Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#121 c.jirin

c.jirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 0:09

Hamaci napsal/a:

wympy napsal/a:
Vždycky, když si doma s Alčou a s dětma plánujeme nějaký výlet a já povídám: „... tak Áňo, dneska to bude sice do kopce, ale najdeme si cestou nějakou kešku, jo?“, tak dostanu okamžitě a vždy stejnou odpověď/otázku: „...velkou?!?“ a moje odpověď je také vždycky stejná: „... jasně! Velkou!“ (Áně je 11 roků a jsou jí vcelku ukradený zajímavý místa s mikroskrejší, ať je ta mikroskrejš sebelepší, ale nová šňůrka, kterou najde v kešce, a na kterou si pověsí na krk mobil, ta jí vždycky udělá radost :)) A tak si Áňa utíká sbalit do batůžku svůj pytlík, plný drobností a hračiček na výměnu a těší se na „velkej trade“... Takže, když jdeme hledat s Áňou, tak to musí být „VELKÁ“ a myslím, že velikost kešky hraje stejnou roli i u ostatních dětí. Naopak, když sednu na kolo a jedu si někam pro mikrokešku, u které je už z předchozích logů jasné, že to bude nějaký skvost, jako jsou třeba Chvojkovy sady nebo Led led od velmistra všech mikrokešek Michals&Flower nebo zst.Plzen – Koterov od Datel12, anebo i filmovka, ale na nějakém zajímavém nebo crazy místě jako třeba Gansplatz nebo Breznik – Otava serie, tak s sebou Áňu neberu, protože vím, že to asi neocení.

Prostě si kešky vybíráme a ty ostatní necháváme ležet ladem a tak je nám tudíž ukradený jaký si kdo dělá krabičky a na jakých místech a nikoho neprudíme s tím, jak by to měl dělat. Vybírejte si taky :) Je jich tu přes pět tisíc, s tím si chvilku vystačíte :)

btw. přečetl jsem celé tohle vlákno a závidím tomu pánovi, který tu má nejvíce příspěvků, kolik má času (když jsem byl před dvaceti lety studentem ČVUT FEL, tak jsem měl taky spoustu času :) a je mi ho trochu líto, že ten čas ubíjí vysedáváním u PC a plozením duchaplných příspěvků do všech možných fór na tomto webu, ono je ho dost vidět i jinde, jak jsem si všimnul (my jsme tenkrát neměli ani geocaching ani internet a tak jsme vysedávali na Klamovce nebo na Hřebence v hospodě :)

Přesně, kámo, souhlasím s tebou. Mně se na geocachingu líbí, že má hodně podob a možností. Honění se za FTF, výlety do přírody, lození po kopcích, luštění luštěnek, hledání schovek... Každý ať si vybere. Logy typu "mysterky takovéhoto typu nemám rád" by si mohli kešeři odpustit. Tak ať tam nelezou..., ať si vyberou, kam jít.
Například náš Máťa (8 let) má rád jakékoliv kešky, hlavně když vypadne z domu a najde skrýš. Jestli je to mikroška nebo regular ho netrápí.
Zato moje ženuška by asi protestovala, kdybych ji táhl Plzní a lovil mikrošky. Té stačí v sobotu výlet do přírody. Takže to prostě naplánujeme a skloubíme podle chuti.


Naprostý souhlas.Máme tu tolik keší(jsme snad dokonce asi 4. na světě co do počtu),že si každý vybere,co se mu líbí.
  • 0

#122 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 9:39

Pánové, až to ve svém okolí vyberete a budete rádi za každou novou kešku do 15 km, tak vám taky začnou lézt na nervy vznikající kešky nějakého typu, co nemáte rádi.
  • 0

#123 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 10:39

Já bych to celé spíš přejmenoval na "Stop mikrománii kde to není třeba" Krabiček tady máme habafuk, takže si opravdu může každý vybrat podle potřeby. Jen mně často mrzí, že najdu na místě kde to není nutné mikro... U těch velkých krabiček je pak ale taky problém v tom, že jsou většinou prázdné nebo je v nich spousta haraburdí, takže ani na trade neudělají radost...
  • 0

#124 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 12:20

abakus napsal/a:
Pánové, až to ve svém okolí vyberete a budete rádi za každou novou kešku do 15 km, tak vám taky začnou lézt na nervy vznikající kešky nějakého typu, co nemáte rádi.

V tomto směru lituju obyvatele velkých měst, v okruhu 15km od domova mám jenom 7 microcachí (jedna z nich je ve skutečnosti spíše small, jenom jedna mimo zástavbu). Ve městě se mimo park dá těžko dát něco jiného než micro, spíše by se zakladatelé měli zamyslet nad tím jestli dané místo skutečně za tu cache stojí. Při pročítání listingů některých cachí skutečně nechápu proč tam vůbec jsou. A to neplatí jenom pro micro.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#125 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 13:00

No i ve městě jsou velké krabice (resp. small a větší), reagoval jsem spíš na tu oblíbenou frázi, že si každý vybere, co se mu líbí. Já už si nevybírat nemůžu, beru všechno, protože jinak bych neměl co hledat :| Začínám mít mírnou alergii na mysterky, obzvlášť na ty dešifrovací, kde je klíčem nějaká nelogická (míněno s tématem kešky nesouvisející) ztřeštěnost. Naposledy jsem ukládal regulárku a když jsem byl v Tescu kupovat věci a materiál pro tuto a ještě jednu budoucí, tak jsm tam nechal skoro osm stovek. Pak je mi trochu smutno, když dojdu k regulárce ve formě krabice od zmrzliny a uvnitř dvě kindrvěci, dva reklamní předměty a logbook, úhrnem za půl sta včetně originálního obsahu krabice.
  • 0

#126 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 15:22

abakus napsal/a:
... Začínám mít mírnou alergii na mysterky, obzvlášť na ty dešifrovací, kde je klíčem nějaká nelogická (míněno s tématem kešky nesouvisející) ztřeštěnost.
... Pak je mi trochu smutno, když dojdu k regulárce ve formě krabice od zmrzliny a uvnitř dvě kindrvěci, dva reklamní předměty a logbook, úhrnem za půl sta včetně originálního obsahu krabice.

Když se podívám na svoje okolí, tak fakt už tam převažují mysterky a multiny, nejhorší jsou ty, co mají několik řešení :@ Možná je to ale cesta, jak přivést kačera na nějaké vhodnější místo, kam se dá schovat velká krabice (jenže bohužel tomu tak málo kdy je). Když vyrážím na kešky s dětma, mám vždycky strach, jak vlastně ta krabice bude uvnitř vypadat. Je to někdy hodně smutný pohled a hlavně co je zarážející je to, jak se rychle "vybydlí" založená nebo doplněná krabička.

Aviatik napsal/a:
Při pročítání listingů některých cachí skutečně nechápu proč tam vůbec jsou. A to neplatí jenom pro micro.

Možná bychom tedy měli na první řádek v listingu uvádět "Tato keška je tady protože...." a bylo by to všem jasné :D
  • 0

#127 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 23:17

hmm, je mi smutno pri cteni tohoto tematu. Nepokladam se za nejakeho mentora, ale uz samotne toto tema mi prijde uplne bytecne. Ono asi uz zalozeni "uctu" na gc.cz bylo zbytecne, protoze co vlakno, to perla. Nebylo by lepsi vykaslat se na to vecne okecavani kravovin a vyrazit do lesa/mesta/parku hledat (popripade zakladat) kesky? Ja myslim, ze k tomu byl puvodne geocaching predurcen. Komu se nelibi micro, at tam nejde (ma to ostatne v listingu napsano, jak je kes velka). Jeste bych rad apeloval na vsechny hledace, co ve vetsich keskach chteji "trejdovat", prectete si prosim podminky, opravdu neni nejvhodnejsim artiklem pouzite holitko, nacucany bonbon, prezervativ, zapalovac, rozbite kinder blbosti ci jen jejich casti. (jo a jeste pridam perlu, co bylo v jedne "vleckove kladenske" kesce - lubrikacni gel asi dva roky prosly!!! Boze ty krabicky co tam nachazite nejsou odpadkove kose!!!) Tot asi vse co k tematu mam a timto se asi loucim s celou diskuzi. Opravdu je mi hodne smutno :-(
  • 0

#128 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 0:33

Jasný souhlas.
  • 0

#129 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 9:28

Když je pro vás důležitější velikost krabice, než zážitek z cesty, krásná procházka, tak .... mám pro vás radu:

..... třeba ....


Kešujte v TESCU ! :)



Já myslím, že GC je o něčem jiném, než blbnutí s obsahem krabic, mnohdy nevábným. A taky o něčem jiném, než takhle hloupě (podle zásady: "Co se mně nelíbí, nesmí NIKDO dělat!" ) žvanit.
(ProKesTom +tým)
  • 0

#130 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 20:55

Sylvia999 napsal/a:
Když je pro vás důležitější velikost krabice, než zážitek z cesty, krásná procházka, tak .... mám pro vás radu:

..... třeba ....


Kešujte v TESCU ! :)



Já myslím, že GC je o něčem jiném, než blbnutí s obsahem krabic, mnohdy nevábným. A taky o něčem jiném, než takhle hloupě (podle zásady: "Co se mně nelíbí, nesmí NIKDO dělat!" ) žvanit.
(ProKesTom +tým)


Ale jako jo, souhlasím, já se jím bavím, vezmu to procházkou a těší mě zvyšování toho "čísla". :)

A je mi celkem jedno, jestli je to mikro nebo large. Mám radost z obojího. Nejvíc mě potěší pěkná schovka nebo netradiční udělání krabičky. Třeba krásný mikro Nejstarší panelák v Brně nebo Starobrněnská cache. To je netradiční a jsou to krásný mikro.

Ale pokud bych našel mikro v lese, tak mě to něpotěší. :)
  • 0
:)

#131 geminih

geminih

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 21:11

Podle mě jde hlavně o zážitek:) Nová procházka, nová místa, takže klidně mikro ;) - ale s mírou
  • 0

#132 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 21:16

geminih napsal/a:
Podle mě jde hlavně o zážitek:) Nová procházka, nová místa, takže klidně mikro ;) - ale s mírou


Hmm a dopadne to jako když jsem hledal cache v suché, kde bylo nano v lese....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#133 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 21:29

Konečně toto super přínosné téma někdo po takřka třech měsících reinkarnoval - už jsem se bál, že to upadne v zapomnění ;)
  • 0

#134 geminih

geminih

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 21:31

polerok napsal/a:

geminih napsal/a:
Podle mě jde hlavně o zážitek:) Nová procházka, nová místa, takže klidně mikro ;) - ale s mírou


Hmm a dopadne to jako když jsem hledal cache v suché, kde bylo nano v lese....


Jasně, to může pěkně naštvat, ale stejně jde podle mě hlavně o zážitek :)
Chápu, že by člověk raději v lese hledal regular, ale s tím už pravděpodobně nic moc neuděláme..
  • 0

#135 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 21:53

No, v těchto případech je člověk spíš rád, že vůbec našel :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#136 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 8:21

Já mikcro moc nemusim i když sem jich pár našel :D Zalozil sem ale jenom jednu(ostatni jsou regular)a myslim ze k jejimu nalezeni neni potreba prohrabavat bordel :D:D:D:D
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#137 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 9:58

Vím, že už to tady padlo několikrát, ale... mikro patří mezi oficiální schránku pro kešku (na rozdíl od nano) a tudíž nikomu nic nezabrání mikro ukládat. Pokud jde o hledače, nikoho přece nic nenutí hledat mikro kešky a generalizovat je jako hned za špatné asi taky není správné. Když já narazím na mikro (a v Praze jich je hromada), tak se snažím na to podívat tak jako "proč je tady mikro?" Když to "nechápu" určitě to napíšu do logu. Osobně jsem ale rád, když mne keška zavene na zajímavé místo a je mi jedno jestli tam pak najdu mikro nebo large. Má to ale i druhou stránku a to je praktičnost mikro schránek i tam, kde být nemusí. a) 3x vybraná a ukradená smalll lock lock krabička naštve, tak holt tam dáš mikro a tu ti stejně někdo ukradne :-( B) je fajn, že je někde smalll a větší krabička, ale po pár týdnech je vybrakovaná nebo je to smetiště. Nejsem o tom přesvědčen, že by majitel měl v rámci údržby neustále doplňovat svoje krabičky o další "hračky"
  • 0

#138 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 14:32

Myslim že mikro by mely bejt traditionalky Protože třeba mě když je delši multi a nebo mystery a nakonci čeká filmovka docela zamrzí protože u takovy multi staci udelat stage na kostele uprostred mesta, spocitat okna a finalku dat pekne regular do lesa za mesto i kdyz v takovy Praze to muze bejt problem
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#139 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 14:49

co se tyce obsahu, my uz prakticky netradujeme, udelali jsme si vlastni sigitemy, ktere vkladame skoro vsude, kam to jde a bereme jen TB/GC/ ostatni sigitemy a vyjimecne neco jineho. Myslim, ze sigitemy jsou nadejnou budoucnosti obsahu kešek narozdil od kinderbordelu
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#140 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 14:57

a co se tyce tematu - micro keše mi nevadi, sice tam neni co tradovat a nejsou tam TB/GC, ale zase jsou vetsinou tezsi na nalezeni, rafinovanejsi, proto jejich hledani je obcas zabavnejsi, nez najisto sahnout pod parez pro regularku...
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama