Přejít na obsah


Fotka

Makra GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
535 odpovědí na toto téma

#141 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2008 - 0:02

aktualizovat všechny keše ve výběru umí makro RefreshAllGPX.gsk. Ten výběr x-dní neaktualizovaných a následný přesun archivovaných do jiné databáze je ale třeba udělat ručně ;) (i když určitě by to šlo naprogramovat)
  • 0

#142 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2008 - 9:09

Mám už velkou databázi v GSAKu. Původně jsem to vyřešil odmazáním starých logů. Nejde ale tyto logy uložit nějakým makrem tak aby bylo možno je pro výběr načíst a ne znova tahat z gc.com?
  • 0

#143 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2008 - 9:38

rsc_cz napsal/a:
aktualizovat všechny keše ve výběru umí makro RefreshAllGPX.gsk. Ten výběr x-dní neaktualizovaných a následný přesun archivovaných do jiné databáze je ale třeba udělat ručně ;) (i když určitě by to šlo naprogramovat)

No mám makro, který najde x dní neaktualizovaný kešky, z toho dosanu filtr č.1, ty si označím jako user flag. Pak jsem právě myslel, že makro které uvádíš dokáže zjistit aktuální stav, ale ono to projede a de facto nic neudělá :-(, takže prostě ručně proklikávám a zjišťuji aktuální status waypointu. Tohle jsem chtěl zautomatizovat a ušetřit si to klikání...
  • 0

#144 VladiczeK

VladiczeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2008 - 9:43

sobikovi napsal/a:

rsc_cz napsal/a:
aktualizovat všechny keše ve výběru umí makro RefreshAllGPX.gsk. Ten výběr x-dní neaktualizovaných a následný přesun archivovaných do jiné databáze je ale třeba udělat ručně ;) (i když určitě by to šlo naprogramovat)

No mám makro, který najde x dní neaktualizovaný kešky, z toho dosanu filtr č.1, ty si označím jako user flag. Pak jsem právě myslel, že makro které uvádíš dokáže zjistit aktuální stav, ale ono to projede a de facto nic neudělá :-(, takže prostě ručně proklikávám a zjišťuji aktuální status waypointu. Tohle jsem chtěl zautomatizovat a ušetřit si to klikání...


Toto makro neco dela :). Stahne postupne GPX soubory vsech kesi ve filtru, cili prave to co chces... Pak je nejak spoji dohromady a naimportuje. Ve vysledku tedy vsechny tyto kese budou aktualizovany, a pokud jsou archivovany, tak se to projevi v databazi. Taky to tak delam...
Ta automatizace techto 3 kroku (vybrat x dni neaktualizovane, RefreshAllGPX, move to selected database) by byla super, kdyby se do toho nekdo poustel, predem diky!
  • 0

#145 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2008 - 12:25

No mám makro, který najde x dní neaktualizovaný kešky, z toho dosanu filtr č.1, ty si označím jako user flag. Pak jsem právě myslel, že makro které uvádíš dokáže zjistit aktuální stav, ale ono to projede a de facto nic neudělá :-(, takže prostě ručně proklikávám a zjišťuji aktuální status waypointu. Tohle jsem chtěl zautomatizovat a ušetřit si to klikání...


Tohle mi to kdysi také dělalo. Pak jsem ale zjistil, že používám verzi 1.4 a ne aktuální 1.5 a od té doby to funguje bez problémů (aktualizuje to celý listing + nějaký počet posledních logů).
Také je třeba v tom makru zadat přihlašovací údaje na gc.com - přímo do zdrojového kódu do řádků
$myUserName = ""
$myPassword = ""

Nebude problém v něčem z toho?
  • 0

#146 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2008 - 17:23

rsc_cz napsal/a:

No mám makro, který najde x dní neaktualizovaný kešky, z toho dosanu filtr č.1, ty si označím jako user flag. Pak jsem právě myslel, že makro které uvádíš dokáže zjistit aktuální stav, ale ono to projede a de facto nic neudělá :-(, takže prostě ručně proklikávám a zjišťuji aktuální status waypointu. Tohle jsem chtěl zautomatizovat a ušetřit si to klikání...


Tohle mi to kdysi také dělalo. Pak jsem ale zjistil, že používám verzi 1.4 a ne aktuální 1.5 a od té doby to funguje bez problémů (aktualizuje to celý listing + nějaký počet posledních logů).
Také je třeba v tom makru zadat přihlašovací údaje na gc.com - přímo do zdrojového kódu do řádků
$myUserName = ""
$myPassword = ""

Nebude problém v něčem z toho?

Tu poslední verzi asi mám, ale nic jsem do skriptu nezadával, takže možná tam to bude :D Juknu se na to, díky za nakopnutí
  • 0

#147 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2008 - 19:15

Tak jsem to nastavil a funguje to :-) Už jen zautomatizovat filr, aktualizace a přesun do archivu...
  • 0

#148 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 23:40

Pouzivam Mionovo makro na generovani logu ve spojeni s updatovacim makrem profilu. Libilo by se mi doplnit profil o automaticky generovane FTF, STF, TTF logy STF a TTF si znacim v userdata, nedelal jste to nekdo?
  • 0

#149 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2008 - 20:51

Dotázek:
A) Proč má někdo u mapy ČR - kraje ty kraje, ve kterých už něco našel červené a někdo tam má jenom to číslo, ale jsou stále šedé, případně, jak se to nastavuje?

B) Jak se nastavuje u tabulek Nálezy podle vlastníka a Nálezci mých keší to, aby se pod tou tabulkou nezobrazovalo jenom XXX dalšími lidmi našlo také keše založené Polerok, ale taky ta přidaná tabulka se dalšími jmény, kteří mají to číslo stejné jako poslední v regulérní tabulce?

Díky za odp. :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#150 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 5:57

Proč má někdo u mapy ČR - kraje ty kraje, ve kterých už něco našel červené a někdo tam má jenom to číslo, ale jsou stále šedé, případně, jak se to nastavuje?


Existuji dve varianty map, v zavislosti na pouzitem makru FindStatGen. Do verze 3.2.11B se vyuzival jednodussi zpusob tvorby map bez vybarveni navstiveneho regionu,

http://gsak.net/stat...ch Republic.gif

od verze V3.2.12B se pak daji mapicky i obarvovat (barva zavisi na nastaveni v definicnim souboru mapy).

http://gsak.net/stat...CB1&col2=4A90CE

Vice podrobnosti muzes nalezt v tomto foru na gsak.net:

http://gsak.net/boar...topic=7847&st=0
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#151 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 7:27

>>Mejstro<< Díky moc :) EDIT: Tak jediné, co se mi podařilo změnit je barva písma - počet nalezených v kraji - jinak si všechno drží základní barvy.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#152 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 8:16

V prvni rade potrebujes nejnovejsi verzi makra FindStatGen. Tu najdes tady:

http://gsak.net/boar...e=post&id=53269

Pak si stahni nejnovejsi definicni mapovy soubor pro Ceskou republiku (stahuj pomoci praveho tlacitka - Ulozit jako):

http://gsak.net/boar...e=post&id=52379

V definicnim souboru si pak muzes nastavit krome jineho i tyto hodnoty pro obarveni pisma a regionu:

$MapCol1 = "#202020" # Optional color value for sea map text
$MapCol2 = "#202020" # Optional color value for normal map text

$MapCol3 = "CC0000" # Optional color for found regions
$MapCol4 = "336699" # Optional color for background

Vsechny soubory musi byt v adresari Macros v instalacnim adresari GSAKu. V nastaveni FSG si pak zvolis jakou mapku chces pouzit a v jakem miste statistik.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#153 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 9:13

tak jsem si procetl x stran zpetne, ale stale mam drobne nejasnosti :) pro generovani finstatsgen mapy cr nastavim polygony dle suplera. kde najdu polygony nemecka pro kese, ktere nemaji vyplnen state? anebo jak je tam sakra prace proste nejak jinak dostanu - nejak jinak nez rucne :)
  • 0

#154 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 9:42

Dain & Olik napsal/a:
tak jsem si procetl x stran zpetne, ale stale mam drobne nejasnosti :) pro generovani finstatsgen mapy cr nastavim polygony dle suplera. kde najdu polygony nemecka pro kese, ktere nemaji vyplnen state? anebo jak je tam sakra prace proste nejak jinak dostanu - nejak jinak nez rucne :)


Pokud vim, tak podobne makro jako nase kraje, pro jine staty neexistuje. Parkrat se to resilo na nemeckych a slovenskych forech a jestli jsem jim spravne rozumel, prirazeni se dela vselijak, povetsinou rucne. Na geocaching.sk se objevil navod, jak se daji vytvorit polygony pomoci googlemaps, ale vypada to velmi pracne :-)

http://www.geocachin...eme=2&theme=804

S novou verzi GSAKu se take objevil jakysi polygon editor, ktery jsem ale jeste nezkoumal:

http://gsak.net/goog...ygoneditor.html
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#155 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 9:52

>>Mejstro<<

Bohové stojí zřejmě proti mě :D :@
Všechno jsem udělal, vše přeinstaloval a nahrál a stejně mám zelené jenom čísílka vyjadřující počet. A to i přesto, že jsem tu zelenou nastavil do všech 4 kategorií....

$MapCol1 = "#00ff00" # Optional color value for sea map text
$MapCol2 = "#00ff00" # Optional color value for normal map text

$MapCol3 = "#00ff00" # Optional color for found regions
$MapCol4 = "#00ff00" # Optional color for background

Přiložené miniatury

  • aaa.gif

  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#156 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 10:00

Mejstro napsal/a:
Pokud vim, tak podobne makro jako nase kraje, pro jine staty neexistuje. Parkrat se to resilo na nemeckych a slovenskych forech a jestli jsem jim spravne rozumel, prirazeni se dela vselijak, povetsinou rucne. Na geocaching.sk se objevil navod, jak se daji vytvorit polygony pomoci googlemaps, ale vypada to velmi pracne :-)

http://www.geocachin...eme=2&theme=804

S novou verzi GSAKu se take objevil jakysi polygon editor, ktery jsem ale jeste nezkoumal:

http://gsak.net/goog...ygoneditor.html


diky za zpravu, byt zrovna tohle jsem slyset nechtel. :D nejsem zadny znalec nemecke regionalistiky a nemam vubec poneti, jak se jejich zeme jmenuji, natoz do nich prirazovat 70kesi :)

ten polygon editor - zas tak desivy to neni - jednu zemi uz jsem si v rychlosti nacvakal, jen jeden hacek v tom, ze na googlemape nejsou vnitrni hranice moc zretelny viditelny.
  • 0

#157 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 10:02

>>Polerok<<

Zkus tohle. To by melo zabrat :-)
U pozadi to nechce ten prvni #.

$MapCol1 = "#00ff00" # Optional color value for sea map text
$MapCol2 = "#00ff00" # Optional color value for normal map text

$MapCol3 = "00ff00" # Optional color for found regions
$MapCol4 = "00ff00" # Optional color for background

  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#158 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 10:21

>>Mejstro<< Super, už to všechno šlape, díky moc :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#159 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2008 - 10:49

A ještě teda pokud můžu dotázek, jak dostanu do stat. pod tabulky nálezů podle vlastníka a moje nálezce tohle:

Přiložené miniatury

  • aa.gif

  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#160 romix

romix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2008 - 17:44

suplere napsal/a:
Makro najdete zde http://gsak.mioncz.n...Kraje/index.htm

nestalo by za to, pozadat Clyde o pridani polygonu nasich kraju do jeho nove funkcionality getCounty?
  • 0
romix's gc profile




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama