Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#461 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2022 - 21:22

Narazil jsem na problém s obrázky - v listingu ani galerii se mi neukazují, jinak to vypadá dobře.

Obrázky se podařilo opravit, ještě zkusím protlačit aspoň betatest na Google Play.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#462 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2022 - 9:20

Jj na to jsem vcera narazil taky. Akorat ja hledal problem jinde. add 1 line reseni ukazuje, ze porad toho o tom vis vice. Ja hledal problem v FileProvideru ne ve WebView:)

 

Jeste mam pocit, ze mam problem s kliknutim na kameru v galerii. rozsirenim xml/file_paths o dalsi moznosti umoznilo zapnout kameru, ale pak to asi stejne spadlo. ale uz jsem musel resit veci v praci, tak jsem moc nedebugoval. Ted to ale proslo,

ale zase nevim jak smazat ten pridany obrazek v galerii kesky. Nasel jsem ho i v Offline geoget data, ale nic s tim delat nemuzu (krom asi smazat skrz mtp mimo adrake?)

 

Otazkou je zda ma pro me smysl toto: https://support.goog...r/9844686?hl=en at v urovni user nebo admin. Owner by jsi byl porad ty.

 

Ten backup jsem tam taky nasel. ale zatim zkousel jen zalohovat obnovu jsem nezkousel.

 

A v logu jsem nasel asi pri nacitani galerie, ze pravdepodobne chybi asi obrazky pro nove attributy?


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 12 duben 2022 - 9:21

  • 0

#463 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2022 - 9:33

Jj na to jsem vcera narazil taky. Akorat ja hledal problem jinde. add 1 line reseni ukazuje, ze porad toho o tom vis vice. Ja hledal problem v FileProvideru ne ve WebView:)


Snad jsem se za ty roky něco naučil :-)
 

ale zase nevim jak smazat ten pridany obrazek v galerii kesky. Nasel jsem ho i v Offline geoget data, ale nic s tim delat nemuzu (krom asi smazat skrz mtp mimo adrake?)


Mázaní jednotlivých obrázků tam není, jen kompletně všechny offline soubory ke kešce přes menu.
 

Otazkou je zda ma pro me smysl toto: https://support.goog...r/9844686?hl=en at v urovni user nebo admin. Owner by jsi byl porad ty.

 
Poslal jsem ti pozvánku, uvidíme, kam tě to pustí.
 

A v logu jsem nasel asi pri nacitani galerie, ze pravdepodobne chybi asi obrazky pro nove attributy?

To je dost pravděpodobné, atributy jsem neaktualizoval léta.

 

Jinak pokud máš chuť na tom (spolu)pracovat, zavedl bych nějaký chatovací kanál mimo tuhle diskusi.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#464 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2022 - 20:26

Nastaveni jsem si zalohoval i obnovil. Trochu mi vadi, ze soucasti neni i nastaveni map a nijak se to nedozvim. (Nastesti jsem ho mel pres GgDrake zalohovane.)

Takze ted mi ta 6.10 uz chodi.

 

Dekuji vam, panove, obema.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#465 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 13:41

Good news. Kontrola od Googlu prosla:

 

Vyhledavani podle nazvu mi zatim nic nenaslo, tak aspon primy link do Storu.

 

https://play.google....ls?id=cz.adrake

 

Ja tam vidim to jako Betu, manzelka, ktera neni v beta programu to vidi jako release. Beta a Release by v tuto chvili mely byt identicke.


  • 4

#466 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 13:44

Tys mě o 2 minuty předběhl, darebáku :-)

Díky za spolupráci, bez tvé pomoci bych to už zabalil.


  • 5

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#467 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 15:08

Děkuji vám oběma, děláte mi radost!


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 13 duben 2022 - 15:08

  • 3

#468 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 15:26

Paráda, díky. Už se mi aktualizace z Google Play sama nabídla.
:)


  • 0

#469 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 16:01

Moje postrehy:

 

Na S7 s A8 mam stejny error jako v jsem videl v konzoli vyvojare na play. Aplikace se spusti, ale spadne na AdFragment s IncompatibleClassChangeError, takze nepouzitelne. Nicmene rebuild u me a nahrani kabelem funguje. => Je mozne, ze build APK nejak selhal?

 

Po te co jsem telefon a google presvedcil o tom, ze 6.10-debug se ma zmenit na 6.10-release tak na S10 s A12 nevim cim to je: U debug verze instalovane u sebe jsem mohl mit pravo pristup ke vsem souborum a fungovala mi db z /storage/emulated/0/adrake. U release verze to opravneni v nastaveni aplikace nevidim a tim padem logicky mi porad vypisuje ze databaze nelze nacist. (Ale rekneme si tato lokace proste neni dlouhodobe udrzitelna) jen pro ty co updatuji to muze byt problem a budou mozna muset rucne presunout pokud to asi jeste neudelali.

 

S tim jak zrusim postupne Adrake+ 6.08, tak bude pro me db pouze pro jednu aplikaci, takze budu migrovat do /android/cz.adrake/ podadresare. jelikoz jsem db tahal rucne skrz Total commander, tak to do /adrake bylo holt blize:D

 

=> @LudekV ty jsi pred komitem delal nejake upravy v android manifestu pro permissions? konzole rika 9, to co je nejnovejsi v gitu a u me ma stale 12. ja tam mam stale navic toto:

<uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" />
<uses-permission android:name="android.permission.MANAGE_EXTERNAL_STORAGE" />
<uses-permission android:name="android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE" />


  • 0

#470 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 20:12

Je možné, že mi adrake plus přijde násobně rychlejší? Jako odezvy jsou bleskové. U původního adrake mi to nepřišlo pomalé, ale ani rychlé.
s10e, android 12
  • 0

#471 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 20:34

Po te co jsem telefon a google presvedcil o tom, ze 6.10-debug se ma zmenit na 6.10-release tak na S10 s A12 nevim cim to je: U debug verze instalovane u sebe jsem mohl mit pravo pristup ke vsem souborum a fungovala mi db z /storage/emulated/0/adrake. U release verze to opravneni v nastaveni aplikace nevidim a tim padem logicky mi porad vypisuje ze databaze nelze nacist. (Ale rekneme si tato lokace proste neni dlouhodobe udrzitelna) jen pro ty co updatuji to muze byt problem a budou mozna muset rucne presunout pokud to asi jeste neudelali.

 

S tim jak zrusim postupne Adrake+ 6.08, tak bude pro me db pouze pro jednu aplikaci, takze budu migrovat do /android/cz.adrake/ podadresare. jelikoz jsem db tahal rucne skrz Total commander, tak to do /adrake bylo holt blize:D

 

=> @LudekV ty jsi pred komitem delal nejake upravy v android manifestu pro permissions? konzole rika 9, to co je nejnovejsi v gitu a u me ma stale 12. ja tam mam stale navic toto:

<uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" />
<uses-permission android:name="android.permission.MANAGE_EXTERNAL_STORAGE" />
<uses-permission android:name="android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE" />

Zapomněl jsem commitnout manifest, ale je to tak. S těmito oprávněními mi Google balíček zamítl hned po uploadu, takže jsem je odstranil. Bohužel vzhledem k stále přísnější bezpečnostní politice už nejde jen tak zapisovat mimo složku aplikace. Zatím nevím, zda se to ještě povede, je možné, že se s tím budemem muset smířit.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#472 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 20:42

Je možné, že mi adrake plus přijde násobně rychlejší? Jako odezvy jsou bleskové. U původního adrake mi to nepřišlo pomalé, ale ani rychlé.
s10e, android 12

Ted jsem zmaten:) aDrake Plus tj. appId=cz.adrake.plus je posledni verze 6.08. Od 6.09 uz je jen aDrake, ktery ma v kodu odblokovane veci, ktere predtim byly v plus a appID=cz.adrake => v telefonu mohou byt jak 6.08, tak i 6.10. pro telefon to jsou v tuto chvili 2 ruzne aplikace.

 

Co se zmenilo v 6.10 je:

1. cely projekt je kompilovany s Javou 11

2. jsou pouzite knihovny androidx.preferences

3. update dalsich pouzitych podpurnych knihoven

 

=> je mozne, ze kombinace tohoto muze znamenat ze 6.10 je rychlejsi nez predchozi starsi verze.


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 13 duben 2022 - 20:50

  • 0

#473 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 20:51

Zapomněl jsem commitnout manifest, ale je to tak. S těmito oprávněními mi Google balíček zamítl hned po uploadu, takže jsem je odstranil. Bohužel vzhledem k stále přísnější bezpečnostní politice už nejde jen tak zapisovat mimo složku aplikace. Zatím nevím, zda se to ještě povede, je možné, že se s tím budemem muset smířit.

 

ok. jak jsem psal, jsem s tim smireny a nemam s tim problem, jen jsem to necekal:D

Spis mi vrta ten A8 a ten error.


 


  • 0

#474 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2022 - 22:17

Ted jsem zmaten:)...


Tak to jsme se zmátli navzájem. Už jsem se v tom zorientoval, vše z cz.adrake.plus překopíroval do cz.adrake a plusko odinstaloval. Moji pochvalu ignoruj :D
  • 0

#475 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2022 - 7:58

Díky za tu práci udržet adrake funkční. Zkusmo jsem stáhl aktualizaci a vypadá to, že mi funguje. Pravda, fungovala mi i stará verze. Že si nemůžu dát databázi, kam se mi zlíbí, s tím už jsem se smířil. Ale narazil jsem na to, že mám stejný problém i s mapama. To už mě tolik netěší... Ale předpokládám, že je to tím, že si adrake vůbec nežádá o práva k souborovému systému. Samsung S20, Android 12
  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#476 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2022 - 14:48

S těmi mapami mám taky problém - mám je v adresáři Locus/mapVector a když jsem do A:Drake 6.1 nakopíroval konfiguraci map z 6.08, tak se mapy nezobrazovaly a při pokusu o jejich konfiguraci jsem dostával hlášky, že tam nemám oprávnění. Je to na nějakém Xiaomi s Androidem 11


  • 0

#477 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2022 - 18:25

Budes muset dat mapy do adresare aDraku, protoze AD nema pristup "kamkoli". To je dan za nove Androidy, ani mapy asi uz nepujde sdilet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#478 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2022 - 18:38

ale u 6.08 mi ta mapa v tom adresáři Locusu bez problémů funguje (mám nainstalované obě verze), takže to musí být v té nové verzi a:Drake a né verzí androidu


  • 0

#479 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2022 - 18:46

Tak znova - novým aplikacím to už Google nedovoluje.
  • 0

#480 hungar07

hungar07

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2022 - 21:14

Ahoj prosím o radu po aktualizaci , to porad bliká ,jen dole ovládací ikonky telefonu ,musim několik krát zmáčknou třeba mapy aby to otevřelo pak to běží normálně jen základní obrazovka to dělá ,mám Xiaomi note 9
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama