Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#661 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2020 - 19:10

No, ono těch Labek v Praze je denně nových hodně, klidně i 4 série. Ale dík....

 

Pravda, pravda. A možnost nezobrazovat ty ulovené je stále v nedohlednu. Aspoň, že gord tuto možnost minulý týden udělal pro keškomapu (díky). Jinak všechny pražské (i ostatní) série jsou denně (no skoro denně) přidávány na labgpx.cz.  Když nepočítám archivované a eventové série, tak jich máme dohromady v celém Česku 691.


  • 0

#662 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 9:24

Pravda, pravda. A možnost nezobrazovat ty ulovené je stále v nedohlednu. Aspoň, že gord tuto možnost minulý týden udělal pro keškomapu (díky). Jinak všechny pražské (i ostatní) série jsou denně (no skoro denně) přidávány na labgpx.cz.  Když nepočítám archivované a eventové série, tak jich máme dohromady v celém Česku 691.

 

Znovu jsem zaurgoval na foru GS, ale neocekavam nejakou (pozitivni) reakci. Kdyby aspon slo si nastavit vlastni barvy pro "bubliny" a nalezene nastavit jako svetle sede...


  • 4

#663 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 10:00

Minuly tyden jsem byl v Praze a v LOCUS si vsimnul jedny LABky. Nez jsem v appce Adventure LAB ale nasel tu spravnou serii, tak to trvalo. Hlavne, kdyz se jedna treba o serii, ktera ma LABky po cele Praze :-( 

Moznost vypnout seriie, ktere jsou absolvovany bych teda urcite privital!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#664 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 10:03

Minuly tyden jsem byl v Praze a v LOCUS si vsimnul jedny LABky. Nez jsem v appce Adventure LAB ale nasel tu spravnou serii, tak to trvalo. Hlavne, kdyz se jedna treba o serii, ktera ma LABky po cele Praze :-( 

Moznost vypnout seriie, ktere jsou absolvovany bych teda urcite privital!

 

Nejsi sam :-(. Na GS jsem psal 3.3.2020 a odpovedi bylo, ze ne, protoze "The Adventure product team at HQ is hard at work on new features and capabilities to improve the Adventure Lab app."

 

Jenze od te doby se pocet LABek znekolikanasobil, tak treba jim to konecne prijde jako uzitecna vec.


  • 0

#665 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 10:05

Minuly tyden jsem byl v Praze a v LOCUS si vsimnul jedny LABky. Nez jsem v appce Adventure LAB ale nasel tu spravnou serii, tak to trvalo. Hlavne, kdyz se jedna treba o serii, ktera ma LABky po cele Praze :-( 

Moznost vypnout seriie, ktere jsou absolvovany bych teda urcite privital!

 

Jedina moznost, jak spravnou serii najit, je kliknout dole na "Objevit" a odrolovat na nazev te spravne. Nazev zjistis z Locus/c:geo, kde mas naimportovane gpx soubory z labgpx. Je to opruz, ale zatim jsem nenasel nic efektivnejsiho, pouzivat mapu v Praze je masochismus...


  • 1

#666 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 10:10

Presne takhle pouzivam, ale souhlas, ze hlavne v Praze to je neskutecny opruz!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#667 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 10:17

Presne takhle pouzivam, ale souhlas, ze hlavne v Praze to je neskutecny opruz!

 

Me jeste skvele pomaha RSS ctecka, ze ktere se dozvim o nove serii, gpx rovnou naimportuju do seznamu (v cgeo rozlisuju 2 seznamy na sekvencni a nesekvencni podle barvy) a nemusim do aplikace chodit jinak nez pro logovani.

 

Kdyby tak slo udelat odkaz do konkretni serie na konkretni labku, to by bylo skvele. Proste klik na odkaz v popisu cache a otevrela by se aplikace s otevrenou konkretni labkou :-). Takove instantni obchazeni cele lab aplikace...


  • 0

#668 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 10:33

Koukám, žes taky psal na Fórum k Labkám, ale je to marné, jsou pomalejší než šnek.
 
https://forums.geoca...venture-in-app/
 
https://forums.geoca...ted-adventures/
 
https://forums.geoca...6250-wish-list/
 
atd.

Nejsi sam :-(. Na GS jsem psal 3.3.2020 a odpovedi bylo, ze ne, protoze "The Adventure product team at HQ is hard at work on new features and capabilities to improve the Adventure Lab app."
 
Jenze od te doby se pocet LABek znekolikanasobil, tak treba jim to konecne prijde jako uzitecna vec.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 21 říjen 2020 - 10:34

  • 0

#669 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 10:40

Koukám, žes taky psal na Fórum k Labkám, ale je to marné, jsou pomalejší než šnek.
 
https://forums.geoca...venture-in-app/
 
https://forums.geoca...ted-adventures/
 
https://forums.geoca...6250-wish-list/
 
atd.

 

jj. Nekontroloval jsem, ze od te doby nekdo zalozil podobne vlakno, ale Tva odpoved ze vcerejska je skvela. Navic bych k ni dodal, ze o tom, zda je dana serie pro daneho hrace dokoncena, aplikace vi - ma jinou bublinu. Tj. pro me za me nemusi opravovat sql dotaz a staci to dat do zobrazovaci/prezentacni vrstvy. Neni treba zasahovat do api.

 

Me aspon jednou zareagovali (jako robot), v ostatnich vlaknech se ani nesnazim hledat reakci, podle posledniho prispevku v kazdem z nich je jasne, ze je stejna. Mame toho moc a snazime se to vylepsit...


  • 0

#670 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 11:33

Moznost NEzobrazeni odehranych LAB serii by podle me znatelne zlepsila celou hratelnost a uzivatelsky zazitek. Podle vseho se bavime o jednoduche uprave db. Fakt nechapu!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#671 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 11:37

Moznost NEzobrazeni odehranych LAB serii by podle me znatelne zlepsila celou hratelnost a uzivatelsky zazitek. Podle vseho se bavime o jednoduche uprave db. Fakt nechapu!

 

Navic verim tomu, ze neni nutna uprava db - staci jen v zobrazovaci vrstve pridat jeden "if" podle dat, ktera dana zobrazovaci vrstva uz ma k dispozici. Nejvetsi opruz by v podstate byl jen doplnit dialog do "Settings".


  • 5

#672 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 15:08

Dovolím si upozornit na novou sérii "Second reality @Hulín", bohužel nevím, jak jednoduše získat její ID z aplikace, abych poslal přímo QR kód.


  • 0

#673 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 16:31

Dovolím si upozornit na novou sérii "Second reality @Hulín", bohužel nevím, jak jednoduše získat její ID z aplikace, abych poslal přímo QR kód.

 

Už jsem ji dal na server (jen co jsem dorazil z lovu, když to je dnes zřejmě poslední den geocachingu, aspon na čas, chápu-li to správně).


  • 0

#674 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 16:49

Už jsem ji dal na server (jen co jsem dorazil z lovu, když to je dnes zřejmě poslední den geocachingu, aspon na čas, chápu-li to správně).

Já to chápu přesně naopak. Ale odlovy max. ve 2 nebo rodinně.
Cituji: “Povolené jsou vycházky v přírodě a v parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků. „Pobyt na čerstvém vzduchu doporučujeme,“ uvedl Prymula.”
  • 0

#675 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 16:54

Ano, já už mám také přesnější zprávy. Já to měl původně jen od geoženy, která mi řekla, že se může jen na chalupy, přírodu mi zamlčela  :) .


  • 0

#676 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 17:47

Už jsem ji dal na server (jen co jsem dorazil z lovu, když to je dnes zřejmě poslední den geocachingu, aspon na čas, chápu-li to správně).

 

Čím jezdíš na lov, že 16:13 loguješ keš v okresu Praha-Západ, a za dvě hodiny máš oběhaný labky v Brně?

 

EDIT: Přesněji řečeno znáš z nich správné odpovědi ve formě 20místného kódu.


Tento příspěvek byl upraven od velkyBobik: 21 říjen 2020 - 17:48

  • 0

#677 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 19:16

Čím jezdíš na lov, že 16:13 loguješ keš v okresu Praha-Západ, a za dvě hodiny máš oběhaný labky v Brně?

 

EDIT: Přesněji řečeno znáš z nich správné odpovědi ve formě 20místného kódu.

 

V Brně jsem lovil naposledy 7. a 8. října, dnes jen kolem Prahy... Aha, už vím, co máš na mysli: Soběšice a ověřovátko tvé nové bonusovky - vysvětlím: Indície k bonusovkám je možno dostat z API pro LABky i dříve, než LABky odlovíš. Přesně řečeno, můžeš z netu (ze stránek GS, ne ze žádných ala finálkových serverů) dostat obrázky a texty z deníčků LABek, a také otázky LABek. Ani tam ale nelze dostat odpovědi na LABky. Tyto informace sice už znám od začátku spuštění Adventure LABek (i díky zápisům v tomto vlákně), ale do GPX souborů či jinam (třeba do tohoto vlákna) se nedostávají. Naopak jsem tady psal radu ownerům, že není příliš dobře odpovědi psát do deníčků (jak jsem to viděl dost často třeba v německých sériích). Indicie k bonusovkám si dopředu ale docela s oblibou ze série vypisuji (aniž bych to publikoval, at si to z GS API stránek každý zájemce najde sám :P ), abych věděl, kudy při odlovu série jít a nevracet se třeba pro bonusovku. Mimochodem, kdybych tohle bral jako neetické, proč bych se tedy v ověřovátku typu Certitude (které máš u své bonusovky v Soběšicích) nezapsal jako anonymous ;) ? 


  • 0

#678 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2020 - 20:02

Dík za fér odpověď. Nechtěl jsem ve svých labkách po hráčích počítání blbostí, takže i kdybych věděl, že se to dá zjistit takhle, zformuloval bych otázky stejně. Akorát bych tam dal normální vzoreček místo toho certitude :-)


  • 0

#679 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2020 - 20:20

Moc nechápu, proč víc lidí nedá LABky mimo Prahu - vždyť je takových zajímavých míst. Přimlouvám se, kdo ještě budete zakládat, vyberte další místa, která nám představí klidně i malé vesničky. Skoro všude se najde pět míst, která stojí za zastávku - viz. Protivínské kapličky. Nebo zkuste něco ve stylu Cimrmanna v Chýnově - svůj fiktivní příběh podle lokálních možností.
Přiznám se, že Praha už mi přijde přeplácaná - až se tam někdy za lepších časů vydám, asi si vyberu jen něco málo podle nicků ownerů a lokalit.
  • 2

#680 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2020 - 20:41

Nejenom Praha, Plzeň už je labkami taky přecpaná. Ale je třeba pochválit některé ownery, labky už jsou v Holýšově, Přešticích, Rokycanech, Chudenicích, Chotěšově, Švihově, Dobřanech a taky třeba okolo Vydry. Za to dávám palec nahoru.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama