Přejít na obsah


Fotka

PPC - jaký navigační software používáte ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 11:09

Jeste, jak do SmartMaps dostavate geocaches POI? Konvertujete z GPX nebo jak?

Najdes to zde: http://www.pdamapy.c...-pc/body-zajmu/
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 11:37

Funguje to ve verzi Navigator. Ty mas zrejme verzi nizsi, nez 2.0. Ted je nova 2.5 Do starsi verze nevim, zda tam jdou geobody nacist.

Aha, dík, to jsem vůbec netušil jaký už jsou verze a že to už umí aji navigovat. Neměl by to někdo k mání? :) s lékem :)))
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2005 - 11:31

Smartmaps je podle me jedina rozumna aplikace (kdyz nepocitam oziho a turisticky mapy), podle ktery se da navigovat i v terenu... ruzni tomtomove a podobny nesmysly jsou sice hrozne fajn na silnice, ale pesky se podle nich jit neda (pokud teda nechete courat jen po dalnicich :). Ted testuju 32kanalovou gps QStarz a se vsim funguje dobre, jen se SmartMaps neukazuje polohu, resp. poloha se aktualizuje tak jednou za par minut. Takze asi se SmartMaps nebude vse uplne v poradku.


Koukal jsem na tu GPS, docela by me osobne zajimalo, co je v tom za chipset, protoze to vubec nikde nepisou. Jinak je to naprosta zhovadilost - celkem je 24 satelitu a na jedne polokouli jich stejne vic jak 12 nebude, proto je i vetsina soucasnych GPS omezena na 12 kanalu. A jeste komentar k cene, nasel jsem ji zde
http://gsmobil.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemId=6826&level=658&kod=NEMERIX---GPS-modul-s-bluetooth,-32-kan%C3%A1lov%C3%BD
Dat 10 tisic za tohle? To uz je lepsi si koupit 3 kusy iTecu
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2005 - 16:17

GPSTuner jsem už odinstaloval,byl opravdu hrozně pomalej,VitoNavigatorII jsem hodil taky pryč takže mi zůstal jen BeeLineGPS,ale stále to není ono :o) Zkusím ten GPSdash. Doufám že v další verzi Oziho už bude kompas,abych nemusel používat x programů. Jinak mám v PDA integrovanou GPS SiRF 3 a je to paráda,citlivost je vynikající,ještě se mi nestalo že bych v lese neměl signál,v autě to samý....PDA vedle na sedačce a bez problémů. Přesnost v určení polohy taky super.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2005 - 16:10

Smartmaps je podle me jedina rozumna aplikace (kdyz nepocitam oziho a turisticky mapy), podle ktery se da navigovat i v terenu... ruzni tomtomove a podobny nesmysly jsou sice hrozne fajn na silnice, ale pesky se podle nich jit neda (pokud teda nechete courat jen po dalnicich :). Ted testuju 32kanalovou gps QStarz a se vsim funguje dobre, jen se SmartMaps neukazuje polohu, resp. poloha se aktualizuje tak jednou za par minut. Takze asi se SmartMaps nebude vse uplne v poradku.

Mimochodem, na samotny dohledavani cache pouzivam GPSDash, vsechny zde zminene programy jsem zkousel a tohle mi prijde nejpraktictejsi a nejpouzitelnejsi. Nastavitelny ukazatele, vykreslovani grafu, perfektni management waypointu, atd ... GPSTuner mi prijde extremne pomalej a graficky nevyraznej, BeeLineGPS sice hezky zakresluje trasu, ale ma tezkopadny ovladani a malo funkci a Vito Navigator II je celkove neco hroznyho s detskou grafikou a skoro nulovou funkcnosti ... Toto moje zkusenosti.

Nainstaloval jsem GPSdash,ale vůbec se mi nedaří naimportovat waypointy. Stále mi to píše nějaký nesmyslný hlášky...
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2006 - 15:59

Ted testuju 32kanalovou gps QStarz a se vsim funguje dobre, jen se SmartMaps neukazuje polohu, resp. poloha se aktualizuje tak jednou za par minut. Takze asi se SmartMaps nebude vse uplne v poradku. nechapu k cemu 32 kanalovy modul, kdyz kolem zemekoule lita jen 24 satelitu a z kazde polokoule vidime max. na 12 z nich ???!!!
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2005 - 22:51

Me zbyva asi 12dni :) No jsem pak zvedav, docela bych ten soft koupil ,ale asi ne za plnou cenu ... :D

Cena je 30 USD a pisou tam o tom, ze zaslou kod. Takze by nemel byt asi problem s registraci na konkretni PDA. Z toho plyne, ze by se par lidi mohlo slozit. Co rikate?
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 13:54

Pro priblizeni ke kesi muzete take pouzit GPStool. Zatim je ve fazi testovani, ale uspesne jsem s nim odlovil uz 8 kesi. Je to freeware. Pomozte s testovanim v terenu. Vice informaci najdete na foru ce4you.cz, kde take probiha diskuze ohledene testovani, hlaseni chyb a navrhu na vylepseni.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 2:29

Také používám Smartmaps s geocaches POI, na bližší přiblížení BeeLineGPS. Umí skvěle pracovat s *.gpx waypointy, např. stažením z geocaching.com mám v BeeLineGPS o kešce všechny informace, které jsou na webu, tj. včetně hintu, dokonce i logů. Na VITO Navigatoru II mi vadila "mapa", kde je bez neustáleho koukání na displej těžko patrné, jdu-li správným směrem.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 11:23

Najdes to zde: http://www.pdamapy.c...-pc/body-zajmu/

Díky, ale nějak to tam nemůžu dostat. Mám verzi SmartMaps 1.8.5 a návod co je na tom webu vůbec nesedí. Mám aplikaci v program files a mapy na SD kartě v adresáři SINFO.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2006 - 13:30

Najdes to zde: http://www.pdamapy.c...-pc/body-zajmu/

At hledam, jak hledam nemohu nikde najit jak dostat do smartmap waypointy. Odkaz je nefunkcni. Kde se daji POI stahnout a jak to nacpat do smartmap. Nebo jsem jenom zouzalej mozkovej invalida?
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 20:00

Aha, dík, to jsem vůbec netušil jaký už jsou verze a že to už umí aji navigovat. Neměl by to někdo k mání? :) s lékem :)))


Jasne, treba tady to muzes koupit :-)
http://www.alzasoft....e.asp?DPG=47361
Jinak kazda kopie v PDA generuje unikatni seriovku, ktera se pak aktivuje pres internet ... jen tak pro informaci ...
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2005 - 23:09

Koukal jsem na tu GPS ....


To co mam ted k dispozici je presne tohle:
http://www.qstarz.com/html/products_BT-Q880.htm
Samozrejme, kanaly jsou marketingovej tah, vsechno jede pouze na 12, NICMENE tahle GPS ma skutecne FENOMENALNI citlivost - chytil jsem polohu ve vlaku v Praze v hale Hlavniho nadrazi .... coz se mi zatim fakt s nicim nepodarilo. Je to vazne neporovnatelny s mym starym Asusem BT100 s 12 kanaly ... Taky je extra rychla - pri beznym pouzivani se chytne prakticky hned po zapnuti ... A cena? Kolem ctyr tisic s dani, presnou cifru si z hlavy nepamatuju, mam to v praci ...

  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2005 - 20:02

GPSTuner jsem už odinstaloval,byl opravdu hrozně pomalej,VitoNavigatorII jsem hodil taky pryč takže mi zůstal jen BeeLineGPS,ale stále to není ono :o) Zkusím ten GPSdash.
Doufám že v další verzi Oziho už bude kompas,abych nemusel používat x programů.
Jinak mám v PDA integrovanou GPS SiRF 3 a je to paráda,citlivost je vynikající,ještě se mi nestalo že bych v lese neměl signál,v autě to samý....PDA vedle na sedačce a bez problémů. Přesnost v určení polohy taky super.

Mohu vedet, co je to za PDA? Pokud je mi znamo, tak SiRF3 maji pouze nove Looxy.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2005 - 17:10

Nainstaloval jsem GPSdash,ale vůbec se mi nedaří naimportovat waypointy. Stále mi to píše nějaký nesmyslný hlášky...



Staci to prechroustat GPSbabelem z GPX do GPX ... vtip je v tom, ze waypointy z geocaching.cz maj jinej oddelovac radku nez by chtel GPSdash ....
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2005 - 8:31

Cena je 30 USD a pisou tam o tom, ze zaslou kod. Takze by nemel byt asi problem s registraci na konkretni PDA. Z toho plyne, ze by se par lidi mohlo slozit. Co rikate?


Já říkám že už ho každý má :o)
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2006 - 19:04

Ted testuju 32kanalovou gps QStarz a se vsim funguje dobre, jen se SmartMaps neukazuje polohu, resp. poloha se aktualizuje tak jednou za par minut. Takze asi se SmartMaps nebude vse uplne v poradku.

nechapu k cemu 32 kanalovy modul, kdyz kolem zemekoule lita jen 24 satelitu a z kazde polokoule vidime max. na 12 z nich ???!!!



Nojo, to bude BT-Q880 :-) Tu jsem taky testoval a fungovala v pohode i ve smartmaps navigator ...

A k otazce - prece vic kanalu = lepsi gps, ne? :-)))
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 10:45

Kde a jak stahuješ *.gpx waypointy z geocaching.com ? Co je to geocaches POI ? ...to jsou mi novinky :o)
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2005 - 11:19

Také používám Smartmaps s geocaches POI, na bližší přiblížení BeeLineGPS. Umí skvěle pracovat s *.gpx waypointy, např. stažením z geocaching.com mám v BeeLineGPS o kešce všechny informace, které jsou na webu, tj. včetně hintu, dokonce i logů. Na VITO Navigatoru II mi vadila "mapa", kde je bez neustáleho koukání na displej těžko patrné, jdu-li správným směrem.

Zajimalo by me, jak se ti v BeeLineGPS objevi info o kesi. To jsi online na netu via mobil ne? Pasivne se mi to nikdy nepovedlo. Jak to tedy je?
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2005 - 15:23

Už jsem si sehnal verzi 2.3.4 s medicínou :))) Funguje to suprově, je tam velký rozdíl oproti té mé staré verzi. Nahrál jsem tam POI cache, akorát ty se mi v mapě zobrazují jako žluté čtverečky s modrým ohraničením, nevíte jestli se dá tato ikonka přeměnit např. za ikonku schránky cache?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama