Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#101 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 12:02

maty napsal/a:
* na FEL chodej fakt asi jen namachrovany mistri sveta, ktery maj od vseho klice (panove Alkes a Minarjo prominou:|)

Ono těch nenamachrovanejch je mnohem víc.:) Navíc, co má člověk dělat, když je takovou dobu "mužem mezi muži" :D:D:D (berte s rezervou ;))
  • 0

#102 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 17:22

Myslíš,že ten "bordel"tam dal při založení ownwer?Mám pocit,že obsah cache určují do jisté míry cacheři,kteří ji odloví:( Já osobně "bordel"vyndám z cache bez ohledu na to,jestli je,nebo není moje...Když nemám nic na výměnu,tak nic neberu!Howgh:D


Jo, to beru, ale chce to i vazbu ze strany autora... A ne, že ho někdo 20x upozorní na stav cache logbooku a toho, že do ní teče a on s tím stejně nic nedělá... :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#103 wympy

wympy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 19:52

Vždycky, když si doma s Alčou a s dětma plánujeme nějaký výlet a já povídám: „... tak Áňo, dneska to bude sice do kopce, ale najdeme si cestou nějakou kešku, jo?“, tak dostanu okamžitě a vždy stejnou odpověď/otázku: „...velkou?!?“ a moje odpověď je také vždycky stejná: „... jasně! Velkou!“ (Áně je 11 roků a jsou jí vcelku ukradený zajímavý místa s mikroskrejší, ať je ta mikroskrejš sebelepší, ale nová šňůrka, kterou najde v kešce, a na kterou si pověsí na krk mobil, ta jí vždycky udělá radost :)) A tak si Áňa utíká sbalit do batůžku svůj pytlík, plný drobností a hračiček na výměnu a těší se na „velkej trade“... Takže, když jdeme hledat s Áňou, tak to musí být „VELKÁ“ a myslím, že velikost kešky hraje stejnou roli i u ostatních dětí. Naopak, když sednu na kolo a jedu si někam pro mikrokešku, u které je už z předchozích logů jasné, že to bude nějaký skvost, jako jsou třeba Chvojkovy sady nebo Led led od velmistra všech mikrokešek Michals&Flower nebo zst.Plzen – Koterov od Datel12, anebo i filmovka, ale na nějakém zajímavém nebo crazy místě jako třeba Gansplatz nebo Breznik – Otava serie, tak s sebou Áňu neberu, protože vím, že to asi neocení. Prostě si kešky vybíráme a ty ostatní necháváme ležet ladem a tak je nám tudíž ukradený jaký si kdo dělá krabičky a na jakých místech a nikoho neprudíme s tím, jak by to měl dělat. Vybírejte si taky :) Je jich tu přes pět tisíc, s tím si chvilku vystačíte :) btw. přečetl jsem celé tohle vlákno a závidím tomu pánovi, který tu má nejvíce příspěvků, kolik má času (když jsem byl před dvaceti lety studentem ČVUT FEL, tak jsem měl taky spoustu času :) a je mi ho trochu líto, že ten čas ubíjí vysedáváním u PC a plozením duchaplných příspěvků do všech možných fór na tomto webu, ono je ho dost vidět i jinde, jak jsem si všimnul (my jsme tenkrát neměli ani geocaching ani internet a tak jsme vysedávali na Klamovce nebo na Hřebence v hospodě :)
  • 0

#104 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 23:07

maty napsal/a:
* na FEL chodej fakt asi jen namachrovany mistri sveta, ktery maj od vseho klice (panove Alkes a Minarjo prominou:|)

Prosím, neházejte všechny do jednoho pytle... Ono to někdy docela bolí... Já třeba můžu říct, že u nás na oboru jsou většinou (!) dobří kluci (a ty 3 holky, co tam jsou, jsou taky prima). A trubci se najdou v jakémkoliv kolektivu.
  • 0

#105 pitris83

pitris83

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 1:12

Tak jsem taky zvladnul celou diskuzi. A rikam si, ze jsem asi bila vrana. Kdyz jsem objevil svych prvnich par kesi, tak jsem taky vymenoval figurky z Kinder vajec. Ale dost brzo me to preslo a zacal mi ten "bordel" v kesich spis vadit - otevrete kes a vyvali se spousta veci, ktere tam ani pak nejdou zpatky. Na druhou stranu uznavam, ze pro deti tohle musi byt super (btw uz se tesim, jak budu chodit s malyma kacerama na kesky :)). Takze preferuju spis mikra a schranky, kam se toho moc nevejde a je tam jen to nejnutnejsi - logbook. Moje budouci kesky budou taky mensi, aby nedopadly jako reklama na Kinder.
  • 0

#106 Ondrej Strnad

Ondrej Strnad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 20:15

Tento článek mě zaujal, zatím jsem byl zastáncem větších keší, ale myslím že bych mohl začít i s odlovem micro. Ale zajímalo by mě, co si myslíte o nano keších. http://www.shop.gcsp...products_id=274
Je to stejné mínění jako u mikro?
  • 0

#107 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 20:20

Moje budouci kesky budou taky mensi, aby nedopadly jako reklama na Kinder.


Buď v klidu, já jsem dnes dělal údržbu a z kinder jsem v cache nenašel nic. Zato tam byl zapalovač, 2 střepy a plastová pistole, kteá zabrala všechno místo :o
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#108 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 20:22

Co si myslíte o nano keších?


Je to jedno, nevýhoda nanocache je ta, že tam většinou není tužka, což není ale zase takový problém - pokud zrovna ta tvoje v kapse záhadně nedopíše. Jinak je to fakt jedno, úplně stejné jako micro.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#109 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 20:23

100x radsi najdu zajimave zpracovanou mikro/nano/piko nez regularku s tristnim obsahem
  • 0

#110 Ondrej Strnad

Ondrej Strnad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 20:24

A na GC.com se nano cache označuje v listingu taky jako nano? (nemáš nějaký příklad nano?)
  • 0

#111 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 20:27

Ondrej Strnad napsal/a:
A na GC.com se nano cache označuje v listingu taky jako nano? (nemáš nějaký příklad nano?)


Ne, nejmenší velikost je mikro, které v sobě zahrnuje všechny ty piko, nano apod. :D
  • 0

#112 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 20:38

Sutech napsal/a:

Ondrej Strnad napsal/a:
A na GC.com se nano cache označuje v listingu taky jako nano? (nemáš nějaký příklad nano?)


Ne, nejmenší velikost je mikro, které v sobě zahrnuje všechny ty piko, nano apod. :D


Ještě, že tak. To by pak každý 3. chtěl mít cache nano piko a člověk by se z toho zbláznil.... Vždyť poslední dobou už nemůžu najít ani regulárku :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#113 Ondrej Strnad

Ondrej Strnad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 16:04

Ondrej Strnad napsal/a:
Tento článek mě zaujal, zatím jsem byl zastáncem větších keší, ale myslím že bych mohl začít i s odlovem micro.

Tak jsem dnes schválně našel 3 micro a začaly mě taky bavit. Ale to asi není úmyslem tohoto vlákna nahnat mě na microcache, když se to tu jmenuje STOP Mikrománii. Díky.
  • 0

#114 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 16:52

Abych pravdu řekla, když sedím u kompu a přemýšlím, na jakou kešku asi půjdu, mám zájem o větší kešky. Jinak řečeno, pro small nebo regulárku si klidně zajedu na druhej konec města, ale mikra beru, když sou tak nějak po cestě nebo ve volné hodině..Jde o to že v mikru (myslím normální magnetickou nebo běžně zastrčenou filmovku) jeden čeká jenom ten logbook, ale ve větších se daj najít více či méně zajímavý věci nebo GC a TB. A když nejsou, no tak nic, no.
  • 0

#115 c.jirin

c.jirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 16:59

Chtěl bych také přispět svým názorem do diskuze STOP Mikromanii.I já mám radši větší keše,ale rozhodně nejsem proti micro.V městské zástavbě jsou většinou i nutností.Např.taková micro jako je Lambrecht Wettertelegraph u Vltavy byla přímo lahůdkou. :)
  • 0

#116 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 18:59

Ondrej Strnad napsal:
(nemáš nějaký příklad nano?)

Tahle byla dóóóóst malá: GC1095Y
  • 0

#117 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 20:24

Nebo tahle: http://www.geocachin...93-21cca01424f1 Ale musím říct, že do toho proužku vevnitř se pořádně logovat nedá, zvláště zmrzlejma rukama a zatuhlou propiskou.
  • 0

#118 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 21:58

Myslím, že je kešek dosti a komu se nelíbí mikro, tak je prostě neloví... Je to jednoduchý...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#119 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 22:32

Ondrej Strnad napsal/a:
A na GC.com se nano cache označuje v listingu taky jako nano? (nemáš nějaký příklad nano?)


NanocacheGC15Q9Z
  • 0

#120 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 23:28

wympy napsal/a:
Vždycky, když si doma s Alčou a s dětma plánujeme nějaký výlet a já povídám: „... tak Áňo, dneska to bude sice do kopce, ale najdeme si cestou nějakou kešku, jo?“, tak dostanu okamžitě a vždy stejnou odpověď/otázku: „...velkou?!?“ a moje odpověď je také vždycky stejná: „... jasně! Velkou!“ (Áně je 11 roků a jsou jí vcelku ukradený zajímavý místa s mikroskrejší, ať je ta mikroskrejš sebelepší, ale nová šňůrka, kterou najde v kešce, a na kterou si pověsí na krk mobil, ta jí vždycky udělá radost :)) A tak si Áňa utíká sbalit do batůžku svůj pytlík, plný drobností a hračiček na výměnu a těší se na „velkej trade“... Takže, když jdeme hledat s Áňou, tak to musí být „VELKÁ“ a myslím, že velikost kešky hraje stejnou roli i u ostatních dětí. Naopak, když sednu na kolo a jedu si někam pro mikrokešku, u které je už z předchozích logů jasné, že to bude nějaký skvost, jako jsou třeba Chvojkovy sady nebo Led led od velmistra všech mikrokešek Michals&Flower nebo zst.Plzen – Koterov od Datel12, anebo i filmovka, ale na nějakém zajímavém nebo crazy místě jako třeba Gansplatz nebo Breznik – Otava serie, tak s sebou Áňu neberu, protože vím, že to asi neocení.

Prostě si kešky vybíráme a ty ostatní necháváme ležet ladem a tak je nám tudíž ukradený jaký si kdo dělá krabičky a na jakých místech a nikoho neprudíme s tím, jak by to měl dělat. Vybírejte si taky :) Je jich tu přes pět tisíc, s tím si chvilku vystačíte :)

btw. přečetl jsem celé tohle vlákno a závidím tomu pánovi, který tu má nejvíce příspěvků, kolik má času (když jsem byl před dvaceti lety studentem ČVUT FEL, tak jsem měl taky spoustu času :) a je mi ho trochu líto, že ten čas ubíjí vysedáváním u PC a plozením duchaplných příspěvků do všech možných fór na tomto webu, ono je ho dost vidět i jinde, jak jsem si všimnul (my jsme tenkrát neměli ani geocaching ani internet a tak jsme vysedávali na Klamovce nebo na Hřebence v hospodě :)

Přesně, kámo, souhlasím s tebou. Mně se na geocachingu líbí, že má hodně podob a možností. Honění se za FTF, výlety do přírody, lození po kopcích, luštění luštěnek, hledání schovek... Každý ať si vybere. Logy typu "mysterky takovéhoto typu nemám rád" by si mohli kešeři odpustit. Tak ať tam nelezou..., ať si vyberou, kam jít.
Například náš Máťa (8 let) má rád jakékoliv kešky, hlavně když vypadne z domu a najde skrýš. Jestli je to mikroška nebo regular ho netrápí.
Zato moje ženuška by asi protestovala, kdybych ji táhl Plzní a lovil mikrošky. Té stačí v sobotu výlet do přírody. Takže to prostě naplánujeme a skloubíme podle chuti.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama