Přejít na obsah


Fotka

Velká mafiánská geohra v Praze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
315 odpovědí na toto téma

#181 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2007 - 0:15

Krásná diskuze, pánové, ale rád bych, abyste si všechny tyto, pro naši hru, irelevantní věci nechali pro jiné vlákno a možná ještě spíše pro jinou diskuzi ;) Zde se mají řešit náměty, připomínky a stížnosti k eventu :| Děkuji.
  • 0

#182 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 14:24

http://zahranicni.ih...etne-dvou-bossu - nebyl tam někdo od nás??
  • 0
Vložený obrázek
ORGANIZATION TEAM MEMBER
rád zodpovím vaše dotazy ohledně eventu MAFIE

#183 venomacek

venomacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 14:28

navrhuji používat nějaký koeficient (obranný, útočný) v kombinaci třeba s vrhem kostky nebo losem - i jako dost namachrovanýho mě může dostat outsider ;)
  • 0

#184 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 14:59

Budeš mít ty bonusy, které ti vydrží až do chvíle, kdy se nablízko poznáš s policistou. Ty ti podle svého charakteru (a podmínek pro jeho plnění) přinesou výhody proti určitým typům soupeřů (podmínky budou napsané na bonusu)...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#185 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 21:35

Uf, pročetl jsem si celé vlákno. Jen pár oznámek.: A) to řešení soubojů- za prvé bych ty VODNÍ pistolky nevylučoval. Ono to s tou vodou nebude tak horké, myslím. No a když ne tak bych si dovedl představit i strhnutí něčeho jako kousek pásky nebo tak něco. Bylo by to akčnější. Ale ani to řešení s papírovými životy, bonusy a tak jak navrhují autoři mi nepřipadá špatné. Jen ty pistolky nebo strhávání pásky mi přijdou takový lepší, akčnější.... B) MHD a její používání- jsem Pražák, tak vím, že po tom bojovém teritoriu používat MHD k nějakému smysluplnému přesunu nebude moc prospěšné. Největší přesuny mohou nastat mezi teritorii a nebo když se vracím pro nový život. Pro první případ se použít asi trošku dá, zejména po okrajích celého území, ale pro život to bude k ničemu, bude to de-facto nutné dojít asi jen potupně pěšky (a bude to asi i nejrychlejší) Jo a pokud zůstane to pravidlo o rukách nad hlavou tak bez držení jet tramvají by mohlo být i trochu životu nebezpečné, chichichi :D ) . C) k mapovým podkladům. Nedovedu si představit, proč by neměla stačit jen papírová varianta, já myslím, že si každý dá moc velký pozor, na čím území se pohybuje. Až na vyjímky vede hranice po hlavní ulici, takže co se týká mne, tak mi stačí jedna mapa papírová, a pro jistotu třeba obrázek .jpg v PDA. V tom fofru stejně bude potřeba sledovat jiné věci než mapu..... a kdo se nevyzná v papírové mapě, tak mu mapa v garminu moc nepomůže. důležitější jsou telefonní čísla kdyby se náhodou někdo přespolní v Praze ztratil úplně..... D) souboje v MHD - já myslím, že to co bylo řečeno zezačátku vlákna úplně stačí, tj. pokud mi soupeř ujede tramvají = moje smůla. Nechte to takhle jednoduché. E) všeobecně pravidla bych vůbec doporučoval co nejjednodušší, tj. co není zakázáno je dovoleno, fantazii se meze nekladou. Pokud to přímo neodporuje psaným pravidlům, je to povoleno (viz vykrádání štábů, zjišťování míst umístění štábů, okrádání policistů, domluvy při nerozhodných soubojích, atd.....). F) bylo by potřeba udělat trochu nábor hráčů, aby nás bylo dost. A vzhledem k tomu, že je možné, že někteří hráči nemusí být ani kačeři, tak tu otázku map do Garminů bych nechal raději někde v pozadí, ať si každý běhá dle svých schopností kudy chce, kdo není šikovný prostěě šlápne do cizího ..... teritoria. Každopádně bych to nějak nezveličoval, ať mají i nekešeři rovné možnosti kontroly pohybu. i když nemají Garmina. Ono totiž určování pozice dle GPS v úzkých pražských uličkách bude veselé i s GPS.... G) pokud budu požádán o pomoc organizátory hry, rád pomohu. H) už se těším. Mafiáni všech zemí TŘESTE SE!!!! B)
  • 0

#186 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 21:56

stanleypaulGC napsal/a:
Nedovedu si představit, proč by neměla stačit jen papírová varianta


No já si to dokážu představit. Např.: Začátek cesty je na N 50°XXXXX E 014°XXXXX.
  • 0

#187 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 22:10

Tak Sutechi, kdo dnes odpovídá? :P
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#188 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 22:15

Uf, pročetl jsem si celé vlákno. Jen pár oznámek.:
A) to řešení soubojů- za prvé bych ty VODNÍ pistolky nevylučoval. Ono to s tou vodou nebude tak horké, myslím. No a když ne tak bych si dovedl představit i strhnutí něčeho jako kousek pásky nebo tak něco. Bylo by to akčnější. Ale ani to řešení s papírovými životy, bonusy a tak jak navrhují autoři mi nepřipadá špatné. Jen ty pistolky nebo strhávání pásky mi přijdou takový lepší, akčnější....

Pásky by nemusely být tak marné až na to, že je zvýhodňován ten rychlejší...

B) MHD a její používání- jsem Pražák, tak vím, že po tom bojovém teritoriu používat MHD k nějakému smysluplnému přesunu nebude moc prospěšné. Největší přesuny mohou nastat mezi teritorii a nebo když se vracím pro nový život. Pro první případ se použít asi trošku dá, zejména po okrajích celého území, ale pro život to bude k ničemu, bude to de-facto nutné dojít asi jen potupně pěšky (a bude to asi i nejrychlejší) Jo a pokud zůstane to pravidlo o rukách nad hlavou tak bez držení jet tramvají by mohlo být i trochu životu nebezpečné, chichichi :D ) .

uvidíme...

C) k mapovým podkladům. Nedovedu si představit, proč by neměla stačit jen papírová varianta, já myslím, že si každý dá moc velký pozor, na čím území se pohybuje. Až na vyjímky vede hranice po hlavní ulici, takže co se týká mne, tak mi stačí jedna mapa papírová, a pro jistotu třeba obrázek .jpg v PDA. V tom fofru stejně bude potřeba sledovat jiné věci než mapu..... a kdo se nevyzná v papírové mapě, tak mu mapa v garminu moc nepomůže. důležitější jsou telefonní čísla kdyby se náhodou někdo přespolní v Praze ztratil úplně.....

Dopracováváme se k dokonalosti, bude se to hodit minimálně organizátorům pro vzájemné dohody, tak proč to nedat k dispozici i hráčům?!

D) souboje v MHD - já myslím, že to co bylo řečeno zezačátku vlákna úplně stačí, tj. pokud mi soupeř ujede tramvají = moje smůla. Nechte to takhle jednoduché.

Klidně si ji můžeš doběhnout B)

E) všeobecně pravidla bych vůbec doporučoval co nejjednodušší, tj. co není zakázáno je dovoleno, fantazii se meze nekladou. Pokud to přímo neodporuje psaným pravidlům, je to povoleno (viz vykrádání štábů, zjišťování míst umístění štábů, okrádání policistů, domluvy při nerozhodných soubojích, atd.....).

Jen do toho ;), jen upozorňuju, že do března se pravidla mohou ještě hodně změnit...

F) bylo by potřeba udělat trochu nábor hráčů, aby nás bylo dost. A vzhledem k tomu, že je možné, že někteří hráči nemusí být ani kačeři, tak tu otázku map do Garminů bych nechal raději někde v pozadí, ať si každý běhá dle svých schopností kudy chce, kdo není šikovný prostěě šlápne do cizího ..... teritoria. Každopádně bych to nějak nezveličoval, ať mají i nekešeři rovné možnosti kontroly pohybu. i když nemají Garmina. Ono totiž určování pozice dle GPS v úzkých pražských uličkách bude veselé i s GPS....

Já počítám s tím, že se hodně lidí bude přihlašovat v únoru - březnu s názorem, že není důvod spěchat :).

G) pokud budu požádán o pomoc organizátory hry, rád pomohu.

Nabídku zvážíme...

H) už se těším. Mafiáni všech zemí TŘESTE SE!!!! B)

:)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#189 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 22:31

stanleypaulGC: Díky za názory, vážím si jich. Nicméně stále jsem na vážkách ohledně toho soubojového systému (nějaké řešení bojů v MHD mě nechává naprosto chladným, to řešit nehodlám ;) )... Dle ankety sice stále vyhrává stávající soubojový systém, ale příznivci akčnějšího způsobu boje mají také silnou členkou základu :D Přemýšlím o nějakém kompromisu, ale zatím bezvýsledně, takže uvidíme, času je ještě dost... Jinak k mapě - verze do GPS je pouze zpestřením hry, nevyžaduje se a papírová mapa bude opravdu stačit. Důležité je ovšem GPSky mít s sebou kvůli navigaci k různým bodům, na kterých budete sbírat indície atd. Takže nezapomenout ;)
  • 0

#190 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 17:10

Takže v podstatě máme stejný názor.To je dobře. Super. Napadlo mne šalamounské řešení gordického uzlu - souboje. Kdo chce střílet vodou, bude v jednom gangu s Hasiči, kdo chce střílet ostrými (kuličkami), bude v druhém gangu (a posléze na služebnách PČR)a kdo chce něco trhat, může jet na brigádu na chmel a ti co chtějí bílé rukavičky můžou jet do tanečních,...... No, má to jen jednu malou chybu, nevím, kdo bude potom hrát a koho at mafiánská policie bude vlastně chytat:D:D:D:D
  • 0

#191 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 20:40

Tento dotaz vám bohužel náš organizační tým není schopen zodpovědět, obratťě se prosím na naši infolinku na telefonním čísle 4603 :D
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#192 Sumec 161

Sumec 161

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 21:12

Já bych to udělal tak jako to máme my při hře "Vyzvědači" Sice jsou jenom 3 území ale podstata je stejná... Rozdělení do 3 skupin a každá skupina má za úkol na ostatních dvou území zjistit 99 otázek. Na svém území jste obránci a na cizím území jste útočníci. Ty souboje mi přijdou takové divné :( - my to máme prostě a jednoduše tak, že hráči mají u sebe papírky ( 2x2cm své barvy - pochopitelně ) tzv "výkupné" a když vás někdo chytne na jeho území tak mu odevzdáte "výkupné" a okamžitě se musíte vrátit na své území... nevim je to samozřejmě na vás ale přijde mi to takové nějaké moc komplikované ale určitě se budu snažit přijit a to nejen proto, že byla Mafie moje nejoblíbenější hra. - Takže moc děkuji...;)
  • 0

#193 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 21:19

To je ale trošku blbé v okamžiku, kdy přijdeš na nepřátelské území, potkáš 8 nepřátelských mafiánů a oni tě prostě nemůžou zabít... :)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#194 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2007 - 0:01

Ano, na podobném principu jako Vyzvědači, měla hra původně fungovat. Ale jak již poukázal můj kolega, tímto způsobem nelze provádět útoky jinde, než na vlastním území. Dle našeho řešení naopak můžete napadnout kohokoliv kdykoliv - stejně, jako by to bylo v "normálním životě" :D Ale já myslím, že z toho všichni moc děláte - vždyť vlastně abys mohl provést onen souboj, musíš svého soupeře také nejdříve chytnout (resp. se dostat na vzdálenost přibližně 20 m). A že se samotné rozřešení souboje rozhodne pomocí porovnání 2 čísel, to už je maličkost, která pro zábavnost hry nemůže mít téměř žádného negativního účinku. Naopak myslím, že to může být obohacující prvek - když mě někdo honí a já unikám, protože vím, že jsem slabý, ale nakonec díky svému taktizování vyhraju, nelze si myslím víc přát :)
  • 0

#195 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2007 - 11:44

POZOR! Poslední 4 hlasující mohou ovlivnit průběh ankety!!!


  • 0

#196 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2007 - 0:40

Vzhledem k tomu, že již hlasoval minimální nadpoloviční počet hráčů, mohu vyhlásit výsledky ankety:

Jaký byste si přáli soubojový systém ve hře?
Stávající - 26 hlasů
Stříkací pistole - 21 hlasů
Jiný - 4 hlasy

Zvítězil tedy stávající systém, nicméně vzhledem k silnému zastoupení pistolkářů :D ještě zkusíme zapřemýšlet , zda by se nedal nějak upravit, abychom tam ty stříkací pistole zahrnuli (nicméně nic neslibuji ;)
  • 0

#197 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2007 - 9:45

Sutech napsal/a:...abychom tam ty stříkací pistole zahrnuli (nicméně nic neslibuji ;)

Vzhledem k tomu, že plánujete hru s centrem kolem Staroměstského náměstí, pak nelze než doporučit, abyste jako stříkací pistole předepsali co nejvěrnější makety opravdových zbraní. Sázím 10:1 na minimálně jednoho předběžně zadrženého a titulek na první stránce B)

P.S. A dále 1:3 na jednoho mafiána na místě zastřeleného městskou policií :o
  • 0

#198 venomacek

venomacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2007 - 12:45

vzhledem k tomuhle http://zpravy.idnes....02200_krimi_cen

bych do pistolkových soubojů určitě nešel... Dandra se imho drží s kursem dost při zemi :)
  • 0

#199 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2007 - 22:50

Ne, my si tady děláme legraci, ale když jsem byl naposledy v Praze, tak jsem se skutečně o5 nestačil divit co tamní policie dovede, když klučina vyběhl z hračkářství s maminkou, v ruce nějákou maketku meče a banda štubáků už se na ně hrnula. No děs, já bych to skutečně neriskoval. Pokud si někdo chce dát souboj s pistolema, jsem schopen domluvit celkem velký areál Paintballu :D ale v Praze a kór v centru a vtuhle dobu....
  • 0

#200 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2007 - 18:20

Měl bych jeden dotaz když přijedu s kamarádem bylo by možné aby jsem byli spolu??
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama