Přejít na obsah


Fotka

Vybarvujeme mapu Evropy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
189 odpovědí na toto téma

#101 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 12:59

drastak napsal/a:
... tak ... neco malo jsem spachal ...

hezkýýýý...díky :)
http://www.geocachin...fc-a55283a4dd0f
  • 0

#102 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2011 - 12:56

Uz jsem sice zalozil i samostatne vlakno, ale sem se to vylozene hodi... :)

Rad bych timto pozadal vsechny podobne postizene, ktere bavi vybarvovani mapy Evropy ve statistikach (a samozrejme i vsechny ostatni, co by chteli teto veci pomoci), aby zahlasovali pro tento navrh:

http://feedback.geoc...s-a-new-country


Predem vsem moc diky!
  • 0

#103 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 20:52

VelkyVezir napsal/a:
Rad bych timto pozadal vsechny podobne postizene, ktere bavi vybarvovani mapy Evropy ve statistikach (a samozrejme i vsechny ostatni, co by chteli teto veci pomoci), aby zahlasovali pro tento navrh:


Musim uznat, ze GroundSpeak v tom skutecne obcas ma bordel, i kdyz v otazce samostatnosti Kosova asi nema jasno kde kdo. Ale jak rikam, kdyz uz ma GS jako samostatne staty ty, ktere maji pouze vlastni uzemi a vyznamnou autonomii - typicky ruzne ostrovy (Faery, Man, ...) a zamorska uzemi (Gibraltar...), bylo by to logicke.

A jeste jedna vec - dost me sokovalo, ze napr. nektere cache v Belfastu jsou oznacene jako Ireland...!!!

(Btw. pro statistiky - ja mam 22 a za mesic touhle dobou bych mel byt na 25)
  • 0

#104 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:13

jizersky_drak napsal/a: Musim uznat, ze GroundSpeak v tom skutecne obcas ma bordel ....

Jo, to teda ma, ja nasel taky jednu perlicku a sice kesku : GC2FFQ2
Keska je ve meste Šuša v Azerbajdzanu, presto je vsak oznacena jako Armenie. Na google mape je uzemi take oznaceno jako Azerbajdzan. Jde o Nahorni Karabach, ktery Armenie jiz leta okupuje. Vsechny svetove organizace (OSN, NATO, EU) oznacuji okupaci za neopravnenou a opakovane vyzyvali Armenii, aby okupovanou oblast vratili Azerbajdzanu. Okupaci ani samostatnost Nahorniho Karabachu neuznal ani jeden stat na svete. Jen Groundspeak je asi jineho nazoru .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#105 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:37

No situace na Kavkaze obecně je tak složitá, že občas také těžko soudit.... ona si Arménie se svými sousedy taky užila svoje (čimž nepopírám, že Náhorní Karabach je považován za azerské území).
  • 0

#106 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 22:49

kapsa napsal/a:

jizersky_drak napsal/a: Musim uznat, ze GroundSpeak v tom skutecne obcas ma bordel ....

Jo, to teda ma, ja nasel taky jednu perlicku a sice kesku : GC2FFQ2
Keska je ve meste Šuša v Azerbajdzanu, presto je vsak oznacena jako Armenie. Na google mape je uzemi take oznaceno jako Azerbajdzan. Jde o Nahorni Karabach, ktery Armenie jiz leta okupuje. Vsechny svetove organizace (OSN, NATO, EU) oznacuji okupaci za neopravnenou a opakovane vyzyvali Armenii, aby okupovanou oblast vratili Azerbajdzanu. Okupaci ani samostatnost Nahorniho Karabachu neuznal ani jeden stat na svete. Jen Groundspeak je asi jineho nazoru .... :(

Tak náhorní karabach se hlásí k příslušnosti k Arménii a platí tam i Arménská měna....tak nevim no..
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#107 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 23:12

uzemi kde je otazka prislusnosti k urcitemu statu nebo samostatnosti nevyjasnena a muze se za mesic zmenit jsou krapet neco jineho. ono koneckoncu v techto mistech ani vetsinou moc kesi nebyva. btw. Googlemaps nejsou ded Vseved, chyby jsou i v "civilizovanem svete" - staci se podivat treba na trojmezi SK-PL-UA - skutecny trojmezny bod je cca. 700m SV od toho na mape nakresleneho, priblizne u prostredni z trojice tamnich cachi. v tech taky byl gulas (ted uz opraveny) - protoze puvodni cache "Kremenec" zalozil Slovak, oznacil ji jako slovenskou, ackoliv ve skutecnosti lezi v Polsku. pozdeji vznikly "bonus cache SK" a "bonus cache UA", takze kacer sice fyzicky odlovil po jedne cachi v kazdem ze statu, ve statistice ale mel 2 slovenske a 1 ukrajinskou. no nic, to jsou drobnosti z geopraveku. z Belfastu na irskou hranici je to cca. 50km... hmm, clovek by proste rek "no hold nejaky separatista", jenze na gc.com je Ulster opravdu uveden jako irska "provincie"...!!!
  • 0

#108 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 0:18

jizersky_drak napsal/a:
A jeste jedna vec - dost me sokovalo, ze napr. nektere cache v Belfastu jsou oznacene jako Ireland...!!!


...tohle mě taky štvalo když jsem bydlel v Irsku, ale nedivím se tomu. Oni se tam považují za Iry a ne za Angličany
  • 0

#109 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 8:14

jizersky_drak napsal/a: Uzemi kde je otazka prislusnosti k urcitemu statu nebo samostatnosti nevyjasnena a muze se za mesic zmenit jsou krapet neco jineho.

Tohle ale neni ten pripad, Armenie to uzemi okupuje uz mnoho let a okupaci ani samostatnost neuznal ani jeden stat na svete a stanovisko OSN (ale i NATO nebo Evropske unie) je jasne a Armenii opakovane vyzyvaji, aby uzemi vyklidila.

Edit : Tak uz vim jak to je, neni to chyba Groundspeaku ale konkretniho ownera, kazdy si totiz kesku muze oznacit jak chce. Ja si jednu svoji zkusebne oznacil jako Vychodni Timor a bez problemu to fungovalo, i kdyz jsem souradnice nechal na Vysocine ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#110 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 9:44

kapsa napsal/a:
Edit : Tak uz vim jak to je, neni to chyba Groundspeaku ale konkretniho ownera, kazdy si totiz kesku muze oznacit jak chce. Ja si jednu svoji zkusebne oznacil jako Vychodni Timor a bez problemu to fungovalo, i kdyz jsem souradnice nechal na Vysocine ....

Ano, přesně tak. Je to věc ownera...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#111 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 22:25

VelkyVezir: uznani Kosova je IMHO spise politicka zalezitost a ze bych ho nejak podporoval, to ani ne ... ale pro jistotu mame v planu v lete nejakou cache na uzemi Kosova odlovit ... kdyby nahodou opravdu pribylo do "groundspeakem uznavanych evropskych zemi" :) jizersky_drak: ad satistika ... big drastak is watching you :) ... videl jsem prirustek a zavidim ... je jsem se ted zasekl, musel jsem zrusit Madeiru a dalsi planovane akce ... a doufam alespon v leto a v barveni Balkanu ...
  • 0

#112 drastak

drastak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 22:28

A trocha statistiky (15 nejlepsich vybarvovacu)

# Nick EU (total) GC profile
1 G Force 37 (45)
2 Geofellas 36 (45)
2 otti20 36 (39)
4 darth_maul_3 35 (49)
5 chemic77 34 (34)
6 chatcar 32 (36)
6 hzoi 32 (35)
6 msen 32 (34)
6 drastak 32 (33)
10 anice77 31 (33)
11 runnerfreddy 30 (41)
11 ly2kw 30 (37)
11 Vrso 30 (31)
14 davidandbritt 29 (39)
14 Reggi 29 (32)

Prvnich cca 50 lepe a prehledneji najdete tady

  • 0

#113 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2011 - 23:42

drastak napsal/a:
VelkyVezir: uznani Kosova je IMHO spise politicka zalezitost a ze bych ho nejak podporoval, to ani ne ... ale pro jistotu mame v planu v lete nejakou cache na uzemi Kosova odlovit ... kdyby nahodou opravdu pribylo do "groundspeakem uznavanych evropskych zemi" :)


Mate nekdo predstavu, nakolik se takovy odskok do Kosova (ne)muze prodrazit? Ja se nekde docetl, ze na hranici klidne muzou chtit nejakych 50 eur jako jednorazovy vstupni poplatek... coz mi za jednu az dve cache prijde docela dost...

A byl jsem vcera upozornen na jeden bonus pro vybarvovace, tak az budete mit cestu kolem, zastavte se na GC1Z6BK B)
  • 0

#114 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 0:04

jizersky_drak napsal/a:
Mate nekdo predstavu, nakolik se takovy odskok do Kosova (ne)muze prodrazit? Ja se nekde docetl, ze na hranici klidne muzou chtit nejakych 50 eur jako jednorazovy vstupni poplatek... coz mi za jednu az dve cache prijde docela dost...


Blbost... byt nemam v Kosovu zadnou cache odlovenou, tak jsem jim projizdel. Neplatil jsem nic. ;-) Nicmene, viz jine vlakno zde, toto nebudes muset absolvovat, nebot GC zcela pochopitelne reklo tomuto navrhu NE.
odkaz na jine vlakno


A byl jsem vcera upozornen na jeden bonus pro vybarvovace, tak az budete mit cestu kolem, zastavte se na GC1Z6BK B)

Thy woe... to me zas Drastak sezere.... :D
  • 0

#115 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 0:09

A me by spis zajimal dotaz na Drastaka... muzes sem nekdy a nejak implementovat vsechny staty Evropy, ktere jsou nutne k odlovu cele Evropy? Vim, ze ty kalkulujes se staty uvedenych na GC.com, ale na World66 je tomu zcela nejak jinak. Diky.
  • 0

#116 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 15:00

chemic77 napsal/a:

jizersky_drak napsal/a:
Mate nekdo predstavu, nakolik se takovy odskok do Kosova (ne)muze prodrazit? Ja se nekde docetl, ze na hranici klidne muzou chtit nejakych 50 eur jako jednorazovy vstupni poplatek... coz mi za jednu az dve cache prijde docela dost...


Blbost... byt nemam v Kosovu zadnou cache odlovenou, tak jsem jim projizdel. Neplatil jsem nic. ;-)


Vstupni poplatek se sice neplati, ale protoze tam neplati mezinarodni zelena karta, je nutne na hranicich zaplatit jejich povinne ruceni. Kolik to presne bylo uz si nepamatuju, ale rekl bych, ze to bylo i vic nez tech 50. Nevim jak driv, ale loni v lete jsem se tomu nevyhnul - potrebnou hotovost jsem u sebe nemel, takze mi zabavili pas, odstavili auto a nechali me jit pesky asi 2 kilometry do bankomatu (ani kartou se tam platit nedalo)...
  • 0

#117 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 15:42

Je to tak, auto je za 50 Euro penez.

http://www.mzv.cz/pr...sova/index.html

VelkyVezir napsal/a:

Vstupni poplatek se sice neplati, ale protoze tam neplati mezinarodni zelena karta, je nutne na hranicich zaplatit jejich povinne ruceni. Kolik to presne bylo uz si nepamatuju, ale rekl bych, ze to bylo i vic nez tech 50. Nevim jak driv, ale loni v lete jsem se tomu nevyhnul - potrebnou hotovost jsem u sebe nemel, takze mi zabavili pas, odstavili auto a nechali me jit pesky asi 2 kilometry do bankomatu (ani kartou se tam platit nedalo)...


  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#118 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 18:17

Tak to uz bych tam nejel ani pro tu cache. :D Za pade bych se na ne vykaslal. :) I kdyz.. :)
  • 0

#119 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 21:19

VelkyVezir napsal/a:
Vstupni poplatek se sice neplati, ale protoze tam neplati mezinarodni zelena karta, je nutne na hranicich zaplatit jejich povinne ruceni. Kolik to presne bylo uz si nepamatuju, ale rekl bych, ze to bylo i vic nez tech 50.



Dik za info. Ano, mas pravdu, na me zelene karte je u Srbska napsane neco ve smyslu "plati pouze v oblastech pod kontrolou vlady Srbska". A celkove to zni logicky.

No myslim ze pokud se tam dostanu, tak dostatecny dobrodruzo bude uz vylet do Albanie :) (tam se taky s autem myslim neco plati, snad silnicni dan, ale je to v radu jednotek eur za den)
  • 0

#120 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2011 - 21:22

chemic77 napsal/a:
Tak to uz bych tam nejel ani pro tu cache. :D Za pade bych se na ne vykaslal. :) I kdyz.. :)


Ber to tak: malokomu se casteji postesti, aby se nekam dostal "zadarmo" v ramci sluzebky. A i kdyz bude letenka do Norska za bonusove mile nasbirane vecnym sluzebnim letanim do Parize a zpet, stejne ten vikend tam vyjde o dost draz, nez kdyby clovek kesoval za barakem. Takze tech 50 eur je s vyjimkou nejblizsich statu spise skvela cena
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama