Přejít na obsah


Fotka

GGmap - alfaverze

geoget mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
128 odpovědí na toto téma

#81 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 14:46

Prosím neber to jako kverulantství, prostě se ti tady snažíme říci jak používáme tu mapu my, abys měl více pohledů a jak je vidět nejsem sám kdo by uvítal podobnou funkčnost jako měla stará mapa.

 

Ucelem je nahradit Geoeti cachemapu. 

 

Je rychlá na úkor ovladatelnosti  ;)

 

Ono to vyfiltrovat jde - Waypointy - Zobrazuje jen Waypointy. Ale v tom pripade (kdyz seznam obsahuje jen WP) mapa neukazuje nic.

 

Tak znova... Filtrujte Geogetem. 

 

Prosím jak si zobrazím pomocí GG v ggmapě všechny keše bez WP, případně navíc s finálovými WP? Jde to vůbec?

 

Jasne, kazdy si vymysli, ze mu prekazi to ci ono, a ve vysledku tam bude hejblatek padesat. Ma tohle smysl? 

 

Má  :P

 

Tak si vem starou mapu, ziskej si od Googlu na vlastni kreditku svuj vlastni API klic, a pouzivej si tu mapu klidne dal kde chces.

 

Klasika, když se ti to nelíbí, udělej si to sám... Na co máme ke zkoušení tu betaverzi.

 

Desitky mysterek na male plose neni zrovna typicky pripad. Je to extrem.

 

Ve městech a v různých sériích naprosto běžná věc. A nemusí to být jen na malé ploše, ale na větším území, které si chystám třeba na dovolenou. Proto je dobré si ty zbytečné WP vypnout. Já jsem si třeba tu mapu vytiskl a na dovolené nebo výletě používal pro přehled.

 

Ono je to tady celé důkazem, že nám na tom fakt záleží a proto tady o tom diskutujeme a opravdu mě to mrzí, že nám Google tu hračku rozbil a ty s tím máš tolik práce.

 

A už dám fakt pokoj  :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od weselka: 02 květen 2019 - 14:48

  • 1
www.povetrnik.cz

#82 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 15:28

 

Prosím jak si zobrazím pomocí GG v ggmapě všechny keše bez WP, případně navíc s finálovými WP? Jde to vůbec?

 

  FiltrWP1.jpg


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 02 květen 2019 - 15:35

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#83 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 15:49

Díky za super GGmap, která jsou opravdu velice svižné. Jen bych se také přimlouval za možnost vypnout některé WP. Je to jen můj názor a dokážu přežít i větší množství WP na monitoru. Je fakt, že ani netuším kolik práce (času) něco takového obnáší, nebo jak moc je to proti tvému projektu. 

 

Měl bych ještě dotaz, existuje GGmap možnost použít offline mapy (osm)? Je to opravdu jen dotaz uživatele nic víc  :)


Tento příspěvek byl upraven od mar-si-ci: 02 květen 2019 - 16:52

  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 16:17

Měl bych ještě dotaz, existuje GGmap možnost použít offline mapy (osm)? Je to opravdu jen dotaz uživatele nic víc  :)

Existuje. Akorat to reseni je zatim takove jeste neohrabane a moc geekovske, nez abych jej pustil mezi lid. Ale ano, je to jeden z duvodu, proc vznikla nova cachemapa.


  • 1

#85 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 16:28

Existuje. Akorat to reseni je zatim takove jeste neohrabane a moc geekovske, nez abych jej pustil mezi lid. Ale ano, je to jeden z duvodu, proc vznikla nova cachemapa.

 

Už jenom geekovské znamená nic pro mně, natož moc geekovské  :). Tak se mám třeba na co těšit do budoucna. Díky


  • 0

#86 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 16:29

Jo, udelal jsem novou betu Geogetu, a pustil ji drze jako ostrou verzi, at se kocky pudrujou.

Jsou tam opravene i nejake ty chybicky v mape.


  • 0

#87 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 17:09

  FiltrWP1.jpg

 

Tohle je jedna cast - vyber kesi podle WP. Druha cast je na zalozce Waypointy, tam se vybira, co se bude zobrazovat v okne GG. KLidne je mozne nezobrazovat kese, ale jen jejich WP. (V tom pripade tam sice kes je zobrazena, ale je sediva podobne jako fantomova keska, ktera neni v databazi.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#88 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 17:24

Diky za novou verzi. Ted jsem si uvedomil, ze jsem jednu poznamku k alfaverzi nenapsal: ty 161metrove kruhy by podle me chtelo ztmavit. Je to spis tuseni stinu nez ze by to bylo nejak moc videt.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 17:43

Muzu to zkusit. Ony jsou svetle jeste z doby, kdy jsem je tam zobrazoval furt, ale bylo to mnohem rusivejsi nez prebytecny waypoint. B)


  • 0

#90 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 22:43

Řekl bych, že máš chybičku v obsluze radiobuttonů v dialogu TOOLS. Když mapu spustím, zobrazí mi to co je v seznamu, ale obarvený je button "ALL". Abych měl vše, musím na něj klepnout.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 5:13

Jo, to je možný. Tohle je ale stejně provizorní, půjde to pryč.
  • 0

#92 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 7:34

Když jsem novou mapu spustil prvně, chyběla mi funkčnost s Geogetem neodmyslitelně spjatá - poskakování souvisejících ikonek. Pokud je však její opuštění cenou za použité technické řešení, rád se jí vzdám, protože nová mapa je opravdu velice svižná. Takhle nějak jsem si od začátku představoval, že my mohla mapa v geogetu fungovat - filtrovat data v aplikaci a mapu prohlížet ve vedlejším okně. proto bych do mapy žádné filtrování vůbec nedával.
 
Co mně v mapě chybí je barevné odlišení nalezených a založených keší. Jestli je to ale při použitém řešení problém, nevadí. Mnohem nepříjemnější je pro mě nutnost klikat na místa zabodnutí ikonek namísto bubliny. Klidně bych šel i cestou náhrady bublinových ikonek za kruhové, ale současná podoba mi připadá trochu krkolomná.
 
Rozhodně však souhlasím s konceptem rychlé a jednoduché mapy. Pěkná mapa nacpaná funkčností už totiž pro Geoget existuje - Keškomapa. Raději budu používat obojí než tesknit po staré mapě, která měla méně funkcí než Keškomapa, byla pomalejší než současná mapa a při posunu na jinou oblast bylo třeba znovu načíst data z GG.


Tento příspěvek byl upraven od Geomatik z FAV: 03 květen 2019 - 7:35

  • 2
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#93 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 8:06

Ještě se vrátím k těm waypointům a popíšu problém ještě jednou: mám vyluštěno mnoho mysterek. Když připravuji výlet, zajímají mne pouze a jedině ty vyluštěné finální waypointy, kde má keš otazník je mi zcela lhostejné. V mapě hustěji zamysterkovaného města - třeba v Plzni - je pak změť naprosto zbytečných otazníků a finálních  waypointů dost nepřehledná, zvlášť, když se ikonky navzájem překrývají. Tohle nelze žádným filtrem GG vyřešit, pokud je mi známo.

Takže se velmi přimlouvám za znovuzavedení funkčnosti pro vypnutí otazníku.

Nebo možnost v seznamu GG zobrazit pouze finální waypointy.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#94 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 8:11

  FiltrWP1.jpg

 

 

Tohle je jedna cast - vyber kesi podle WP. Druha cast je na zalozce Waypointy, tam se vybira, co se bude zobrazovat v okne GG. KLidne je mozne nezobrazovat kese, ale jen jejich WP. (V tom pripade tam sice kes je zobrazena, ale je sediva podobne jako fantomova keska, ktera neni v databazi.)

 

Tohle jsem si včera vyzkoušel, ale zatím to nefunguje. Konkrétně jsem v záložce Waypointy zrušil zobrazování parkovišť, po načtení parkoviště ze seznamu opravdu zmizela, ale v GGmap se zobrazovala dál (samozřejmě jsem udělal posun/zoom mapy, aby se znovuvyvolala komunikace s Geogetem). Data jsem načítal ze seznamu, nikoliv z celé db.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 03 květen 2019 - 8:13

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#95 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 10:33

Tohle je jedna cast - vyber kesi podle WP. Druha cast je na zalozce Waypointy, tam se vybira, co se bude zobrazovat v okne GG. KLidne je mozne nezobrazovat kese, ale jen jejich WP. (V tom pripade tam sice kes je zobrazena, ale je sediva podobne jako fantomova keska, ktera neni v databazi.)

 

Jo tohle mi pomohlo, díky... ale

 

Pomohlo to na to abych si v GG zobrazil co chci (všechny keše + pouze finálové waypointy). Nicméně na mapě je shluk zelených ikonek a žlutých ikonek s tečkou. Když na ně najedu, tak zjišťuju, že zelené ikonky jsou úvodní souřadnice všech typů keší a žluté s tečkou jsou to všechny typy waypointů uložených u zobrazených keší.

 

Takže zatím to nefunguje technicky ani graficky, jak ostatně zjistil i Pontiak.

 

Na přiložených screenech je to co jsem si vyfiltroval v GG a co zobrazuje ggmapa (pro přehlednost aby byly vidět ikonky, jsem nastavil google terén, který se teda zajímavě zobrazuje)

Přiložené miniatury

  • gg.jpg
  • ggmap.jpg

  • 0
www.povetrnik.cz

#96 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 10:44

Potvrtuji zjištění od weselka. I  při vyfiltrování JEN FINAL WPT (keše jsou šedé) je na mapě i zelená škrtlá ikona na místě úvodních souřadnic.


  • 0

#97 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 10:48

Predpokladam, ze to ve finale fungovat bude!


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#98 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 10:59

Keškomapa existuje, používám ji denně (ne na geocaching, používám ji standalone jako výbornou kombinaci všech map+streetview), ale asi 3-4 roky není aktualizovaná. Už ji musím pouštět na Chromu, vždycky povolit znovu Flash a pak streetview vidím, na FF už ne. Panorama už tam nejde dlouho, ortofoto od Googlu taky nejde, nejdou POI turistické a základní (to mi nevadí), prostě je otázkou času, kdy přestane jít úplně. Kdyby se do toho Norbert znovu pustil, př. to někomu předal, bylo by to bezvadné. Takže díky za ggmapu, ale kdyby fungovaly obě, byl bych moc rád. Bohužel mé znalosti javaskriptu a API různých map nestačí na to, abych si ji opravil sám.


  • 0

#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 11:48

Nicméně na mapě je shluk zelených ikonek a žlutých ikonek s tečkou. Když na ně najedu, tak zjišťuju, že zelené ikonky jsou úvodní souřadnice všech typů keší a žluté s tečkou jsou to všechny typy waypointů uložených u zobrazených keší.


To jsou vychozi ikonky, pokud se nenajdou konkretni ikonky pro konkretni typy bodu. Takze bud:

  1. jsem blbej, a zapmnel jsem tam nahrat soubor s definici ikonek. To by delalo ale vsem. Dela?
  2. ten soubor sis smazal
  3. mas nejaky paranoidni prohlizec, ktery pozadavek na cteni souboru s ikonkama zablokoval.

  • 0

#100 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2019 - 13:03

Ikonky mám rozdílné. Ale... mapa je opravdu nepřehledná. Asi bude nutno z Geogetu natvrdo smazat eventy, na kterých jsem nebyl, protože třeba jen parkoviště k nim zaflákají mapu do nepřehlednosti. Vím, můžu si to odfiltrovat. Ale když zobrazím mapu všeho, tj. bez výběru, vidím opravdu všechno. Když se např. koná event pravidelně na některém místě v lese, nahromadí se pak na jednom místě třeba 5 parkovišť.

Je fakt, že s každým programem se člověk musí naučit pracovat a jsou programy, kde se předpokládá nějaké školení, bez toho do toho člověk těžko proniká (AutoCAD, apod.). I Geoget není zpočátku moc intuitivní, ale už ho umím a vidím přednosti tohoto ovládání. Ale opravdu nevidím velký přínos ve zobrazování všech waypointů vždy. Možná někdo ano. Od toho je tato diskuse.

Nakonec, ať to tady na mapě máme jak chceme, v Geogetu je jasně WP navázán ke konkrétní keši, Garmin to stejně ukáže všechno najednou a bez možnosti zobrazit jen související WP, ani mezi souvisejícími neumí přecházet. A navíc mezi WP zobrazí i POI body z mapy, že se někdy WP mezi nimi ztrácí. Takže ggmapa je proti Garminu geniální už tím, že je rychlá a umožňuje rychle měnit podklady.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama