Přejít na obsah


Fotka

WhereYouGo na Android 12

android wherigo

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2022 - 7:37

Ty rád používáš místo tečky vykřičník, že?

 

Ne!!!!! Proc?????


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#22 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2022 - 20:51

Me to taky nejde. Jak jsem psal, podle me to souvisi se zmenou file systemu v A12! Snad to vyvojari opravi!


Mě offline mapy fungují. Konfigurace z předchozí verze. Nenačte se vykreslovací schéma, ale mapa v pohodě.
  • 0

#23 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 7:46

Mě offline mapy fungují. Konfigurace z předchozí verze. Nenačte se vykreslovací schéma, ale mapa v pohodě.

 

 

Me to vyzve, at vyberu soubor mapy, ale zadny soubor pote nevidim, takze ho ani nemam sanci vybrat. Ikdyz ho nahraju vicemene kamkoli.


  • 3

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#24 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 13:42

Me to vyzve, at vyberu soubor mapy, ale zadny soubor pote nevidim, takze ho ani nemam sanci vybrat. Ikdyz ho nahraju vicemene kamkoli.

 

 

Jsem na tom uplne stejne. Nastesti online mapa jde.


  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#25 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 21:33

Me to vyzve, at vyberu soubor mapy, ale zadny soubor pote nevidim, takze ho ani nemam sanci vybrat. Ikdyz ho nahraju vicemene kamkoli.


Mám stažené osm mapy do c:geo, umístěné v jedné složce v telefonu, přípona .map. Můžu je vybrat i ve WhereYouGo, program je vidí. Po novém spuštění se načetlo i téma mapy.
  • 0

#26 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2022 - 5:54

Mně tam nejde dát offline mapu (*.map). Resp. ji to nevidí a tedy ji ani nemůžu vybrat. Někdo nějaky tip?


Tak jsem zjistil, že mám tentýž problém
  • 1

#27 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2022 - 17:47

Tak jsem zjistil, že mám tentýž problém

Ahoj, take jsem zjistila, ze mam stejny problem .. Kdysi jsem mela nahrane stejne offline mapy pro c:geo i WYG a jelo to v pohode.. Po preinstalaci aplikace WYG kdyz dam v casti mapy tak v typech mapy / soubor map mi to sice slozky tel. ukaze, ale uz zadne mapy "neprecte" .. A zalozka Soubor mapy je dokonce seda a nejde na ni vubec kliknout..  Myslela jsem, ze jsem neco udelala spatne.. Ale jestli to mate taky tak, tak snad to vyresi nejaka nasledna aktualizace ..

 

L.


  • 0

#28 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2022 - 18:26

Ahoj, take jsem zjistila, ze mam stejny problem .. Kdysi jsem mela nahrane stejne offline mapy pro c:geo i WYG a jelo to v pohode.. Po preinstalaci aplikace WYG kdyz dam v casti mapy tak v typech mapy / soubor map mi to sice slozky tel. ukaze, ale uz zadne mapy "neprecte" .. A zalozka Soubor mapy je dokonce seda a nejde na ni vubec kliknout..  Myslela jsem, ze jsem neco udelala spatne.. Ale jestli to mate taky tak, tak snad to vyresi nejaka nasledna aktualizace ..

 

L.

Psal jsem vývojářům, odpověď k mému překvapení dorazila asi za 15 minut:

Hi Miroslav,
 

yes, we are going to repair it, but I cant tell when exactly.

See:

https://wyg.droesche...faq#file_access


  • 0

#29 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2022 - 22:58

To je zvláštní. Já to teď zkouším a jde mi normálně vybrat mapa .map a funguje. Zkouším i Slovensko, Rakousko, Německo a vše jde. Appku mám aktualizovanou. Jediné co nejde, při výběru položky Mapa c:geo hlásí chybu. Ala mapy mohu vybrat ze stejného adresáře, jako v c:geo. Jsou to mapy z osm.paws
  • 0

#30 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2022 - 8:25

Měl jsem v c:geo stejný problém, tak jsem přes TotalCommander uvolnil pro dané soubory RW práva pro skupinu a svět a začalo mi to fungovat


  • 0

#31 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2022 - 11:24

To je zvláštní. Já to teď zkouším a jde mi normálně vybrat mapa .map a funguje. Zkouším i Slovensko, Rakousko, Německo a vše jde. Appku mám aktualizovanou. Jediné co nejde, při výběru položky Mapa c:geo hlásí chybu. Ala mapy mohu vybrat ze stejného adresáře, jako v c:geo. Jsou to mapy z osm.paws

Hele nevím, jak a čím to je, je to telefon od telefonu. Na novém to nerozchodím, na starém jo. Aktualizovanou aplikaci mám na obou. Přitom je to oboje stejná značka, stejná řada, jen ten novější je prostě novější z té řady (Xiaomi Redmi Note 4 vs. 10).


  • 0

#32 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2022 - 14:01

Kdyz jsem cca pred mesicem po delsi dobe chtel hrat wherigo, tak jsem byl celkem nemile prekvapen nefunkcnosti map. Na miste jsem to sice nevyresil, ale postupne jsem dopracoval k reseni v podobe starsi verze programu. Netusim co tam melo byt nefunkcni...

 

Kliknutim na novinky z detailu WhereYouGo v google play a kliknutim na Releases jsem se dostal k apk od puvodniho teamu (0.9.3-beta, je to schovane pod Assets) https://github.com/c...eYouGo/releases. Nasledne stacilo odinstalovat aktuální WhereYouGo, nainstalovat stazene apk a v google play v detailu wherigo kliknou na 3 tecky a zakazat aktualizace. Mapy z puvodniho locusu opet fungují...


  • 0

#33 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2022 - 9:34

Přátelé, já mám problém jiný. Na mém novém telefonu Google Pixel 6 (Android 12) se mi nedaří nastavit složku s wherigo. V paměti telefonu ji mám, aplikace ji vídí, ale už ne příslušné cartridge. V povolení je, že aplikace má přístup pouze k fotkám a mediálnímu obsahu v zařízení. Ví někdo, co s tím?


  • 0

#34 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 11:48

Mám Samsung A52s, aktualizovaný na Android 12, WhereYouGo aktuální (2022.01.14) a všiml jsem si problému s mapou - velmi často se nezobrazí šipka, a když už se zobrazí, tak je jinde a má okolo sebe třeba několikasetmetrový fialový kruh. Přitom navigace do zón (vč. vzdálenosti) je naprosto bez problému. Na mapovém podkladu nezáleží.

 

Děje se to ještě někomu? Co s tím?


  • 0

#35 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 15:58

Zkusil jsem odinstalovat WhereYouGo a znovu ho nainstalovat - a problém s šipkou v mapě zmizel :) Bohužel se objevil problém, který mají i ostatní - nelze vybrat offline mapu, která předtím fungovala  :(. Nejspíš tedy updatováním aplikace zůstal v nějakém vnitřním nastavení nějaký zmatek, který čistá instalace odstranila (samozřejmě došlo také ke smazání .gwc, s tím jsem počítal).

 

Napadlo mě zkusit tento postup:

- odinstaloval jsem stávající WhereYouGo

- nainstaloval jsem ručně předchozí verzi (2020.08.21), mám ji zálohovanou (lze ji stáhnout např. tady - je to binárně identický APK s tou mojí kopií, md5: 4e576e3368be2902d2ccbec4a3f14c4d - https://apk.cafe/dow...549/whereyougo)

- v této verzi lze vybrat offline mapu, ale nefunguje GPS na Android 12, viz výše v tomto vláknu

- aktualizoval jsem přes Play na aktuální verzi

- nyní lze vybrat offline mapu a funguje šipka v mapě jak má :P

 

Tak třeba to někomu pomůže.

 

Takže teď zbývá jediné, jak kopírovat .gwc do WhereYouGo složky zevnitř Androidu (to kvůli umístění v Android/data nelze jinak, než přes USB). Snad se povede vývojářům změnit přístup k souborům, aby tyto problémy odpadly.


  • 3

#36 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 18:45

Napadlo mě zkusit tento postup:

- odinstaloval jsem stávající WhereYouGo

- nainstaloval jsem ručně předchozí verzi (2020.08.21), mám ji zálohovanou

- v této verzi lze vybrat offline mapu, ale nefunguje GPS na Android 12, viz výše v tomto vláknu

- aktualizoval jsem přes Play na aktuální verzi

- nyní lze vybrat offline mapu a funguje šipka v mapě jak má :P

 

Tak mohu potvrdit funkcnost popsaneho postupu.

Stale neni wigo na Androidu nejaka hitparada, ale uz se to da....


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#37 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2022 - 16:25

Přátelé, já mám problém jiný. Na mém novém telefonu Google Pixel 6 (Android 12) se mi nedaří nastavit složku s wherigo. V paměti telefonu ji mám, aplikace ji vídí, ale už ne příslušné cartridge. V povolení je, že aplikace má přístup pouze k fotkám a mediálnímu obsahu v zařízení. Ví někdo, co s tím?

Tento problém mám také. Navíc mně donutilo samo WYG k přeinstalaci tím, že vyhodilo nějakou chybu u které nepomohlo ani shození apky a její restart, Objevila se znovu. Po reinstalu vyberu složku kde vím na 1000%, že tam ty cartridge jsou a WYG  najde leda renaulta.


  • 0

#38 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2022 - 17:25

To je fajn. že na toto vlákno zase po dlouhé době někdo přispěl. Mně už se problém se složkou podařilo vyřešit. Nestačilo složku WhereYouGo nakopírovat kamkoli do vnitřní paměti, musí být přímo v systémové složce. Kompletní cesta v mém telefonu je: /storage/emulated/0/Android/data/menion.android.whereyougo/WhereYouGo/ To jsem dokázal a aplikaci pak cestu ukázal v "Nastavení" - "Hlavní" - "Složka s wherigo".

 

Cartridge tak už vidím, ale vyhráno stále nemám. Aplikace má problémy se spoluprací s GPS. Ačkoli je povolena, tak stále ukazuje N 00 00.000 E00 00.000, tudíž vzdálenost k cíli 5667 km. Už jsem nějak ztratil elán se s tím stále zlobit a raději na WIGo používám starý telefon s Androidem 9.


Tento příspěvek byl upraven od vytrvalec: 17 červenec 2022 - 10:02

  • 0

#39 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2022 - 7:52

V "Nastavení" je volba "GPS a umístění". Máš tam zaškrtnuto "Povolit GPS" ?

 

Edit: Mám číst až do konce - píšeš, že povoleno máš...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 17 červenec 2022 - 7:54

  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2022 - 13:53

Už i Android 9 rád d2lá to, že když nějaký čas nějakou aplikaci nepoužíváš, tak jí sebere udělená oprávnění. A ne všechny aplikace si pak při potřebě dokáží o práva říct.

Takže ještě v systému zkontroluj, jestli Whereyougo má právo na zjišťování polohy...


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, wherigo

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama