Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#441 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 9:07

http://download.navr...ke-6.10-dev.apk ;)

 

Varovani:

- silne developer verze nerucim za funkcnost. Testovano v emulatoru a na S10 s A12 a uz ted vim, ze tam jsou bugy, bo to neni posledni nocni verze co mam doma.

- android aplikace v Jave nedelam, toto bylo prvni setkani. Manzelka si hraje s jednou nasi soukromou aplikaci v Xamarinu  C#. Takze jsem vyuzil jen sve znalosti Javy, kterou pouzivam v praci

- neni to nijak extra podepsane (nejak jsem presvedcil Android Studio, ze to ma signing config. Od Ludka jsem ani nezadal original klice

 

Pristup jsem ziskal v rijnu, pak jsem si zkusil vse rozchodit abych to mel prelozitelne. No a pak jsem se k tomu nedostal, aDrake mi fungoval a tak nebyla nejak motivace.

Nicmene, asi s prechodem me S10 na A12, tim ze mi prestalo fungovat zadavani textovych hodnot ve filtru jsem tento tyden k tomu opet sedl a zacal se v tom hrabat. toto neni uplne posledni verze z dnesni noci, ale podarilo se mi ji z APK nainstalovat na manzelcin samsung A40 (A11) a i na muj.

 

Pravdepodobne jsem odriznul vse pod A5. min target je 21. a je to targeted na A12

Preferences jsem predelal na androidx library. => asi bude rozbite MfSettings, nevim kde to je v aplikaci pouzite. je to nekde nad mapoa tyka se to vrstev v mapsforge. (puvodne to byla PreferenceActivity, ale ta uz neexistuje)

GPSMonitor, pro <A7 pouziva stare gps status api a pro >=7 uz gnss status api

 

na me S10 a A12 mi porad funguje i umisteni databaze a souboru v /storage/emulated/0/adrake/cachedb.db3 !!!ALE v nastaveni aplikace v polozce opravneni jsem pro pristup k souborum musel rucne zvysit prava na Pristup ke vsem souborum. Nevim jak to maji jine znacky.

Problem je v tom, ze pokud bychom to chteli zpatky do Google storu, tak bychom museli vysvetlovat proc to chceme a pro A12 to asi uz nedostaneme povolene. Rekl bych ze nespadame ani do jedne kategorie povolenych aplikaci.

=> globalne asi se budeme muset rozloucit se sdilenim geogeti databaze v telefonu mezi vice aplikacemi (u me aktualne Adrake plus 6.08 a tento 6.10). Mozna by to slo pres Storage Access Framework a povoleni pro directory content. Ale toto povoleni vypada ze je jen po dobu behu telefonu a po restartu je nutne volit slozku a ulozeni opet znovu :(

 

@Ludku jinak jak prijdu domu opet pushnu na gitlab i posledni zmeny. je to v jine branchi abych neposkodil aktualni posledni verzi


  • 7

#442 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 10:20

Já jsem kdysi Locus zkoušel, ale vadí mi, že stahuje po částech, prostě neumí pracovat s celou geogetí DB, navíc je oproti a:Drake naprosto neintuitivní (alespoň pro mě). Já bych chtěl v mobilu něco jako GeoGet na počítači, prostě něco, co mi kromě navigace v terénu umožní pracovat s celou databází (vyhledávat, filtrovat, atd.), byť s omezeními. 

 

Podobne, pozadovane, chovani umoznuje doplnek pro Locus, ktery se jmenuje GeoGet4Locus. Mod "Ziva mapa" saha do geogeti db v mobilu a pri pohybu mapou zobrazuje kese. Asi by to slo do budoucna jeste vyladit, autor doplnku je hodne sikovnej a ochotnej.


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#443 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 11:16

Podobne, pozadovane, chovani umoznuje doplnek pro Locus, ktery se jmenuje GeoGet4Locus. Mod "Ziva mapa" saha do geogeti db v mobilu a pri pohybu mapou zobrazuje kese. Asi by to slo do budoucna jeste vyladit, autor doplnku je hodne sikovnej a ochotnej.

Nojo, ale já nechci jen zobrazovat keše v okolí při pohybu mapu. Já si chci třeba vyhledat všechny keše označené hvězdičkou (popř. s nějakým tagem) v rámci celé čr. Databázi mám cca 2GB. Nebo vyhledat třeba všechny nenalezené keše od určitého autora (v rámci celé db). Něco takového mi ten doplněk neumožní...


  • 0

#444 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 11:20

Nojo, ale já nechci jen zobrazovat keše v okolí při pohybu mapu. Já si chci třeba vyhledat všechny keše označené hvězdičkou (popř. s nějakým tagem) v rámci celé čr. Databázi mám cca 2GB. Nebo vyhledat třeba všechny nenalezené keše od určitého autora (v rámci celé db). Něco takového mi ten doplněk neumožní...

V pohode. Ja se jen snazil naznacit, co to umi. Pravdou je, ze clovek pri prechodu na Locus musi docela zmenit system prace. Mozna to byl duvod, proc jsem tak dlouho otalel se 100% odstrizenim od aDrake. Ted si neumim predstavit, ze se budu ucit neco noveho :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#445 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 11:44

V pohode. Ja se jen snazil naznacit, co to umi. Pravdou je, ze clovek pri prechodu na Locus musi docela zmenit system prace. Mozna to byl duvod, proc jsem tak dlouho otalel se 100% odstrizenim od aDrake. Ted si neumim predstavit, ze se budu ucit neco noveho :-)

No držím všechny palce Inavratovi, ať se mu dílo podaří, já Locus zkoušel a hodně rychle jsem od něj utekl. Je mi jasné, že si ještě notnou chvíli počkáme, ale doufám, že od vývoje neuteče...


  • 0

#446 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 16:52

 

Za me mas vsechny moje palce a i dalsi prsty rukou i nohou nahoru. Stejne jako jsem to mel s Ludkem - pokud budu moc nejak pomoct, dej vedet. Ale s programovanim pro Android asi nepomuzu, to jsem sice zkousel, ale nejak mi to nejde.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#447 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 17:37

http://download.navr...ke-6.10-dev.apk ;)

 

Skvělá zpráva, kéž by se to podařilo, hned to nainstaluju, napiš prosím nějaké místo, kam reportovat příp. issues a co by report měl/mohl obsahovat za informace.

 


  • 0
Všechno je možný.

#448 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 18:57

Nojo, ale já nechci jen zobrazovat keše v okolí při pohybu mapu. Já si chci třeba vyhledat všechny keše označené hvězdičkou (popř. s nějakým tagem) v rámci celé čr. Databázi mám cca 2GB. Nebo vyhledat třeba všechny nenalezené keše od určitého autora (v rámci celé db). Něco takového mi ten doplněk neumožní...

V pluginu mezi GG a Locusem si můžeš nadefinovat i filtrační podmínky na základě několika tagů.
  • 0

#449 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 19:49

 

:) Teoreticky Ludek ma porad projekt na githubu, kde se dosud psaly issues (https://github.com/l.../a-drake/issues)

Tesi me, ze mi davate duveru atd. Ale jak jsem psal, nejsem java android developer. v praci delam backend na Java EE a Eclipse RCP. Takze necekejte ode me masivni rozvoj. Spis snahu udrzet aplikaci v chodu v mire tak aby mi fungovala pro dnes obcasne keskovani aktualne na S10 s A12 a manzelka A40 s A11. Paralelne mam jeste porad starou S7 s A8

 

Prece jen mam 2 deti (6,8), aktivity tykajici se zavodu ve sportovnim lezeni, 2x tydne treninky STT+LAT, barak atd. Proste klasika chlapa od rodiny po 40tce:D Byt o 20 let mladsi, tak je to o necem jinem:D Jak rikal jeden znamy. Nekdy uz je holt volny cas vic nez penize. Uz i ty noci nejsou tak dlouhe jako drive. Kdy nebyl pro me problem prosedet za kompem celou noc jit v 5 rano spat a v 6 stavat na univerzitu a normalne fungovat. A takhle ponocovat nekolik dni za sebou. Ted par dni staci jit spat ne v 11, ale v 1 ci 2 a pak uz zacinam byt nepouzitelny. Bo ja to proste nedospim a stejne se vzbudim nejpozdeji kolem 6.

No nic mizim, dnes po par pivech nic neudelam:D

 

 

CO by mel report obsahovat. No idealne StackTrace s chybou, ale je mi jasne ze to je u androidu pro bezneho uzivatele nemozne. Navic nevim jakym zpusobem funguje reportovani erroru na Androidu a komu a kam se posilaji. Obavam se, ze Ludkovi nekam na google. takze idelane how to reproduce tj. co mam kde naklikat abych se dostal k tomu samemu. a bud to bude reprodukovatelne v emulatoru co na mem telefonu, nebo ..


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 08 duben 2022 - 20:04

  • 2

#450 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 21:10

Ahoj,

 

předně díky za trvající zájem a hlavně díky lnavratovi za snahu.

 

Pokud jde o mě, živím se sice programováním, ale v SAPu a Java jen okrajově. Dítě mám sice jedno, ale taky práci, dům se zahradou a 50 na dohled a když sednu v devět večer k počítači, už se mi moc myslet nechce. Nechci a:Drake zahodit, ale času už zdaleka není tolik, jako před 11 lety, kdy jsem s ním začal.

 

Potíž je v tom, že si program za sebou vleče pozůstatky od Androidu 2 (asi) a nezvládám držet krok z vývojem. Jak už jsem psal před časem, asi by bylo nejlepší začít znova a zrecyklovat co se dá, ale to je projekt na spoustu hodin, dní a měsíců.

 

Pokud jde o hlášení chyb, standardně to od Googlu moc přehledné nebylo a jak to čas od času předělávají, už se v tom ztrácím úplně. Pokud aplikace není na Google Play, tak se k protokolům stejně nedostaneme, resp. to nikam nic nenahlází. Kdysi jsem zkoušel projekt ACRA, to bylo trochu přehlednější, ale musel k tomu být vlastní backend, ten jsem měl podle návodu kdesi v cloudu, ale i tam to později "vylepšili" a už nebyla síla to udržovat při životě.

 

Takže pokud Lumír vyrdží, jsem schopný nějak spolupracovat, ale táhnout projekt už nebudu.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 08 duben 2022 - 21:11

  • 4

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#451 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2022 - 9:36

Ahoj, domácí zatížení je jasné, ostatně asi nikdo nepředpokládáme nějaký extra rozvoj, aplikace je v návrhu výborná sama o sobě, takže jen reporting chyb, ať už starých nebo k nové verzi.

Mám nainstalováno, doma bez GPSky žádné zásadní problémy nenastaly (A9 a A5.1), uvidíme v terénu. Zůstal jediný větší problém z dřivějška a to náhodné nezobrazování keší na mapě, popíšu časem podrobně tady na vláknu.

Díky moc tobě i Luďkovi za práci.


  • 0
Všechno je možný.

#452 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2022 - 18:01

Mozna by nebylo na skodu samostatne vlakno.

 

Pokusil jsem se tu verzi nainstalovat, ale i kdyz jsem potvrdil, ze pres to, ze vyvojar nebyl rozpoznan a i tak chci nainstalovat, hlasi mi to, ze aplikace nebyla nainstalovana.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#453 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2022 - 23:28

@Gorde predpokladam, ze jsi predchozi aDrake odinstaloval. Tim ze to neni podepsane stejnym certifikatem. Tak to vetsinou tak dela. ze nedovoli aktualizaci. Tim ze mam zatim paralelene 6.08+ tak mi to nevadi. U zeny v A40 jsem tu 6.10-dev musel odebrat abych tam dal tu novou nize. taky ma jinak jeste 6.08+. Podle me muze problems s instalaci nastat u tech co maji uz 6.09 ci moji prvni 6.10-dev.

 

Tady to bude urcite chtit uninstall/install bo predchozi byla free release, tato je free debug 

 

http://download.navr...-free-debug.apk

http://download.navr...ree-release.apk (ti co nainstalovali prvni 6.10-dev, zkuste zda pujde aktualizace)

 

- opravena Preference Aktivita pro Mapsforge styly.

- celkove jsem pri zbeznem klikani na mem telefonu uz nenarazil na nejake pady. takze snad vse bude ok.

 

Zatim premyslim jak automaticky buildit, verzovat kam s debug releasy atd. A jak casto budou:)


  • 0

#454 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 1:05

Díky za oživení projektu, byla by to škoda.

 

+Nějaké poznámky a přání psát na luďkův Github nebo sem ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#455 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 5:59

Aplikace se mi moc líbí a byl bych nerad aby skončila, bohužel u Androidu jsem opravdu jen uživatel a poslední Java co jsem používal byla Jawa 50.

Když náměty - hodilo by se nějak upravit práci s mapami, ale není to nutné, kdyby to prospělo věci, stačilo by naopak nechat tam jen vektorové OSM. Teď se to kešuje nějak na přeskáčku, sice se mi daří dostat tam jak mapy.cz tak ortofotky, ale objevuje se to nějak náhodně, často vůbec, nebo orto místo mapy a naopak, zřejmě co jsem v té oblasti použil naposled. A přidávání map je hodně neintuitivní, trochu tomu pomáhá plugin v geogetu, kde je to přehlednější. Ale jak píšu, nutné to není a i z hlediska licence by bylo čistější používat jen OSM.


  • 0

#456 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 7:39

@lnavrat - tvůj branch jsem si stáhl a přeložil, pokud chceš pokračovat, jsem schopný a ochotný do jisté máry spolupracovat. Podepsat apku a dát ji na play do betatestů je to nejmenší a viděl bych to jako ideální cestu k tomu, dostat se zpět na oficiální Play.

 

Teď je potřeba pořešit oprávnění na poloku a jak bylo zmíněno výše, budeme zřejmě muset oželet přístupy do cizích složek, tahle oprávnění Google hodně hlídá.

 

Narazil jsem na problém s obrázky - v listingu ani galerii se mi neukazují, jinak to vypadá dobře.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 11 duben 2022 - 21:06

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#457 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 8:54

@Gorde predpokladam, ze jsi predchozi aDrake odinstaloval. Tim ze to neni podepsane stejnym certifikatem. Tak to vetsinou tak dela. ze nedovoli aktualizaci. Tim ze mam zatim paralelene 6.08+ tak mi to nevadi. U zeny v A40 jsem tu 6.10-dev musel odebrat abych tam dal tu novou nize. taky ma jinak jeste 6.08+. Podle me muze problems s instalaci nastat u tech co maji uz 6.09 ci moji prvni 6.10-dev.

 

Tady to bude urcite chtit uninstall/install bo predchozi byla free release, tato je free debug 

 

http://download.navr...-free-debug.apk

http://download.navr...ree-release.apk (ti co nainstalovali prvni 6.10-dev, zkuste zda pujde aktualizace)

 

- opravena Preference Aktivita pro Mapsforge styly.

- celkove jsem pri zbeznem klikani na mem telefonu uz nenarazil na nejake pady. takze snad vse bude ok.

 

Zatim premyslim jak automaticky buildit, verzovat kam s debug releasy atd. A jak casto budou:)

 

No, neodinstaloval. Chtel jsem zachovat nastaveni a tak. Ale co se da delat, zkusim, stejne to driv nebo pozdeji budu muset udelat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#458 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 8:56

No, neodinstaloval. Chtel jsem zachovat nastaveni a tak. Ale co se da delat, zkusim, stejne to driv nebo pozdeji budu muset udelat.

V nastavení v třítečkovém menu máš zálohu a obnovení - vysype ti to do souboru, ten si můžeš uložit a pak zase načíst.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#459 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 9:05

Super, to jsem nikdy nepotreboval. Diky. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#460 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 10:48

Mimochodem, já mám v Androidu možnost udělat dva profily. Řešilo by to problém s dvojí instalací?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama