Přejít na obsah


Fotka

Vybarvujeme mapu Evropy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
189 odpovědí na toto téma

#141 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 13:11

r+d napsal/a:
jak se můžeme dostat do toho seznamu, kdo je správce? :) jestli se to táhne automaticky, tak nás skript minul... díky za radu


No, neco jako spravce jsem ja, i kdyz se kolem toho mota vice lidi. V seznamu uz jsi - aktualne na 133.-153. miste. Nejake GUI, ktere by zobrazovalo vsechny lidi, kteri jsou v DB, bohuzel neexistuje a jeste to asi chvilku potrva, protoze neni moc cas ani sila :) ... mozna za dlouhych zimnich veceru :).
  • 0

#142 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 13:15

Aktualni poradi na prvnich 11. mistech: # Nick EU (total) 1 G Force 38 (46) 2 otti20 37 (40) 3 darth_maul_3 36 (50) 3 Geofellas 36 (45) 5 chemic77 35 (35) 6 drastak 34 (35) 7 ly2kw 33 (40) 8 chatcar 32 (36) 8 hzoi 32 (35) 8 anice77 32 (35) 8 msen 32 (34) At se vsem vydari planovane cesty a neco vybarvite :).
  • 0

#143 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 10:09

Tak jsem zpatky z cest Logovani bude asi chvilku trvat, ale #35: Bulharsko #36: Recko #37: Albanie #38: Makedonie Chemiku, mam te :))
  • 0

#144 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 15:56

Ahoj taky vybarvuju mapičku evropy po dovolené kterou jsme s kamarádem pojali 10 dní 10 zemí mám obarveno 7 zemí včetně ČR a doufám že budu směle pokračovat zatím mám Polsko,Německo,Lichensteinsko,Francii,Španělsko, Andoru
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#145 r+d

r+d

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 9:04

drastak napsal/a:

r+d napsal/a:
jak se můžeme dostat do toho seznamu, kdo je správce? :) jestli se to táhne automaticky, tak nás skript minul... díky za radu


No, neco jako spravce jsem ja, i kdyz se kolem toho mota vice lidi. V seznamu uz jsi - aktualne na 133.-153. miste. Nejake GUI, ktere by zobrazovalo vsechny lidi, kteri jsou v DB, bohuzel neexistuje a jeste to asi chvilku potrva, protoze neni moc cas ani sila :) ... mozna za dlouhych zimnich veceru :).


Pak to moc nechápu, my z Evropy máme 29 států... :)
  • 0

#146 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 19:14

Asi se barvením mapy zabývat nebudu (penízky na cesty). Jen se zeptám... to si všichni předem zvolíte cíl cesty, který oexportujete z geogetu do navigace, nebo používáte místní internet. Já si vždy vytisknu mapu okolí. Moc si nedovedu přestavit tisknout 20 států---- atd...
  • 0

#147 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 19:38

TerZdeK napsal/a:
Asi se barvením mapy zabývat nebudu (penízky na cesty). Jen se zeptám... to si všichni předem zvolíte cíl cesty, který oexportujete z geogetu do navigace, nebo používáte místní internet. Já si vždy vytisknu mapu okolí. Moc si nedovedu přestavit tisknout 20 států---- atd...

proč jen 20? :D Ne, s papírem to už opravdu nejde.
  • 0

#148 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 17:41

A jak to děláš? Vše v navigaci v mapě? Víš, furt si nedokážu představit jak na tom malém displejku vše najdu. ta tištěná mapa je super.. dá se v té navigaci tak oddálit abych viděl třeba okruh 10 km a v něm malinkaté ikony keší?
  • 0

#149 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 19:50

TerZdeK napsal/a:
A jak to děláš? Vše v navigaci v mapě? Víš, furt si nedokážu představit jak na tom malém displejku vše najdu. ta tištěná mapa je super.. dá se v té navigaci tak oddálit abych viděl třeba okruh 10 km a v něm malinkaté ikony keší?

to jsi ještě nikdy neměl v ruce mapovou navigaci? Můžeš vidět okruh třeba 1000km...
1) PQ z plánované trasy -> Geoget
2) v GG doplnění o centra měst a extra zajímavosti, vyházení disablovaných
3) export z GG do GPX, import do mapsource, v něm podle mapy vyházení některých keší mimo dostupnost
4) nahrání do GPS a jedem (všechno se najednou nevešlo, takže letošní Eurocaching tour 2011 nahraná cestou z ntb natřikrát, loňská nadvakrát - viz podpis)
5) v případě potřeby na trase nahlédnutí do listingu v GG, nebo do mapy v Mapsource
...víc netřeba...
(na Balt cache tour bylo ještě domluveno s přítelem v ČR na telefonu ukládání obrázků z webcam - luxus)
tož asi tak B)
  • 0

#150 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:52

Tiše závidím, jinak navigaci jsem měl ale ne outdoorove. A pak si vložíš trasu do navigace, nebo každou keš zvlášť označíš a pak další a další. Mám docela problém, že v java tel. sice mám v HG oblíbené. Ale s sebou mám papír, abych veděl jaký je plán. Není možnost navigování Keš od keši, připadně to nejak vložit do trasy,,,, jednoduše? asi mám blbé otázky, ale v tomto jsem opravdu celkem amatér. Kdyžtak sleduj téma: http://www.geocachin...847#post_303847 moc mi pomůžeš v rozhodování
  • 0

#151 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 11:46

r+d napsal/a:

drastak napsal/a:

r+d napsal/a:
jak se můžeme dostat do toho seznamu, kdo je správce? :) jestli se to táhne automaticky, tak nás skript minul... díky za radu


No, neco jako spravce jsem ja, i kdyz se kolem toho mota vice lidi. V seznamu uz jsi - aktualne na 133.-153. miste. Nejake GUI, ktere by zobrazovalo vsechny lidi, kteri jsou v DB, bohuzel neexistuje a jeste to asi chvilku potrva, protoze neni moc cas ani sila :) ... mozna za dlouhych zimnich veceru :).


Pak to moc nechápu, my z Evropy máme 29 států... :)


11.07.2011 14:11, kdy jsem psal message, ktere jsi quotoval, jsi mel zalogovano 16 zemi Evropskych +1 navic ...

... OK, tak kecam ... podle DB jsou vase data aktualni k 27.6. ...

Samozrejme s 29 zemema budes v listu vyse, odhadem kolem 20. mista (BTW: gratuluju k peknemu posunu :) ).

Pokusim se mistni barvice zaktualizovat asap, at me nekamenujete. :)
  • 0

#152 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 12:15

Mimochodem ... pred tydnem a neco jsem se vratil z prodlouzeneho vikendu na SK-PL-UA trojmezi a zajeli jsme si i na Ukrajinu (#39 :) )

Moje aktualni mapa:
Vložený obrázek

"Aktualni" poradi ve vybarvovani:
# Nick EU (total)
1 drastak 39 (40)
1 Knaeblein 39 (39)
3 G Force 38 (46)
3 otti20 38 (42)
5 darth_maul_3 36 (50)
5 Geofellas 36 (45)
7 chemic77 35 (35)
8 ly2kw 33 (42)
8 msen 33 (35)
8 VelkyVezir 33 (34)

Takze mi zbyva jeste 14 zemi ... :)
  • 0

#153 LukasKotek

LukasKotek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 10:26

Prosím vás, je nějaká možnost vložit mapu Evropy, co se vybarvuje podle států, že stačí jedna keš v každé zemi, do Geogetu? Většina je přes GSAK a první odkaz tady už nefunguje a ten druhý, když vygeneruji mapu a vložím odkaz šablony v Geogetu, tak se mi mapa vůbec nezobrazí...
  • 0

#154 kuza

kuza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 14:34

TerZdeK napsal/a:
.....Mám docela problém, že v java tel. sice mám v HG oblíbené. Ale s sebou mám papír, abych veděl jaký je plán. Není možnost navigování Keš od keši, připadně to nejak vložit do trasy,,,, jednoduše?

vyborny programek pro Javu - Trekbuddy
  • 0

#155 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 11:18

no mě přibyla teprve 16.tá, Dánsko.. nakládal jsem ve Flensburgu a pár km od DK si to přece nenechám ujít.. z plánovaných pěti nakonec padla jen jedna keš, protože začal stávkovat HG a druhý telefon a androidem jsem zrovna neměl sebou...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#156 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 11:31

LukasKotek napsal/a:
Prosím vás, je nějaká možnost vložit mapu Evropy, co se vybarvuje podle států, že stačí jedna keš v každé zemi, do Geogetu? Většina je přes GSAK a první odkaz tady už nefunguje a ten druhý, když vygeneruji mapu a vložím odkaz šablony v Geogetu, tak se mi mapa vůbec nezobrazí...

tak zkus blindmap.no-ip.org/map a naklikej si, co potřebuješ
http://blindmap.no-i...tedcolor=FF5555
  • 0

#157 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 22:44

Zdravim vsechny vybarvovace :).

Rok je u konce a muzeme bilancovat. Doufam, ze jste s letoskem byli spokojeni a pokud ne, tak vam preju hodne zajimavych cest a splnenych planu do roku 2012.

Aktualni spocitane poradi na prvnich 10 mistech najdete nize. Seznam prvnich 50 (v systemu) v profilu color-in-europe. (BTW: zjistil jsem, ze diky nejake zavlekle chybe se v profilu poradi automaticky neupdatuje ... zkusim se o tom s ostatnima pobavit a fixnout to asap. ;)

PS: dovoluju si upozornit na kacera Knaeblein (profil), ktery se do vybarvovani pustil s takovou vervou, ze nejenom, ze dal za posledniho pul roku vetsinu, ze svych 45 evropskych zemi, ale navic je i drzitelem rekordu - 16 zemi / 24 hodin. Sice to vypada, ze nam vsem dal pekne na pr... zadek ... ale treba se nekde zasekne a jeste ho dozeneme :).

Jeste jednou hodne stesti do noveho roku :)

Honza aka Drastak

1 Knaeblein 45
2 otti20 41
3 drastak 40
4 G Force 38
5 darth_maul_3 37
6 Geofellas 36
7 chemic77 35
8 jizersky_drak 34
9 ly2kw 33
9 msen 33
9 VelkyVezir 33

  • 0

#158 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 19:43

Preju vsem vybarvovacum hodne uspechu v novem roce. Anebo vlastne ne, protoze to byste me pak mohli predbehnout ;) Osobne nevidim jako moc pravdepodobne, ze by se mi letos podarilo neco pridat. Nejak me to do tech koncin, ktere nemam odskrtnute, moc netahne. Jo, moje blbost, ze jsem pri 'tour de Balkan' nezvlad i Rumunsko, Bulharsko a Kosovo, ale asi nejsem dostatecny fanatik, abych se tam hnal za kazdou cenu. Mimochodem, to je celoevropsky zebricek? Jaktoze je tam tolik Cechu? :) K tem 16 zemim za 24 hodin bych docela rad videl rozpis, jak to dokazali. Neprijde mi to totiz moc pravdepodobne - jasne, jsou to povetsinou dalnicni drajvky, ale ne vsude ty dalnice jsou, muselo to byt nejmin 2000km a kdyz si vezmu, ze ja jsem jen na Serbian Border vykys 4 hodiny (coz mi naprosto vzalo jakoukoliv chut brat to jeste pres Rumunsko). Sileny. Ja zvladl maximalne 5 - kdyby mi o to byvalo slo, mohl jsem dat 6, protoze jsem koncil na rakouske strane Brenneru asi 5km od hranice. Ale ja to bral na pohodu, ujel jen asi 800km, dovolil si pri tom i nekolikahodinovou zastavku v Lindau atp. - proste z Prahy do Tyrolska pres Svycarsko a Lichtenstejnsko. Co vy ostatni? Kolik za den zvladate?
  • 0

#159 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:55

jizersky_drak napsal/a:
Co vy ostatni? Kolik za den zvladate?

o tom co by se dalo zvládnout je tu tahle rozprava: http://www.geocachin...thread_id=20580
  • 0

#160 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2012 - 23:44

jizersky_drak napsal/a:
Osobne nevidim jako moc pravdepodobne, ze by se mi letos podarilo neco pridat. Nejak me to do tech koncin, ktere nemam odskrtnute, moc netahne. Jo, moje blbost, ze jsem pri 'tour de Balkan' nezvlad i Rumunsko, Bulharsko a Kosovo, ale asi nejsem dostatecny fanatik, abych se tam hnal za kazdou cenu.


Nikdy nevis. U mne to pred rokem vypadalo dost katastrofalne s jakymkoliv cestovanim a barvenim zemi, ale nakonec to dopadlo duper a vybarvil jsem toho hromadu. Tak preju, at nakonec neco vyjde.

Mimochodem, to je celoevropsky zebricek? Jaktoze je tam tolik Cechu? :)


Mnoooo ... (jak uz jsem kdysi psal) ... neni to tak uplne oficialni celoevropsky zebricek. Jsou do nej zarazovani vsichni lidi, kteri maji alespon 1 nalezenou cache v Andore, Belorusku, Moldavii nebo na Spicberkach ... plus ostatni lidi podle aktualni chuti, casu a sily :))

Takze by nemel proklouznout nikdo, kdo Evropu dobarvil uplne, ale na druhou stranu mnoho cacheru v zebricku chybi :).

Co vy ostatni? Kolik za den zvladate?


Ja jsem se nikdy nepokousel jet na pocet zemi na den (i kdyz ten jejich rekord se mi zda super). Podle statistik mam ale maximalne 5 zemi na den v Beneluxu :)

Preju uspesne vybarvovani :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama