Přejít na obsah


Fotka

PPC - jaký navigační software používáte ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2005 - 8:10

Neznám nikoho kdo používá k navigaci pocket PC a tak mě zajímá jaké navigační programy používáte vy.
Nemám pda dlouho,ale jako nejideálnější se mi jeví Oziexplorer v kombinaci s VitoNavigátorem anebo rovnou GPS Tuner který testuji právě teď a vypadá velice slibně. Kdyby měl Oziexplorer ještě navigační kompas tak by byl úplně super.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2005 - 8:35

Ja pouzivam PDA s BT GPS a kombinuji OZI na hrube priblizeni a potom BeeLine GPS jako kompas. Do OZIho dam vzdy v sobotu rano aktualni waypointy a ty pak polozim na turisticke padesatky a dle toho se da urcit nejlepsi nastup na kopec. Jednou jsem to neudelal a vymstilo se to. A to vcera, kdy jsme nasli Suburb Vista a k Nache Cache to bylo jen 1.1 km a 300 m pred cilem byl pred nami dost hluboky kanon, tak jsme to museli cele obehnout. Kdybych se podival rovnou do OZIho, tak jsme usetrili spoustu casu. Jinak VITO Navigator II je taky dobry, pouzival jsem jej drive.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 10:24

Ktery ten SmartMaps pouzivate? Znam jen AutoatlasCR, CykloatlasCR a mapy Prahy a Brna, btw SmartMaps mi fakt divně jede s GPS. Zapnu ukazovani polohy v SM a naskočí křížek, ukazuje kde jsem. Kdyz se zacnu pohybovat popojede jen trochu mym smerem a zastavi se i kdyz ja jedu. Kdyz vypnu a znovu v SM zobrazovani polohy tak to skoci tam kde zrovna jsem, ale proste ne a ne se pohybovat, potvora.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2005 - 1:19

Pro zamereni a prumerovani GPS tuner Pro orienataci v prirode PathAway (k tomu v PC Touratech QV - paradne to spolu funguje). K tomu mapy Shocart (2004) v topo a turisticke verzi, nekolik map KCT (vybrane oblasti) + vlastni mapy (skeny, konverze) Zdroj pozice v aute BT-308, v terenu Magellan Meridian Platinum (nesrovnatelne lepsi pozice nez BT308), oboji komunikuje s PDA modrym zubem.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2005 - 7:04

Po dlouhém testování mi vyšel jako nejlepší program GPSdash. Shrnul bych to asi takhle: VitoNavigator II je opravdu hodně jednoduchý a podle toho taky funguje,BeeLineGPS by celkem ušel ale kompas má zpomalené reakce,GPSTuner se mi líbí,ale je ukrutně pomalej,no a GPSdash pracuje velmi svižně,má jednoduché ovládání,kompas reaguje velice rychle,přesně a je stabilní,zkrátka tento program doporučuji,jediná věc která mi na něm vadí je nemožnost volby "prazdné mapy" pro zběžné vizuální zobrazení chache v okolí,tuto funkci má dobře propracovanou GPS tuner.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2005 - 14:39

Nemusis mit obavy. Me to pise dnes : "Expired for 67 days" a jedine, kde je omezeni, tak pri zadavani waypointu, ci jejich editaci musis prejit pres varovnou stranku, kde se pise, ze ti to proslo. Vubec netusim, kdy to prestane pracovat.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 19:12

Mimochodem, smittyware nedavno vyrobilo pocketpc port CacheMate, oblibeneho SW pro databazi cachi na PalmOS. Nejaky plugin se sipkou (CacheNav) tam taky je.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2006 - 2:08

V pracovnim tydnu, kdy by mi bezna GPSka utrhla kapsu u saka, mam krome PDA (WME 5.0) s sebou i lehky GPS modul QStarz 880. Jeho citlivost je bezvadna a ve spolupraci se shareware programem GPSTuner umi vsechno potrebne vcetne rastrovych map zdarma. Do prirody ale s sebou stejne taham radeji beznou GPSku (Vista Cx). Je uzivatelsky komfornejsi, rychlejsi, muze zmoknout, muzu ji mit na kole a hlavne nemam problemy s vecne vybitymi baterkami.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2006 - 2:08

V pracovnim tydnu, kdy by mi bezna GPSka utrhla kapsu u saka, mam krome PDA (WME 5.0) s sebou i lehky GPS modul QStarz 880. Jeho citlivost je bezvadna a ve spolupraci se shareware programem GPSTuner umi vsechno potrebne vcetne rastrovych map zdarma. Do prirody ale s sebou stejne taham radeji beznou GPSku (Vista Cx). Je uzivatelsky komfornejsi, rychlejsi, muze zmoknout, muzu ji mit na kole a hlavne nemam problemy s vecne vybitymi baterkami.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 15:13


Tady je konverzni program map z OZI do GPSDash, GPSTuner.

http://cs.rthand.com/files/7/righthand_downloads/entry682.aspx

Zatim jsem to nezkousel.

Pouzivam BeeLineGPS, ale nema mapu, takze pro priblizeni to neni a tak hledam neco dalsiho. Taky strkat WPT do nekolika programu a neustale se prepinat je slusnej vopruz. GPSDash chci testnout znovu. Prvne jsem ho hned smazal, protoze se nevesel na display 240x240 (chybelo tam cast budiku na prave strane). OZI pro CE nedokaze nacist GPX, takze se vse musi nejprve pripravit na PC. Ja si muzu stahnout GPX v terenu takze OZI zase neni to prave orechove.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2005 - 10:46

Přesně tak používám Oziho i já. Vyzkoušej ten GpsTuner,má sympatické uživatelské prostředí,několik "obrazovek" a kromě kompasu umí pracovat i s mapami a to tak že načteš naskenovanou mapu a zkalibruješ ji přímo v PDA buď podle tobě známých souřadnic nebo si přímo v terénu najdeš dané místo na mapě a podle něj mapu zkalibruješ. Nebo použiješ kalibrovací program do PC kam načteš libovolně velkou mapu,zkalibruješ jí a program mapu automaticky rozseká na čtverce aby je PPC lépe načítal. Dále GpsTuner podporuje správu geocache,umí je vyhledat podle autora nebo názvu a zobrazí ti podrobnosti o cache. Jenom mě štvě že to neumí načíst,nebo zkonvertovat mapy zkalibrované pro Ozi a pak má taky definované tlačítka na PDA takže mi nefunguje otáčení displeje přes tlačítko.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 10:31

Jeste, jak do SmartMaps dostavate geocaches POI? Konvertujete z GPX nebo jak?
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 11:14

Ktery ten SmartMaps pouzivate? Znam jen AutoatlasCR, CykloatlasCR a mapy Prahy a Brna, btw SmartMaps mi fakt divně jede s GPS. Zapnu ukazovani polohy v SM a naskočí křížek, ukazuje kde jsem. Kdyz se zacnu pohybovat popojede jen trochu mym smerem a zastavi se i kdyz ja jedu. Kdyz vypnu a znovu v SM zobrazovani polohy tak to skoci tam kde zrovna jsem, ale proste ne a ne se pohybovat, potvora.

Funguje to ve verzi Navigator. Ty mas zrejme verzi nizsi, nez 2.0. Ted je nova 2.5 Do starsi verze nevim, zda tam jdou geobody nacist.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2005 - 0:53

Ktery ten SmartMaps pouzivate? Znam jen AutoatlasCR, CykloatlasCR a mapy Prahy a Brna, btw SmartMaps mi fakt divně jede s GPS. Zapnu ukazovani polohy v SM a naskočí křížek, ukazuje kde jsem. Kdyz se zacnu pohybovat popojede jen trochu mym smerem a zastavi se i kdyz ja jedu. Kdyz vypnu a znovu v SM zobrazovani polohy tak to skoci tam kde zrovna jsem, ale proste ne a ne se pohybovat, potvora.



Smartmaps je podle me jedina rozumna aplikace (kdyz nepocitam oziho a turisticky mapy), podle ktery se da navigovat i v terenu... ruzni tomtomove a podobny nesmysly jsou sice hrozne fajn na silnice, ale pesky se podle nich jit neda (pokud teda nechete courat jen po dalnicich :). Ted testuju 32kanalovou gps QStarz a se vsim funguje dobre, jen se SmartMaps neukazuje polohu, resp. poloha se aktualizuje tak jednou za par minut. Takze asi se SmartMaps nebude vse uplne v poradku.

Mimochodem, na samotny dohledavani cache pouzivam GPSDash, vsechny zde zminene programy jsem zkousel a tohle mi prijde nejpraktictejsi a nejpouzitelnejsi. Nastavitelny ukazatele, vykreslovani grafu, perfektni management waypointu, atd ... GPSTuner mi prijde extremne pomalej a graficky nevyraznej, BeeLineGPS sice hezky zakresluje trasu, ale ma tezkopadny ovladani a malo funkci a Vito Navigator II je celkove neco hroznyho s detskou grafikou a skoro nulovou funkcnosti ... Toto moje zkusenosti.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2005 - 13:12

Kde by se dal "dobre" sehnat soft BeeLineGPS, resp. co me ceka az uplyne 30ti denni trial doba, bude fungovat nadale, s tim ze na me budou vyskakovat hlasky, nebo napr prestane komunikovat s GPS ?
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2005 - 14:51

Nemusis mit obavy. Me to pise dnes : "Expired for 67 days" a jedine, kde je omezeni, tak pri zadavani waypointu, ci jejich editaci musis prejit pres varovnou stranku, kde se pise, ze ti to proslo. Vubec netusim, kdy to prestane pracovat.

Me zbyva asi 12dni :) No jsem pak zvedav, docela bych ten soft koupil ,ale asi ne za plnou cenu ... :D
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 19:55

Mimochodem, smittyware nedavno vyrobilo pocketpc port CacheMate, oblibeneho SW pro databazi cachi na PalmOS. Nejaky plugin se sipkou (CacheNav) tam taky je.

cachemate je celkem super soft. pouzivam ho na palmos ... ale cachenav jako plugin mi prisel takovej zvlastni .. divne se refreshovala vzdalenost a sipka si litala dost sem a tam.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 21:45

GpxSonar 1.5 umi export z gpx->wpt(pro oziho). Takze v terenu uplne v pohode ;)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2006 - 15:00

Údajně lze taky použít sw pro Garmin Que
http://www.malsingmaps.com/wiki/index.php/PocketPC_Setup_Guide_to_use_Malsing_maps

Ve spolupraci s GPSProxy http://sourceforge.n...jects/gpsproxy/

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2005 - 11:14

Přesně tak používám Oziho i já. Vyzkoušej ten GpsTuner,má sympatické uživatelské prostředí,několik "obrazovek" a kromě kompasu umí pracovat i s mapami a to tak že načteš naskenovanou mapu a zkalibruješ ji přímo v PDA buď podle tobě známých souřadnic nebo si přímo v terénu najdeš dané místo na mapě a podle něj mapu zkalibruješ. Nebo použiješ kalibrovací program do PC kam načteš libovolně velkou mapu,zkalibruješ jí a program mapu automaticky rozseká na čtverce aby je PPC lépe načítal.
Dále GpsTuner podporuje správu geocache,umí je vyhledat podle autora nebo názvu a zobrazí ti podrobnosti o cache. Jenom mě štvě že to neumí načíst,nebo zkonvertovat mapy zkalibrované pro Ozi a pak má taky definované tlačítka na PDA takže mi nefunguje otáčení displeje přes tlačítko.

Ja pouzivam na hrube vyhledani Smartmaps s geobody zajmu a na blizsi dohledani Vito Navigator II.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama