Přejít na obsah


Fotka

Jak zjistím že byla založena nová keš?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
106 odpovědí na toto téma

#81 swoop.name

swoop.name

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 12:22

datel12 napsal/a:
V kapitalizmu se jako nekrade?

Krade. Právě že krade. Sám jsi přece pěkný příklad zloděje - o tom se tu celou dobu bavíme ;)
  • 0

#82 datel12

datel12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 12:31

Sutech napsal/a:
Že je mitak buřič, jehož obrovským koníčkem je zakládat flamy a k tomu používá ne zcela vybíravá slova, to už všichni víme :D. Ostatně takových je tu víc, stačí se podívat do jiných vláken, kde kralují jiná zvířata, především severská ;)
Ale milý kolego (mitaku), ač možná tyto programy ne zcela legálně využívají data z gc.com, nech prosím na svědomí uživatelů, zda je budou, či nebudou využívat. Tobě tvé svědomí říká, že je to krádež - v pořádku, nevyužívej to, máš malé nevýznamné morální plus :D, ale jestliže to někteři tak necítí - jejich boj.
datel12 - nemá cenu se obhajovat. Udělal jsi věc, kterou jsi považoval za správnou a tak se nenech odradit. Už jsem to jednou psal v jiném vlákně - ty dáváš možnost, je na ostatních, zda ji využijí nebo nevyužijí.


No já bych tímto příspěvkem tuto diskuzi viděl jako uzavřenou. Pokud by ji mohl admin zamknout, případně smazat, byl bych rád. Běžný uživatel se tu stejně mnoho nedoví.
  • 0

#83 datel12

datel12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 12:34

swoop.name napsal/a:

datel12 napsal/a:
V kapitalizmu se jako nekrade?

Krade. Právě že krade. Sám jsi přece pěkný příklad zloděje - o tom se tu celou dobu bavíme ;)


Ale já jsem příklad zloděje komunisticko-revolučního :-)
  • 0

#84 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 12:38

datel12 napsal/a:

Sutech napsal/a:
Že je mitak buřič, jehož obrovským koníčkem je zakládat flamy a k tomu používá ne zcela vybíravá slova, to už všichni víme :D. Ostatně takových je tu víc, stačí se podívat do jiných vláken, kde kralují jiná zvířata, především severská ;)
Ale milý kolego (mitaku), ač možná tyto programy ne zcela legálně využívají data z gc.com, nech prosím na svědomí uživatelů, zda je budou, či nebudou využívat. Tobě tvé svědomí říká, že je to krádež - v pořádku, nevyužívej to, máš malé nevýznamné morální plus :D, ale jestliže to někteři tak necítí - jejich boj.
datel12 - nemá cenu se obhajovat. Udělal jsi věc, kterou jsi považoval za správnou a tak se nenech odradit. Už jsem to jednou psal v jiném vlákně - ty dáváš možnost, je na ostatních, zda ji využijí nebo nevyužijí.


No já bych tímto příspěvkem tuto diskuzi viděl jako uzavřenou. Pokud by ji mohl admin zamknout, případně smazat, byl bych rád. Běžný uživatel se tu stejně mnoho nedoví.

Nesnaž se to ututlat, konečně jsem našel zajímavé vlákno na tomto fóru B) Žádný zamykání nebude.
  • 0

#85 datel12

datel12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 12:43

mitak napsal/a:

datel12 napsal/a:

Sutech napsal/a:
Že je mitak buřič, jehož obrovským koníčkem je zakládat flamy a k tomu používá ne zcela vybíravá slova, to už všichni víme :D. Ostatně takových je tu víc, stačí se podívat do jiných vláken, kde kralují jiná zvířata, především severská ;)
Ale milý kolego (mitaku), ač možná tyto programy ne zcela legálně využívají data z gc.com, nech prosím na svědomí uživatelů, zda je budou, či nebudou využívat. Tobě tvé svědomí říká, že je to krádež - v pořádku, nevyužívej to, máš malé nevýznamné morální plus :D, ale jestliže to někteři tak necítí - jejich boj.
datel12 - nemá cenu se obhajovat. Udělal jsi věc, kterou jsi považoval za správnou a tak se nenech odradit. Už jsem to jednou psal v jiném vlákně - ty dáváš možnost, je na ostatních, zda ji využijí nebo nevyužijí.


No já bych tímto příspěvkem tuto diskuzi viděl jako uzavřenou. Pokud by ji mohl admin zamknout, případně smazat, byl bych rád. Běžný uživatel se tu stejně mnoho nedoví.

Nesnaž se to ututlat, konečně jsem našel zajímavé vlákno na tomto fóru B) Žádný zamykání nebude.


Já nic tutlat nepotřebuju. Jen si myslím, že tato forma diskuze ty, co se mě nesnaží za každou cenu osočovat a plivat na mě, jako jsi to učinil v první řadě ty, nikoho dalšího nezajímá. Pokud chceš diskutovat přímo se mnou, jistě umíš využít i jiné prostředky.
  • 0

#86 Raden of Pilsen

Raden of Pilsen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 13:57

Já jsem PM a přesto za aplikaci Datlovi moc děkuji! Je to jediné, co za něco stojí!
  • 0

#87 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 14:12

swoop.name napsal/a:

datel12 napsal/a:
V kapitalizmu se jako nekrade?

Krade. Právě že krade. Sám jsi přece pěkný příklad zloděje - o tom se tu celou dobu bavíme ;)

A co ty swoop.name? Jsi opravdu čistý? Tak křišťálově čistý, že můžeš soudit jiný? Co třeba... tvé programy, mp3, filmy, photoshop - máš vše koupené nebo free?
Jestli jo, zhluboka se před tebou klaním. Jestli ne, alespoň nemoralizuj ostatní.
  • 0

#88 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 14:14

A co ty swoop.name? Jsi opravdu čistý? Tak křišťálově čistý, že můžeš soudit jiný? Co třeba... tvé programy, mp3, filmy, photoshop - máš vše koupené nebo free?


mp3 a filmy je v CR zcela legalni mit stazene. vezmu-li tuto skutecnost v potaz, ja treba kristalove cistry jsem :) na linuxu to neni problem :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#89 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 14:44

Lidi, co to sem píšete. Jeden nováček se na něco zeptal, tak je snad vhodné mu jasně a stručně odpovědět a víc to nerozebírat, pokud se nezeptá dál. A z jeho dotazu vůbec neplyne, že chce mít informace o nových keších online. Takže zkusím odpověď. Máš dva stuýpně, vyber si takový, který ti víc vyhovuje. 1. Ve svém profilu si vyplň domácí souřadnice a zaškrtni "Send me a weekly emailer of new caches in my area." Pak budeš každý týden dostávat souhrnný email a v něm budou seřazeny všechny keše do 160 km od nejbližší po nejvzdálenější. Pro zjištění, co nového kolem tebe přibylo to stačí. 2. Kup si prémiové šlenství a nastav si nofifikace do určité vzdálenosti kolem tvých domácích souřadnic. Pokud vznikne keš v této oblasti, dostaneš okamžitě email.
  • 0

#90 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 18:42

rodinka veverek napsal/a:
...
2. Kup si prémiové šlenství ...

Tohle mi nedalo-kouzlo nechtěného, nebo funguje Freud?
Má to být "prémiové šílenství"? :D

Ale teď vážně, na PM mi vadí ten opruz s platbou. PayPal nemám, dodnes jsem se bez něj docela dobře obešel, zřizovat si ho jen kvůli PM se mi nechce, stejně jako jsem se dodnes obešel bez karty pro platby na internetu-no a PayPal se bez ní taky nedá zaregistrovat... takže opruz na druhou: musel bych si zřizovat tu kartu a pak asi ještě PayPal. Kdyby se dalo zaplatit jednoduchým převodem z účtu, asi bych se dlouho nerozmýšlel. Takhle se asi bez PM obejdu, když už mi to placení GS tak "ulehčuje". A myslím, že takových BM je víc.
A kdyby nebyla bartik mapa, stahovaly by si přinejmenším desítky dalších BM data co chvíli sami každý zvlášť, a zátěž GC.com by byla ještě mnohonásobně větší. Nejspíš bych si sám pro sebe taky napsal nějakou stahovací aplikaci, už jen z cvičných důvodů.
  • 0

#91 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 19:04

dr.vota napsal/a:
Ale teď vážně, na PM mi vadí ten opruz s platbou. PayPal nemám, dodnes jsem se bez něj docela dobře obešel, zřizovat si ho jen kvůli PM se mi nechce, stejně jako jsem se dodnes obešel bez karty pro platby na internetu-no a PayPal se bez ní taky nedá zaregistrovat... takže opruz na druhou: musel bych si zřizovat tu kartu a pak asi ještě PayPal. Kdyby se dalo zaplatit jednoduchým převodem z účtu, asi bych se dlouho nerozmýšlel. Takhle se asi bez PM obejdu, když už mi to placení GS tak "ulehčuje". A myslím, že takových BM je víc.
A kdyby nebyla bartik mapa, stahovaly by si přinejmenším desítky dalších BM data co chvíli sami každý zvlášť, a zátěž GC.com by byla ještě mnohonásobně větší. Nejspíš bych si sám pro sebe taky napsal nějakou stahovací aplikaci, už jen z cvičných důvodů.

PM lze koupit na několika místech bez platební karty, už se to tady probíralo... to jsou řeči že překážkou je platební karta. Už není.
  • 0

#92 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 23:25

sobikovi napsal/a:

MedoMys napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Hochu, to je o trochu něčem jiném. Místo abych šel na přepážku, vyberu si je přes internet investiční společnosti, když to banka nenabízí... Já se nikam nenabourávám, já nic nekradu. A hlavně, zkoušel jsem to pár týdnů na porovnání a už to nepoužívám... hon na FTF mám už za sebou.


Docela slizské chování, Sobíku :( Nejprve budeš nějaký ten měsíc něco "zkoušet", i když je to proti podmínkám GS (neříkám, že nelegální), a vše je OK. Pak tě to ale přestane bavit, a už je to fuj a budeš vehemntně křičet proti tomu, a ostatní odsuzovat. Co ty jsi za charakter ...

Nech toho moralizování, jo? Kdo tady z PM tenhle server nevyzkoušel, tak at hodí kamenem. Už kdysi dávno soudruh psal, že pokud chci proti něčemu bojovat, tak to musím nejdříve poznat... či jak to bylo. Nezkoušel jsem to měsíce, ale asi 2 týdny a díky nastavení jsem získal asi tak 10 notifikací na nové keše...

A pokud jde o ty roboty, pak si myslím, že zrovna tento server je ohleduplnější než jiné aplikace díky tomu, že tady 90% BM uživatelů stahuje denně data přes svůj <název si doplň> nebo jeden server, který stáhne do své interní databáze a pak podle požadavků rozesílá informace, tudíž zátěž je na tomto serveru a ne na serveru GS.


Jako mnoho přede mnou a určitě i za mnou jdu si hodit kamenem.
  • 0

#93 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 23:30

datel12 napsal/a:

mitak napsal/a:
A ještě Datlovi: Mně nevadí, že si vytvoříš program, který obejde PM a zdokonalí ti odesílání SMSek. Dělej si co chceš, nijak mě to nepoškozuje. Mně vadí, že to dáváš k dispozici ostatním a i přes tvé prohlášení výše, že jsou to stránky pro tvoji osobní potřebu, se na stránkách aplikace tváříš jako spravedlivý Jánošík, i když jde defakto o nelegální distribuci kradených dat. :o


Ano, je pravda, že stahování dat není v souladu s ujednáním gc.com. Ale s tím se nějak vyrovnám a ty rozhodně nejsi pánbůh abys mě za to soudil a urážel. Ale nazývat to krádež urážet mě a ohánět se komunizmem a revolucí? To jsou trochu silná a poněkud nelogická slova. V kapitalizmu se jako nekrade?
A každý, kdo se zaregistroval jistě věděl, na čem se podílí a činil tak ze svého svobodného rozhodnutí.


Tak jako posílám do tmavých koutů všechny čorkaře, kteří mi na možných i nemožných místech, většinou však na parkovištích před hypermarkety, nabízejí velmi pěkné věci (třeba hodinky, ruční mixér, sadu nožů) za pěkné ceny, ignoruji i tohle. To že jsi zloděj, je sice tvoje věc (a gc.com si za to může), ale nabízet to dalším už je zlodějský kšeft. Tak nevykládej, že to máš pro své soukromé účely.
  • 0

#94 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 23:33

Kdo tady z PM tenhle server nevyzkoušel, tak at hodí kamenem.


Kam ho mám hodit?!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#95 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 0:11

MArtinPP69cz napsal/a:
ale nabízet to dalším už je zlodějský kšeft..

Zas z toho nemá zisk.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#96 datel12

datel12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 8:32

MArtinPP69cz napsal/a:

datel12 napsal/a:

mitak napsal/a:
A ještě Datlovi: Mně nevadí, že si vytvoříš program, který obejde PM a zdokonalí ti odesílání SMSek. Dělej si co chceš, nijak mě to nepoškozuje. Mně vadí, že to dáváš k dispozici ostatním a i přes tvé prohlášení výše, že jsou to stránky pro tvoji osobní potřebu, se na stránkách aplikace tváříš jako spravedlivý Jánošík, i když jde defakto o nelegální distribuci kradených dat. :o


Ano, je pravda, že stahování dat není v souladu s ujednáním gc.com. Ale s tím se nějak vyrovnám a ty rozhodně nejsi pánbůh abys mě za to soudil a urážel. Ale nazývat to krádež urážet mě a ohánět se komunizmem a revolucí? To jsou trochu silná a poněkud nelogická slova. V kapitalizmu se jako nekrade?
A každý, kdo se zaregistroval jistě věděl, na čem se podílí a činil tak ze svého svobodného rozhodnutí.


Tak jako posílám do tmavých koutů všechny čorkaře, kteří mi na možných i nemožných místech, většinou však na parkovištích před hypermarkety, nabízejí velmi pěkné věci (třeba hodinky, ruční mixér, sadu nožů) za pěkné ceny, ignoruji i tohle. To že jsi zloděj, je sice tvoje věc (a gc.com si za to může), ale nabízet to dalším už je zlodějský kšeft. Tak nevykládej, že to máš pro své soukromé účely.


Zajímavé, co někteří dokáží napsat, aby se nám všem pochlubili, jak jsou poctiví. Nezapomeňte ale také na tuto haldu nepoctivců naházet i řidiče, kteří také porušují zákon například rychlou jízdou. Já, narozdíl od nich porušuji ne zákon ale pravidla jedné soukromé společnosti. To je to samé jako když poruší pravidla třeba fotbalista. Je to podle vás také zloděj, vrah..?
Data, která jsou na mých stránkách, jsou data veřejně dostupná na gc.com. Tím, že je umožňuji prohlížet jiným porušuji pravidla GS. Za to si ten kámen zasloužím. Ale nazývat mě zlodějem?
  • 0

#97 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 9:26

Tak nevim, informace o nove zalozene kesi neni verejne dostupna informace. Je to informace dotupna po zaplaceni urciteho poplatku. Janosiku :) A mimochodem: Kamen letíííííí :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#98 datel12

datel12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 9:32

malcor napsal/a:
Tak nevim, informace o nove zalozene kesi neni verejne dostupna informace. Je to informace dotupna po zaplaceni urciteho poplatku. Janosiku :)

A mimochodem: Kamen letíííííí :)


Placená služba je poslání notifikačního mailu. Ne to, že zjistím rozdíl v seznamu keší a na základě toho něco udělám. Pak by přece bylo špatně i to, že když vznikne nová keš tak o tom někomu řeknu nebo pošlu mail.
  • 0

#99 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 10:00

datel12: nic si z toho nedělej. Krádež je jednoduché jednoslovní vyjádření pro skutečnost, kdy někomu něco bez náhrady neoprávněně vezmeš (nebo tak nějak). Pro porušení licenčních podmínek žádné takovéto jednoduché slovo nemáme ;) Někdo by to mohl označit jako pirátství, ale to se podle mezinárodních dohod týká jen únosů lodí a letadel (takže pokud ve volných chvílích něco takového nedláš, tak pirát nejsi).
I jako BM mi každý týden mailem chodí upozornění na nové kešky, takže to asi zase tak hrozný zločin nepácháš.
Každopádně by se ale měl uspořádat event, kde budeš ty upálen a Sobikovi ukamenováni :)
  • 0

#100 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 14:30

sobikovi napsal/a:

dr.vota napsal/a:
...
A kdyby nebyla bartik mapa, stahovaly by si přinejmenším desítky dalších BM data co chvíli sami každý zvlášť, a zátěž GC.com by byla ještě mnohonásobně větší. Nejspíš bych si sám pro sebe taky napsal nějakou stahovací aplikaci, už jen z cvičných důvodů.

PM lze koupit na několika místech bez platební karty, už se to tady probíralo... to jsou řeči že překážkou je platební karta. Už není.

Dobře, podívám se na platby a zvážím. Ale na argumentu o zvýšeném stahování z GC.com bych si s dovolením trval :)
A taky jsem zapomněl připsat, že narozdíl od mapy tady na geocaching.cz, která spíš nechodí než chodí-většinou nevidím body (když posunu nebo naopak neposunu mapu, nebo vypnu-zapnu vrstvy, jak kdy), ta jeho (bartik) mi funguje spolehlivě i v Opeře, kterou používám (ne, opravdu nechci MSIE ani FF). Takže díky za to datlovi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama