Přejít na obsah


Fotka

Oregon 700

garmin návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 22:27

Ostatne, upravu firmware znam jen pro jnx... to je neco jineho, nez o cem je rec. Tohle je jeste jina modifikace?
  • 0

#42 Ballantines84

Ballantines84

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 0:44

Promiň, nový je opravdu široký pojem, myslím nové cca kolem GPSMAP 64. V lednu 2014 měly ochranu(nebo jak tomu říkat): Nuvi 55/66/25x9/26x9,zūmo590,GPSMAP64,Edge1000.
Nevím přesně jak to funguje, asi nějaký digitální podpis. Některé odemčené mapy fungují jiné ne(na GPSMAP 64st).

Many devices recently have a strong firmware protection and cannot use unlocked maps because firmware requires .gma and has MSV ( Map Signature Verification).

Vy googli: Universal Firmware Patcher for Protected Garmin Devices
  • 0

#43 Ballantines84

Ballantines84

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 0:49

Nelegálně získanými Garmin mapami myslím ty co jsi nekoupil, ale stáhl z nějakého fóra atp.
  • 0

#44 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 4:11

Ano 750 se chová takto, některé mapy fungují některé ne. Bohužel, ale nefungují ani s upraveným firmwarem. Jmenuje se to Patcher Firmware.

Např. Czech TOPO 2015 PRO, mam zakoupenou s Oregonem 750. Ale mapa je uzamčena pouze pro provoz z přiložené karty. Nelze ji překopírovat ani do GPS tak ani na jinou kartu. Mapa z Oregonu 600, která funguje (odzkoušeno i ve více oregonech dokonce i v 650) tak v 750 nejede. Našel jsem na webu jinou (img soubor) a ten jede.

Už mě štve jen to že Garmin nutí majitele GPS provozovat mapu pouze z dané karty. Co když chci vícero map, pak budu žonglovat s SD kartami? Tohle je na hlavu....


  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 7:04

Tak to vypada jasne!
MSV zamceni klicem bylo davno prolomeno, klic si muze vygenerovat kdokoliv. Proto vymysleli GMA zamykani pomoci epodpisu. To mam pocit, ze jeste prolomeno hebylo. (Nikdo nevi privatni stranu klice). Jenze zlodusi to obchazeli tim, ze GMA mapu zkonvertovali na MSV.

Proto Garmin prisel s logickym krokem, a do firmware dal pojistku, ze tahle a tamhleta jejich mapa musi byt odemknuta pouze pres GMA, jinak ne. Nicmene jine mapy s MSV nebo nezamcene, by mely porad normalne fungovat, ne?

To je diametralne odlisna informace od puvodniho "pouze osm"... podle mne nefunguji jen spatne ukradene mapy.
  • 0

#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 7:07

...

Už mě štve jen to že Garmin nutí majitele GPS provozovat mapu pouze z dané karty. Co když chci vícero map, pak budu žonglovat s SD kartami? Tohle je na hlavu....

Na to už jsem narazil. A ta jejich karta je tak malá, že se na ní nedá prakticky nic přidat. A za tohle jsme si zaplatili??

Asi přejdeme jen na OSM...a Garmin už nedostane nic.


  • 1

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 7:25

Garmin dostane pokazde vsechno, protoze ti neprodaji gps bez mapy... i kdyz ji nechces.
  • 1

#48 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 7:57

Tuším, že prodají...

http://www.cochces.c..._info_tabs_hash

 


  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 8:09

Same vehlasne obchody... to asi nepochazi z garmin.cz, spise to dovezli kdo vi odkud, a budou ti s tom v servisu delat problemy.
  • 0

#50 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 9:09

S tím souhlasím, já jen reagoval na to, že navigaci bez map neseženeš.


  • 0

#51 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 10:54

No pěkně mě to štve tahle jejich politika. Takže legální jediná cesta je žonglování s SD kartami?

Pokud si přece člověk koupí legální sw, může si sním nakládat a instalovat na jeho zařízení jak chce ne?

 

Jediné za co jsem rád, že jsem koupil 750 přes Eshop garmin.cz (osobní vyzvednutí) a tak mám nárok na vrácení zboží (do 14 dní). Což asi udělám a zůstanu o osvědčené 600. Do 750 jsem šel zejména kvůli notifikacím z telefonu. Jezdím na kole a tak mě štvalo stavět, když telefon zvonil nebo přišla SMS.


  • 0

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 13:00

S tím souhlasím, já jen reagoval na to, že navigaci bez map neseženeš.


Pravda, myslel jsem od Ceskeho Garminu, jinde ti k tomu ceskou mapu nepribaluji.
  • 0

#53 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 16:34

Tuším, že prodají...http://www.cochces.c..._info_tabs_hash

A není to jen špatný popis zboží? Vždyť na garminu maj 600ku za 8 tis. včetně map...http://www.garmin.cz...oregon-600.html
Když jsem ji tenkrát sháněl bez map, z Patra bych si ji patrně pořídil, ale bez map ji tenkrát neměli...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#54 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2016 - 19:12

Jono, cizi mapy taky nepotrebuju, generuju si svoje a kombinuju s frikart. 

 

 

 

Koukam, ze ta ceska cenova politika neni zas *tak* zla, jak jsem cekal (ceny z garminich webu):

USA - $399.99 (~ 9660CZK)
GBR - £379.99 (~11800CZK)
IRL - 512.00€ (~13800CZK)
DEU - 449,99€ (~12200CZK)
CZE - 12290CZK

  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2016 - 22:06   Nejlepší odpověď

Cesky Garmin ji za tebou uvadenou cenu nema! (Zbozi neni mozne zakoupit). Nejsou ani hotove popisky, takze neni vubec jasne, jake mapy jsou pribalene. Schvalne, jak se ta cena bude lisit, az vyrukuji se skutecne prodejnymi variantami.
  • 0

#56 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2016 - 5:14

O750t za tu cenu není. Podle ceny v dolarech je to co uvedl h0-- cena za o700 a ten za těch 12290 na webu je. O750 je na webu za 564$ což s daní vyjde na cca 15000. A prodává se za 14990 a to už i s mapou v ceně. Nějak nevidím problém. 750t má dolarovou cenu 600$ což je hrubým prepoctem (nevim přesně kurzy dolaru, eura, koruny) cca 17000 s daní, je nabizenej za 16500 taky s mapou. Nevím, mě nepride lepší koupit si ho za stejnou cenu někde bez mapy.
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2016 - 6:59

Problem je, ze uz puvodni dolarova cena je dosti premrstena. Opravdu neverim, ze pridana wifi konektivita tvori tretinu hodnoty pristroje.

Jinak porad plati to, co jsem napsal vcera vecer.
  • 0

#58 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2016 - 7:43

Tak to vypada jasne!
MSV zamceni klicem bylo davno prolomeno, klic si muze vygenerovat kdokoliv. Proto vymysleli GMA zamykani pomoci epodpisu. To mam pocit, ze jeste prolomeno hebylo. (Nikdo nevi privatni stranu klice). Jenze zlodusi to obchazeli tim, ze GMA mapu zkonvertovali na MSV.

Proto Garmin prisel s logickym krokem, a do firmware dal pojistku, ze tahle a tamhleta jejich mapa musi byt odemknuta pouze pres GMA, jinak ne. Nicmene jine mapy s MSV nebo nezamcene, by mely porad normalne fungovat, ne?

To je diametralne odlisna informace od puvodniho "pouze osm"... podle mne nefunguji jen spatne ukradene mapy.

prave som sa docital:

Unlocked NTU maps working perfectly on Oregon 700 too after patching FW with patcher.


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#59 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2016 - 12:48

Cesky Garmin ji za tebou uvadenou cenu nema! (Zbozi neni mozne zakoupit). Nejsou ani hotove popisky, takze neni vubec jasne, jake mapy jsou pribalene. Schvalne, jak se ta cena bude lisit, az vyrukuji se skutecne prodejnymi variantami.

Oregon 700 (resim tu v tematu jen ten, fotak nechci) je na webu skladem a jde objednat. Jestli mi pak zavolaji, ze to nemaji - to je samozrejme mozne, zatim jsem to nezkousel.

 

oregon700.PNG

 

 

Problem je, ze uz puvodni dolarova cena je dosti premrstena. Opravdu neverim, ze pridana wifi konektivita tvori tretinu hodnoty pristroje.

O tom zadna. Ale pokud jde o srovnani s O600, tak je tam jeste rozdil v pameti bodu, coz je pro me dulezitejsi, nez WLAN.


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#60 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2016 - 21:53

Krome JNX patcheru existuje i jiny. S nim vsechno funguje jako na strem dobrem O600. (Vyzkouseno)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama