Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#381 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2021 - 21:15

Kam se u Googlu dají psát stížnosti ?

Kamkoliv, stejně jako u Apple - emaily jsou stejně přesměrovány na /dev/null


  • 2

#382 Pitrisek66

Pitrisek66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 10:26

Měl bych dotaz ? Když v PC na Geocaching.com upravím finální souřadnice a keš aktualizuji v a:Drake není v něm již vidět že keš má finální souřadnice. Ten např. otazník zůstane stále modrý .... Dříve otazník zezelenal a v mapě bylo jasně vidět , že keš má finální souřadnice . 

Dělám ted něco špatně , že už mi to nejde ? 


  • 0

#383 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 11:10

Jakým způsobem aktualizuješ ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#384 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 13:18

To bude tím, že Google pořád vymýšlí nová omezení a teď chtěl zdůvodnit, proč aplikace na geocaching potřebuje GPS. Blbé je, že nejsou lidi na úřadování.

Hoj.

Hele a nemohli bychom ti s tím pomoci?

 

Pokud teda není náročnější nám to vysvětlit než to sám napsat.

Takovou situaci moc dobře znám a plně chápu.

 

K.


  • 0
Medvidek

#385 Pitrisek66

Pitrisek66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 18:05

No dám stáhnout v a:Drake znovu celý listing s upravenýmí souřadnicemi na GC.com. Používám nahoře v liště ty kulaté šipky vedle žárovky . Upravené souřadnice se tam sice stáhnou , ale otazník zustane stále modrý jako kdyby tam nebyly. 


  • 0

#386 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 19:39

Já to dělám v Geogetu, přes plugin stáhnout celou databázi. Dokonce už nehledám ani kabel a dělám to přes wifi. Trvá to déle, ale na pár desítkách sekund mi nezáleží. Pokud si ale upravuješ keše v A:drake, třeba přidáváš waypointy, poznámky, je třeba před tím ty změněné stáhnout do Geogetu, tímtéž pluginem.


  • 0

#387 Pitrisek66

Pitrisek66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2021 - 20:00

Ale ja ty změny k jednotlivým keším tahám do a:Drake přímo z GC.com kde přepíšu finálku. Ne z Geogetu ....... Ten s tím nijak nesouvisí , nebo ? 


  • 0

#388 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2021 - 6:19

Taky možný postup, já používal dřív Geoget než A:drake a A:drake používá stejnou databázi, je to tak pro mě jednodušší. Stahování přímo do A:drake mi nikdy moc nešlo, i když jsem byl na místě kde jistě byla keš a limit jsem vyčerpaný neměl. Stahování upravených na webu se nedoporučuje ani do Geogetu, právě proto, že se těžko odlišuje od nepřesunutých, GC.com nějak nepřidává tuto informaci do gpx. Zkus v A:drake k té keši přidat Final waypoint s těmi vypočítanými souřadnicemi.


  • 0

#389 Pitrisek66

Pitrisek66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2021 - 7:38

To jsem zkoušel , otazník zůstane stále modrý . Zajímavé je , že to fungovalo normálně až ted to nějak nejde . Dříve s tím nebyl žádný problém .....


  • 0

#390 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2021 - 20:54

Před nedávnem mi aDrake přestal reagovat na kompas v mobilu. Přitom GPS status ho stále ukazuje správně. Je to Xiaomi redmi 9 pro; Android 11 a MIUI 12.0.1. Netuším, co kde přenastavit aby kompas zase fungoval.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#391 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2021 - 20:44

Kdysi jsem tu psal, že nevkládá k logům fotky. To bylo asi špatným signálem, teď to funguje, z galerie u keše i z fotek Google. Ale fotka se vloží otočená a nic s ní v Draku neudělám. Jedině otevřít na webu a editovat pak tam. Udělal jsem to, fotku jsem nejdřív otevřel v Zoneru (na mobilu), mírně upravil a uložil. Pak se vložila správně otočená. Je to problém obecný, dělalo nám to i na desktopu a v jiném profi programu, ještě k tomu jen z některých foťáků, pochopil jsem, že ten příznak otočení je mnohem složitější, než se zdá. Takže pokud ještě bude pokračovat vývoj A:Drake, bylo by dobré přidat udělátko na otočení fotky před odesláním.


  • 0

#392 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 10:32

Pokud mi to tu Ludek dovoli, tak bych s tim nemel problem.......

Dopadlo tohle povolení nějak? Chystám nákup nového telefonu a když není aD na GP, tak by se mi regulérní instalačky hodily. LuděkV nějak nekomunikuje, nehodnotí a nevím z jakého důvodu. Ale sháním nějakou variantu brod, pokud by mi starý mobil kleknul...


  • 0

#393 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 11:04

Dopadlo tohle povolení nějak? Chystám nákup nového telefonu a když není aD na GP, tak by se mi regulérní instalačky hodily. LuděkV nějak nekomunikuje, nehodnotí a nevím z jakého důvodu. Ale sháním nějakou variantu brod, pokud by mi starý mobil kleknul...


Stahni si Astro file manager, ten umi v telefonu zazalohovat instalacky apk. Ktere mas instalovane v telefonu. Ty si pak stahni na sd kartu a muzes znovu instalovat kdekoli jinde.....
  • 0

#394 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 19:02

Stahni si Astro file manager, ten umi v telefonu zazalohovat instalacky apk. Ktere mas instalovane v telefonu. Ty si pak stahni na sd kartu a muzes znovu instalovat kdekoli jinde.....

Hmm já si pořídil nový telefon s Androidem11 a nepodařilo se mi a:Drake nainsatalovat. APK vytvořím, přenesu do nového telefonu, ale tím končím. Při instalaci mi to hlásí: Z bezpečnostních důvodů do telefonu není dovoleno instalovat neznámé aplikace z tohoto zdroje. Podobná hláška je v angličtině, když se to snažím i jinak než přes Astro File Manager. Vypadá to, že si A11 šahá do Google Play a kontroluje zda tam ta aplikace je.

 

Tak se už učím Locus a vše co s ním souvisí a nad a:Drakem jsem zamačknul slzu, dobře se mi s ním žilo a rád na něj budu vzpomínat.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#395 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 19:11

To je normální, ta aplikace, kterou to instalujes, musí mít přidělené oprávnění na instalaci z cizích zdrojů. Pak to projde.


  • 1

#396 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 19:12

Musíš povoliť.
Otvor nastavenia a daj vyhľadať inštalovať neznáme aplikácie.
Alebo len instalovat
Ponúkne ti možnosti a vyskúšaj ktorá to je
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#397 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 20:07

Tak jsem zkusil povolit "instalace neznámé aplikace" a zas jsem končil hlaškou "aplikace není nainstalována", nebo "aplikace nejde instalovat".


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#398 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 20:12

Teď mne napadá, zda to není tím, že zkouším nainstalovat a:Drake plus a zda se tam nekontroluje, zda mám zaplaceno, což vlastně není umožněno neb to není kde zjistit.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#399 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2021 - 21:13

najdi si tu můj dřívější návod, jak to instalovat pomocí TotalCommanderu. Plusko jsem takhle na A11 rozběhl.


  • 0

#400 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2021 - 17:20

najdi si tu můj dřívější návod, jak to instalovat pomocí TotalCommanderu. Plusko jsem takhle na A11 rozběhl.

Dík, dřívější návod jsem našel

 

 

Já spustil TotalCommander v telefonu a zkopiroval jsem si adrake z "nainstalovanych aplikaci" na kartu. To mi vyrobilo ty tri sobory.

 

Pak jsem TotalCommanderemv pocitaci ty soubory stahl do pocitace a zase zpet do noveho mobilu.

 

A v novem mobilu jsem opet pomoci TotalCommanderu otevřel to APK... system si rekl o prava a pak to nainstaloval.

 

Překvapivě jednoduché.

 

Vyrobil jsem výše popsaným postupem 3 soubory:

a_Drake Plus  6.08.apk

a_Drake Plus  6.08-split_config.cs.apk

a_Drake Plus  6.08-split_config.xhdpi.apk

 

(Jen a_Drake Plus  6.08.apk fakt nestačí)

 

Přesunul přes počítač do druhého mobilu. Spustil a_Drake Plus  6.08.apk a světe div se a:Drake bylo nainstalováno. Predpokládám, že musí být povoleno instalování aplikací z externích zdrojů v TotalCommanteru, ale on si o to řekne sám, já to měl už nastavené z předchozích neúspěšných pokusů o instalaci. Jen jsem nemohl najít ikonu a:Drake na jednotlivých plochách, ale v položce "Instalované aplikace" byla, tak jsem ji našel na sumární ploše a přesunul na jednu z ploch, dodal databazi geoget.db3 z GeoGetu, mapy a mapové témata z https://osm.paws.cz/ a vše jede jak má.

 

Dík za jednoduchý a učinný návod.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama