Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#861 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 19:52

Opevnění nad Prachaticemi mívala i své keše - šlo o sérii od Igráčka, ale mám takové tušení, že už je pár let v archivu.
My byli s kolegou, co se také zajímá o vojenskou historii, o kus jinde, odlovili pár keší, kde byly typy řopíků detailně popsané a prolezli některé alespoň zvenku. Je to už pár let, někde směr Kubova Huť - pokud budeš chtít, dohledám to.
Ale jeden z kačerů patří k nadšencům, co mají jeden řopík stylové vybavený, i tam pořádali event - na FB se vyskytuje, šlo by se s ním spojit a domluvit se. Jak si místa eventů pamatuji, tak tady bohužel jen vizuálně, bylo to u železniční trati, ale kde mám okno, i když si vybavuji některé ulice a příjezd.... Njn.
  • 1

#862 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 19:57

Ale o vyletu na jih uvazujem. Mate tam nejlepsi situaci.


Kdyz vezmu patecni poledni dopravu Benesov-CB a dnesni predpoledni Pisek-CB, tak uz to sem jezdi hromadne, a skoro same “A” a “S”, cili bude mozna do deseti dnu na jihu “veselo”...
  • 0

#863 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 20:13

Řopík u železniční trati - Borovany?


  • 0

#864 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2020 - 20:19

Opevnění nad Prachaticemi mívala i své keše - šlo o sérii od Igráčka, ale mám takové tušení, že už je pár let v archivu.
My byli s kolegou, co se také zajímá o vojenskou historii, o kus jinde, odlovili pár keší, kde byly typy řopíků detailně popsané a prolezli některé alespoň zvenku. Je to už pár let, někde směr Kubova Huť - pokud budeš chtít, dohledám to.
Ale jeden z kačerů patří k nadšencům, co mají jeden řopík stylové vybavený, i tam pořádali event - na FB se vyskytuje, šlo by se s ním spojit a domluvit se. Jak si místa eventů pamatuji, tak tady bohužel jen vizuálně, bylo to u železniční trati, ale kde mám okno, i když si vybavuji některé ulice a příjezd.... Njn.


Uvidime, zatim je na vsechno dost casu. Mam prave radeji mista kde je malo lidi, zadna centra. Uvidime jak to dopadne.
  • 0

#865 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 10:31

Tak jsem si říkal, že až mi vrátí tělo ze servisu, tak vyrazím někam na keše. Akorát nevím kam při 100000 keší v republice a mých 4500 nálezech to bude velké rozmýšlení. Základna bude na chaloupce v Tisé a asi bafneme kolo a vyrazíme do lesů okolo přehrady Fláje. Škoda těch hranic, při zimním luštění jsme připravili nějakých 60 německých mysterek a ještě jich tam pár zůstalo. Ale na "spanilou" jízdu čeká 45km kolo série biltem a tradiček u městečka Senftenberg mezi jezery nad Drážďanama. Tady byl luštění docela masakr, a byly potřeba znalosti místopisu a té jejich hatmatilky. Po několika měsících jsme to skoro zkompletovali a ozvali se ownerům, jen tak pro kontrolu a ti nám výsledky nejenom verifikovali, ale v některých případech i pomohli s řešením. A prý už se těší na návštěvu a že budem určitě jediní češi co to odloví. :-) No a pak přišel moribundus.


  • 0

#866 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 13:41

Základna bude na chaloupce v Tisé (...)


Nočku v tamním skalním městě máš? Jestli ne a jestli je ještě funkční, tak rozhodně doporučuji. :)
  • 0

#867 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 14:10

To None: já jsem po večerech poskládala ty německý biltema puzzlíky, co jsi tu o nich onehdá psal a taky smutně ležej v šuplíku. A nad novou lodní sérií na Meklenburských jezerech přístupnou jen na lodi bez motoru akorát slintám nad mapou.


  • 0

#868 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 14:19

Nevěstě hlavu, Německo patří k pěti zemím, které mají zájem s námi co nejdříve obnovit turistiku. Dovolím si odhadnout, že nebude dlouho trvat a budete mít odloveno. ;-)
  • 0

#869 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 14:53

Nj, jenže Bavorsko, které mám za rohem je koronavirem nejvíc postižené :unsure: .


  • 0

#870 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 15:07

No, jestli Domažlicko, kam asi dál stejně jezdíš, na tom není skoro stejně? ;-)
  • 1

#871 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 15:29

Na kole do Německa? V pohodě, nemusíš jezdit přes hraniční přechod a jinde to nehlídají. 

Až se tam na tom kole rozsekáš a položej tě do německý nemocnice, tak se pak asi budeš divit, že se z toho pojišťovna vykroutí - obvykle jim stačí, že do některé země nejsou cesty doporučeny, natož když tam vůbec nemáš co dělat...


  • 0

#872 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 16:18

Štěpáne, event GC7N792 Heslo "Zborov 80" v Borovanech u ČB. Jeden z ownerů napověděl, nick PETERTH.
  • 0

#873 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 17:00

No, jestli Domažlicko, kam asi dál stejně jezdíš, na tom není skoro stejně? ;-)

Spočítal bych na prstech jedné ruky, kolik lidí tam potkám.


  • 0

#874 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 17:05

To tu asi ještě nebylo: právě u nás publikují hned dva revírníci najednou. :-) Rico a Voyager! Kdepak máme Sopdeta?
  • 1

#875 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 17:31

Na kole do Německa? V pohodě, nemusíš jezdit přes hraniční přechod a jinde to nehlídají. 

Ha ha ty by sis troufnul jet na kole do Německa? V Bad Shandau jsem jel na třicítce 41 km/hod. Jezdím tam lézt cirka 45 let po skalách a vždy tam byla 40!!! Pak tam dostal tečku nějakej cyklista a šlo to o 10 km dolů. Ta sranda mě stála 350E pokuty + 85E ověření totožnosti a podpisu. Protože jsem na ostatních radarech jel podle předpisů, tak to bylo tak levné. Jó musel jsem před dopravní komisi do Pirny. A za tohohle stavu jet do Německa na kole, fakt nejsem magor. Když chodíme lézt do Ostrova, a tam skály opravdu nekopírují hranici, tak místního německého hraničáře potkáváme prakticky pravidelně. A naprosto pravidelně chce občanky a protože mám čtyři pekiňáky tak jejich pasy a !!!!! kontroluje čtečkou čipy. Až tam pojedu, tak se nejdřív zastavím v Petrovicích na celnici a nechám si vysvětlit, co vše se dá a co je zakázané. Jen pro informaci, lezení na mokré skále je 1000E a medvídek - to znamená nežádoucí osoba třeba na rok.


  • 1

#876 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 17:52

Ha ha ty by sis troufnul jet na kole do Německa? V Bad Shandau jsem jel na třicítce 41 km/hod. Jezdím tam lézt cirka 45 let po skalách a vždy tam byla 40!!! Pak tam dostal tečku nějakej cyklista a šlo to o 10 km dolů. Ta sranda mě stála 350E pokuty + 85E ověření totožnosti a podpisu. Protože jsem na ostatních radarech jel podle předpisů, tak to bylo tak levné. Jó musel jsem před dopravní komisi do Pirny. A za tohohle stavu jet do Německa na kole, fakt nejsem magor. Když chodíme lézt do Ostrova, a tam skály opravdu nekopírují hranici, tak místního německého hraničáře potkáváme prakticky pravidelně. A naprosto pravidelně chce občanky a protože mám čtyři pekiňáky tak jejich pasy a !!!!! kontroluje čtečkou čipy. Až tam pojedu, tak se nejdřív zastavím v Petrovicích na celnici a nechám si vysvětlit, co vše se dá a co je zakázané. Jen pro informaci, lezení na mokré skále je 1000E a medvídek - to znamená nežádoucí osoba třeba na rok.

No panejo, to je ostrý. Zrovna jsem nějakým němcům radil jak na jednu mojí kešku a za pár dní dostal zprávu, že mají zelenou a že se těší, až otevřou hranice. Chtěl jsem jim poradit, kde můžou přejít hranici bez větší publicity... jsem celkem rád, že jsem si to odpustil.


  • 0

#877 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 17:53

V Německu v Dolním sasku zavedli v hospodách "píchačky". U hosta musí zaznamenat jméno, kontaktní údaje, čas příchodu a čas odchodu :D . To asi aby nikdo neutíkal předčasně :D . To by naše hospody taky měli zavést, to by nebyly žádné pozdní příchody a odskočení si jen na jedno :rolleyes: .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#878 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 20:05

Štěpáne, event GC7N792 Heslo "Zborov 80" v Borovanech u ČB. Jeden z ownerů napověděl, nick PETERTH.


Super, moc krasne zrekonstruovana 36. Kdyby byla podobna akcicjavurcite radi prijedeme. Ukladam sido archivu.
  • 0

#879 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 20:07

To None: V Bad Schandau už to s pokutama zjednodušili - před rokem mi z protějšího Krippenu přišel dopis psaný česky s pokutou 25 EURO a šlo to zaplatit z banky převodem.


  • 0

#880 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 20:30

Ha ha ty by sis troufnul jet na kole do Německa? V Bad Shandau jsem jel na třicítce 41 km/hod. Jezdím tam lézt cirka 45 let po skalách a vždy tam byla 40!!! Pak tam dostal tečku nějakej cyklista a šlo to o 10 km dolů. Ta sranda mě stála 350E pokuty + 85E ověření totožnosti a podpisu. Protože jsem na ostatních radarech jel podle předpisů, tak to bylo tak levné. Jó musel jsem před dopravní komisi do Pirny. A za tohohle stavu jet do Německa na kole, fakt nejsem magor. Když chodíme lézt do Ostrova, a tam skály opravdu nekopírují hranici, tak místního německého hraničáře potkáváme prakticky pravidelně. A naprosto pravidelně chce občanky a protože mám čtyři pekiňáky tak jejich pasy a !!!!! kontroluje čtečkou čipy. Až tam pojedu, tak se nejdřív zastavím v Petrovicích na celnici a nechám si vysvětlit, co vše se dá a co je zakázané. Jen pro informaci, lezení na mokré skále je 1000E a medvídek - to znamená nežádoucí osoba třeba na rok.

Co je to za blbost? To se definitivne zblaznili? Ja platim v Nemecku pokuty kazdou chvili, typicky prave kolem 40km/h na tricitce v okoli Dresden. A bejva to cca 12 EUR platakem bez jakykoliv pakarny. A dopis pride cesky. Jen jim naklikam platak na par EUr a tim je to odbyty.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama