Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#801 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 14:32

Nedělají na Čapáku tuhle akci každý rok? Loni jsem jela na podzim na turnaj do Neveklova a divila se louce plné aut - na eventu se mluvilo o tom, že je tam nějaká akce, někdo zmínil narozeniny AB, ale co byla pravda...
  • 0

#802 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 14:32

No právě, takže nerozumím tomu, proč není event přesunut na další rok, když do konce října je zákaz akcí nad 1000 osob. Na gigáč je přihlášeno takřka 6000 lidí!


Tys už v březnu přesně věděl, co bude?
 
Jinak viz příspěvek od Hoblíka:
 

Před šesti týdny, v polovině března, jsme rozhodli o přeložení giga eventu na září, v tu chvíli tedy na dobu za půl roku. (...)


Kompletní znění zde.


  • 0

#803 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 14:44

Tak se ofiko od 11.5. mohou konat eventy za podminek v Kaboom logu

 

https://coord.info/GC8M9E5


  • 0

#804 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 15:05

A já myslel, že tou podmínkou bude neúčast kohokoli s něčím vojenským ve znaku  :D


  • 0

#805 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 17:27

Tys už v březnu přesně věděl, co bude?
 
Jinak viz příspěvek od Hoblíka:
 


Kompletní znění zde.

 

Proč v březnu? Já řeším přesun ze září na příští rok. Zákaz konání akcí nad 1000 osob už se ví více než týden, ale podle těch vyjádření to vypadá, že se pořád připravuje září.


  • 0

misha_in.png


#806 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 17:59

Nech to na pořadatelích, nikdo neví jak se situace bude vyvíjet. Na odpískání je času dost.


  • 1

#807 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 20:07

Proč v březnu? Já řeším přesun ze září na příští rok.


Příště rozveď svou myšlenku rovnou, protože tvůj předešlý příspěvek vyzněl tak, že se podivuješ nad tím, že k ročnímu posunu nedošlo už v březnu. :)
  • 0

#808 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 5:01

To je dobré, takže můžeme všichni logovat na dálku, když není doporučeno logovat do logbooku. Proti takové akci se protestovat nedá, je to naprosto bezpečný způsob eventu, budeme se účastnit jen myšlenkami na 100 prvních účastníků. :ph34r:


Což je samozřejmě blbost, protože už několik let dle pravidel eventy nemusí mít logbook a žádný problém s tím není...
  • 3

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#809 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 7:37

Jj, od rána byly keše, ted se Sopdet pustil do eventů.

O tom bych asi mel neco vedet :D Pokud neco vypadlo, tak to neni odemne :D 


  • 0

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#810 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 7:40

A jak se prokazuje přítomnost? Potřebuji mít virtuální účast na 33 CITO eventech, tak si je teď prostě virtuálně zaloguji? 

GC7EM66

 

Predpoklada se ze nikdo neni debil a podvodnik, takze si nebude logovat neco kde nebyl, ze? Nebo to vidis jinak a dobrovolne se zaradis do jedne ze dvou zminenich "kategorii"???


  • 20

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#811 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 8:04

O tom bych asi mel neco vedet :D Pokud neco vypadlo, tak to neni odemne :D

Za to keší bylo tolik, že mi Vodafone (snad jen pro včerejšek) odmítl doručovat notifikační SMS :D .


  • 0

#812 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 8:32

O tom bych asi mel neco vedet :D Pokud neco vypadlo, tak to neni odemne :D


:-) Máš pravdu,radost mi udělal oblíbeným eventem Rico. Ale prostě jak posílám eventy tobě...
  • 0

#813 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 8:41

Pokud tu Sopdet dál čte, zeptám se,kdy nebude v létě schvalovat kvůli dovolené - stále váhám s eventem k 20. výročí, možná se rozhodnu těsně v limitu dvou týdnů. Mám obavy z limitu 100 lidí a počasí, zorganizování jinak včetně vlastníka pozemku je pohoda.
  • 0

#814 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 10:46

Pokud tu Sopdet dál čte, zeptám se,kdy nebude v létě schvalovat kvůli dovolené - stále váhám s eventem k 20. výročí, možná se rozhodnu těsně v limitu dvou týdnů. Mám obavy z limitu 100 lidí a počasí, zorganizování jinak včetně vlastníka pozemku je pohoda.

A vim ja kdy za soucasne situace budu moct nekam i u nas na dovolenou? :D urcite zacatek rijna par dni, pokud uvolni SK, jinak zatim zadne velke plany nejsou :D 


  • 1

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#815 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2020 - 22:45


Pojdme udelat aspon tipovaci soutez na to, kdy bude poradani eventu obnoveno. Kazdy ma jeden tip. Pokud se chcete zucastnit tipovaci souteze, staci jen citovat posledni prispevek a dopsat tam svuj tip.


25.4. PaTTrick

1.5. - PanzerStepan

18.5. - KRON family
30.5. - KulisekW

1.6. - Solim
12.6. - Beetovy

15.6. evidlo

17.6. Nemo02

3.7. - erebi
6.7. - Jacka

10.7. - zvedavkanocni

15.7. - taxoft

1.8. - Zverinec

30.2. - rpalat


Tak co? Muze se vyhodnotit? Dle meho chapani zadani uz je termin jasny...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#816 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 7:32

Máš pravdu, je jasno. Tři odhady jsou poměrně blízko, gratuluji.

Po pěti dnech mi přišla odpověď z biochemie naší nemocnice, má věková skupina pro odběr vzorků na testy na Covid-19 je naplněna....hm, posílala jsem mail hodně brzo, ale asi byli jiní rychlejší. Když se rozpočte 500 vzorků na okres na jednotlivé věkové kategorie a zastoupení různých míst....
  • 0

#817 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 8:28

Hmm, tak promořenost dosahuje cca 1,5 - 3,3 %. Jen jsem si na tu tiskovku musel vzít slovník cizích slov abych věděl o čem je řeč.

 

Víte co to je kohorta? To je skupina obyvatel se stejným rozlišovacím znakem (třeba věk, nebo sňatek), nebo taky starořímská vojenská jednotka :).


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 06 květen 2020 - 8:28

  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#818 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 8:44

Hm, překvapuje mě, že jde o řády procent, někde jsem ráno četla, že jen promile.
V každém případě mám poměrně obavy z podzimu, riziko na další vlnu může být už skupina, co musí za každou cenu k moři...njn, dokud sami neleží na JIPce, nic se neděje. :-(
  • 1

#819 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 9:02

Víte co to je kohorta? To je skupina obyvatel se stejným rozlišovacím znakem (třeba věk, nebo sňatek), nebo taky starořímská vojenská jednotka :).

 

Shodou okolností co je to korhota vím, protože jsem v jedno výzkumu zařazen. I když se současným covidem nesouvisí. :)


  • 0

#820 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 9:17

Hm, překvapuje mě, že jde o řády procent, někde jsem ráno četla, že jen promile.
V každém případě mám poměrně obavy z podzimu, riziko na další vlnu může být už skupina, co musí za každou cenu k moři...njn, dokud sami neleží na JIPce, nic se neděje. :-(

To je zas dezinterpretace. Ty jednotky procent jsou jen lokalne v malejch zamorenejch epicentrech. Unicov ma 3,3%, taky byl uplne uzavrenej. Celkove je to 0,4%. Tedy presne to co jsem odhadoval uz pred nekolika tejdnama. Kolik lidi ma protilatky ale z nich nevypadlo, to by bylo zajimavejsi.


  • 5




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama