Přejít na obsah


Fotka

Tvorba polygonu pro rozdeleni statu na nizsi uzemne spravni celky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#41 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2021 - 19:48

Diky za dalsi statni polygon.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#42 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 0:16

A ještě Makedonie.

 

Tady jsem narazil na něco co se mi zdá jako nějaká nekonzistencnost dat v OSM databázi (nebo jich je více ?).

Když se pomocí overpass-turbo.eu dívám na Makedonii, tak tam vidím až admin_level=7, kde se zobrazí obštiny. V admin_level=6 se zobrazí "Velká Skoplje". 

V české Wiki jsou ale u statistických regionů odkazy na OSM (například https://www.openstre...elation/2572069), ze kterého je vidět že by měla existovat admin_level=4.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 24 leden 2021 - 0:33

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#43 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 10:14

Mělo by to být nějak takhle: https://wiki.openstr...cific_countries


  • 1

#44 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 10:50

Mělo by to být nějak takhle: https://wiki.openstr...cific_countries

Príma přehled, v budoucnu se bude určitě hodit.

Ale u té Makedonie se mi pro admin_level=2 nic nezobrazí


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#45 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 10:53

To je až od trojky.

 

level 4 -  nějaké statistické regiony
level 6 - City of Skopje (= 10 opštin)
level 7 - opštiny

  • 0

#46 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 11:07

 

To je až od trojky.

 

level 4 -  nějaké statistické regiony
level 6 - City of Skopje (= 10 opštin)
level 7 - opštiny

 

Tak by to také podle mne mělo být. Ale když do overpass zadám admin_level=4, nedostanu nic (leda by se tam musel zadat ještě nějaký další parametr)


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#47 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2021 - 23:09

Tak jsem to zkusil, je to primitivní :-) Teď jen vymyslet co nejjednodušší úpravu výsledku

Někde v historii diskuze je ten můj skript, co vezme geojson a vytvoří polygon. Zatím tomu chybí jakákoli konfigurovatelnost a myslím, že neumí polygon s dírou (např. středočeský kraj), ale to jsou vesměs drobnosti a když mi napíšeš co potřebuješ, tak to v něm dodělám.
 

Polygony z OSM bude podle meho potreba trochu zjednodusit pro rozdeleni kesi v GG (jinak bude zpracovani neumerne dlouho) a pro mapy do Statoru zjednodusit velmi.

S tím souhlasím, respektive pro GeoGet jsou některé státy použít už teď, namátkou jsem zkoušel ten Írán a jeho soubory s polygony odpovídají velikostně ČR (až na několik oblastí, které jsou ale několikanásobně větší). U Statoru je to větší problém, ale tam zas není potřeba nějaká extra přesnost. Při pokusech s mapami pro Stator jsem narazil na tento nástroj (https://mapshaper.org/) a třeba by se mohl hodit i pro GG polygony. Generuje opět geojson, který umím převádět (viz výše).
 

Tak jsem zkusill použít navrhované postupy. Napřed jsem dle VasaM stahl kompletní stát - a tím získal příslušná ID. Pak jsem podle Drakamraka stáhl jednotlivé regiony, id už jsem znal. Výsledek jsem ještě musel přechroustat, dost jsem se zapotil protože cygwin se choval nějak jinak než by podle Unixu měl. Výsledek ještě trochu opravit a máme další stát. Tak může DrakMrak doplnit Albánii do badges.

Tento postup mi přijde trochu krkolomný :-). Z overpass lze zobrazený výsledek rovnou stáhnout, proč to dělat ručně po jednom?
 

A ještě Makedonie.
...
Tak by to také podle mne mělo být. Ale když do overpass zadám admin_level=4, nedostanu nic (leda by se tam musel zadat ještě nějaký další parametr)

Tady jde spíš o to, že relace admin_level=4 nemá v Makedonii ISO kód, podle kterého vyhledávám. To řeší následující příkaz, který je už snad univerzální pro všechny státy.

// Tady definovat ISO kod statu
area
  ["ISO3166-1"=MK]
  [boundary=administrative]
  [admin_level=2];
out body;


// Tady definovat uroven oblasti
rel
  [admin_level=4]
  (area);
out geom; 

  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#48 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 19:27

Další přírůstek - Turecko


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 19:33

No pekne ses rozjel :). Tak jeste z toho nejak vytvorit mapy. Uvidime, co vymysli VasaM (abych nebyl pochopen spatne - nijak te nehonim, jen vyjadruji nadeji).


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 20:54

Já už na to Turecko koukal dávno, měl jsem to už pár let od GSAKu. Ale bylo to velmi mizerné, Tohle vytvořené z vytažených dat vypadá lépe - i když je zajímavé, že jsem našel místo kde se to odlišovalo od OSM mapy kterou používá GeoGEt.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#51 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 10:08

Další přírůstek - Turecko

Díky za další přírustek :) .
 

No pekne ses rozjel :). Tak jeste z toho nejak vytvorit mapy. Uvidime, co vymysli VasaM (abych nebyl pochopen spatne - nijak te nehonim, jen vyjadruji nadeji).

Už teď se těším na přepínací mapičku. :)

 

Dotaz nejspíše na DrakMraka.

Co se bude brát do odznáčku?

Oficiální správní členění je na 81 provincií (TR il), které jsou sdruženy do 7 regionů (TR bolgesi), které ale netvoří úroveň státní správy. Je ale pravda, ža na diamant by těch 7 regionů stačilo (tak to má project-gc), to by bylo v pohodě, dát ale všechny provincie by asi byla makačka. :huh:

 

Turecko badge gc.jpg

Turecko badge.jpg

Zatím samodělka (přidáno Turkey=TRkraj (P) a TRkraj=TR bolgesi;;; do MapGenSvg.Maps.ini a Turkey=TR bolgesi,7 do Badges.CountOfRegions.ini)

Turecko tabulka.jpg


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 27 leden 2021 - 10:30

  • 0

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 11:00

MikiHamza: Při hustotě zakešování Turecka je těch 81 provincií nesmysl. Aktuálně je keš pouze v 57 provinciích.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#53 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 13:51

Díky za další přírustek :) .
 

Už teď se těším na přepínací mapičku. :)

 

Dotaz nejspíše na DrakMraka.

Co se bude brát do odznáčku?

Oficiální správní členění je na 81 provincií (TR il), které jsou sdruženy do 7 regionů (TR bolgesi), které ale netvoří úroveň státní správy. Je ale pravda, ža na diamant by těch 7 regionů stačilo (tak to má project-gc), to by bylo v pohodě, dát ale všechny provincie by asi byla makačka. :huh:

 

attachicon.gifTurecko badge gc.jpg

attachicon.gifTurecko badge.jpg

Zatím samodělka (přidáno Turkey=TRkraj (P) a TRkraj=TR bolgesi;;; do MapGenSvg.Maps.ini a Turkey=TR bolgesi,7 do Badges.CountOfRegions.ini)

attachicon.gifTurecko tabulka.jpg

Doplním to oficiálně na těch 7 celků :) přijde to všem v novém INI vnímám ale měl jsem honičku tak snad to den dva ještě vydrží ;)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#54 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 18:58

Nová data jsou na servru... takže postupně se vám podle nich udělají odznaky


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#55 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 13:29

Abych to shrnul, musíme se rozhodnout, jak polygony pojmenovat (za mě asi angličtinu, ta je dostupná v datech a z nabízených možností nejjednodušší a zároveň nejuniverzálnější). Pak by mě zajímal názor Arne1 na polygony generované z OSM, příklad pro Izrael.Pokud by to bylo použitelné, dalo by se takto dodělat snadno spousta států.

Protože jsem měl chvilku čas, tak jsem si dovolil něco z nudy vyzkoušet.

Stáhl jsem si tedy z odkazu polygony a zkusil je zakomponovat do GeoGetu a Statoru. A vypadá to, že se to chová dobře, výsledek je stejný jako na project-gc.

Názvy regionů jsem ponechal v jejich plném anglickém tvaru. Do pluginu Divider jsem doplnil potřebné soubory. Otagování proběhlo v pořádku. Dále jsem upravil soubor pro přidělování odznaků podle států. A ještě soubůrek pro podporu tvorby mapiček a tabulek podle regionů.

Takto tedy vypadají po úpravách pro srovnání odznaky:

Israel badge.jpg

Stator

Israel badges.jpg

project-gc

 

A takto přehledy:

Israel districts.jpg

Stator

Israel regions.jpg

project-gc

 

Nesoulad mezi celkovým počtem odlovených kešek v Izraeli a součtem kešek v jednotlivých regionech je dán tím, že kešky na území Západního břehu mají jako stát na gc.com zadán "Israel". Polygon pro tuto oblast není, což je asi správně, protože v budoucnu to někdy možná opravdu bude součást Palestiny.

Pokud by měl někdo zájem si to u sebe vyzkoušet, přidávám soubory (mimo stažených polygonů). Kam to dát by mělo být jasné podle názvů souborů.

 

PS: Omlouvám se, ale nechci aby to vypadalo, že se tímto pokusem chci tvůrcům do jejich záslužné práce montovat, jen jsem to chtěl vyzkoušet, jestli to bude fungovat. A s výsledkem jsem spokojen.

 

PPS: akorát jsem tu složku v adresáři \data\polygon ořejmenoval na IL districts, tj. přidal jsem oproti originálu "s".

 

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 22 březen 2021 - 13:34

  • 0

#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 15:16

Však spousta polygonů co jsem v poslední době přidával (viz zpět v tomto vláknu) už vznikla dříve popsaným vytažením z OSM a následnou úpravou - tedy přesně to samé jako jsi dělal Ty. Dělal jsem ale jen nekonfliktní státy.

 

Izrael jsem zatím nedělal právě pro ten problém s Judeou. Osobně bych tam tu Judeu nechal - je to ale silně politicky zabarvené, někde se píše že Judea je Izrael, někde jinde zase že Judea Izrael není. Každý na to může mít úplně opačný názor. Obdobně je problém Krym a určitá území na Kavkaze. Jediný případ, kdy si myslím že je stávající stav špatný je Kosovo - proto jsem Kosovo dělal dvojí - jako samostatné a zároveň jako součást Srbska.

 

Mimochodem, u GSAKu tento problém neznají, oni mají mlátičku která přepíše v datech i údaje které tam jsou - tedy změní jak Country tak i State. Netvrdím, že se mi tento přístup líbí, ale mají to částečně jednodušší - vše je podle nich a nemusejí se ničemu přizpůsobovat. 


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 22 březen 2021 - 15:20

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 15:31

Ten problém mají úplbě stejný, jen před ním zavřeli oči a snaží se ti ho utajit.


  • 0

#58 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 15:46

Haluma: mírně nesouhlasím. Pokud hypoteticky mají v polygonech (jako že nemají) Izrael bez Judei, tak jim jejich mlátička může přepsat Country u keší které tam padnou na "Palestina" nebo něco podobného. Výsledkem pak je, že v databázi nezbydou keše které nepadnou do polygonů regionů.

Tohle se mi právě nelíbí na verzi Izrael bez Judei, protože pak třeba v Badges nebudou sedět počty oblastí. A pro eventuelní mapky nevím jak by se projevilo že se vyskytuje keš s neexistujícím (například prázdným) regionem, mně v GGstatu by to teda vadilo hodně.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#59 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 16:09

Však spousta polygonů co jsem v poslední době přidával (viz zpět v tomto vláknu) už vznikla dříve popsaným vytažením z OSM a následnou úpravou - tedy přesně to samé jako jsi dělal Ty. Dělal jsem ale jen nekonfliktní státy.

Jen maličká poznámka: Ty polygony Izraele vytáhl z OSM na zkoušku VasaM a byly určené pro Tebe, abys na to mrkl a případně upravil. Já to jen pro svou interní potřebu zkusil bez úprav zamontovat, protože mne to zajímalo.

 

S tou Judeou aka Západním břehem bude problém. To by skutečně musel existovat stát Palestina nebo aspoň území Západní břeh, a všechny kešky na tomto území by musely mít tento stát uveden. A ne Israel, jak je to u většiny teď.

 

Mimochodem, u GSAKu tento problém neznají, oni mají mlátičku která přepíše v datech i údaje které tam jsou - tedy změní jak Country tak i State. Netvrdím, že se mi tento přístup líbí, ale mají to částečně jednodušší - vše je podle nich a nemusejí se ničemu přizpůsobovat. 

Takže jestli to chápu správně, tak podle polygonů by se u všech kešek v Judei v GSAKu měl změnit stát z Izraele na Palestinu?

 

A mám otázku. Vadí něčemu, že u některých kešek tag pro nižší územní celek chybí? Kromě toho, že bude nesoulad mezi počty, kde se to bere podle státu uvedeného v gc.com a uzemími podle polygonů?
 

.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 22 březen 2021 - 16:10

  • 0

#60 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2021 - 22:06

MikiHamza:  U toho GSAKu jen vidím jak mají makra a polygony nachystané. Experimentovat s tím se mi nedaří, změny v souborech to ignoruje a netuším kde je chyba. 

Rozhodně mají makra pro změnu nebo jen doplnění třech položek - Country, State a County.. Polygony pro státy mají v případě Izraele mimo Judei. Ale polygony pro regiony (kraj) tu Judeu obsahují. 

Takže když se mi to nedaří modifikovat, tak jediné co dokážu je doplnění regionu tím co defaultně kdesi mají. Když jim předhodím keše bez státu, tak u vlastního Izraele doplní stát a u keše z Judei to nechají prázdné.

Polygon pro stát Palestina nebo něco podobného jsem u nich nenašel /taky by se musel projevit). 

Prostě to mají nachystané tak, aby tyto tři údaje mohli libovolně přepisovat podle svých polygonů. Ale to je pro nás jen informativní, GeoGet se chová jinak.

 

Tak a ten chybějící tag. Neznám logiku zpracování mapek ve Statoru, to by musel odpovědět (asi) Gord. Já v GGstatu používám jednoduchý algoritmus který kdysi napsal KireGPS spočívající (zjednodušeně) v jednom SELECTu který vše přiřadí a neplatná hodnota je potom generátorem map odmítnuta. Ale to opravdu neznamená že to ve Statoru je také tak. Mapgen samozřejmě neznámé hodnoty odmítá bez ohledu na původ příkazu. Jak to bude dělat Gord v nové SVG verzi nevím.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama