kódy, ...) již není dovoleno. Fyzické labky vytvořené do dnešního dne včetně nicméně zůstávají.

Tak zrovna u tohohle si myslím, že udělali velkou chybu... Hlavně kvůli různým podvodníkům. Krom toho je nějaký štítek daleko jednoznačnější, než počítání čehokoliv.

Ale asi už nechtěli řešit nutnosti kolizí apod.


  • 1

#1007 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 8:21


- Nutnost aby byla celá série odlovitelná pěšky během osmi hodin byla stažena na dvě hodiny.
 
Tuhle podmínku nechápu, je přece na každém, jak si odlov labek rozvrhne, jestli je bude lovit najednou nebo každou jindy.

  • 3

#1008 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 8:25

 

- Nutnost aby byla celá série odlovitelná pěšky během osmi hodin byla stažena na dvě hodiny.
 
Tuhle podmínku nechápu, je přece na každém, jak si odlov labek rozvrhne, jestli je bude lovit najednou nebo každou jindy.

 

Ja to chapu jako stanoveni nejakych mantinelu, jak rozsahla ta serie muze byt! Ale kdo bude tento parametr vymahat a kontrolovat? To zatim nechapu......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1009 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 8:29

Ja to chapu jako stanoveni nejakych mantinelu, jak rozsahla ta serie muze byt! Ale kdo bude tento parametr vymahat a kontrolovat? To zatim nechapu......

 

To je jednoduché. U labek vše funguje na bonz. Pokud něco nesplňuje podmínky, kdokoliv to může nahlásit a groundspeak to pak zkontroluje. A zkontrolovat časy odlovu (respektive jak rychle se celá série loví) je to nejmenší.


  • 0

misha_in.png


#1010 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 8:34

To je jednoduché. U labek vše funguje na bonz. Pokud něco nesplňuje podmínky, kdokoliv to může nahlásit a groundspeak to pak zkontroluje. A zkontrolovat časy odlovu (respektive jak rychle se celá série loví) je to nejmenší.

Ano, sam jsem schopen vymyslet desitky metod kontoly odlovu, ze  :-)  

Ale sam jsem zvedavy, jakou metodu bude aplikovat GS!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1011 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 8:50

Zrovna delší sérii bych si dovedl představit jako smysluplnou. Výletovku. Jako třeba hřebenovku, řeku, Praha-Prčice, 5 hradů, apod. S tím, že prozatím se všechny labky dají hledat postupně a ne najednou a určitě se dá popojíždět autem. I když to už je tu dávno, multiny nebo keškové série. Gaučovek mi líto není, zkusil jsem jednu a stačila. Minimální velikost zóny 1m je past na majitele horších telefonů. 20m se mi jeví jako rozumné. Fyzické stage - ty se mi taky jeví jako rozumné, u ostatních typů keší jsou. Tady je vidět snaha aby labky byly opravdu jen virtuální. Potřebný štítek se ale často dá najít už na místě (očíslované bývají stromy, pouliční lampy, vodovodní štítky, apod. - běžný kačer nemá moc šancí se k tomu dostat, mapa kandelábrů už ani u hasičů zveřejněná není).


  • 4

#1012 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 9:06

Hmmm, tak zrovna ty štítky jsou v mém případě komplikace. Chtěl jsem dát na místo QR kód, který by bylo nutné načíst a tím dostat odpověď na otázku i číslo pro bonusovku.


  • 0

#1013 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 9:06

2 hodiny pěší chůze je docela rozumné omezení.

Vzpomínám si ještě na multicachecache: Z Lukova do Lukova pres pul republiky . Těch 200km bylo docela dost a moc nás tu multinu nedalo a groundspeak tyto vzdálenosti u mysterek taky kdysi zařízl. Pokud to je jen jeden výstřelek, tak to jde a je to zábavné, ale když se to pak rozmůže, tak se owneri předhání kdo uděla větší vzdálenost a větší "Hospodu Na mýtince" a kdo si to pak má pamatovat kam vlastně má jet a něco hledat.

 

Umístění fyzických objektů již není dovoleno.

Že by připravovali integraci mezi ostatni cache? To by logicky musely LABky splnit 161m a to by v městech moc nešlo.

 

Osobně bych byl pro to aby se omezil počet LABek v určitém území a vzdálenost mezi sériemi bych dal minimálně 5km a nechal to jako vzácnost. Když človek pak loví 2-3 serie LABek najednou, tak je to docela opruz neustále přepínat mezi těmi LABkami. Když lovím jednu serii v centru nějakého městečka, tak je oddychová vycházka a zůstane mi vzpomínka v hlavě. U těch několika sérií najednou mám v hlavě je guláš a za chvíli si nic nepamatuji, ani to zda jsem už odlovil bonusovku.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1014 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 9:24

Stačí několik multin v centru městečka se stagemi zamotanými do sebe. Je blbý chodit to na několikrát, nebo si vybrat jen jednu, takže jsem chodil s papírem a vypsanými stagemi a nakonec nedokončil ani jednu z těch tří. U labek navíc není možno použít papír, tam se musí opravdu přepínat, to bych asi u méně rozlehlých opravdu řešil nejdřív jednu, pak druhou.


  • 0

#1015 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 9:31

Vzpomínám se jak jsem lovil 3 multiny v Litoměřicích. Když jsem šel už popáté, v docela krátkém časovém rozmezí okolo jednoho bezdomovce na náměstí, tak se na mě docela dost blbě koukal :blink: . Tak jsem si u další stage radši udělal plán jak se vyhnout náměstí :D. No nakonec jsem ulovil všechny tři a na náměstí k tomu bezdomovci jsem už nedorazil, ale to je taky vše co si pamatuji z těch multin :( .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1016 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 9:46

Omezení dlouhých mnohakilometrových keší taky nechápu. Když na keš z jakýchkoliv důvodů nemám, tak jí zkrátka nelovím, je určená pro někoho jiného, komu udělá radost. To že někoho iritují neodlovené keše na mapě je jen a jeho (nejspíš psychický) problém.


  • 1

#1017 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 10:09

A ten limit až 100 km je tam proč? Když už zařízli locationless labky, čekal bych, že i tady dají tu vzdálenost výrazně menší... max 100 m?


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1018 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2020 - 10:32

Připojuji GPX pro nově objevené LAB.

Prochazka Roznovskem má vlastní bonus GC8JNBQ.

Prochazka po Cernovicich u Tabora / Walk through Cernovice je (prozatím) bez bonusu, jako mateřský GC kód zvolena jedna blízká tradička.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1019 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2020 - 20:22

Po dnešním odlovu pár Labek v Praze už chápu, proč se části lidí apka nebo labky jako takové nelíbí. Nemít v Locusu zobrazené LABky díky gpx, které tak rychle tvoříte, nebavilo by mě neustálé přepínání mezi jednotlivými sériemi a zkoumání, kam to mám jak daleko. Otevřela jsem i série k astronomickým eventům - zóny buď zůstaly nerozumně velké nebo si apka pamatuje, ze jsem na některých místech byla minule, ale neodpovídala na otázky.
Do dneška jsem lovila nové labky jen v okresních nebo ještě menších městech a musím říct, ze tam mě baví mnohem vic. Ale i v Praze, pokud owner vybere dobře téma, mohou plnit funkci průvodce zajímavými místy. Jen mě prostě chození mezi davy nebaví.
  • 0

#1020 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2020 - 20:57

Jen mě prostě chození mezi davy nebaví.


Já chodím před prací mezi 7:00 a 8:00 nikde v Praze davy nepotkávám. :-)
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama