Přejít na obsah


Fotka

Nástroj na tvorbu statistik pro GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#81 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 15:23

Ups. Tak važeni, nová 1013 je venku. B) Novinkou je volba jazykového rozhraní. Hodinová statistika - Nálezy před 10tou hodinou se už nyní zobrazují. Upraveny jsou také výšky grafů, jak navrhoval HaLuMa a to i u nálezů podle měsíců. Navíc je přidána nová statistika Difficulty vs terrain chart jakou mají FindStatGeňáci. Prosba na uživatele kteří mají problém s milníky. Předělal jsem odchytávání chyb, zobrazí se vždy chybová zpráva. Až se vám vyskytne chyba, pošlete mi prosím její výpis. Vůbec nechápu proč mi to na mém PC funguje a u vás ne :(
  • 0

#82 mmmgc

mmmgc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2007 - 16:14

Chybové hlášení při generování milníků jsem odeslal e-mailem. Jinak ostatní statistiky fungují asi dobře. Díky
  • 0

#83 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2007 - 21:22

Dekuji vsem kdo jste mi poslali chybovou hlasku tykajici se tvorby milniku. Vydal jsem verzi 1014 pouze s touto opravou. Melo by to fungovat. Chyba nebyla v poctu nalezu, ale v tom ze jsem mel mel spatnou kontrolu unikatniho id kese(guid). Jinak dalsi plany do budoucna mam, statistika cisla (max za den apod), uzivatelske barvicky statistik a zlepseni navrhare (presouvani sloupcu mezi sebou, radkama a tak). Snad to stihnu do konce nasledujiciho tydne, ale casu malo :(
  • 0

#84 dark.metalswamp

dark.metalswamp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 6:55

Zkoušel jsem 1013 o víkendu a našel pravděpodobně ještě jeden bug v grafu časového rozložení nálezů během dne. Nedokázal mi správně započítat keš nalezenou v čase 0:30 - sloupeček zůstal prázdný.
  • 0

#85 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 8:16

pynosol napsal/a:
Dekuji vsem kdo jste mi poslali chybovou hlasku tykajici se tvorby milniku. Vydal jsem verzi 1014 pouze s touto opravou. Melo by to fungovat.


Teď už to funguje. Jen mě ještě napadlo malé vylepšení. Šel by do Milníků přidat ještě jeden sloupec, kde by bylo kolik dní uplynulo od předchozího milníku?
  • 0

#86 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 10:17

Zkoušel jsem 1013 o víkendu a našel pravděpodobně ještě jeden bug v grafu časového rozložení nálezů během dne. Nedokázal mi správně započítat keš nalezenou v čase 0:30 - sloupeček zůstal prázdný.

Kouknu na to, je to mozne.

Jen mě ještě napadlo malé vylepšení. Šel by do Milníků přidat ještě jeden sloupec, kde by bylo kolik dní uplynulo od předchozího milníku?

Máš ho mít :) V další verzi bude..
  • 0

#87 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 10:13

Ještě nápad k těm milníkům. Nešlo by podobně, jako rozsahy pro vzdálenosti od domu definovat i milníky? Když si např. zakládám na 20. nálezu, tak se dají násobky 20 zobrazovat při celkovém počtu řekněme do 200 nálezů. Ale raději bych definoval milníky: 1, 20, 50, 100, 200, ..... Nebo ještě lépe definovat základní násobek 100, 1. je automaticky jako dosud a definovat "přídavné milníky" 20 a 50. To si vymýšlím, co !?! B)
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#88 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 0:26

Ahoj lidi :) Vychazi 1015 s funkcemi ktere navrhnul paja0512 a FaVeTteam. Hadate spravne, jsou upraveny milniky tak jak jste chteli ;)

Milniky muzete definovat i po staru, nebo po novu kdy zadavate rozsahy podobne jako u vzdalenosti od dom souradnic.

Na dalsi zmeny mi bohuzel nezbyl cas :( Ale statistika cisel uz je skoro hotova, jen doladit.

Posterhy ktere dostavam mailem budu zapracovavat prubezne. Posledne si nekdo pral tabulku vsech nej a prumeru. To bude prave ta cislova statistika.

Jsou take nove stranky. Mirne jsem pozmenil adresu ktera nyni je jednodussi : http://pynosol.aspweb.cz/
  • 0

#89 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 9:01

Tak zkouším... (opět winXP x64 :-)

Načetl jsem Basic.gsg, nastavil jsem cestu k datovému souboru a po stisku "Generate Preview" Oupps error:

Milestones - Are you sure that have you correct informations in settings?|System.FormatException: Input string was not in a correct format.
   at System.Number.StringToNumber(String str, NumberStyles options, NumberBuffer& number, NumberFormatInfo info, Boolean parseDecimal)
   at System.Number.ParseInt32(String s, NumberStyles style, NumberFormatInfo info)
   at System.Convert.ToInt32(String value)
   at GeoStatGen.TableDataGenerator.GetTableCacheMilestones(String tableName, SQLiteCommand sqlCmd)

Ale ty statistiky to nakonec vygenerovalo...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#90 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 21:02

Ano poslední verze mi nezobrazuje nálezy před 10 hodinou :-(
  • 0

#91 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 12:42

Czecho Cowboy napsal/a:
Tak jsem se podíval na screenshoty a vypadá to velice slibně ;).
Mám několik návrhů:
1) Mapa s počty kešek v určitých zemích (pozor na země, které se dále dělí!)
2) Dlaždicovité rozdělení (už tu myslím někdo zmiňoval)
3) Časy nálezů (lze převzít z GeoGet dtb)
4) Maximum za den, maximum za dny po sobě s nálezem...
5) Úplné zakomponovaní pod GeoGet

Nevím, zda-li se to tu neobjevilo (celý strom jsem důkladně nepřečetl), ale dostal jsem ještě pár dalších nápadů:

6) Součet vzdušných čar mezi keškami (za den/celkem)
7) Kombinace měsíc/den/čas (nejčastější) - příp. jen den/čas
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#92 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 21:35

CHYBY v poslední verzi: 1. Statistika nálezů podle hodin nezobrazuje nálezy před 10 hodinou. 2. Statistika podle typu cache u tradicionálek zalomí číslo s % na druhý řádek. Musím vždy ručně měnit šířku sloupce na 120 a pak je to zpbrazené v jednom rádku. 3. Milníky nálezů - nezobrazuje mi vzdálenost od Home coord. u 25. a 50. nálezu. U prvního je to OK. Prosím o pomoc. Mám poslední verzi, podle info zde v diskusi by všechno mělo již být opravené a mně to pořád nejde. Jinak perfektní nástroj. Rád ho používám. Díky
  • 0

#93 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 22:17

Poznámka k nálezům před 10. hodinou - třeba to pomůže odhadnout chybu? Moje situace - časy nálezů si nepíšu a tak toho využívám tak, že kešky nalezené v jednom dni jim dávám datum a místo času 0:01, 0:02,.....zkrátka jako po minutách podle pořadí nálezu v tom dni, aby se to hezky řadilo. No a s tímto když udělám statistiku, tak místo abych měl všechny kešky logicky v první hodině, tak mám právě graf rozhozených nálezů mezi první až desátou hodinu - jako by to ty moje minuty bralo jako hodiny. Ale kupodivu dál za 10 hodinu to už nic neukazuje, i když i vic jak 10 kešek za den mám několikrát.
  • 0

#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 22:49

Mozna to souvisi s formatem casu, ktery je v databazi. je tam ulozene jako cislo, pricemz posledni dve cifry jsou minuty, prvni dve cifry jsou hodiny. A cirfy s hodnotou nula se zleva nepouzivaji. tedy: 00:01 = 1 00:10 = 10 01:00 = 100 01:10 = 110 12:30 = 1230 Mozna se tam jen nekde ten cas spatne dekoduje. ;)
  • 0

#95 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 21:02

Tak jsem jen ze srandy vyměnil hnědě statistiky za modre a chyby jsou odstraněny. Tak teď to vypadá, že buď jsou aktualizované jenom ty modré nebo to chce je vymazat a znovu zadat v programu do preview.
  • 0

#96 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 13:31

Ahoj lidi, omlouvam se za pozdni odpoved, ale bohuzel skoly a prace bylo moc, tudiz jsem se vyvoji moc nevenoval :( Nicmene jsem ve volnych chvilich po castech tvoril a kdyz to dobre dopadne, tak snad jeste dneska vecer bude nova verze. Z novinek uvedu uzivatelsky definovane barevna schemata,nova statistika cisla a oprava stavajicich chyb + vylepsen vysledny HTML kod. Stema casama je to pesne tak jak pise HaLuMa. Diky moc za zajem a jeste chvilinku vydrzte ! :)
  • 0

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 13:45

Jeste bych upozornil, ze na strankach geogetu je ke stazeni plugin, ktery umozni volat GeoStatgen pomoci ikonky v geogetu. (jako parametr to predava cesku ke geogeti databazi, nevim ale jestli to geoStatgen uz umi zpracovat...)
  • 0

#98 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 13:59

jako parametr to predava cesku ke geogeti databazi, nevim ale jestli to geoStatgen uz umi zpracovat...)

fungovat by to jiz melo. je to stejne jako se vola GeoGet. parametr geostatgen.exe -d c:/muj geogeti adr/geoget.db3

pravda udelal jsem implementaci teto funkce, ale nevyzkousel ;)
  • 0

#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:24

Aha, ja to ted volam bez toho -d ;-) Viz. zdrojak toho pluginu.
  • 0

#100 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 18:45

Jen mne napadlo zda by nebylo dobre vedet jestli nejakej druh kesek nepreferuji. pouze kouknutim se kolik ceho nalovim neni uplne objektivni, protoze tradicnich je nejvic , logicky jich budu mit nejvice nalezenych. Takze by stalo za to udelat treba pro cechy procenta tradicnich procenta dalsi atd a srovnat to se svou statistikou a videt ze preferuju nevedomky treba multiny. Treba to je hloupost , jen takovej napad , Bohuzel nemam vsechny kesky v cechach aa pm nejsem a tak to asi sam nespoctu :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama