Přejít na obsah


Fotka

Makra GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
535 odpovědí na toto téma

#121 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 19:28

Ja mam za to, ze Nemci maji state vyplneneny... Zkuste stahnout GPXko od tech kesi.... POkud si dam hledat kes v Nemecku na dalsi strance je vyhledani podle State.... Takze bych zkusil nahrat GPXko. Pokud to bude fungovat, pak Pouzit RefreshallGPX.qsk a melo by to byt.... Pak bych jeste do UserData2 nahodil Nemecko, at to nezdrzuje u MakraNastavKraje. V Dalsi verzi nastav kraje udelam vyber jen podle Country = Czech Republic
  • 0

#122 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 20:19

Němci to dělení podle spolkových zemí nemají odjakživa, takže dříve založené kešu tam state nemají.
  • 0

#123 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 20:46

To Mejstro:
Dovolím si odpovědět na tvou otázku do fóra GSAKu ohledně vybarvení navštívených krajů :)
Mapa Evropy, světa atd. je totiž jednoduše získána z world66.com, např. mapa s mými nalezenými kešemi v Evropě se získá takhle: http://www.world66.c...ited=CZHUPOROSV. Pro CZ to samozřejmě nejde. Ale snad se s tím v budoucnu Mike nějak porve... Pořád má nějaké nápady na vylepšování statistik...
  • 0

#124 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2008 - 12:52

To Suplere:
v makru NastavKraje je nutno přidat diakritiku také do vyjmenovaných keší. Jinak potom počty nesedí a FSG hlásí "You have an unrecognized Czech Republic State name in your database".
Možná by se dal běh makra ještě urychlit, kdyby se provedla na počátku kontrola na UserData2="" a současně Country="Czech Republic".

Ve FindStatGenMapCzech.dat by se mi více líbil překlad
$RegionName = "kraji"
$RegionNamePlural = "krajích"
Ve foru GSAKu zřízen library thread pro mapové soubory.
Díky :)
  • 0

#125 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2008 - 20:36

moravan napsal/a:
To Suplere:
v makru NastavKraje je nutno přidat diakritiku také do vyjmenovaných keší. Jinak potom počty nesedí a FSG hlásí "You have an unrecognized Czech Republic State name in your database".
Možná by se dal běh makra ještě urychlit, kdyby se provedla na počátku kontrola na UserData2="" a současně Country="Czech Republic".

Ve FindStatGenMapCzech.dat by se mi více líbil překlad
$RegionName = "kraji"
$RegionNamePlural = "krajích"
Ve foru GSAKu zřízen library thread pro mapové soubory.
Díky :)


Az budu mit trosku casu tak na to mrknu....

Jinak budu spoustet nas web o GC, a planuju, ze tam budu mit clanky o makrech a vubec o moznostech GSAKu....

Az to bude, tak dam vedet.....
  • 0

#126 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2008 - 21:45

Ahoj O vikendu jsem se snazil rozbehat "pocestenou" verzi makra NastavKraje (s diakritikou), ale bohuzel bezuspesne. Porad se mi u stredoceskeho kraje nezobrazuji korektne hacky a carky (viz obrazek). Ackoliv jsem spokojeny s verzi bez diakritiky, nemam rad kdyz neco nefunguje :), proto jsem se chtel zeptat, zda to zlobi jeste nekoho jineho a jestli nekdo nevi co s tim? Diky za odpoved.

Přiložené miniatury

  • screen_3.jpg

  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#127 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 7:38

Mejstro napsal/a:
Ahoj
O vikendu jsem se snazil rozbehat "pocestenou" verzi makra NastavKraje (s diakritikou), ale bohuzel bezuspesne. Porad se mi u stredoceskeho kraje nezobrazuji korektne hacky a carky (viz obrazek). Ackoliv jsem spokojeny s verzi bez diakritiky, nemam rad kdyz neco nefunguje :), proto jsem se chtel zeptat, zda to zlobi jeste nekoho jineho a jestli nekdo nevi co s tim? Diky za odpoved.


Zkus hodit dotaz do fora na GSAK...

Jinak je vydana nova verze makra Nastav kraje. Změny jsou tyto:
#--------------------------------------------------------------------------------------
# ver 2.0  27.4.2008 
#  - aktualni filtr je pouze na kese z Czech Republic (zrychleni prace)
#  - makro pokazde vrati polozku State na hodnotu v UserData2 (i kdyz neupravuje zadnou kes)
#  - opravena diakritika u kesi mimo region
#--------------------------------------------------------------------------------------

Makro najdete zde http://gsak.mioncz.n...Kraje/index.htm
  • 0

#128 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 9:36

Zkus hodit dotaz do fora na GSAK...


Tak jsem to zkusil :) a Clyde mi odpovedel toto:

Unfortunately the GSAK database is Windows ANSI (refer to an ANSI character chart for the characters you can get in there) and does not support Unicode.
When unicoded characters are encountered they are converted to their closest ANSI equivalent.


ANSI reference:
http://www.designwes...ansii/index.pdf

Jestli tomu dobre rozumim, tak hacky a carky v polich databaze proste GSAK nezvladne (konkretne "Středočeský", "Jihočeský", "Plzeňský", "Vysočina" => "ř", "š", "ň" a "č" ). Jak je tedy mozne, ze s tim mam problem jen ja? :( Co delam spatne? Poradi nekdo? Dekuji
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 10:31

"Windows ANSI" neni nazev jednoho konkretniho kodovani, ale cele rodny ruznych kodovani. Treba amici maji jako ANSI CP1252, my mame jako ANSI CP1250, atd. Takze bud tam nacpal natvrdo CP1252, pak by to nemelo u nas fungovat nikomu, nebo tam cpe ANSI kodovani windows, a pak zalezi na tom, jestli mas Windows se zapnutou cestinou, ci nikoliv. Ale to je jen teorie - napad na co se podivat. Do vnitrnosti GSAK rozhodne nevidim. ;)
  • 0

#130 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 11:36

Mam pocit, ze cestina je nastavena spravne a v zasade netusim, kde co jeste zkotrolovat.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#131 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 11:45

Možná trochu blbá otázka. A nemáš náhodou anglická wokna?
  • 0

#132 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 17:06

PLAJ family napsal/a:
Možná trochu blbá otázka.
A nemáš náhodou anglická wokna?


Tak tupy snad jeste nejsem...;)
Ne vazne...mam naprosto standardni, legalni ;), ceska Windows XP PRO SP2, se standardnim jazykovym nastavenim. Nikde jinde, krome GSAKu, zadne problemy s cestinou nepozoruji...vazne uz nevim cim by to mohlo byt...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#133 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 10:27

Neexistuje nějaké alternativní makro k Full_Mapy.cz, které by podobně dokázalo generovat ortofotomapu z Google Maps nebo z jiné letecké zkalibrované mapy? Chystám se na kešky do ciziny, a tohle by se hodilo.
  • 0

#134 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 10:41

Jeden dost debilní dotaz :D : Jak dostanu do GSAK soubor s příponout .dat ? Jde mi momentálně o českou mutaci FSG3 a mapku českých krajů. Případně stačí navést, kde se to řešilo, těch debat o makrach je tu tolik a zatím jsem nenašel návodek.... Děkuju :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#135 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 11:16

Staci ulozit do adresare Macros (nebo tam, kde mas ulozeny ostatni makra).
  • 0

#136 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 11:38

suplere napsal/a:
Staci ulozit do adresare Macros (nebo tam, kde mas ulozeny ostatni makra).

Díky
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#137 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 22:51

Zdravim, nezkousel jste nekdo udelat nejake makro pro GSAK na stazeni a export wapmap s nejakymi rozumnymi nazvy jako jpg obrazky do colorada. Nebo nevite o necem co k tomu mohlo poslouzit jako zaklad. Podobne hledam nejakou smysluplnpu metodu jak rozume ulozit obrazky z listingu do Colorada v pripape hromadneho exportu. Nekdy tvori ty obrazky soucast zadani. Nenarazil nekdo nekde na neco podobneho. Diky
  • 0

#138 Pejsek2

Pejsek2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 5:04

Tak tupy snad jeste nejsem...;)
Ne vazne...mam naprosto standardni, legalni ;), ceska Windows XP PRO SP2, se standardnim jazykovym nastavenim. Nikde jinde, krome GSAKu, zadne problemy s cestinou nepozoruji...vazne uz nevim cim by to mohlo byt...


Mam podobny problem ovsem podivny. Na Win XP se mi zobrazuje vse OK - mysleno diakritika, ale na druhem PC se stejnyma souborama v adresari makros a stejnyma verzema maker na Win Vista cestinu take nemam (Stredocesky) :(

Jinak bych mel take dotaz, da se nejak vytisknout podoba Full_Mapy.cz na A4, klidne i na sirku? Pri tisku z GSAKu mi to dava na vyber pouze dve varianty 1. seznam, ktery mi u jedne cache moc nepomuze a 2. HTML, kde je jen textova podoba bez map.

Na kesovani si tisknu podklady, protoze v PDA me nebavi stale prepinat navigacni mapu a Geoscout.

Diky za info
  • 0
Garmin GPSMap 60C + TOPO Czech - nanahraditelna kombinace v mistech s dobrym signalem
FS Loox C550 + BT GPS evolve - vhodne do lesa, na mista kde neni moc vyhled na satelity
Nokia 6131 + Handy Geocaching 2.7 - nouzovka kdyz dojde fuel v PDA a neni signal pro Garmina

#139 VladiczeK

VladiczeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2008 - 18:12

Zdravim, na foru gsak.net, kde se daji stahnout soubory ke generovani mapy kraju jednotlivych statu. K behu toho naseho je treba makra od Suplere, to uz mam celkem zmaknute a diky. Nasel jsem ale i definice na Slovensko a ani na jejich foru se mi nepodarilo dohledat polygony, resp. makro na tvorbu teto mapy. Nekteri slovensti kolegove tyto mapky uz v profilu maji, takze neco podobneho asi existuje, moc se mi nechce verit, ze by u vsech kesi doplnovali kraje rucne. Proto konecne otazka :) Nevite nekdo, kde se daji tato makra pro tvorbu mapy kraju Slovenska, Polska atd. najit? Diky...
  • 0

#140 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2008 - 22:55

Možná se ptám špatně, ale nevíte o nějakém makru pro GSAK nebo ho nepomůžete napsat, které by kešky ve filtru prověřilo, zda nejsou archived? Respektive zjistí jejich aktuální status... Stadnardní makro pro archived vyfiltruje kešky kde nebyla změna za posledních x dní, ale stejně je pak nutné zjistit aktuální status a dělat to na tlačítko po jednotlivých keškách je opruz. Líbilo by se mi, kdyby makro prošlo kešky kde nebyl x dní zápis, ty pak projelo na aktuální status a když jsou archived, tak přesunout do definované dataváze.. jenže to neumím napsat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama