Přejít na obsah


Fotka

Skrýšotlač


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
742 odpovědí na toto téma

#61 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 7:43

já to dělám ještě trochu oklikou. ze skrýšotlače vytlačím PQ a ty importuju do GeoGetu, protože hopoužívám pro správu keší-zejména mysterek. Potom exportuju upraveným exportním skriptem opět jako PQ (GPX) a importuju do BeeLine. Potom jak říká posmera jen v beeline kouknu u keše na show geocache info a je to. Když jsem si skript upravoval tak jsem si dal aby byl se mi v prvním sloupci zobrazoval název keše a ne číslo WPT. No a nastal velkej problém. Už nevím co to přesně dělalo, ale myslím, že se naimportovala do beeline jen část bodů. Bylo to způsobený tím, že pokud měla keš nebojakýkolo jiný wpt v názvu znak & tak jsem byl prostě v háji a beeline to nezkousnul. Takže další zásah do exportního skriptu a od té doby to šlape jak po másle;) Jen beeline někdy trochu chroustá pomalejc, když má zpracovávat přes 1000 keší, ale už jsem ten radius co si nahrávám stáhnul na míň km:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#62 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 12:46

posmera napsal/a:
Mě to funguje zcela bez problému podle toho návodu co máš v odkazu - prostě stáhnu keše dle vybraných parametrů Skrýšotlačí, vyexportuju do xml souboru a ten pak importuju do BeeLine GPS. Když pak vlezu do seznamu keší v BeeLine a dám pro konkrétní keš show geocache info tak se mi listing se všemi potřebnými informacemi krásně otevře v pocket exploreru včetně možnosti nechat ukázat hint a poslední 3 logy.. čili paperless geocaching ready :)
Jo a používám PDA Mio p550m a BeeLineGPS verze 1.81


A ovlivnuje nejak nastaveni vystupu ve Skrysotlaci export do XML, nebo ne? Kdyz nacitam XML soubor do BeeLine, tak se mi cache pridaji, ale po zvoleni "show GC info" mi vyhodi hlasku, ze zadne info neni. Tusim, ze BeeLine mam ve verzi 1.83. Ze by byla chyba v PDA? Ale explorer v PDA mi otevre HTML exportovane ze Skrysotlace...
Chtel bych na to prijit cim to je. Koukam ze jsi z Brna, nechces se sejit? Nebo mi prosim posli XML ktery Ti jede v BeeLine a ja ho zkusim u mne.
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#63 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 12:49

Ahoj Qniku. Jeste zkusim podle Tebe export z GG do BeeLine. Pokud to nevyjde, tak treba HW reset a nova instalace...musim na to prijit! :-)
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#64 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 7:40

Tak jsem ted zkusil importovat do BeeLine GPX z GG a opet stejna chyba. Zkousel jsem i originalni PQ GPX a opet stejna chyba. Z cehoz usuzuji, ze chyba neni v importu, nebo v samotnych datech, ale bud v BeeLine, nebo spis primo v systemu na PDA. Nezda se mi, ze by v novejsi verzi (1.83) byla chyba v zobrazeni listingu, takze zbyva system PDA. Pokud ale kliknu na HTML soubor, tak se mi otevre v Exploreru, cili asociace tam je. Tak mne napada, kdyz uz budu zkouset Hard reset, neda se n35 preflashovat na novejsi windows? Ted mam WM2003SE.
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#65 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 8:02

kdyz nejde ani originalni PQ, tak bych to spis videl na problem v beeline, ne?
  • 0

#66 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 8:35

HaLuMa napsal/a:
kdyz nejde ani originalni PQ, tak bych to spis videl na problem v beeline, ne?


Qnik tady psal, ze ma verzi 1.81 a slape mu to. Ja mam 1.83 a nejde to. Muzu zkusit nekde splasit verzi 1.81, ale obavam se, ze to nebude tim.
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#67 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 9:25

Konecne jsem na to prisel! Chyba byla v tom, ze jsem mel BeeLine na SD karte. Jakmile jsem ho instaloval primo do pameti PDA, tak vse funguje! Pak jsem zjistil, ze staci aby v pameti PDA byl jen adresar HTML (28kB), ostatni muzou byt na karte. Slava, jsem moc rad, ze jsem na to prisel! Dekuji vsem za podnetne rady. Bez vas bych to nezvladl.
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#68 Trainzak

Trainzak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 10:57

Nešlo by přidat do jedné z příštích verzí Skrýšotlače export do .wpt? Myslím že to není zas až tak těžké na implementaci a výrazně by to urychlilo export do OziExploreru (odpadla by nutnost konverze z .gpx do .wpt pomocí GPSBabel).
  • 0

#69 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 0:30

Trainzak napsal/a:
Nešlo by přidat do jedné z příštích verzí Skrýšotlače export do .wpt? Myslím že to není zas až tak těžké na implementaci a výrazně by to urychlilo export do OziExploreru (odpadla by nutnost konverze z .gpx do .wpt pomocí GPSBabel).



Doporučuji k vyzkoušení prográmek "MoZi"(Cache2PDA). Je přímo dělaný pro OziExplorer a to jak pro verzi na PC, tak i pro verzi na PDA. Zde je odkaz:
http://galeria.geoca...ls.php?album=34
  • 0

#70 koohan

koohan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2008 - 2:15

chce to jakesi heslo, znate ho? Napadlo me, ze je to zalezitost registrace na onom webu, ale ne...
  • 0

#71 mblatny

mblatny

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 21:33

Jak se dá pomocí Skrýšotlače stáhnou všechny kešky z jedné země? Nevím, jestli nedělám něco špatně, ale vždy se mi načte jen 20 záznamů, po kliknutí na tlačítko Další pak dalších 20 atd. - v ČR je teď cca 7000 keší, to bych se uklikal...
  • 0

#72 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 22:23

mblatny napsal/a:
Jak se dá pomocí Skrýšotlače stáhnou všechny kešky z jedné země? Nevím, jestli nedělám něco špatně, ale vždy se mi načte jen 20 záznamů, po kliknutí na tlačítko Další pak dalších 20 atd. - v ČR je teď cca 7000 keší, to bych se uklikal...


Nejde!!


Teoretická možnost tu je, ale na ni si vem dovolenou a připrav se na to, že se z toho pos***š!

V pravo nahoře si zaklikni hledej po vzdálenost a dej ji tak 100 km. pak si v pravo dole dej jen ČR a musíš to dělat v cílových kruzích, protože do jednoho fitru se jich vleze jen něco kolem 550 ks. Každopádně se Ti budou opakovat.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#73 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 9:10

mblatny napsal/a:
Jak se dá pomocí Skrýšotlače stáhnou všechny kešky z jedné země? Nevím, jestli nedělám něco špatně, ale vždy se mi načte jen 20 záznamů, po kliknutí na tlačítko Další pak dalších 20 atd. - v ČR je teď cca 7000 keší, to bych se uklikal...

Není problém. Urči si několik míst tak, aby kruhy 80km kolem nich rovnoměrně pokrývali ČR a zadej hledat kešky v okolí 100km (bere to jen do okolí 80km) v ČR. Takto provedeš několik vyhledávání (já jsem se vlezl do 10) a s výsledkem nakládej, jak umíš (třeba exportuj do .gpx, např. já si výsledky kouskuju na malé html listingy pro každou keš jeden a pak z nich generuju .wpt soubory pro OZI).
Pozor ! Když dáš ve skrýšotlači hledat velké množství keší, může pak generování .gpx nebo .html trvat třeba pro 2000 i několik hodin. Vhodnější je si rozkouskovat ČR tak, aby jsi vždy generoval výstup pro max. 1000 keší, pak je výsledek dílem chvilky.
  • 0

#74 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 10:47

MedoMys napsal/a:

mblatny napsal/a:
Jak se dá pomocí Skrýšotlače stáhnou všechny kešky z jedné země? Nevím, jestli nedělám něco špatně, ale vždy se mi načte jen 20 záznamů, po kliknutí na tlačítko Další pak dalších 20 atd. - v ČR je teď cca 7000 keší, to bych se uklikal...

Není problém. Urči si několik míst tak, aby kruhy 80km kolem nich rovnoměrně pokrývali ČR a zadej hledat kešky v okolí 100km (bere to jen do okolí 80km) v ČR. Takto provedeš několik vyhledávání (já jsem se vlezl do 10) a s výsledkem nakládej, jak umíš (třeba exportuj do .gpx, např. já si výsledky kouskuju na malé html listingy pro každou keš jeden a pak z nich generuju .wpt soubory pro OZI).
Pozor ! Když dáš ve skrýšotlači hledat velké množství keší, může pak generování .gpx nebo .html trvat třeba pro 2000 i několik hodin. Vhodnější je si rozkouskovat ČR tak, aby jsi vždy generoval výstup pro max. 1000 keší, pak je výsledek dílem chvilky.


No, hlavní problém bych viděl v tom, že pokusy stahnout kolem 100 keší končí často výpadkem programu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#75 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 8:22

kolombo napsal/a:
No, hlavní problém bych viděl v tom, že pokusy stahnout kolem 100 keší končí často výpadkem programu.

To není pravda, už to tu někde bylo řečeno - nastav si větší paměť pro aplikaci. Např. pouštět Skrýšotlač z příkazové řádky takto :

java -jar -Xmx1024m cacheprinter.jar

Funguje naprosto bez problémů do 2500 kousků.
  • 0

#76 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 18:48

To jsi docela odvážný, dát Skrýšotlači 1GB systémové paměti ;) Co když jí dotyčný tolik ani nemá...?
  • 0

#77 strudl

strudl

    strudl

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 19:51

Pokud bych mohl zasahnout do diskuze, taky vyuzivam Skrysotlac. Importuju pak do Beeline jako xml soubor, obsahuje to vse pro navigaci vcetne offlinelistingu ke kazde kesce.Pri pokusu o stahovani vetsich poctu kesek jsem narazel na podobny problem.Od te doby si vytycim zhruba stred kruhu v prostoru kde se hodlam pohybovat a podle hustoty kesi v kraji nastavim okruh v km.Jinak je to ve volnem terenu, v Praze a velkych mestech je to jen par km.Na vetsim uzemi se tech kruhu vytvori vic tak aby se prekryvaly..V souborech se sice nektere wpt opakuji,ale v nastaveni Beeline v PDA staci zaskrtnout neprepisovat jiz ulozene WPT, pak si PDA vybere jen ty chybejici...funguje to bez problemu jen s narustajicim poctem naimportovanych kesi klesa rychlost otvirani manageru WPT pri offline listingu...
  • 0
strudl Oregon 450PRO, MIO P560, BeeLine + pri drive-in IGO My way plus

#78 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 20:40

Jarous1 napsal/a:
To jsi docela odvážný, dát Skrýšotlači 1GB systémové paměti ;) Co když jí dotyčný tolik ani nemá...?


Tak, má, mám 2GB, ale pokud bych měl získávat takhle data o keších pravidelně, tak bych si raději zaplatil PM členství.

Já tisknu Skryšotlačem pár okolních keší, když někam plánovitě jedu. Ale dobrá volba je vyhledání traditionálek v okolí HandyGeocachingem v mobilu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#79 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 7:18

kolombo napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
To jsi docela odvážný, dát Skrýšotlači 1GB systémové paměti ;) Co když jí dotyčný tolik ani nemá...?


Tak, má, mám 2GB, ale pokud bych měl získávat takhle data o keších pravidelně, tak bych si raději zaplatil PM členství.

Já tisknu Skryšotlačem pár okolních keší, když někam plánovitě jedu. Ale dobrá volba je vyhledání traditionálek v okolí HandyGeocachingem v mobilu.

Předpokádám, že 1GB je dnes už standard ;-) Jinak stačí dát 512.
Nevím, v čem je problém takto stahovat. Čas od času, když se mi nelíbí aktuálnost mého seznamu, přijdy ráno do práce, nechám na pozadí běžet několik Skrýšotlačů (místa, abych měl pokrytou celou ČR, už mám vytipovaná), když odcházím, mám několik .html souborů. Ty proženu svým prográmkem, který je rozkouskuje na malé listingy a navíc stáhne všechny obrázky, na které listingy ukazují, což je otázka několika minut. Na PDA pak mám prográmek, který pracuje se souborem těchto listingů a dle mého požadavku generuje .wpt soubory pro OZIho, i s funkčními odkazy na listingy, takže se mi otevírají přímo z OZIho. Naprosto jednoduché, bezpracné a skvěle fungující. O Pm členství nemám zájem, už z principu se mi příčí podporovat lidi, co chtějí vydělávat na GC.
  • 0

#80 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 9:08

Nastavil jsem skrysotlaci 1024MB.
Zadal jsem polomer vyhledavani na 50km v okoli Hostivic - to je hned vedle Prahy.. ;)
Vyhledalo mi to +/- 1600 kesi. Po nacteni zhruba 75kusu se zacaly nacitat jen chybove hlasky a v okne s prikazovym radkem hlasi tyto chyby:

java.lang.NullPointerException
at sk.bubbles.cacheprinter.items.CacheItem.parseCache(Unknown Source)
at sk.bubbles.cacheprinter.output.Output$14.construct(Unknown Source)
at sk.bubbles.cacheprinter.util.SwingWorker$2.run(Unknown Source)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)


nevim proc se tak deje.... chyba nastane i pri mensim polomeru vyhledavani...
Poradite nekdo? ..
Dekuju
Milda
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama