Přejít na obsah


Fotka

Obrazky

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#1 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2019 - 22:29

Ahoj, zkousel jsem se ptat na FB a zatim nic, tak treba se chytnu lip zde . :) Mam dve zacatecnicke otazky.
1) jedu na dov, kde budu uplne offline. Chci si idealne udelat .imc soubor se vsema obrazkama vsech kesi (tj i spoilery) a nahrat si to jako .imc soubor k a:drakovi. Jak stahnout vsechny obrazky vsech listingu hromadne?
2. Dotaz - jak natagovat kese, ktere maji posledni 3 logy dnf. Abych si je pak mohl v a:D odfiltrovat. Pro vas to bude brnkacka, ale ja jsem mimo, zadny plugin jsem nenasel. Dik za vas cas.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 6:06

To nejsou úplně začátečnické otázky.

1.) zkus Ofline listingy pro PDA, je to sice asi něco jiného, ale Obnovit offline obrázky tam je. Pokud je to stáhne do imc souboru, je to to co chceš. Ale nepoužil jsem to ani jednou, bez záruky.

2.) Předpokládá to, že všechno máš čerstvě stažené nebo alespoň aktualizované listingy, což asi nebude pro PM problém, pro BM to teď problém je, dřív logy šly stahovat bez omezení.

Ale to logování, to vidím na ne příliš jednoduchý SQL dotaz, s tím neporadím.


  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 6:08

ad 1 - menu Seznam - Offline listingy, zaskrtnout Obnovit jen offline obrazky

ad 2 - tohle se bude automatizovat tezko. Budto rucne nebo si na to napsat plugin/SQL. Myslim, ze jsi prvni, kdo s takovou ulohou prisel :-) Nicmene, pokud mas plugin Condition, tak ten zobrazuje posledni 4 logy. Podle toho vybrat kesky a pak pres CTRL+T jim priradit tag


Tento příspěvek byl upraven od gord: 10 říjen 2019 - 6:08

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:02

ad 2 - shodou okolnosti jsem ted po mailu resil vyber takovych kesi. Takze nize uvadim dotaz ktery kese u nichz jsou posledni 3 logy DNF. Je to celkem okomentovane. Pocet poslednich N kontrolovanych logu a vyzadovana kombinace logu jde menit vzdy na jednom miste. 

SELECT id-- ,group_concat(type)
  FROM (
           SELECT *
             FROM geolog g
            WHERE gs_logid IN (
                      SELECT gs_logid
                        FROM geolog gs
                       WHERE gs.id = g.id
                       ORDER BY id,
                                dt DESC,
                                gs_logid DESC
                       LIMIT 3-- počet kontrolovaných logů
                  )
            ORDER BY id,
                     dt DESC,
                     gs_logid DESC
       )
 GROUP BY ID
HAVING group_concat(type) IN ('Didn''t find it,Didn''t find it,Didn''t find it'/* dvojite apostrofy kvuli escapovani znaku */);

  • 2

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:50

Ja mam to oznaceni kesi v DNF udelany do exportu do GPX pro Garminy uz nekolik let :)
  • 1

#6 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:57

Nějaké podobně funkční ikonky jsou i v Locusu...


  • 0

#7 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 14:59

ad 1 - menu Seznam - Offline listingy, zaskrtnout Obnovit jen offline obrazky

ad 2 - tohle se bude automatizovat tezko. Budto rucne nebo si na to napsat plugin/SQL. Myslim, ze jsi prvni, kdo s takovou ulohou prisel :-) Nicmene, pokud mas plugin Condition, tak ten zobrazuje posledni 4 logy. Podle toho vybrat kesky a pak pres CTRL+T jim priradit tag

 

Diky, nemel jsem cas zareagovat, tak bych chtel zpetne podekovat. Obrazky fungovaly! Tohle urcite jeste nekdy vyuziju.

 

 

ad 2 - shodou okolnosti jsem ted po mailu resil vyber takovych kesi. Takze nize uvadim dotaz ktery kese u nichz jsou posledni 3 logy DNF. Je to celkem okomentovane. Pocet poslednich N kontrolovanych logu a vyzadovana kombinace logu jde menit vzdy na jednom miste. 

SELECT id-- ,group_concat(type)
  FROM (
           SELECT *
             FROM geolog g
            WHERE gs_logid IN (
                      SELECT gs_logid
                        FROM geolog gs
                       WHERE gs.id = g.id
                       ORDER BY id,
                                dt DESC,
                                gs_logid DESC
                       LIMIT 3-- počet kontrolovaných logů
                  )
            ORDER BY id,
                     dt DESC,
                     gs_logid DESC
       )
 GROUP BY ID
HAVING group_concat(type) IN ('Didn''t find it,Didn''t find it,Didn''t find it'/* dvojite apostrofy kvuli escapovani znaku */);

 

I Tobe diky, urcite to funguje, jen asi musi clovek vedet jak :))) Tohle uz nezvladam, ani nevim, kam to vlozit. Ale i tak diky.. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 7:18

Vlozis to budto do SQL konzole nebo do pluginu SmartFilter nebo do prislusne funkce pluginu Combine.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 8:16

A já odpovím taky. Přestože c:geo tady kdekdo odsuzuje, umí pracovat úplně off-line i s obrázky bez jakýchkoli fičurin kolem toho.

A dál off-line logování i spředem nadefinovanou šablonou, já třeba využívám automatické vložení času odlovu. A potom třeba doma všechny logy odešlu jako Drafts do svého profilu, kde je mohu dál upravit a odeslat.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 07 listopad 2019 - 8:20

  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 8:22

Jasne, protoze je vybaven strojem casu, a tak dokaze sam dopredu poznat, co ti ma pripravit offline, ze jo? Zatimco chudaci ostatni musi blbemu programu rict, ze tyhle kese ma pripravit pro offline pouziti i s obrazky. Hanba nam!


  • 1

#11 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 655 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 8:41

Pokud vím, tak žádný program na světě (krom trojanů a virů) ti neukládá obsah offline sám o sobě, vždycky je to na tobě jako uživateli, co mu dáš za pokyny, aby vybral a udělal. To myslím zvládne pochopit každý, kdo zvládl pochopit, jak si do smartfounu uložit kontakty. Jde jen o to, jak složitě a kolika dalšími úkony to ukládání obsahu musí probíhat.

 

Nelíbí se mi to shazování něčeho jen proto, že to někdo chválí jako konkurenci.


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 9:02

No, webové prohlížeče to dělají (mezipaměť), ale podle mého názoru to dnes už spíš zdržuje a dělá chyby (starý obsah, když vím, že se už změnil, typicky nutnost CtrlF5).

Ale pochybuju, že c:geo (nepoužívám ho) dokáže offline všechno. Spíš asi to, co jsem si už online prohlížel, nebo to, co mu řeknu, aby stáhnul pro offline.

A to offline logování i s šablonami přesně takto umí i A:drake. Nikomu ho nevnucuju, ale kdo používá geoget, využije ho. Kdo ne, asi to pro něj nebude vhodné.


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 11:13

Nelíbí se mi to shazování něčeho jen proto, že to někdo chválí jako konkurenci.

 

Prosím, tady jde preci o neco jineho. Tady nejde o vychvalovani, ale naopak o lhaní o konkurenci. Jak asi jakykoliv program dopredu pozna, jaka data ma pripravit pro offline pouziti? (V tomto vlakne jednoznacne definovane jako o doprednem stahnuti vsech obrazku, ktere obsahuje listing.) Aby stahl vsechny opbrazky ve vsech kesich, ktere na svete existuji, to neni technicky mozne. Takze to potrebujeme udelat jen o nejakych konkretnich kesi. jak je vyberes? Vidi ti snad program do hlavy? Umi predvidat budoucnost? Tudy asi cesta nepovede.

 

Dovedes si predstavit jednodussi zpusob, nez ze uzivatel ty kese proste nejak hromadne vybere, a tuknutim do nejakeho tlacitka nebo menu programu rekne, at temto kesim stahne obrazky a pripravi je pro offline pouziti? Mozna te neco napadne, ja jednodussi cestu fakt nevidim.

 

A do toho se pririti Mirek, ktery tvrdi, ze Cgeo to umi bez takovychto slozitosti. NEUMI! Jen kali vodu, a navic tu vychvaluje funkce, ktere dilem s Geogetem vubec nesouvisi, a programy, kterych se to tyka, je davno umi take.

 

Uvedom si, ze jsi v casti diskuzniho fora venovane prave Geogetu, a konkretne toto vlakno ani neni zadna obecna tlacharna, ale diskuze nad konkretnim technickym dotazem. Sem opravdu zadna reklama nepatri.

 

Rozumime si?


  • 3

#14 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 655 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 12:06

To si děláš srandu? Nebo kam zavádíš diskuzi?

 

Jak asi jakykoliv program dopredu pozna, jaka data ma pripravit pro offline pouziti? (V tomto vlakne jednoznacne definovane jako o doprednem stahnuti vsech obrazku, ktere obsahuje listing.) Aby stahl vsechny opbrazky ve vsech kesich, ktere na svete existuji, to neni technicky mozne.

 

Tak v listingu, nebo na světě?

O všech obrázcích na světě tu snad nikdo nepsal...


  • 0

#15 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 655 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 12:15

A já odpovím taky. Přestože c:geo tady kdekdo odsuzuje, umí pracovat úplně off-line i s obrázky bez jakýchkoli fičurin kolem toho.

 

Mirek podle mě psal o fičurkách okolo, ne o výběru keší, které chci stáhnout.

 

Výběr toho, co chci uložit, by snad každý trochu IT znalý měl považovat za tak naprostou samozřejmost, že by ho ani nemělo napadnout o ní diskutovat. To je asi jako bys argumentoval, že správné uživatelsky vstřícné písmo by bylo takové, k jehož psaní nepotřebuješ používat písmena, ehm...

 

A ano. c:geo to dělá bez fičurek okolo. Tj. bez nějakých převodů formátů, souborů, exportů s meziukládáním a pod. Tak, jak píšeš: Označím či jinak vyberu, dám uložit, a mám to, komplet i s obrázkama.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 07 listopad 2019 - 12:15

  • 1

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 12:36

Mirek pise, ze c:geo umi pracovat uplne offline, vcetne obrazku. Bez ficurin okolo.

 

Haluma se snazi vysvetlit, ze v GG je jedina vec okolo, kterou je teba udelat, urceni tech kesi, kterych se to offline ma tykat. A take vysvetluje, ze bez tohoto urceni to nejde a ani c:geo to bez toho urceni proste udelat nemuze. Technicky to realizovatelne neni.

 

Konec, to je dle meho, oc tu Halumovi bezi - uvest to tvrzeni o c:geo na pravou miru a vysvetlit jeho mylnost.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 12:55

Gorde k tomu ad 1-
Mám to zatrhnuté, udělám si seznam keší k odlovu a jak z toho dostanu ty obrázky (hlavně spojlery), abych si je mohl vytisknout?
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 13:07

Jednou jsem zkusil v GG dát stáhnout všechny obrázky. Pracoval, pracoval, geoget.imc se stále zvětšoval, až jsem to radši zastavil a vrátil ze zálohy. Opravdu, offline obrázky se vyplatí dělat jen tam, kam zrovna mířím, jinak to vyrobí obludu hodně přes gigabajt. A ta se mě do mobilu nevejde a na PC nemám důvod být offline. Možná někdo s noťasem, který si bere na cesty, by to uživil, ale stejně asi tak maximálně kraj, nebo častou trasu. V mnoha případech se bez obrázků obejdu, někdy i bez listingu. Důležité jsou obrázky se šifrou a pak spoilery.

A stejně nejčastěji hledám s Oregonem, kde obrázky vůbec nejsou, sice existuje plugin na spoilery, ale na Oregonském displeji z obrázku nic nepoznám.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 07 listopad 2019 - 13:18

  • 1

#19 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 13:35

Stažení obrázků vybraných keší by nešlo přidáním nějaké univerzální "fičury" do GG, která by se spustila na předem připravený seznam? Na třeba dvoudenní výlet by to nebylo špatné.
Přiznám se, že pokud jde o 5-10 keší v lese, fotohinty si jen uložím rovnou v mobilu pomocí PrtSc, jenže potom musím přecházet do galerie.
U většího množství už bych se neorientovala, co patří k čemu.
Nahoře popsaný postup bych asi nedala nebo bych u toho strávila večer.
  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 13:36

Gorde k tomu ad 1-
Mám to zatrhnuté, udělám si seznam keší k odlovu a jak z toho dostanu ty obrázky (hlavně spojlery), abych si je mohl vytisknout?

 

Vytvoris offline listing (v potrebnem formatu) a ten si pak muzes prohlizet (treba i v mobilu) nebo vytiskonout. Pokud bys chtel pracovat primo a jen s obrazky, pak jsou v *.imc databazi. S tim umi pracovat treba ten plugin pro spoilery. Takze jde hodne o to, jak to chces tisknout, co s tim chces delat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama