Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#1481 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:53

Ok takže je nejlepší mlčet a nic nikomu neřikat at vymyslí co chtějí.

Nemám chut a cas  s vámi diskutovat protože vy už svojí pravdu a svět máte.

Chtěl jsem jen pomoct aby nemuseli do toho zatahovat polici apd.

Tak pokud šlo o organizovanou akci nějaké oficiální skupiny, tak se to stejně vyšetřovat bude.

A pokud chlapec nemá rozumné rodiče a budou z toho chtít vytřískat co největší odškodné, tak doporučuju hodně dobrého právníka.

A nakonec "optimistická douška" z posledního bezpečnostního školení pro pracovníky s dětmi (máme každý rok)...nikoho nebude zajímat, co dítě udělalo špatně, ale co jste udělali vy, aby k úrazu nedošlo.


  • 4

#1482 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 15:05

Stejně za to může ten kastelán, roky ví, že tam lezou lidi a cedulku tam nedal.

edit: pro případný spor doporučuji archivovat všechna prohlášení od správců, majitelů hradu (vědili o tom)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 23 červen 2014 - 15:22

  • 3

*


#1483 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 15:44

A co kdyby tam lezl někdo hledat vzácnou housenku? Tak archivují housenky? Nebo by za pád mohla ta housenka? Je to přitažené za vlasy, ale úplně stejně, jako že za pád toho kluka může keška.


  • 10

#1484 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 7:02

Něco na odlehčení (poslední kousek článku):

 

http://neviditelnype...094750_neff_wag


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1485 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 7:47

Ahoj,
po dnešní dohodě s policií ČR a po včerejší dohodě se zastupitelstvem obce Točník, je cache disebled a bude přesunuta na místo, které nám určí jako nevhodnější kastelán hradů Točník a Žebrák.

Bylo konstatováno, že hra jako taková za celý incident nemůže, že cache je řádně označena, ale prosí nás o přesun a není proč nevyhovět. Zvláště pak, když cache je na soukromém pozemku a pozemcích přináležících k hradu, které obhospodařují památkáři.

Dále jsem slíbil, že promažu logy zde v listingu, abychom omezili počty zvědavců, kteří se potenciálně budou chtít na místo neštěstí podívat. Toto provedu nejpozději ve čtvrtek.

Jednám s médii, konkrétně chci navázat kontakt s novinářkou z Berouna, aby napravila chyby, kterých se dopustila při publikaci článku a omluvila se.

Děkuji Alkemu za zastupování mé osoby při jednání, dohodnutí podmínek provozu cache a narovnání vztahů mezi kačery a veřejností v této lokalitě.

Skupec reviewer


  • 36
Ahoj Pitris

#1486 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 8:03

Tak, za nas velike diky skupcovi za postaveni se k "problemu" celem, za vecne a jasne jednani i za snahu, narovnat s pani novinarkou to, co bylo hodne tendencne k pripadu v novinach napsano. Palec nahoru


  • 4

brundi
 


#1487 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 8:35

Něco na odlehčení (poslední kousek článku):

 

http://neviditelnype...094750_neff_wag

 

A co se mu to tam podařilo vybrutálit ?


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1488 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 8:36

Je škoda, že u nás nelze to, co na Slovensku a jinde, kde se musí novináři, v případě že se provalí jejich lži nebo výmysly, omluvit na stejném místě daného plátku a ve stejné velikosti.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 24 červen 2014 - 8:37

  • 1

#1489 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 20:36

Normálně na zprávy na Nově nekoukám ale byla tam reportáž o gravitační anomálii mezi Svatou a Trubínem. O geocachingu nemluvily, ale tomuto místu se věnuje GC366YT.


  • 0

#1490 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 20:49

To místo znám, ale nějak mi uniklo, že má kešku!
 

Jinak taky tady: GC13MH7http://old.stream.cz...ie-na-slovensku


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1491 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2014 - 22:42

Tady je to taky i s keškou http://coord.info/GC15N1B


  • 1

#1492 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 7:23

Źe novináři jsou nedovzdělaný póvl a leckterý "zaněcozodpovědný" činitel zase předpřiposraný aktivista, je dávno známé.

 

Jakožto sám (nedovzdělaný) novinář se musím ozvat - chápu tvou naštvanost, nicméně bych neházel všechny do jednoho pytle. Mám mezi kolegy řadu známých a mohu tě ujistit, že to zdaleka není tak zlé, jak se to na první pohled zdá - hlavně s ohledem na to, že novinařina není jen o klasických novinách, vycházejících denně. Na druhou stranu je pravda, že "lovci senzací" opravdu často dělají ostatním novinářům ostudu a bohužel jsou taky nejvíc vidět - ale zase je jich fakt jen pár, tedy oproti většině, která není až tak moc viditelná. Podstatným faktem je ale také to, že tento problém odráží celkový stav společnosti - čemu se divit, když bezkonkurenčně nejčtenějším médiem v ČR je Blesk a bulvár obecně. Společnost má pak tedy takové novináře (a nejen novináře), jaké si zaslouží.

 

P.S. - S dotčeným médiem jsem již jeden souboj absolvoval, takže se mi do dalšího příliš nechce. Nicméně pokud pro to chcete někdo něco udělat, tak sepište stručně a jasně fakta (podkladů je dost, třeba i v tomto vlákně) a pošlete to přímo do redakce s poukazem na nekompetentnost daného redaktora. Případně rád poradím, jak to nejlépe udělat.


  • 10
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#1493 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 11:05

Minoritní většině novinářů dbalých toho jména se tímto ze srdce omlouvám :lol:


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1494 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 17:46

Když jsem jezdil služebně do Košic, tak pod Spišským hradem jedna taková anomálie byla, kdy mi po zastavení auto couvalo. Bylo to několikráte a i spolucestující souhlasili s anomálií. Po nějaké době mi to nedalo, zastavil jsem, zabrzdil a z kufru vytáhl vodováhu. Bylo jasno :-))
  • 1

#1495 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 20:02

Tak náš největší obchodní řetězec se opět rozhodl udělat sběratelskou edici. Tentokrát to jsou samolepky, které si můžete lepit do knížky. Dnes jsem si jich zkusil pár nalepit a hle na co nenarazím. Přikládám foto, obrázek si každý udělá sám.

EDIT: Upřímně tedy podle mého názoru nic moc, přes svačinovou dózu až po chybějící informace o tom nejdůležitějším - Hvězdičkách D/T a Trackables. Pro nováčky a rovnou návod na zakládání a ještě k tomu ne moc dobře?? No to tedy nevím nevím.

Omlouvám se za kvalitu fotografií, nic jiného než mobil v sobě zrovna nemá baterie. ;)

Přiložené miniatury

  • IMG_20140626_202810.jpg
  • IMG_20140626_202829.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Korismata: 26 červen 2014 - 20:08

  • 1

#1496 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 20:17

HEHE - to už tam rovnou mohli napsat: "Sněz svačinu, ale krabičku nevyhazuj - bude se ti ještě hodit..." ;-)


  • 3

#1497 danekz

danekz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationMedový Újezd

Publikováno 28 červen 2014 - 9:08

Tak jsem se koukal na Čt2 a najednou vyskočila soutěž s Dečkem https://decko.ceskat...z/zachranteduhu


  • 0

#1498 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2014 - 17:23

(...)

A já blbec vždy kupuji nové krabky... No nic, v mrazáku se mi válí zbytek zmrzliny, tak ji dojím ke svačině a z krabky hned zítra udělám keš! Jak jen je to jednoduché...

 

 

Tak jsem se koukal na Čt2 a najednou vyskočila soutěž s Dečkem https://decko.ceskat...z/zachranteduhu

Pěkný, jeden boxík mi leží kousek za městem nedaleko jedné z mých keší. Asi pojedu brzo na kontrolu a při té příležitosti omrknu "déčkovku". :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 28 červen 2014 - 19:46

  • 1

#1499 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 21:37

Ještě si dovolím poznámkou se vrátit k týden starému případu Točník, konkrétně k Trhačově nabádání před orgány zatloukat: Nesouhlasím. Já jakémukoli seriozně se zeptavšímu dospělému člověku nemíním do očí lhát, naopak po pravdě vysvětlím, přiměřeně chápání dotyčného, co tam dělám a co to všechno okolo obnáší. Jediná skupina lidí, před kterými se s názorem zatloukat, kousnout se do jazyka a stopu zamést plně ztotožňuju, jsou pubertální haranti. 

 

Ale teď zase něco čerstvého: Tak jsem dneska v podvečer sledoval na Prima Zoom australský dokument Forenzní vyšetřovatelé (série III, díl 7), pojednávalo se tam sledování a pozatýkání skupiny Asiatů, která se pokusila po moři propašovat do Austrálie velkou zásilku narkotik, někdy v roce 2003. No a cca ve 3/4 té epizody došlo na moment, kdy jim policajti sebrali GPSku (ukazovali ji), v ní prý našli 3000 uložených "lokací" (no nevím, zda onen typ Garminu má takovou kapacitu wpt, ale budiž), no a na některém tom wpt nejspíš měl být někde v přírodě podél pobřeží schovaný balík heroinu za cca 75 mil. AUD. Tak si tedy australští policajti museli hrát na kačery (v jednom momentě toho pořadu tam jeden vzpomíná, jak podle navigace postupovali k cíli a ubývaly jim poslední desítky metrů). Jak to celé dopadlo prozrazovat nebudu, to se když tak podívejte sami, předpokládám, že oni ty pořady během následujících týdnů ještě reprízují v různé denní či noční hodiny... 


  • 2

#1500 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 23:27

Tak jsem dneska v podvečer sledoval na Prima Zoom australský dokument Forenzní vyšetřovatelé (série III, díl 7), pojednávalo se tam sledování a pozatýkání skupiny Asiatů, která se pokusila po moři propašovat do Austrálie velkou zásilku narkotik, někdy v roce 2003. No a cca ve 3/4 té epizody došlo na moment, kdy jim policajti sebrali GPSku (ukazovali ji), v ní prý našli 3000 uložených "lokací" (no nevím, zda onen typ Garminu má takovou kapacitu wpt, ale budiž), no a na některém tom wpt nejspíš měl být někde v přírodě podél pobřeží schovaný balík heroinu za cca 75 mil. AUD. Tak si tedy australští policajti museli hrát na kačery (v jednom momentě toho pořadu tam jeden vzpomíná, jak podle navigace postupovali k cíli a ubývaly jim poslední desítky metrů). Jak to celé dopadlo prozrazovat nebudu, to se když tak podívejte sami, předpokládám, že oni ty pořady během následujících týdnů ještě reprízují v různé denní či noční hodiny... 

 

Myslím, že hledání jejich "geocache" bylo daleko napínavější než PETka pod kamenem. To musel být teprv adrenalin, když se jim z těch stovek metrů stávaly desítky. Jestli zastihnu v televizi, kouknu se. Dříve jsem pár díli Forenzních vyšetřovatelů viděl, ale já té televizi moc nedám, takže to byl tak jeden díl za měsíc či čtvrt roku spíše.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama