Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#401 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 6:01

Použil jsem nějaký extraktor a vyrobil mi jednu .apk. Zkusil jsem to teď commanderem a vyrobil ty tři. Zatím to nepotřebuju, Adrake mi funguje a telefon taky, ale kdoví. Zazálohuju si to a až to budu potřebovat tak to:

a) nenajdu

B) bude to chtít nějaká práva, která mít nebudu

ale pro jistotu je to dobré. Pochopitelně by bylo nejlepší aby Luděk pokračoval nebo to někomu předal a aby to šlo instalovat normálně.

Total commander je zázrak, program používaný pod DOSem a on jede v různých klonech a napodobeninách všude, je to asi nejstarší používaný program.


  • 0

#402 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 8:52

Myslím, že každy kdo používá a:Drake a chce ho používat, tak by si měl ty tři .apk zazálohovat pomocí Total commanderu, aby je měl pro případ, že by klekl mobil. Zatím to je schůdná cesta na pokračováni na jiném mobilu a jiném Androidu.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#403 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 9:15

Je otázka, co bude vyžadovat o několik verzí vyšší Android. Já to mám zazálohované z desítky. Už je dvanáctka. A restrikce bývají čím dál větší. Věc bez vývoje fungovat jednou prostě už nebude. Ale zatím je to jediná možnost.


  • 1

#404 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 12:20

Jojo, se zálohou plný souhlas. Jenom mně to vyrobilo ty .apk čtyři.!!! Na Androidu 9 (Pie). Obnovení na Androidu 6 (Marshmallow) bez problémů. Ale budoucnosti se samozřejmě obávám.


  • 0
Všechno je možný.

#405 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2021 - 16:25

Když vás tak poslouchám (vlastně čtu :)), tak jsem si pro jistotu také udělal kopii TotalCommanderem. Mám také Android 9 a vytvořil taky čtyři APK, ale to bude asi tím, že mám telefon od začátku úmyslně v anglické mutaci (ten čtvrtý soubor navíc je a:Drake Plus 6.08-split_config.en.apk) .

 

Zazálohuju, protože asi brzo přijde čas, kdy přijde i nový mobil. A jsem pak zvědav, jestli to do Androidu s nějakým vyšším číslem stále půjde obnovit. Uvidíme. Kéž by tak existovalo něco jako  "Geoget Mobile"... ;)

 

Solim: při instalaci na druhém telefonu jsi spustil jen ten hlavní APK a nainstalovalo se vše potřebné, že?

 

On ten TC je překvapivě šikovný. V těch virtuálních složkách v rootu jsem objevil i "Wifi Transfer", to taky vypadá pěkně, musím s někým vyzkoušet.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#406 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 7:56

Wifi transfer je kde? Ale ono to asi bude chtít rootnutý telefon. Nějaký wifi přenos měl umět tady zmiňovaný souborový manažer, ale nefungovalo mi to,  nebo jsem to nějak nerozchodil.


  • 0

#407 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 12:34

...

 

Solim: při instalaci na druhém telefonu jsi spustil jen ten hlavní APK a nainstalovalo se vše potřebné, že?

...

Ano. 

 

V telefonu jsem si vytvořil adresar aDrake a do toho prekopiroval 3ks .apk, u tebe 4ks .apk a spustil jen: a_Drake Plus  6.08.apk. Pak se nainstalovalo vse potrebne. Kdyz jsem mel v tom adresari jen jeden soubor: a_Drake Plus  6.08.apk, tak instalace zhavarovala. Jen je treba povolit instalaci aplikaci z cizich nebo neznamych zdroju, ale o to si Total Commnder rekne sam.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#408 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 12:45

Wifi transfer je kde? Ale ono to asi bude chtít rootnutý telefon. Nějaký wifi přenos měl umět tady zmiňovaný souborový manažer, ale nefungovalo mi to,  nebo jsem to nějak nerozchodil.

V Total Commanderu dole zelené + Přidat pluginy

 

a pak vybrat:

 

Android Wifi transfer plugin v3.4 (2020-08-18)

 

https://www.ghisler....idplugins/wifi/


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#409 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 16:12

Nevím kde Dole zelené, ale našel jsem to, je to asi něco jiného, než jsem myslel. Ještě jsem našel něco jako windows LAN, jenomže ta číselná adresa nejde otevřít. No nic, zkusil jsem to. Znám jiné způsoby, jak soubory nebo fotky přenášet mezi PC a telefonem. posílání mailem sám sobě už opravdu třeba není.


  • 0

#410 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2021 - 21:56

Ahoj, nejprve se omlouvám, není čas a síla na kešky ani na další vývoj aDrake, natož sledování fóra.

Google postupně stále více přitvrzuje a chce vysvětlit, proč aDrake potřebuje GPS. To jsem se sice pokusil, ale bez komentáře mi to odmítli a není síla pátrat, co vlastně chtějí. Další rozvoj aplikace je nepravděpodobný.

 

Poslední verze je ke stažení http://adrake.cz/a/aDrake609.apk

 

aDrake Plus už není a nebude, ale všechny prémiové funkce jsou v této verzi odemčené.

 

Bohužel víc nejsem shopný poskytnout.

Díky za léta podpory a pochopení.

Luděk


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 08 říjen 2021 - 21:56

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#411 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 9:15

Ahoj, to se dá pochopit, nic netrvá věčně.

 

Díky za toto vyjádření, za všechnu tu práci za léta a bezva aplikaci a poskytnutí odemčené verze pro všechny. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 09 říjen 2021 - 9:55

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#412 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 9:21

Jsem s adrake od uplneho zacatku, kdyz byl jeste pro pda. Neni lepsi apka pro gc. Skoda ze konci. Dekuji ti za sebe i sve deti. Je v ni kus prace i naddseni a hromada casu. Moc si tohoo vazim a google at jde do h...lu
  • 0

#413 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 9:37

Geoget jsem používal už dlouho, tak A:drake bylo jasnou volbou, když jsem si po letech pořídil smatrfouna, jiné aplikace neznám. Snad tedy ještě tato verze přežije několik aktualizací Androidu. Naučil jsem se s tím pracovat. Možná jimé aplikace mají něco lepší, ale já zůstanu u této. Jo, vím že Locus umí také používat databázi Geogetu, zkusil jsem to a pokud by A:drake nefungovalo, asi bych se s tím naučil, zatím se mi nechce.


  • 0

#414 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 9:48

Zacinal jsem na pda s Geoscoutem v roce 2009, PocketDrake pak byl jasna volba, kdyz Geoscout (take) skoncil. Na Androidu pak bylo jasne, ze jedina rozumna volba je a:Drake. Po deseti letech se tedy jedna historie uzavira.

Ludku, moc dekuji za usili, ktere jsi aplikaci venoval. Nic lepsiho jsem na geocaching nepoznal.

Preju hodne zdravi a sil

 

Tomas


  • 0

#415 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 10:06

Ludku diky taky jsem zacinal na PocketDrake a pak migroval sem.

 

Jestli jsem ted dobre hledal, tak se jedna asi o toto:

 

a:Drake pravdepodobne pouziva GPS na pozadi, kdyz aplikace nebezi uzivateli v popredi. No a Google v ramci asi setreni baterie chce nyni aby GPS fungovala jen pri pouzivani. tj v popredi. Vidim to napr. u EPP. Kdyz apka je spustena a displej sam zhasne, tak trackuje korektne. Kdyz telefon uspim tlacitkem, tak se trekovani vypne:( Nastesti, tam neni povolene trvale zapnuteho displeje, tak se to da.

 

https://support.goog...r/9799150?hl=en

 

Otazkou je co se bude dit dal. Co treba poskytnout zdrojove kody na githubu (ocistene od Google Play klicu apod.) Sice aDrake nebude na storu, ale pokud by se nasli mezi nami ochotnici, tak by se treba vyvoj nebo aspon snaha opravit budouci nekompatibility mohlo darit a nemuselo by to uplne umrit.


  • 0

#416 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 14:32

Nevím, ale mě A:drake běží jen na popředí. Nezkoušel jsem to měnit, možná by to šlo povolit někde v systému. Když zapnu displej, občas šipka po chvíli skočí. Nevadí mi to. Pokud bych chtěl záznam trasy, vadilo by to. Nebo upozornění na přiblížení k bodu, když mám telefon v kapse, to jsem používal u Oregona. Jinak ale po prvním chycení najde polohu v rámci vteřin, tak mi to nevadí. Až na jeden nedavný výlet, kdy polohu pokaždé ne a ne chytit. Odinstaloval jsem to, co jsem před tím instaloval (aplikaci na změnu profilů, neměla nic společného s GPS) a GPS se zázračně zrychlila. Takže v Androidu taky všechno může souviset se vším.


  • 0

#417 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 15:04

Nevím, ale mě A:drake běží jen na popředí. Nezkoušel jsem to měnit, možná by to šlo povolit někde v systému. Když zapnu displej, občas šipka po chvíli skočí. Nevadí mi to. Pokud bych chtěl záznam trasy, vadilo by to. Nebo upozornění na přiblížení k bodu, když mám telefon v kapse, to jsem používal u Oregona. Jinak ale po prvním chycení najde polohu v rámci vteřin, tak mi to nevadí. Až na jeden nedavný výlet, kdy polohu pokaždé ne a ne chytit. Odinstaloval jsem to, co jsem před tím instaloval (aplikaci na změnu profilů, neměla nic společného s GPS) a GPS se zázračně zrychlila. Takže v Androidu taky všechno může souviset se vším.

 

Ano, popisovane chovani bylo hlavnim duvodem proc jsem sel o dum dal. A uz si na a:Drake ani nevzpomenu! Pravda, musel jsem se premahat, nechtelo se mi, ale ted uz bych nemenil.... 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#418 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 15:45

Jak už jsem psal, nevadí mi to u Adraka ani u Map.cz, prozatím jsem na telefonu nedělal tracklog, od toho mám Oregona. Na telefonu se obávám, že trvale zapnutá GPS by mi brzy vytloukla baterku, proto vypínání na pozadí celkem i vítám. Ale jsou na to různé názory.


  • 0

#419 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 15:59

Ludku diky ze letite opecovavani programu a nas kaceru, vse jednou konci a tak i my si budeme muset zvyknout na jinou aplikaci, ale to je vyvoj.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#420 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 19:41

Otazkou je co se bude dit dal. Co treba poskytnout zdrojove kody na githubu (ocistene od Google Play klicu apod.) Sice aDrake nebude na storu, ale pokud by se nasli mezi nami ochotnici, tak by se treba vyvoj nebo aspon snaha opravit budouci nekompatibility mohlo darit a nemuselo by to uplne umrit.

Předpokládám, že to nepůjde. A:drake je uznán jako oficiální aplikace Groundspeakem a jako takový má přístup k API, bez něj je jeho hodnota poloviční. A předpokládám, že jeho pokračování někde na Githubu by už oficiální podporu nemělo. I když... možná i bez API by se dal používat.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama