Přejít na obsah


Fotka

Dvě otázky ke GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 20:35

Jak se mohu vrátit k předchozí verzi databáze resp. odvolat import? Naimportoval jsem si nějaké waypointy a přepsal si výchozí souřadnice... Teď to chci vrátit zpátky. Je někde automatická záloha databáze nebo se dá nějak odvolat poslední krok? díky za info.
  • 0

#22 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 20:45

Napadá mě je tam importovat ještě jednou, po souhrnu si nechat zobrazit, co jsi importoval a pak to ručně odmazat... ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 20:49

Czecho Cowboy napsal/a:
Napadá mě je tam importovat ještě jednou, po souhrnu si nechat zobrazit, co jsi importoval a pak to ručně odmazat... ;)

No toho jsem se právě bál :@ Myslel jsem jestli GG nemá něco jako GSAK, tj. načtu zálohu před importem a je to..
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 21:21

jako ze si jen tak bude pred kazdym importem kopirovat desitky ci stovky mega velky soubor? Hm, kdyz si chces nechat predchozi stav, tak to muzes kdykoliv udelat rucne... Ale nejak jsem nepochopil, co se ti vlastne stalo. Jak ti mohl nejaky waypoint prepsat vychozi souradnice? Vychozi souradnice prece nejsou waypoint! Jo, leda ze bys tam neimportoval waypointy, ale samotne kese se zmenenymi souradnicemi, ze? (To je opravdu kralovsky vynalez GSAKu...) V takovem pripade mi prijde nejjednodusi tam ty postizene kese proste naimportovat zbova ale se spravnymi souradnicemi. (tedy udelej stejny export, ale dej si tam puvodni neprepsane souradnice, pokud je GSAK inteligentne nezahodil.)
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 22:14

Ano, importoval jsem export z GSAKu upravených souřadnic.. a) očekával jsem, že GG umí krok zpět, tedy vrátit se ke stavu před importem. Bohužel ne. Z mého pohledu velké mínus. B) očekával jsem, že když vyberu soubor pro export, tak se mne to zeptá třeba co a jak a kam chci importovat a ne že to bez mrknutí oka přemlaskne všechno... Z mého pohledu mínus c) očekával jsem, že GG pokud najde waypoint a bude mít jiné souřadnice, tak se zeptá co s tím nebo vytvoří nový waypoint s novýma souřadnicema... Ale ne. Představa ruční opravy cca 500 vyluštěných mysterek apod. mne děsí a je nepředstavitelná. Naštěstí jde z GSAKu vyexportovat original souřadnice a vše přemlasknout zpátky, ale představa ručního datlování 500 final waypointů mne taky děsí. Nevím, proč by to mělo být nesmyslný v GSAKu pracovat s vyluštěnejma mysterkama jako s update výchozích souřadnic. Makra v GSAKu s tím umí pracovat, takže bud prezentují originální nebo update souřadnice v exportech, mapách atd. Nevím, proč mych měl např. Tomíka zapráskat zbytečně 500 poi bodů, které jsou k ničemu. Prostě tam mám hned final location a je to. On prostě GSAK automaticky upravené souřadnice prezentuje jako Final location.
  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 22:17

HaLuMa napsal/a:
jako ze si jen tak bude pred kazdym importem kopirovat desitky ci stovky mega velky soubor? Hm, kdyz si chces nechat predchozi stav, tak to muzes kdykoliv udelat rucne...

Nevím, ale nemožnost vytvořit si před něčím bezpečnou zálohu databáze mi připadne jako nebezpečný. Každý uživatel udělá chybu a pak se vracet zpět k původnímu stavu ručním datlováním dat je v dnešní době nesmysl. Ona ta záloha v GSAKu trvá pár vteřin - do minuty a to nikoho určitě nezabije. Určitě lepší než pak trávit večer přepisováním databáze...
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 23:18

sobikovi napsal/a:
Ano, importoval jsem export z GSAKu upravených souřadnic..
a) očekával jsem, že GG umí krok zpět, tedy vrátit se ke stavu před importem. Bohužel ne. Z mého pohledu velké mínus.


Klasika.. ty neco udelas blbe, a vysledek je tisic duvodu, proc je blby program a ne ty. Zajimave...

Nikdo ti nijak nebrani si databazi Geogetu kdykoliv a naprosto jakkoliv zazalohovat a pak zase odzalohovat. Neni v tom sebemensi problem!

sobikovi napsal/a:
B) očekával jsem, že když vyberu soubor pro export, tak se mne to zeptá třeba co a jak a kam chci importovat a ne že to bez mrknutí oka přemlaskne všechno... Z mého pohledu mínus


Jako ze by se te to pri kazdem PQ petsetkrat zeptalo, jestli opravdu chces aktualizovat data ve tve databazi?

Nikdo nic takoveho za necele dva roky nepotreboval. neni to zvlastni? Ono to bude tim,z e jeste nikoho nenaadlo importovat hromadu kesi s vadnymi souradnicemi. A i kdyby to nekoho napadlo, tak naprosto bez reci to pak prezehli spravnymi daty a problem neexistuje.

sobikovi napsal/a:
c) očekával jsem, že GG pokud najde waypoint a bude mít jiné souřadnice, tak se zeptá co s tím nebo vytvoří nový waypoint s novýma souřadnicema... Ale ne.


Kdyz najde ten samy waypoint, tak vcelku logicky predpoklada, ze se souradnice zmenily. Co jineho by to melo proboha znamenat? Kdyz se keska prejmenuje, tak take se nepts, jestli mas kesku prejmenovat, nebo radeji vyrobit novou...

Nevidim rozumny duvod k tomu, aby se to chovalo jinak. Duvod, ze nekdo neumi vyexportovat spravne body z GSAK pro mne duvod neni! V jinych situacich podobny zmatek vzniknout nemuze.

A hlavne, ve tvem pripade nejde vubec o nejaky waypoint, ale o samotnou kesku!

sobikovi napsal/a:
Představa ruční opravy cca 500 vyluštěných mysterek apod. mne děsí a je nepředstavitelná. Naštěstí jde z GSAKu vyexportovat original souřadnice a vše přemlasknout zpátky, ale představa ručního datlování 500 final waypointů mne taky děsí.


Ted uz vylozene kecas a kalis vodu! Zadna rucni oprava ani zadne rucni predatlovani neni vubec potreba.

sobikovi napsal/a:
Nevím, proč by to mělo být nesmyslný v GSAKu pracovat s vyluštěnejma mysterkama jako s update výchozích souřadnic. Makra v GSAKu s tím umí pracovat, takže bud prezentují originální nebo update souřadnice v exportech, mapách atd. Nevím, proč mych měl např. Tomíka zapráskat zbytečně 500 poi bodů, které jsou k ničemu. Prostě tam mám hned final location a je to. On prostě GSAK automaticky upravené souřadnice prezentuje jako Final location.


Uprimne, dlabu ti na to, ze Clyde kdysi vymyslel ptakovinu jmenem prepisovani vychozich souradnic. Podle mne je to neuveritelna blbost, nesystemove a matouci. Reseni pres pridane waypointy mi prijde mnohem cistsi, ostatne sam Clyde na to uz take prisel a od verze 7 to take tak umoznuje.

Zpusob pres pridane waypointy je plne kompatibilni s 'final waypoint' pouzivanych primo na gc.com! Dalsi argument pro. Vse co dokazes delat pres zmenene souradnice, tak uplne stejny vystup je mozny i v pripade pridanych waypointu. O nic neprichazis, prinasi to jen vyhody.

A v neposledni rade, vubec to neznamena, ze si musis zapraskavat Tomika zbytecnymi waypointy! Nic ti nebrani si exportovat data presne tak jak chces!
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 23:21

sobikovi napsal/a:
Nevím, ale nemožnost vytvořit si před něčím bezpečnou zálohu databáze mi připadne jako nebezpečný. Každý uživatel udělá chybu a pak se vracet zpět k původnímu stavu ručním datlováním dat je v dnešní době nesmysl. Ona ta záloha v GSAKu trvá pár vteřin - do minuty a to nikoho určitě nezabije. Určitě lepší než pak trávit večer přepisováním databáze...


Prosim, vysvetli mi, cim znemoznuji delat si zalohy? Hele, tohle jsme uz kdysi resili, jsi jak kolovratek!

jsou proste lide, kteri si vsechna sva data zalohuji (a lhostejno z jakeho jsou programu) pak jsou lide, kteri to nedelaji a nekdy je zachrani to, ze data zalohuje sam program. ja patrim do prvni kategorie lidi, protoze ja si chci urcovat co, kdy a hlavne kam zazalohuji!
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 23:26

Bohužel volbu Zálohovat databázi jsem nikde nenašel, pokud tím nemyslíš Export... Myslím, ze je trochu rozdíl export PQ a export nějakého gpx/loc souboru... U PQ chápu, že to asi bude update souřadnic výchozích pozic, protože ten soubor pochází z ověřeného zdroje, ale import nějakého souboru je "nebezpečný" a podle toho bych se měl chovat...
  • 0

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 23:29

GG by měl být asi pro velkou skupinu kačerů a blondýnek, takže ovládání by mělo být jednoduché a untuitivní. Očekávám tedy, že budu mít v nabídce databáze volbu zálohovat databázi a když se něco nepovede, ta jednoduše dám obnovit ze zálohy a je to. Ne že budu o tom přemýšlet, kde a jak mám co exportovat a pak zase importovat...
  • 0

#31 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 23:41

Nedala by se zaloha databaze (hloupe kopirovani jedineho souboru) vyresit treba za pomoci makra?
  • 0

#32 honzig

honzig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 7:36

myslím, že se to tu mele neustále dokola. Jsou uživatelé, kteří jsou rádi za to, že GG je takový jaký je. A je super. Zálohovat db znamená také třeba jen zkopírovat si jeden soubor (nebo také celý profil GG s daty). Sobikovi: Ty si snad nezálohuješ osobní profil? Pokud ne, tak to dělej, pokud ano, tak vidíš, že to jde a přitom to za tebe OS taky nedělá. Doporučuji pro méně zdatné kopírovat ručně, pro trochu zdatnější a línější si napsat jednoduchý bat, pro ještě sofistikovanější a ještě línější používat nějaký zálohovací program (doporučuji Cobian Backup), a pokud tu je někdo opravdu machr a umí napsat makro, které bude pod tlačítkem v GG, tak mu budou všichni uživatelé velice vděční, pokud se podělí o svoje schopnosti a nabídne toto makro veřejně. Děkuji za GG a jeho vývoj autorovi a ostatním kdo pomáhají s jeho vyšperkováním. Spokojený uživatel a geokačer Honzig
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 8:52

Sobiku, predne bys nemel problem, pokud by ses pokousel importovat data tak jak jsem ti uplne na zacatku radil! Ja nikdy nerekl "nacpi tam data s pomrvenymi souradnicemi". Ja rikal, ze mas pouzit standardni PQ GPX a vypoctene souradnice tam mas cpat jako pridane waypointy typu "final location", tedy stejne, jak s finalnimi souradnciemi zachazi sam geocaching.com!

Ty jsi ale udelal neco jineho a pak se tady rozcilujes, ze musis delat spousty rucni prace (neni to pravda, hnedka jsem ti poradil, jak to jednim export/import napravis!), a ze musi vypoctene finalky preklofavat rucne (Coz take neni pravda, staci donutit GSAK k nejakemu standardnim exportu ve formatu zminenem vyse...), a ze Geoget je absolutne debilni program, protoze sam od sebe nepoznal, ze misto spravnych dat mu podstrkavas schvalne nesmysl. (Ano, tady mas pravdu, ale neni to spise chyba uzivatele?).

Porad se nejak nemohu zbavit pocitu, ze ti vlastne Geogetem desne ublizuju...

  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 9:00

medwyn_cz napsal/a:
Nedala by se zaloha databaze (hloupe kopirovani jedineho souboru) vyresit treba za pomoci makra?


Principielne by to jit melo. (ostatne funkce na kopirovani souboru tam jsou). Musi se dat ale pozor na to, aby se to kopirovalo ve chvili, kdy neni nad databazi rozjeta zadna transakce. Tam by se totiz pouhou kopii spatne zajstovalo, abys zkopiroval databazi i transakcni log v nejakem konzistetnim stavu.

Pokud by to bylo GGP makro, tak je tato podminka splnena za predpokladu, ze neni zaroven pusteny nejaky jiny program, ktery se hrabe v datech! To totiz jde, ostatne treba z makra pusteny GgStat je rpesne tento pripad, i kdyz ten sam o sobe nevadi - data jen cte. Ale teoreticky muze byt spusteny jakykoliv jiny program, ktery bude provadet zmen v datech, a pak by problem byl. (nejjednodussi priklad - spusteny druhy Geoget!)

Pripadna obnova z makra ale mozna neni, soubor je potreba prepsat v dobe, kdy jsou vsechny apliakce s nim pracujici vypnuty.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 9:05

sobikovi napsal/a:
Bohužel volbu Zálohovat databázi jsem nikde nenašel, pokud tím nemyslíš Export...


Kdyz si chci zazalohovat treba skupinu souboru ve Wordu, take v nem nehledam zadnou volbu 'zalohovat', ani mne nenapadne pouzivat export! Proste vezmu ty soubory a nekam si je zkopiruju...

sobikovi napsal/a:
Myslím, ze je trochu rozdíl export PQ a export nějakého gpx/loc souboru... U PQ chápu, že to asi bude update souřadnic výchozích pozic, protože ten soubor pochází z ověřeného zdroje, ale import nějakého souboru je "nebezpečný" a podle toho bych se měl chovat...

Nejak jsem si nevsiml, ze by PQ GPX bylo digitalne podepsano. Bohuzel, bez toho nikdy nelze spolehlive rict, jestli data pochazeji ze spolehliveho a overeneho zdroje ci nikoliv!
  • 0

#36 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 10:35

Sobiku, ty mi pripominas chlapika, co uklouzne na mokry podlaze a misto toho, aby si rekl, ja jsem nesika, rozciluje se ze tam nebyl napis "Za mokra klouze". On by stejne upadl, protoze by si toho napisu nevsiml, ale alespon muze na neco nadavat a svoji nesikovnost na neco svest... A prijde mi, ze jsi dost nekonstruktivni prudic.
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 11:02

Díky všem za pomoc B) Smazat vadné záznamy a znovu importovat celou databázi je určitě cesta. Už jsem to překlofal a snad to bude OK, nicméně jsem se poučil v tom, že GG nemá vyřešené zálohování a tudíž data nejsou moc bezpečná. Ano, mohu si zálohovat data kopírováním souborů by system, ale není to rozhodně user friendly a myslím si, že by se tlačítko hodilo více uživatelům..
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 11:09

Tak to zkusim potreti, nebylo vubec treba mazat vadne zaznamy, stacilo jen znovu naimportovat spravna data! O nic bys neprisel, a prace by ti to pridelalo minimalne. Tak jakepak reci o bezpecnosti dat?
  • 0

#39 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 11:25

HaLuMo, obdivuji tvou trpělivost se Sobíkem. Děsí mně představa, že bych si data všech aplikací, co mám v kompu, měl zálohovat jednotlivě. Přidělej prosím tě do GeoGetu fnc, která z databáze vyhodí kešky na které v nejbližším roce asi nepůjdu, ať tam toho nemám tolik. Já sám to sice nevím, které to jsou, ale GeoGet to bude vědět :D:D
  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 12:17

Puvodne jsem do te nekonecne debaty zasahovat nechtel, ale neda mi to. Tak trochu chapu Sobika, kteremu "to udelalo" neco jineho, nez chtel a nez si myslel. Chapu HaLuMu, ze nehodla v tomto smeru nic moc v chovani programu menit. Ovsem tato debata mi pripada momerne dost nekonstruktivni. Navrhl bych (HaLuMa promine, ja bych v tomto smeru nemel co nabizet, GG muj neni) sobikovi, aby bez emoci a impertinenci vyjadril jednoduse a v bodech sve prani ohledne doplneni funkci v GG a pak HaLuMu, aby se k jednotlivym bodum vyjadril. On je autor, je v jeho kompetenci odpovedet, ze tento bod delat nebude, protoze se mu nechce, povazuje to za zbytecne, neni to realne, je to moc pracne, ... nebo treba ze ho udela az na to bude mit cas nebo chut. Ostatni diskuse a pokracovani v teto bych povazoval za zbytecne. Omlouvam se, ze kecam do neceho, do ceho asi nemam.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama